Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

+5
Lukyn
Lazak
maky
_Mickey_
VitaKri
9 posters

Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  VitaKri Thu Jan 13, 2011 10:15 am

Ahojky. Chci se zeptat, zda někdo máte otevíratelné sklo okénka zadních pátých dveří. Smile Zajímalo by mě, zda po otevření tohoto okénka je možné chytit a roztáhnout popř. zatáhnout roletku zavazadlového porostoru a tak dávat věci pod roletku (p.s. jakou ještě máte roletku - se stínítky nebo bez stínítek).
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jan 13, 2011 10:45 am

Ona je roletka se stinitky? Co to? :-)

Mickey

_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  maky Thu Jan 13, 2011 11:59 am

Čus už sem o tom 2x četl ještě neviděl,????? jaképak to asi bude monstrum,?????, ale to otevírací okno, sem chtěl bohužel nemám!!! tak nemohu sloužit.maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  VitaKri Thu Jan 13, 2011 12:09 pm

Existují 2 typy roletek:
1) bez stínítek (1 kus)
2) se stínítky na zadní okno (2 kusy): jeden kus je vytahovací roletka a druhý je taková destíčka, která se na tu roletku navlíká a má v sobě roletky, které se dají vytáhnout a nahoře přichytit na háčky.
Rozdíl mezi roletkama je i v designu obložení kufru. Takže roletka se stínítkama má jiné ukotvení než roletka bez stínítek.
Viz. Obrázek z Dialogysu: Roletka

Sám jsem měl při koupi v autě jen obyčejnou roletku bez stínítek ale obložení na roletku se stínítky. Ta roletka se dala uchytit, ale špatně a nedržela přesně v těch kolejničkách. Takže jsem si koupil novou se stínítky (zhruba za 4000 + 3500 + 2x80 za háčky, které jsem měl ulomené) a tu starou roletku bez stínítek jsem prodal - Rostinimu (nová stojí asi 3500).
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jan 13, 2011 12:14 pm

Simte vyfot to, dle obrazku si to nejak nedokazu predstavit. Dik ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  maky Thu Jan 13, 2011 1:12 pm

Jasně z nákresu jednoduché, sou to 4 kusy místo našeho jednoho, ta naše roletka se vyhodí, vyhodí se horní boční kryty(pravý, levý) zadních podběhů, namontují se nové kryty s bočníma roletkama, dá se jiná roleta kufru, a do otvoru v bočních krytech vzadu se dá další nosník s roletkou zadního okna ve dveřích. Jóó tak už je to jasný. Ale zdalipak to je funkční ( ta roletka 5 dveří ) v sedmimistném provedení ??? ale určitě jinak ta clona nemá smysl.maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  Lazak Thu Jan 13, 2011 1:28 pm

Hm a co místo nějakých drahých, komplikovaných, špatně se manipulujících roletek nechat zatmavit okna od B sloupku foliema? Otevíratelné sklo okénka zadních dveří 872773

http://www.tintek.cz/

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jan 13, 2011 1:33 pm

Jo jasne, kdyz jsem nad timhle uvazoval, tak bych rozhodne sel do zatmaveni oken, ale to je pomerne dost penez (nekde kolem 5000 - 6000 Kc).

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  Lazak Thu Jan 13, 2011 1:39 pm

Já to mám na Vectře od téhle firmy za 4000,- dá se s něma domluvit a jsou to fakt profíci. Na granda by to nebylo o moc víc, kámošovi dělali 407SW za stejnou cenu...A v autě je to poznat, nepere tam dovnitř tolik slunko, není tam takový hic a auto vypadá lépe.

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  VitaKri Thu Jan 13, 2011 1:49 pm

Ale mě nejde o ty stínítka, ale o to otevíratelné okénko. Fakt ho nikdo nemáte?
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  Lazak Thu Jan 13, 2011 1:59 pm

Měl jsem to na předešlém Scenikovi a popravdě to bylo k ničemu. Jednou jsem to využil jak jsem vezl koberec, tak jsem to nechal čouhat přes to okýnko ven, jinak to bylo docela k ničemu. Když jsi tam chtěl přes to dát tašku nebo cokoliv, tak jsi to zvedal moc vysoko a dával hluboko dolů....

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  Lukyn Fri Jan 14, 2011 7:06 am

VitaKri napsal:Ale mě nejde o ty stínítka, ale o to otevíratelné okénko. Fakt ho nikdo nemáte?
Zadní otevíratelné okénko mam. Roletka jde otevírat v pohodě, ale pokud jsi menšího vzrůstu, budeš mít problém se "zlomením" sebe přes hranu pátých dveří (prostor mezi oknem a dveřmi). Několikrát se stalo, že mi někdo zaparkoval na prdel a pak celé dveře nejdou otevřít, když něco potřebuješ v kufru, otevírací okénko se hodí :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  VitaKri Mon Jan 17, 2011 12:44 pm

Tak už jsem si to také ověřil. Byl jsem se v pátek podívat u Pokornýho, kde mají v bazaru benzína 2.0 s tímto okénkem. Otestoval jsem a super. Okénko se otevírá pěkně, roletka jde také odtáhnout i zatáhnout a vkládání věcí pro mě (185cm) by nebyl vůbec žádný problém. Takže teď jen ukecat manželku, aby svolila, pak někde sehnat nové dveře s tímto okénkem (viděl jsem na Allegru i s dopravou za 1000 zlotých) a pak jen přemontovat (doufám, že k tomu nebude nic jiného potřeba - elektrika a ovládání by měla být snad už natažena - někdo tu psal, že pod tapecem našel nějaký nezapojený konektor - zřejmě na otevírání okénka těch dveří).
Nejvíc to využiju v garáži kde si musím pořád nechávat odbržděné auto a když se chci dostat do kufru, tak musí auto popotlačit dopředu (ale pak zase neprojdu dveřmi domů, takže potom zatlačit zase dozadu) a nebo otevřít garážová vrata, což se mi rozhodně nechce Evil or Very Mad (kór v zimě).
Pro myckei: mám to vyfocený, jen to musím hodit do komlu a vystavit (doufám, že zítra).
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  VitaKri Mon Jan 17, 2011 7:26 pm

Takže fotky jsou zde.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jan 17, 2011 7:33 pm

Dik za fotky, ted uz mam jasnou predstavu a vim, ze radsi necham zatmavit skla folii :-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  maky Tue Jan 18, 2011 6:19 am

Zdarec hoši, tak to už sem taky viděl, jmenovalo se to "Císařovy nové šaty" nebo se mýlím ,,????? VitaKri
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty A co výhled

Příspěvek  dready Thu Mar 24, 2011 2:15 pm

Ahoj, jsem o tom také přemýšlel kvůli slunku a taky to super vypadá, ale mám strach kvůli ženě při parkování, je přes to vidět ven? Díky
Lazak napsal:Já to mám na Vectře od téhle firmy za 4000,- dá se s něma domluvit a jsou to fakt profíci. Na granda by to nebylo o moc víc, kámošovi dělali 407SW za stejnou cenu...A v autě je to poznat, nepere tam dovnitř tolik slunko, není tam takový hic a auto vypadá lépe.

Lazak
dready
dready

Poeet p?íspivku : 13
Location : jihočesko
Registration date : 17. 03. 11

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  Lazak Thu Mar 24, 2011 10:27 pm

Jasan, že jde přes to vidět, je to v pohodě a pokud máš strach při parkování, tak cca za 800,- si tam dej parkovací čidla.

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  VitaKri Sun Mar 27, 2011 9:02 pm

Takže jsem se už rozhodl, že ty páté dveře s otevíracím okénkem zkusím vyměnit.
Na Allegru se sem tam nějaké objeví. Teď ještě pár otázek do pléna před koupí:
1) Nevíte někdo, jestli nebude problém s kabeláží - tj. zda tam jsou nataženy všechny potřebné rozvody?
- popř. jak rozdělat tapec, abych ho neponičil a zkontroloval, zda je tam nějaká přípojka na to otevírání toho okénka
2) je rozdíl mezi pátými dveřmi před faceliftem a po faceliftu?, tj. mohu vybírat na moje auto po faceliftu i páté dveře před faceliftem?
- popř. máte někdo Granda před faceliftem a mohli byste mi poslat kódy dveří z Dialogysu, popř. mi poslat jen kód motoru a výrobní číslo ze štítku a já bych se do Dialogysu pak kouknul sám
3) čeká mě ještě nějaký možný problém nebo zrada?
- postup by měl být: odstranit tapec, odpojit konektory, odšroubovat dveře, zapojit konektory a vrátit tapec
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  VitaKri Fri Apr 01, 2011 1:20 pm

Tak včera jsem rozebral tapec pátých dveří u obou autíček a zjistil jsem, že auto bez otvírání okénka má elektrickou přípravu (volný konektor) na motorek otvírání okénka a stejný konektor, který vede k tlačítku otvírání dveří (zde se u dveří s otvíráním rozbočuje ještě na tlačítko otvírání okénka). Jediné, co jsem nenašel, je volný konektor pro horní světýlko, které u dveří bez otvírání chybí.
Bohužel nikde jsem nenašel nějaký hlavní připojovací konektor pro připojení celé elektriky dveří (buď je celý zalepený černou páskou v místě průchodu do střechy auta nebo je až někde pod tapecem střechy popř. tam nikde není). Pokud tam žádný konektor není, tak pak by se museli odstřihnout všechny drátky elektriky v autě někde pod tapecem střechy nebo až v pátých dveřích a potom spojit s elektrikou z nových dveří, což se mi moc nelíbí.
Nevíte někdo, zda někde nějaký takový hlavní konektor někde existuje?
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty okénko u zadních pátých dveří

Příspěvek  JINDRA82 Mon Aug 06, 2012 5:56 pm

Dobrý den jsem tu novej nevym jak to tady chodí koupil jsem renaulta grand scenica 07 1.5dci a chtěl bych se zeptat nemužu přijít na to jak se tam otevírá okenko u zadních pátých dveří děkuji za info

JINDRA82

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 06. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  svar Mon Aug 06, 2012 6:02 pm

Pokud je otevíratelné Very Happy . Uprostřed dveří máš spinač na dveře a když posuneš rukou doprava, tak ucítíš druhý spinač a ten je na okno
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  svar Mon Aug 06, 2012 6:05 pm

Stáhni si návod na obsluhu https://grandscenic.forumczech.com/t362p15-jak-na-to-gran-scenic tam máš víc zajímavých objevů
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  Jirin_CZ Tue Aug 07, 2012 4:26 am

svazek do patych dveri je vcelku.... Very Happy Smile Prvni konektor je v tvem pripade az pod ridicovou sedackou.. Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  svar Tue Aug 07, 2012 11:23 am

Klidně můžou být přelámaný dráty v tom krku mezi karoserií a dveřima
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevíratelné sklo okénka zadních dveří Empty Re: Otevíratelné sklo okénka zadních dveří

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru