Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parkovací senzory

+16
MacaC
pepabor
d.a.r.y.l.
budulajs
RGS
martin.kazik
Kopy
Pajin
berko
ScenicNoir
svar
Lazak
Jiří Joura
maky
_Mickey_
VitaKri
20 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Parkovací senzory Empty Parkovací senzory

Příspěvek  VitaKri Thu Jan 13, 2011 12:17 pm

Ahojky. Chci se zeptat, zda někdo máte originál přední i zadní parkovací senzory. Já mám jen zadní a chtěl bych si dodělat i přední.
Zajímalo by mě jak ty přední fungují:
1) kdy se aktivují (jen zařazená 1 a rychlost do nějakého limitu nebo i při zařazené zpátečce a záleží pouze na rychlosti)
2) pokud fungují i při zpátečce: dá se odlišit zvuk předních a zadních parkovacích senzorů (např. výška tónu nebo jiná rychlost pípání)

Pak se chci zeptat jestli nevíte zda je možné jen přikoupit přadní parkovací senzory a připojit je nebo se musí vyměnit nějaká řídící jednotka těchto senzorů (když mám jen zadní senzory) za jinou popř. zrušit stávající zadní senzory a vyměnit je celou novou sadou (ne Renault) s předními i zadními senzory.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jan 13, 2011 12:34 pm

No lidi, tak se ukazte, bo tohle by me taky zajimalo.
Mamina mi opakovane nici predek auta, tak bych radsi zainvestoval do preventivnich opatreni nez do nasledku a odstranovani skod ;-)
Jinak jsem se na to ptal jednoho manika od renaultu a ted nevedel lautr nic (jak prekvapive). Slibil mi, ze se ozve a je to tak cca 1/2 roku a nic.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Thu Jan 13, 2011 12:54 pm

Čus chlapi, nechtěl sem, musel sem, tak k věci. Couvací senzory mám na mazlovi originál, ano už sem viděl na různých autech i přední čidla, ale tak sem uvažoval jistě se to dá i pořídit v origo rencek, ale jistě to bude balík. Já uvažoval jinak, koupit normální sadu ( např. v Peny apod) couvacích senzorů na domácí dobastění a místo do zadu tak je naprat dopředu. Tím bude zajištěno, že ten senzor bude mít odlišný zvuk. Ale problém je se spouštěním, na jedničce žádný spínač není ( ten na zpátečce je k prdu, protože chci jet dopředu a né couvat,)
tak tam dát spínač třeba tažítkový zapojit místo původního zpátečkového spínače nebo ti šikovnější si mohou pořídit nějaký mikrospínač a namontovat kdoví kam???? Ten spínač může být normálně zapojen třeba přes pojistku světel ( při rozsvícení světel se zaktivuje a při dojezdu na malou vzdálenost se ozve signál, za jízdy jedete dál od předem jedoucího auta než 1,5 m. tak je ticho.No a při zastavení motoru se vypnou světla, nebo tažítkový vypínač se vypne a je pokoj. tudy se dá jít, stojí to okolo 500kč, no a naučit se v jaké vzdálenosti jaký to má zvuk, některé mají dokonce různo barevné diody,nebo je tam dobastlit.Maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jan 13, 2011 12:59 pm

Dik Maky za nazor.
Muj pripad je ten, ze 1. jsem levej na bastleni a bojim se do auta kuchat 2. chtel bych to original.

Takze by me radsi zajimalo, jak to je s origos senzorama ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  VitaKri Thu Jan 13, 2011 1:12 pm

Já jsem na bastlení taky levej, takže bych si to nechal někde udělat.
Ale chtěl bych, aby ty přední senzory fungovali i při couvání, když vytáčím kola a parkuji. Bohužel většina parkovacích sad s předními senzory funguje jen se zařazenou 1. A podle manuálu k našemu GS:

Vozidla vybavená pomocným parkovacím systémem vpředu a vzadu:
Funkce
Dokud vozidlo jede rychlostí nižší než cca 12 km/h, pomocný systém pro parkování je aktivní. Jakýkoli předmět nacházející ve vzdálenosti kratší než cca 60 centimetrů před vozidlem je rozpoznán a signalizován zvukovým signálem.
Při přechodu na zpětný chod systém automaticky přejde do manévrovacího režimu. Jakýkoli objekt nacházející se méně než cca
1 m před a/nebo méně než cca 1,50 m za vozidlem je rozpoznán a signalizován zvukovým signálem.
V případě, že se nachází překážka před i za vozidlem, je zaznamenána pouze ta, která se nachází blíž, a rozezní se zvukový
signál.
Pokud je v detekční zóně rozpoznána překážka zároveň před i za vozidlem ve vzdálenosti kratší než 30 cm, rozezní se střídavě
přední i zadní zvukový signál.

Proto bych radši originál Renault (jen mě zajímá jak rozeznám zvuk pípání pro přední a zadní senzory).
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Parkovací sistent

Příspěvek  Jiří Joura Thu Jan 13, 2011 1:40 pm

Ahoj Grandi. Už tři dny nedělám nic jiného, než že studuji vše kolem couvacích senzorů, páč na svém grandovi je nemám a už jsem se trošku před Vánoci "otřel" při couvání. Rozhodl jsem se je tam dobastlit a když už, tak i přední. 8 senzorů (4+4) jde už finančně do 2 tis. Budu tedy pořizovat 6 (4+2), což obnáší 800-1200 Kč. Hledám tedy po netu a tady je pár odkazů: http://www.auto-moto-elektronika.cz/Parkovaci-senzory/LED-displej/Parkovaci-asistent-BE-750-6?cPath=1_40 nebo http://www.hezkynakup.cz/predni-a-zadni-senzory/137-parkovaci-system-asistent-602b-led-4-zadni-2-predni-senzory-stribrne.html popřípadě http://www.alkotester.cz/index.php/Parkovaci-senzory-a-kamery. Nemohu souhlasit s tím, že napájení předních senzorů jde ze zařazené rychlosti (nevím samozřejmě jak je to zapojené origoš z Rencka), tady v těch odkazech je i pár návodů a tam se uvádí, že přední se spustí po sešlápnutí brzdového pedálu a někteří uvádějí, že to pak funguje ještě 10 - 30 sekund.

Jiří Joura

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Lazak Thu Jan 13, 2011 1:42 pm

Jiří Joura napsal:. Nemohu souhlasit s tím, že napájení předních senzorů jde ze zařazené rychlosti (nevím samozřejmě jak je to zapojené origoš z Rencka), tady v těch odkazech je i pár návodů a tam se uvádí, že přední se spustí po sešlápnutí brzdového pedálu a někteří uvádějí, že to pak funguje ještě 10 - 30 sekund.

JJ tak nějak to bude, přece není v převodovce žádné čidlo na to jestli je tam zařazená jednička nebo dvojka atd...je tam jen čidlo na zpátečku.

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Thu Jan 13, 2011 3:15 pm

Tak zdarec hoši už zase bydlím, před půl hoďkou se 45 minut seru s vysvětlením a návodem jak na to a pak zvednu telefon, něco odkliknu a je to pryč. Tak znovu. Couvací senzory se dají koupit v (létě byly) Peny za + -,460kč, cela sada, která obsahuje : 4 x čidlo, 1x vrták na vyvrtání dírek do nárazníku, 1x řídící jednotku se 4 kabely do čidel A - D, , a ta se připojí na kablík pro couvačku sponkou v zadní lampě, tím dostanete napájení při zařazení zpátečky.Řídící jednotka se přidělá někde v zadní části vozu dle délky kabílků od čidel, ta jednotka je spojena kabelem délky asi 4- 5 metru s takovou kapličkou která se přilepí na přístrojovou desku a na ní je barevnými sloupky led diod vyznačena od kraje modrou až ke středu červenou vzdálenost od překážky, uprostřed těchto diod je obdelník kde se ukazuje vzdálenost digitálně od 1,5m až do 0,5m od překážky, přitom běží akustický signál pípání od pomalého přerušovaného až po stálé pískání, dle vzdálenosti.Jak píšu ta montáž se provede dle návodu v soupravě a zvládne to každý kdo má ruce a hlavu( teda na myšlení nejenom místo deštníku, aby mu nepršelo do krku.) Tak to máme zadek. A teď jdeme na předek vezmeme tu samou soupravu a postup montáže až na to že budem pracovat na předním nárazníku,je stejný jenom, že napájení vezmeme z kterékoli pojistky(drátu k žárovce) která je pod proudem při nastartovaném motoru. ( např : ty světla, nebo rádio), a tu doporučuju do tohoto vodiče vložit ten můj zlepšovák s tím vypínačem ( tažítkový nebo přepínací prostě aby ten zdroj do té řídící jednotky šel vypnout), a to proto, že by se mohlo stát, že budete v koloně za jiným autem a bude na vás řvát siréna že jste blízko, další možný případ je, že pojedete ve dvou pruzích, nebo vás bude míjet protijedoucí vozidlo a zase bude řvát. Nebo vymyslet jiný zdroj napájení ale mě zatím žádný jiny nenapadá ( teda pokud to nenapadne někoho jiného) pak buď kapličky 2 nebo ty kabely do kapličky propojit ( pouze pro ty kdo budou dělat jak zadní tak přední sami, kdo bude dodělávat jen ten předek, má o starost méně) .Jak vidíte zásah do vozidla je minimální. Není se čeho bát. Jasně když máš touhy a balík tak samo postavit auto do rencka a snažte se, nebo pro méně movité zkusit nějakou auto elektriku, No hoši tak myslet, popřípadě mě upalte. Čauky maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jan 13, 2011 3:32 pm

Bastlit to nebudu, tak jsem zapatral v Dialogysu.

Vypada to, ze by se musela koupit sada prednich senzoru (1923,-), pak nejaky senzor na okno (dle umisteni na obrazku)...asi...za 231,-, to same dozadu take za 231,- (i ten kdo senzory ma, protoze tam je rozdil mezi senzory vpredu i vzdu a jen vzadu), no a to hlavni je asi ridici jednotka. Ta pro senzory jen vzadu je za 2653,- a ta pro oba za 4893,-.
Ale to jsou vsechno jenom me domenky, nijak to nemam potvrzene.

Mickey

Aha, obrazek se nejak nepoved, tak odkaz: https://2img.net/r/ihimizer/i/dialogys.jpg/
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Thu Jan 13, 2011 8:21 pm

Zdar tak ten systém co jsem popisoval tak má vyhledanej Jirka Joura, akorát, že on ho už má i stěma předníma senzorama,(6 senzorů 2 předek a 4 zadek) Ta souprava je komplet. To co popisuju já má namontováno kamarád na starým peugeotu 306, teda jen ty zadní senzory a naprostá spokojenost, a ještě jsem zapomněl, že led diody ukazují zda je překážka na levé straně , nebo na pravé straně. Takže to znamená, když si koupíte ten inzerovanej systém ( oba jsou stejný) tak máte vystaráno. Oni ty čidla mají citlivost v nějakém úhlu nekoukal sem kolik ale min 45stupňů budou mít . Tak vzhůru do práce cena je jak sem koukal okolo 800kč. včetně DPH. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Jiří Joura Thu Jan 13, 2011 8:41 pm

Maky , zareagoval jsi asi minutu před tím, než jsem chtěl odeslat hlášku proč dělat tak složitý systém Very Happy co jsi popsal, takže beru zpět. Snad mi ale všichni můžete poradit kudy vést dráty. Mám představu, že hlavní "mozek" senzorů budu mít umístěný někde vzadu v kufru za tapecírunkem, 4 dráty k zadním senzorům, 2 ks předním a s nimi ještě jeden k displeji, který chci přilepit nahoru na zrcátko, zbývá jeden drát k brzdě od předních s. a jeden ke zpátečce od zadních s. , jeden na minus pol. (můžu vše na zadní světla?) a zbývá jeden drát na proud který se objeví po zapnutém zapalování, tedy po startu. Je to i někde vzadu? Kudy k zrcátku, kudy do nárazníku, kudy dopředu k nárazníku??? díky

https://2img.net/r/ihimizer/img145/3941/pabe7506nlrg.jpg

Jiří Joura

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Thu Jan 13, 2011 9:04 pm

Tak zadní senzory do zadního nárazníku, kabilky k nim protáhnes kdekoliv, např. spolu s kabeláží na závěsné zařízení, eventuálně protáhnout od zadních lamp dolu a do nárazníku, nebo by v té soupravě měly být gumové průchodky, ta couvačka a brzdový kabel na kterékoliv straně vzadu u lamp. zjisti si barvu vodiče a na tu nacvakávací spojku, jsou v té sadě,tak kostru (mínus) můžeš kdekoliv, třeba i pod tím šroubkem kterým to přichytíš do karosérie,nebo také na zadní lampě dle návodu a proud + ten dostaneš z toho kabílku couvačky, tamtéž napoj i tu brzdu..No a ještě potřebuješ ten proud od spínací skříňky tak mám dojem a myslím, že se nemýlím ale raději si to zkus, tak ten jistě dostaneš také vzadu z nejbližší autozásuvky na 12v. nebo ze zapalovače.(měl by tam bejt proud pouze při zapnutém zapalování nebo při chodu motoru).
No a podle toho jak Ti vyjdou délkou ty kabílky od senzorů tak vzadu pod čalouněním třeba jak sou ty schránky na bocích tak tam šoupnout tu řídící jednotku. Odšroubuj si ten plast který tvoří krytí prahu na podlaze kufru, pak se dostaneš všude. No a pod čalouněním to natáhni dopředu, nebo pokud si dáš práci a chceš to nalepit na zpětné zrcátko tak to veď stropem.Zadním sloupkem nahoru a nadedveřma dopředu a vylezt u zrcátka. Mám dojem že budeš překvapen, že ani nebudeš muset nikde vrtat. No a do předního nárazníku také buď stropem a předním sloupkem dolu pod přístrojovou desku a průchodkou společně se svazkem projdeš skrz tu přední přepážku do motorového prostoru a máš vyhráno. Chce to pozvolna a myslet a vždy zkusit neméně 2 varianty aby se ti to líbilo.Kdyby ti nevycházely délky těch kabelů čemuž nevěřím, tak by to neměl být problém nastavit. Teda hlavně ty proudové. Tak ať se dílo podaří. Jó a ten původní návod je možno použít pro ty kdo zadní senzory mají origo a chtějí jen ten předek, tak sehnat tu jednoduchou soupravu s těma 4 čidlama a je to za 500kč. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Jiří Joura Fri Jan 14, 2011 7:06 am

Maky, díky za vyčerpávající popis zapojení, dnes objednávám, až přijde a zapojím, popíšu zkušenosti. Ahoj všem Grandům. Jirka

Jiří Joura

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Fri Jan 14, 2011 7:16 am

No, tak ted jeste jak to vymyslet a sehnat v originale ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Fri Jan 14, 2011 8:34 am

Zdarec Jirko ještě k tomu vedení kabeláže, koukni na Karoserie Úschovné priestory v podlahe, str. 2 nick Popenec tam máš nafoceno kabelové vedení v podlaze ( je to vedno v prolise levého prahu, po odmontování té prahové lišty máš prostřeno pro snadné a jednoduché vedení těch pár kabílků se tam vejde jako prd.No a pak sloupkem předních dveří nahoru pod přístrojovku a pokračovat dále buď sundat krytku u předního okna apod ní nebo rovnou dutinou ve sloupku, pak budeš muset sundat částečně čalounění stropu, toho se neboj je to normální výlisek, nic se nenatahuje ani nevypíná (doba koženkových stropů š 100 apod. je již v nenávratnu).a seš u toho zrcátka. Tak hlavně než něco uděláš, tak promyslet a prohlídnout. Nesmíš mít rychlejší ruce než hlavu a ono to půjde, nic se neboj.maky
Až to budeš konat, nezapomeň na fotodokumentaci ať usnadníš práci kolegům.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Jiří Joura Fri Jan 14, 2011 12:32 pm

Díky za upřesnění, objednal jsem to, čekám na dodání, ještě jsem přiobjednal denní svícení od stejného prodejce ať je to za jedno poštovné. K tomu popisu:Myslím, že je mi vše jasné. Ve stropě jsem se už vrtal když jsem zapojoval x-carlink s bluetoth a umisťoval mikrofon. Mám to na levé straně jak končí obložení sloupku. Fotodokumentaci pořídím, alespoň to budu muset dělat pořádně ať mně nepomluvíte. Zatím ahoj všem. Jirka J.

Jiří Joura

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  svar Sat Jan 15, 2011 7:15 pm

Parkovací senzor mám s jedním snímačem vzadu- tažný a to mi stačí. Vezl jsem se onehdy jedním konkurenčním autem ( fabia) a při vyjíždění z parkoviště se přední senzory mohly zbláznit při vzdálenosti asi 40 cm od auta vedle. Tak nevím............ Asi se spolehnu na vlastní odhad. Cosi mi bude pískat, když nemusí a kecat mi do řízení? jo a na tu zařazenou 1 asi něco bude, když to autino pozná při startu, že má zařazeno a nezatočí starterem. Takže tam by se daly napíchnout ty přední senzory. Akorát najít tu správnou svorku http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=60227&highlight=visu http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=60089&highlight=visu
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Sat Jan 15, 2011 7:30 pm

Zdarec synci,ono těch kecátek do řízení je povíce, že????? (proto bych preferoval u toho předku ten vypínač, ( při stání v koloně, nebo jízda v pruzích),No a k tomu jednomu čidlu v zadu, tak bych nakopal každýho do prd..e, když mi jeho koulí rozmlátí přední značku. Ale myckei píše že se nebude hrnout do bastlení, že není manuál na ručičky, pak se dočteš, že si sám pořídil tempomat, samozatmavovací zrcátko, sakra myckei seš šikovnej chlap, tak se nepodceňuj. Ale já ti rozumím , zatím vše co jsi montoval nebo upravoval bylo z origo dílů, jasně nechceš slevovat a jdeš tou správnou cestou. Takto se to musí u veteránů aby byly v co nejpůvodnějším stavu. Jo je to asi správné, ale opravdu ten systém se mi jeví podstatně lépe vypracovanej než origo. Je to jako s navigací orogo je origo, i když té přenosné moderní nesahá ani k vypínači, a taky sem jí musel nechat zprovoznit a sem rád, že maká. Tak se zase ozvěte ať je nějaký pokrok. maky


Naposledy upravil maky dne Mon Jan 17, 2011 1:47 pm, celkově upraveno 1 krát
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  ScenicNoir Mon Jan 17, 2011 11:18 am

svar napsal:...pozná při startu, že má zařazeno a nezatočí starterem.
Je tam snímač neutrálu.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  VitaKri Mon Jan 17, 2011 12:18 pm

A co byste řekli tomuto: Parkovací systém BEEP&PARK/ KEEPER VALEO 632023? Na tomto linku je i ilustrační video a ke stažení jakýsi ořezaný manuál.
Jedná se o systém, který umí i upozorňovat ostatní auta při parkování, aby do Vašeho zaparkovaného nevrazili. Dá se sehnat i za 3600,- např. zde.
Hodně o něm uvažuji, protože mi už také jeden dobrák zaparkoval na přední SPZce.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jan 17, 2011 12:44 pm

Maky, ty me precenujes :-)
Sehnat tempomat bylo otazkou pouze casu a penez, nez se zjevej potrebne dily.
Zamontovali mi to mechanici a aktivovali v Renaultu na diagnostice.
No a zrcatko teda fakt zvladnu, bo to je akorat o sile :-D
A proc nechci ty neorigos veci?
Protoze se mi nechce do auta patlat ruzna pridelatka, pridrznitka, vrtat, lepit ani nic. Me staci, kdyz to pisti, videt to nepotrebuju... takze by mi relativne stacilo to origos. I z hlediska pripadneho nekdy prodeje auta, tam nebudou zadny bastly.
Kamos ma takhle "vytunenyho" C-Maxe o drzak na telefon a nejakej dalsi mrzak a je to hnus velebnosti.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jan 18, 2011 8:42 pm

Tak jsem jen tak jeste zjistoval detaily a od znameho z Renaulta jsem vyzvedel, ze predni parkovaci senzory se delaly do Scenicu az po faceliftu (tusim v roce 2007) a tudiz u starsich aut je nutne vymenit 100% ridici jednotku senzoru + samo dodat predni senzory a mozna i nejakej ten pipak, to uz nevim.
Jeste me napada...zadni senzory maji v narazniku takovy prolisy na jejich umisteni. Jak s tema prednima?

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  VitaKri Tue Jan 18, 2011 9:27 pm

Ty přední parkovací senzory žádný prolisy nepotřebují. Když si sundáš ty přední plastový kryty, tak jsou zevnitř každého vyznačeny 2 prolisy, kde se mají vyvrtat otvory.
Taky jsem se byl zeptat u Pokornýho v Brně na dodělávku těch předních senzorů. Prvně tvrdili, že to nejde atd. Pak začali listovat ceníky příslušenství a našli pro to kód. Takže cena by byla 6600,- za materiál + 2200,- za práci. Mad Na to, že to bude jen pípat a neumí to ani zobrazovat vzdálenost ani upozornit ostatní při najetí blízko k mému autu (tak jak Valeo), je to až moc drahý. Evil or Very Mad
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Wed Jan 19, 2011 7:48 am

No svare, on to s tou jedničkou není tak jednoznačné, já při zařazené jedničce i dalších rychlostech sešlápnu spojku a normálně startuju. Jó když je sešlápnutá brzda a není neutrál, tak prd.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Rada

Příspěvek  Jiří Joura Fri Jan 21, 2011 8:31 pm

Zdar pánové, začal jsem makat na těch senzorech, shodil jsem přední nárazník, mám vyvrtané, nachystané a mám docela problém jak se dostat s drátama do auta, někam k levýmu přednímu sloupku a pak chci dozadu k jednotce. Všude je úplně šílený přístup a nikam se nemohu dostat. Zítra se chci podívat ještě pod auto a odkrytovat zespodu, jestli tam nebude přístup, nemám ale montážní jámu, tak bych radši někudy zhora od motoru. Prosím HELP! díky

Jiří Joura

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru