Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parkovací senzory

+16
MacaC
pepabor
d.a.r.y.l.
budulajs
RGS
martin.kazik
Kopy
Pajin
berko
ScenicNoir
svar
Lazak
Jiří Joura
maky
_Mickey_
VitaKri
20 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Fri Jan 21, 2011 9:36 pm

Skvělý Jirko seš šikula, počítám, že ty kabílky nebudou žádný baga, najdi svazek jak vede do kabiny, bude to někde okolo toho filtru před řidičem, tam bude průchodka a tou prolezeš. Zevnitř někde za pákou otevírání kapoty. No a dozadu pod tou prahovou lištou u řidiče. Maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Zkušenosti

Příspěvek  Jiří Joura Sat Jan 22, 2011 8:01 pm

Ahoj maky a ostatní. Dnes jsem se celý den trápil s montáží denního svícení a předních parkovacích senzorů. Bohužel foťák si odvezla přítelkyně, nemohl jsem nic dokumentovat. Protože rozhodit předek není práce na chvíli, rozhodl jsem se spojit přimontování denního svícení a předních senzorů do jedné akce. Senzory jsem zapustil do nárazníku, jen jsem se rozhodoval jestli je dát blíž ke středu nebo na okraje, protože jsou vepředu jen dva. Nakonec jsem je dal na kraj z důvodu jejich potřeby třeba při couvání do řady parkujících vozidel. Měli by zabírat prostor šikmo dopředu na každou stranu. Pak jsem přimontoval do mřížky světla pro denní svícení a dráty z obou zařízení jsem táhnul společně u vedení mlhovek. Vyvedl jsem vše na levou stranu u řidiče. A teď ten největší problém, pro denní svícení jsem potřeboval kontakt do parkovaček (dal jsem ho na konektor), zem přímo na baterku a ten největší problém byl najít + pól po zapnutí zapalování , respektive po nastartování. Přiznám se, že toto hledání mi zabralo skoro celé odpoledne. Rozpíchal jsem zkoušečkou co se dalo. Nakonec jsem ho našel buď na čerpadle, ale trošku tenký drátek nebo tlustý žlutý na horním velikém konektoru do řídící jednotky, ten jsem nakonec i z důvodu přístupu zvolil. Světla jsem vyzkoušel a přimontoval nárazník. Dlouhé dráty od předních senzorů jsem dal zatím smotal do prostoru u baterie a zítra budu hledat možnost je dostat do kabiny. Dnes jsem si pročítal forum o Meganech, mají hodně společného se scenicem co se elektřiny týká a tam někdo popsal, že je téměř nemožné se do kabiny dostat. I ty průchodky kabelů jsou utěsněné. Dnes jsem si všiml, že bych dostal kabely pod blatníkem skrytě až ke krytu zrcátka, ptám se: pokud bych sundal zrcátko, dostal bych se kolem drátů zrcátka dovnitř kabiny? Zatím všem ahoj

Jiří Joura

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  berko Sun Jan 23, 2011 7:30 am

co takhle napojit denní svíceni na parkovačky??
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Jiří Joura Sun Jan 23, 2011 10:31 am

berko napsal:co takhle napojit denní svíceni na parkovačky??

Na parkovačkách to mám napojené, to jsem psal, že přímo na konektoru do světlometů, ale to co jsem pořídil mělo 3 dráty, to světlo pozná právě tím že je napojené na parkovačky, že se rozsvítily hlavní světlomety a zhasne A teď je potřeba aby mělo napájení pro sebe, protože pokud zhasnou hlavní světlomety , tím i parkovačky, rozsvítí se dennní svícení. Ale už je to v pohodě a funguje 100%. Dokonce pokud zhasnu motor, zamknu auto, tak to ještě 10 sekund svítí a pak to zhasne. Olouvám se, toto téma sem nepatří, toto je o parkovacím asistentu. Já jen, že jsem to dělal současně.

Jiří Joura

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Pajin Sun Jan 23, 2011 10:40 am

Tak jsem byl pomalejší What a Face
Pokut máš s modulem za chvíly zhasne pracuje na principu kolísání napětí tak to zkus To samé Ti udělá při dálkovém otevření se Ti na chvilku rožnou
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Jiří Joura Wed Jan 26, 2011 9:59 pm

Ahoj Grandi. tak jsem tady s tím postupem, který jsem zvolil při montáži parkovacích senzorů. Podotýkám, že foťák jsem měl až od chvíle, kdy jsem začal dráty protahovat od předních senzorů do kabiny. Předcházelo tomu shození předního nárazníku, zavrtání předních senzorů a natažení drátů do prostoru baterie a zpětná montáž nárazníku.
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030889b

Parkovací senzory - Stránka 2 P1030891i

Protože není možné se dostat dráty do kabiny v motoru nějakou záslepkou, šel jsem s nimi "okolo" přes blatník do zrcátka, šipky to naznačují:
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030896
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030897q
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030899e

konečně uvnitř, od předního sloupku se k dvěma drátům od čidel přidává další od displeje, který jsem umístil na zrcátko a pod krajem střechy táhnul k sloupku.
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030902c
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030917n
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030919i

Potom jsem se chvíli trápil s lištami, ale podařilo se je demontovat až k zadnímu podběhu, dráty jsem schoval pod těsnící gumu
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030920d
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030922i
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030924g

Protože jsem k napájení potřeboval +12V ze zapalování, odmontoval jsem zadní sedačky a z přípravy na dvouzásuvku jsem vzal šťávu, je to ten žlutý drát z libovolné zásuvky.
Pod plechama a tapecírunkem jsem ho přidružil k ostatním drátům tažených ze předu.
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030927q
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030926i
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030928a

Řídící jednotku senzorů jsem umístil pod zadní podběh. Je přilepený dodávanou podložkou k plechu. Tak moc dopředu jsem ho dal proto, že drát od pravého předního senzoru už dál nedosáhl. Až ke konci montáže zadních senzorů jsem zjistil, že ani pravý zadní senzor nedosáhne k už nalepené jednotce a musel jsem ho přerušit a nastavit kouskem dvoulinky. výrobce zřejmě nepočítá s dlouhými auty. Černý drát (-) jsem ukostřil na plech u navíječe pásů.
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030930p
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030933k

Pak jsem do shozeného zadního nárazníku vyvrtal otvory pro zadní senzory. Vrtal jsem na místech vyznačených z výroby. Dráty jsem stahovačkama vázal k nárazníku a směřoval je k záslepce pod levým světlem.
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030939t
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030937j
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030934t
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030941p
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030943e

Zbývalo zapojení bílého drátu na drát vedoucí ke světlu zpátečky a žlutý drát na brzdové světlo.
Parkovací senzory - Stránka 2 P1030946w

Odzkoušel jsem funkci, zakrytoval podběh, lišty atd. Protože už byl večer, oficiální zkoušení a nafocení displeje provedu příště a dopíšu
Zatím ahoj všem grandům







Jiří Joura

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Kopy Thu Jan 27, 2011 12:11 pm

Zdar kořeni,tady jsem to začal před 2 rokama a teď to jinde doděláváte Parkovací senzory - Stránka 2 872631
https://grandscenic.forumczech.com/t146-parkovaci-asistent
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Thu Jan 27, 2011 8:17 pm

Krásná práce, seš šikulka a tím novátorským předkem jsi posunul naše autíčka o parník dopředu. No a ten vstup zrcátkem je geniální, omlouvám se Ti, že sem tě hnal tím svazkem, ale to by bylo strašně pracný sundat baterii a ještě i ten filtr, tam někde musí být vstup kabelového svazku do kabiny. Takhle je to skvělé. Tak gratuluju. Maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  VitaKri Wed Feb 16, 2011 12:20 pm

Ahojky.
Tak jsem si koupil nového Scenica Very Happy , který má parkovací senzory vzadu i vepředu. Bohužel jsem si je všechny před koupí neotestoval a až doma jsem zjistil, že mi 2 zadní senzory nefungují. Chci se zeptat, jestli nevíte:
1) dají se vyměnit pouze ty senzory nebo je potřeba je vyměnit včetně kabeláže?
2) pokud se dají vyměnit jen senzory: je potřeba sehnat pouze origo renault senzory nebo se dají použít jakýkoliv?

Jinak ty senzory teda fungují takto:
- Při zařazení zpátečky se aktivují zadní i přední, přičemž zvuk předních je odlišný (a také jde z jiného směru, zadní jde jakoby ze zadního bzučáku a přední z palubovky) od zvuku zadních (píská ten zvuk, který je nejblíž překážky)
- Při zařazení rychlosti fungují jen přední senzory

Pro testování jsem auto zapnul s kartou ve slotu a na 5-10s jsem zmáčknul tlačítko start (bez spojky a brzdy) a měl zařazenou zpátečku. Pak je potřeba ještě odbrzdit, jinak se senzory neaktivují.

No a nakonec jsem se rozhodnul, že u Granda si ty přední origo senzory také nechám dodělat (i když jsou tak drahý), ale až někdy napodzim.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Wed Feb 16, 2011 12:50 pm

Hoj.
Tak ti gratuluju k double ;-)

Senzory jsou urcite vymenit samostatne a daji se tak i koupit. At uz u Renaultu nebo na allegru.
Osobne bych je menil jenom za origos.

Mickey

PS - A jak to, ze neodpovidas na zpravu z Wed Jan 19, 2011 7:56 am? ;-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  VitaKri Wed Feb 16, 2011 1:04 pm

Bohužel v Dialogysu jsem našel jen položku 8200049264 za cenu kolem 2156,- (a podle obrázku je to sada všech 4 senzorů i s kabeláží). Ještě zkusím někam do Renaultu zavolat a zeptat se.
Ale prvně počkám, jak se vyjádří prodejce. Kupoval jsem to v Praze (je to dovezené ze Švýcarska) a prodejce mi to prodával komplet funkční a dal mi i prodlouženou externí 1 letou záruku (ale na toto se myslím nevztahuje) - slíbil, že zjistí co a jak a pak se mi ozve.
Jinak inzerát je ještě vystavený zde, ale prodejce, ho už ze svých stránek stáhnul. Very Happy

PS. ještě jsem si při koupi nezkontroloval odtokové kanálky, takže v Neděli jsem je čistil a fénoval úložné prostory pod řidičem i spolujezdcem Shocked (trošku čvachtali). Tento víkend se chystám i na kontrolu odtokových kanálků Granda (schránky jsou ještě naštěstí suché Smile ).
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Wed Feb 16, 2011 1:09 pm

Tyjo a na tu zpravu mi neodpovis jo? :-D

Mickey

PS - Jinak autiko pekny, ale me se nelibi ten svetly interier ;-) Jo simte, KDY ostrikujou ostrikovace svetlomety? Kdyz ostrikujes celni sklo nebo kdy?
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  VitaKri Wed Feb 16, 2011 1:19 pm

Sorry. Já si tý zprávy vůbec nevšimnul, za chvíli odpovím.
Jo ostřikovače světlometů ostřikují při ostřikování čelního skla, prvně se ostříkne čelní sklo, pak jeden světlomet a pak druhý. (Takhle jsem to viděl při testování, protože při jízdě od řidiče to není vidět). Very Happy
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  martin.kazik Thu Apr 26, 2012 8:45 am

ZDravím, chci se zeptat. Nikde nemůžu najít parkovací asistent na zadek a předek - tudíž 8 senzoru. Ale nechci nikde lepit display, tak kdyby jste věděli o nějakém asistentu bez displaye jen s akustickou signalizace pro předek a zadek, jeslti by jste dali vědět...

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Thu Apr 26, 2012 8:54 am

Cece Martine, neni jednodussi najit jakykoliv 6-8 senzorovy tentononc?
Nez shanet extra bezkamerovy.
Dle meho to zobrazovatko nemusis pripojovat nebo jestli i pipa, tak ji soupnes nekde do kufru a je to ne?

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  martin.kazik Thu Apr 26, 2012 9:01 am

No jo, nad tím jsem taky uvažoval, ale pořád ten ukazovací tentononc musím někam dat, kdežto ten pipak jen pichnu třeba pod přístrojovku a je klid... no a kdybych měl i display tak by mě to zase sralo, kdyby byl někde v kufru...

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Thu Apr 26, 2012 9:10 am

Pipaky se obecne davaji do kufru, takze neni treba se zaobirat pristrojovkou :-)
Rozmysli si, jestli chces na neco koukat a od toho se to dle meho odviji.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  martin.kazik Thu Apr 26, 2012 9:16 am

No koukat nechci... chtěl bych pípat... jak ze předu tak zezadu...

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  maky Thu Apr 26, 2012 10:41 am

Tak si kup 2 kuřata, jedno dopředu, druhý dozadu, drátky jim omotej kolem nohou a na šaltpáku, při spátečce bude pípat zadek, při jedničce zase předek.... promiň, ale máš navigaci??? to jde spojit kamera s navigací ( viz. jirin), ale pípák bez displeje je vcelku o ničem, displej ti ukáže vzdálenost a hlavně kde je překážka ( vpravo, vlevo), a kamera ti zase udělá trajektorii. No a cena na tom odkazu od jirina senzory P -Z,+ kamera,displei za 2 litry??? Jasně dají se sehnat pípáky za 5 kilo, ale ????? Já mám origo a až umlátím maminu argumentama, tak tam fiknu ten jirinův systém, s tím, že bude ještě napojen DVD přehrávač a půjde vzadu a vepředu v navigaci....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  martin.kazik Thu Apr 26, 2012 10:55 am

Bohužel navigaci nemam... takže to musím rešit tak... leda potom jen zadni senzory s pipakem, protoze jak jsem se koukal tak předni + zadní nejsou jen s jednim displayem...

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  _Mickey_ Thu Apr 26, 2012 10:59 am

_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  RGS Thu May 10, 2012 11:06 am

Nezkoušel jste někdo takovýhle typ couvacích senzorů: http://www.auto-moto-elektronika.cz/Parkovaci-senzory/LED-displej/Parkovaci-asistent-BE750R?seo_url=Parkovaci-asistenti%2FLED-displej%2FParkovaci-asistent-BE750R
Display se dáva na zadní okno a sleduje se ve zpětném zrcátku, podle mě je to v našem případě dost daleko ale zase by měla být jednoduší montáž a nemuselo by to vypadat úbec špatně...
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  budulajs Thu May 10, 2012 11:13 am

RGS napsal:Nezkoušel jste někdo takovýhle typ couvacích senzorů: http://www.auto-moto-elektronika.cz/Parkovaci-senzory/LED-displej/Parkovaci-asistent-BE750R?seo_url=Parkovaci-asistenti%2FLED-displej%2FParkovaci-asistent-BE750R
Display se dáva na zadní okno a sleduje se ve zpětném zrcátku, podle mě je to v našem případě dost daleko ale zase by měla být jednoduší montáž a nemuselo by to vypadat úbec špatně...
umístění toho displeje není vůbec špatný nápad! Chtělo by to vyzkoušet
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  RGS Fri May 11, 2012 11:28 am

Mě se to líbí, jen nevim, jak by to bylo dobře čitelný ale předpokládám, že asi celkem slušně. Spíš je problém otázka, jak by to tam padlo. No s ní mi eshop nepomůže a na živo jsem to bohužel nikde neviděl.
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  d.a.r.y.l. Fri May 11, 2012 11:45 am

Ja jsem koupil a namontoval tyhle a jsem s nima spokojen. Hlavne s couvaci kamerou.
http://www.sencor.cz/Produkty/Autoelektronika/Autoprislusenstvi/Parkovani/SCA-PARK300

d.a.r.y.l.

Poeet p?íspivku : 13
Age : 48
Registration date : 25. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Parkovací senzory - Stránka 2 Empty Re: Parkovací senzory

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru