Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

+3
mistrli
svar
Sedli
7 posters

Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  Sedli Tue Feb 01, 2011 8:22 pm

Ahoj kolegové, teď jsem strávil cca hodinu nad výměnou H7 u pravého světla (mám 2009 - s čočkou) a marně. Vyndal jsem nálevku odstřikovačů, sundal gumovej kryt a narazil na problém. Jak stáhnout patici? Po asi 30 min marného snažení jsem prolezl zdejší fórum + Ren. club fórum a marně. Když jsem otevřel servisní manuál, dočetl jsem se, že se musí s paticí o čtvrt otáčky pootočit. Bohužel ani to mi nejde. Už si nevím rady. Jste má poslední naděje. Very Happy Nechce se mi s tím do servisu.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  svar Wed Feb 02, 2011 6:36 am

Pootočení by mělo být stejný jak u normálního světla, takže pootáčíš doprava při pohledu od motoru cca 60 stupňů i se zapojenou svorkovnicí. Žárovku vyměníš venku
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  mistrli Wed Feb 02, 2011 8:02 am

Zdar,mám ty samé světla jako ty(s čočkou) a výměnu H7 aniž bych sundal nárazník jsem už vzdal. Žárovku měním pravidelně snad co půl roku What a Face a zpočátku jsem to dělal zevnitř. Ruce jsem měl celé podrápané a unadával jsem se jako špaček. Poslední výměny už dělám po vytažení 5 ks plastových zarážek (pootočit a vytáhnout střed) nahoře na nárazníku a vyšroubování 2x 3ks vrutů z podběhů blatníku a odtažení celého nárazníku nahoru a k sobě (pozor na káblíky od mlhovek). Pak vyšroubuji světlo jako celek (je třeba prodloužení gola min 15 cm) a světlo je venku. Poté už je přístup ke všem žárovkám. To vše lze zvládnout za 15 min.
V jiné sekci jsem už řešil výměnu H7 za něco jiného. Našel jsem údajně homologované žárovky typu xenonů (v čočkách by nešlo jednoznačně zjistit že to není originál xenon) ale nějak se k tomu neumím odhodlat a navíc mě za 2 měsíce čeká STK tak snad potom.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  Sedli Wed Feb 02, 2011 10:47 am



Tak jsem to vzdal a dneska jsem zajel do servisu, aby to vyměnili. Měli to asi za 10 min. hotové a stálo to 360,--. To jde, čekal jsem to horší. ;-)
Ty lepší žárovky bych taky uvítal, protože to svítí docela na pytel. Ale pořád nevím jaké, protože některé málo vydrží. Ty cos našel ty vypadají docela slibně a v těch čočkách by to bylo fakt cool. Cool Takže jakmile mě zase prdne žárovka, dám je tam.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  MacaC Thu Aug 21, 2014 4:54 pm

borci mám asi problém- peru se se světlem 3hodiny protože i když jsem našel pozici do které jde žárovka "uchytit" tak mi světlo svítí asi o 20-30cm výš než na druhé straně. myslel jsem že mám otočenou žárovku ale to u těchto nejde ne? Tak co sem zmršil? Posunul jsem si tím lomcováním nějak světlo z nastavení?  Crying or Very sad 

Mám zedřenou ruku jak prase, prsty taky - to je za trest ty žárovky, nakopat konstruktéry do koulí  Evil or Very Mad
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  svar Thu Aug 21, 2014 7:37 pm

Něco podobného se mi přihodilo, když mi při výměně vypadla parabola z ovládání. Zkus, jestli se volně nehýbe. Chytil jsem ji za díru po žárovce a nacvaknul tahem k motoru zpět.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  daveL Thu Aug 21, 2014 7:40 pm

Mate tady navod jak na to. Staci si najit tema Very Happy 
https://grandscenic.forumczech.com/t631-postup-demontaze-poedniho-narazniku-grand-scenic-ii

A H7 jde namontovat i pootocene. Osobne se mi to taky povedlo.
V tom to bude zakopane ze ti to sviti do nebe. Sundej naraznik a podivej se na to vymontovany a uvidis
daveL
daveL

Poeet p?íspivku : 49
Location : Hluboká n.Vlt
Registration date : 02. 05. 10

http://www.liskaci.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  MacaC Thu Aug 21, 2014 8:45 pm

Ok také mě to napadlo, je fakt že mi tam něco cvaklo, lehce když sem zatlačil poprvé. Napřed zkusím zatáhnout a když to nepujde tak rozeberu nárazník... jo škoda že už vypršeli ty fotky  Wink  Jinak návod super, si ho budu muset přespat a vzít do garáže :-D


Jako já jsem si tam posvítil a viděl kam má jít, patice tam prostě jinak dát nejde... když jí otočím tak nejde zasunout za ty šroubky co ji drží. Rovně mi přijde, podle druhého světla, takže asi fakt jen že sem parabolu nějak uvolnil. To bych měl poznat i na dálkáčích, pokud hnu s celým světlem musí svítit také jinam.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  maky Fri Aug 22, 2014 6:01 am

Macacu, neplakej, sundat nárazník je 10 minut, ty 3 spodní šrouby oddělávat nemusíš, jen ho pěkně podlož a vyklop dopředu,
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  MacaC Fri Aug 22, 2014 1:59 pm

mno budu muset, dneska jsem zjistil že mi svítí i dálková nahoru takže sem si nějak hnul se světlem, což nechápu, jak. Mno bude prča :-D
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  daveL Fri Aug 22, 2014 8:31 pm

Drzim palce
Urcite si na to sundej naraznik usetris si dost lamani
Jestli te to hnuty tak treba uvidis podle prachu nebo otlaku kde to bylo puvodne
Ja mam kazdy uchyt obmalovany lihovou fixou a pak to jen dam zpatky na otisk
Snad ti nekde nepovolila cela packa- uz sem videl letovany packy na svetle po bouracce a nevypadaly ze vidrzi moc zateze

Ani jsem si nevsimnul ze fotky uz nefungujou
Nekde je jeste budu mit az se dostanu k ntb tak je. Zkusim obnovit
daveL
daveL

Poeet p?íspivku : 49
Location : Hluboká n.Vlt
Registration date : 02. 05. 10

http://www.liskaci.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  MacaC Sat Aug 23, 2014 3:41 pm

Pánové díky za tohle skvělé fórum a lidi na něm. Oprava mi zabrala asi 15minut.

Problém byl opravdu jak psal svar - když jsem se podíval do světla tak to co mi svítilo nahoru bylo blíž sklu, než na druhé straně. Takže jsem vzal vercajk, povolil nárazník, opravdu stačilo ho jen prověsit, ty spodní jsem tam nechal.. vyšrouboval světlo, chvilku laboroval než jsem pochopil jak je tam strčené(spíš ze strachu abych něco neurval) a poté hezky v klidu vyndal žárovku, strčil svůj velectěný prst do díry a zatáhl... lupnutí a následná  kontrola dopadla dobře. Světlo sedí jak má. Takže pak zas všechno zpátky a vyjet z garáže na test proti vratům na ploše jestli už to fakt svítí dobře  Very Happy 

takže ještě jednou, velké díky  Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) 38652
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  maky Sat Aug 23, 2014 4:02 pm

Člověče ty to popisuješ jako bys načínal nějakou prvničku..... "strčil svůj velectěný prst do díry"
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  svar Sat Aug 23, 2014 4:08 pm

Šak píše, že se mu to stalo poprvý  Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) 388709 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  maky Sat Aug 23, 2014 4:32 pm

Gratuluju svarovi ke 2 000 příspěvku na tomto foru!!!!! jen tak dále!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  svar Sat Aug 23, 2014 5:46 pm

Sice OT, ale ani jsem si toho v zápalu předávaných informací nevšiml. Díky!!!!!!!!!!!!!! Doufám, že moje všechny příspěvky pomohly ostatním a pokud ne, tak je alespoň pobavily Laughing 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty výměna H7

Příspěvek  zepfo Tue Jan 27, 2015 9:05 pm

Dnes jsem byl v autorizovaném servisu, vyměnili mi H7 Z D A R M A, zaplatil jsem jen žárovku - 91,- Kč..............
Práce opravdu jen na 10 minut i s nafasováním nové žárovky.
zepfo
zepfo

Poeet p?íspivku : 49
Location : Olomouc
Registration date : 14. 04. 13

Návrat nahoru Goto down

Výměna H7 pravého světla facelift (čočka) Empty Re: Výměna H7 pravého světla facelift (čočka)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru