Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baterie

5 posters

Goto down

Baterie Empty Baterie

Příspěvek  jirkas Tue Feb 15, 2011 7:29 pm

Opět zdravím všechny příznivce renaulťáky Very Happy . Od konce prosince jsem dnes už po čtvrté měnil autobaterii .... jedna baterie je v prosinci pořízená a druhá je rok stará a též v pořádku, ale obě mi vydrží po nabytí vždy tak 3 týdny. Po proměření autobaterií při nastartovaném motoru , rozsvícených světlech a spuštění všeho možného je vše v pořádku a taktéž i měření na alternátoru ( v pohodě dobíjí ). Než svěřím vůz do péče odborníka, zajímalo by mě, jestli měl někdo podobný rébus a zda někoho nenapadá, co by mohlo baterii vysávat. Měl jsem doposud za to, že při uzamčení auta by se mělo všechno odpojit vyjma imobilizéru, jehož blikající kontrolka by vysávat baterii neměla Very Happy
jirkas
jirkas

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Baterie Empty Re: Baterie

Příspěvek  svar Tue Feb 15, 2011 9:32 pm

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Baterie Empty Re: Baterie

Příspěvek  jirkas Wed Feb 16, 2011 8:12 am

díky za odkaz ... to je přesně ten samý problém, vyjma toho, že mi to zatím nechcípá ..... každopádně jsem se nechal inspirovat a dneska podle rad prověřím uvedené možnosti. Pak dám vědět.
jirkas
jirkas

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Baterie Empty Re: Baterie

Příspěvek  F_L_Y Thu Feb 17, 2011 7:40 am

Jenom pro zajímavost, co všechno může "užírat" voltíky.
Mám auto s kartou, kde se nemusí strkat ve vozidle do čtečky. Pokud přijdu k autu, vezmu za kliku, dveře se otevřou a je to v pohodě. Ale když přijde někdo, kdo kartu nemá, vezme za kliku, dveře se samozřejmě neotevřou ale sepne se nějaký obvod který zůstává po nějakou dobu aktivní a papá energii. Po nějaké době se vše vrátí do jakési klidové polohy. A perlička na závěr, co se při proměřování zjistilo - pokud nyní v zimě napadne sníh a zůstane v prostoru mezi madlem a čidlem ve dveřích, obvod je sepnutý stále. Odběr není zrovna malý, pokud by se s autem nejezdilo tak za necelý týden je baterka na suchu.

F_L_Y

Poeet p?íspivku : 24
Age : 59
Location : Most, kraj Ústecký
Registration date : 28. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Baterie Empty Re: Baterie

Příspěvek  jirkas Thu Feb 17, 2011 8:35 am

Takže jsem nakonec po neúspěšném bádání skončil u odborníka, kde bylo zjištěno, že baterku vysává levé boční zrcátko. Pro upřesnění .... zrcátko se při použití ovládacího tlačítka sklopilo, ale vracet se muselo ručně. Jelikož tímto způsobem nedošlo k přerušení obvodu, docházelo ke stálému odběru.
jirkas
jirkas

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Baterie Empty Re: Baterie

Příspěvek  jirkas Tue Feb 22, 2011 2:47 pm

Tak znova otevírám Very Happy ... ačkoliv jsem měl chvíli radost, zase přešla No . Včera jsem přišel ráno k autu, levé boční zrcátko sklopené, rozsvícená kontrolka na ruční brzdě a baterie opět kaput. Po dalším bádání automechanik zjistil odběr na 4 pojistce od vrchu ( pětiapérovka dle plánku pro přídavná zařízení ). Po jejím vyjmutí vozidlo bez odběru a světe div se úplně vše funguje. Při zastavení auta, vypnutí motoru a uzamčení kartou zůstane svítit pouze kontrolka ruční brzdy. Při opakovaném odemknutí a zamknutí kontrolka někdy zhasne, nebo musím ručku deaktivovat růčo aby kontrolka zhasla. Tyhle problémy začaly s příchodem mrazů, tak doufám, že s příchodem jara zase pominou, případně přivítám jaký koliv další podnět k odstranění téhle deprimující závady. Pro sichr už vozím v kufru stabilně záložní baterii Very Happy Rady a ceny autorizovaného servisu razantně odmítám Very Happy
jirkas
jirkas

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Baterie Empty Re: Baterie

Příspěvek  Popenec Sat Aug 13, 2011 4:49 pm

Hojte,

potřeboval bych vědět jednu věc. Na kabelu který vede na baterii (na - ) mám takové jakési zelené svinstvo (asi je ten kus kabelu zoxidovaný) a chtěl bych se zeptat, jestli to můžu postříkat WD-40.

Tady je fotka:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=97c846755f4749003c5636e5114c0190


Na stránkách píšou toto (jen výňatek z textu):
WD-40 proniká mezi kov a vodu, která tak ve formě kuliček steče z ošetřené plochy. WD-40 nevodí elektrický proud, a proto zabrání možným zkratům vyvolaných vlhkostí. WD-40 odvodní cokoli od zapalování až po elektromotory, elektrické kabely, akumulátory aj.

To znamená, že bych to mohl nastříkat na zapojenou baterku? Nemusím ji kvůli tomu odpojovat?

Popenec[b]
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Baterie Empty Re: Baterie

Příspěvek  Lazak Sat Aug 13, 2011 6:12 pm

Jasan, můžeš, nic tím nezkazíš a nemusíš nic odpojovat.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Baterie Empty Re: Baterie

Příspěvek  Popenec Sat Aug 13, 2011 6:36 pm

To jsem potřeboval vědět, díky Wink Když něco nevím, tak se raději zeptám, protože bych nerad, aby to někdy dopadlo takhle Baterie 872631
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Baterie Empty Re: Baterie

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru