Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide

3 posters

Goto down

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Empty Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide

Příspěvek  Popenec Sun Mar 06, 2011 8:50 am

TENTO NÁVOD BYL VYTVOŘEN XSLIDE. Píšu to zde, protože jsem jako autor vedený já, což samozřejmě není pravda.....

V úpravě, prosím nemazat. Návod bude dnes kompletně sepsaný, průběžne ukládám!

Děkuji

Právě nahrávám fotky, návod bude brzo hotový


Zdravím Vás,

po úspěšné instalaci tempomatu bych rád rozšířil původní návod, a sepsal kompletní podrobný návod na instalaci.

1. Zkontrolujeme, zda má Váš vůz přípravu na tempomat.
- pod volantem povolíme 2x Torx šroub (zvládl jsem to obyčejným plochým šroubovákem)
- vycvakneme kryt a sundáme kompletní plastové obložení volantu
- pod páčkou pro ovládání blinkrů by měl být volný, nezacvaknutý bílý konektor
- najdeme pod volantem druhý (zacvaknutý) konektor a podle fotky zkontrolujeme, zda do něj vedou dva dráty viz. foto

Pokud tam tyto dvě věci máte, máte přípravu pro Tempomat a můžete pokračovat dále. Pokud tam nejsou, bohužel Tempomat nenainstalujete.

2. Nákup potřebných dílů
- kolečko pro zapínání/vypínání tempomatu/omezovače rychlosti - seženete v Renaultu, obj. kód 8200206738, cena cca 1200,-Kč
- tlačítka pro spínání tempomatu 4 Ks (kupoval jsem v GME - www.gme.cz) cena okolo 5-30,-Kč za kus.
- Rezistory (3,9 Ohmů, 100 Ohmů, 270 Ohmů a 900 Ohmů (já sehnal jen 910 Ohmů, ale funguje))
- Dráty (kupoval jsem 2 metry ale spousta zbyla
- Smršťovací bužírku (nevím, jestli se to tak správně jmenuje :-) ), kupoval jsem 1 metr, ale nepoužil jsem všechnu
- Pájka, cín atd.
- Multimetr (asi není nutný, ale hodí se)
- Vrtačka, vrtáky

Pokud vše potřebné máte, můžete se pustit do práce.

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9666j


3. Vyvrtání dírek na tlačítka
- jak rozmístíte tlačítka, nebo kolik jih použijete je jen na Vás, já použil 3 tlačítka, jedno jsem vynechal, návod ale píši pro všechny 4
- Pokud máte originální ovládací kolečko o renaultu, odchlípněte 4 pacičky co drží kryt a rozeberte jej. Zhruba jednu polovinu krytu tvoří ovládací kolečko a zbytek je prázdný -> zde budou tlačítka a rezistory.
- do volného prostoru v krytu vyvrtejte 4 dírky na tlačítka (rozmístění je na Vás), vrták zvolte dle koupeného tlačítka

Pokud máte díry hotové, můžeme přistoupit k pájení tlačítek.

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9691c Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9692 Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9687h


4. Připájení rezistorů k tlačítkům
- vezmeme 4 tlačítka a na každé z nich připájíme jeden rezistor ( doporučuji kvůli prostoru tlačítka napájet co nejblíže tlačítku).
- vše je vidět na fotkách. Na druhou stranu rezistoru napájíme drát. Oba spoje včetně samotného rezistoru překryjeme smršťovací bužírkou.
- na druhou nožičku připájíme samotný drát bez rezistoru, spoj překryjeme bužírkou aby bylo vše izolované
- tento proces uděláme na všech 4 tlačítkách.
- pokud máte připravená 4 tlačítka, můžeme přejít k montáži do krytu

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9674m Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9677o Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9678


5. Montáž tlačítek do krytu
- tento krok je velmi individuální podle použitých tlačítek, já jsem nasadil tlačítka, utáhl na krytu matičky a bylo to. Možná někdo tlačítka lepil apod.

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9692 Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9694q Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9696


6. Spájení vývodů k sobě
- celkem by bylo z krytu tedy vést 8 drátů
- 4x vývod s rezistorem 4x vývod z druhých nožiček bez rezistoru
- Dráty zkrátíme na minimum aby šli pájet a vždy ty 4 stejné k sobě spájíme, a přidáme do spoje taky pátý drát, který povede z celé této krabičky pryč dále do auta.
- ve výsledku tedy budou dva spoje ze všech drátů a ven protáhneme dva dráty
- všechny spoje samozřejmě zaizolujeme
- pokud máte protažený drát z krytu ven (já protahoval po menší upravě trubičkou, která vede z krytu, můžeme dráty zmáčknout do krytu a zacvaknout vrchní plastový kryt.
- jak můžete vidět na fotce, ven vedou jen ty dva dráty, zbytek je v krabičce.
- teď bych doporučil vzít Ohmmetr (multimetr) a změřit, zda fungují tlačítka

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9698d Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9703k Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9704w


7. Finální montáž do auta
- najdeme dva dráty, z bodu 1. a vysuneme je z konektoru (mně se to nepovedlo, tak jsem je těsně u konektoru ucvakl). Pozor na ostatní dráty konektoru, jsou od Airbagu apod, takže je nesmíme poškodit!
- na tyto dva dráty připájíme dva vývody od tlačítek (je jedno, který drát na který), zaizolujeme a je téměř hotovo.
- posledním krokem je zapojení bílého konektoru (viz. bod 1) do ovládacího kolečka tempomatu (stačí zacvaknout)
- nyní vrátíme všechny plasty tak jak byli a můžeme se vydat na testovací jízdu

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9715l Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9722u Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9721r


8. Testování
- rozjedeme auto na více jak 35 Km/h, zmáčkneme tlačítko a rychlost by se měla držet.
- tlačítky + a - můžeme nastavovat rychlost, tlačítkem R obnovujeme rychlost z paměti, tlačítkem 0 vypneme tempomat
- pokud vše funguje jak má, gratuluji, máte funkční tempomat


9. Povolení zobrazování informací tempomatu na displeji
- tuto věc Vám musí povolit v Renaultu nebo v nějakém servisu, kde se umí dostat do ŘJ.
- mně zobrazení povolili v neoriginálním servise v Brně Zdarma. Pak na dipleji vidíte hodnoty tempomatu

Všechny fotky z instalace naleznete na www.slesinger.net/tempo

Doufám, že jsem alespoň někomu pomohl při montáži. Instalaci provádíte na vlastní nebezpečí. Za případné problémy apod. nenesu žádnou odpovědnost.

Pokud budou nějaké dotazy, klidně se ptejte, pokusím se odpovědět.

ZDE JE SCHÉMA ZAPOJENÍ TLAČÍTEK
Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Schemadj
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Empty Re: Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide

Příspěvek  raduzk Sat Mar 17, 2018 12:27 pm

Popenec napsal:TENTO NÁVOD BYL VYTVOŘEN XSLIDE. Píšu to zde, protože jsem jako autor vedený já, což samozřejmě není pravda.....

V úpravě, prosím nemazat. Návod bude dnes kompletně sepsaný, průběžne ukládám!

Děkuji

Právě nahrávám fotky, návod bude brzo hotový


Zdravím Vás,

po úspěšné instalaci tempomatu bych rád rozšířil původní návod, a sepsal kompletní podrobný návod na instalaci.

1. Zkontrolujeme, zda má Váš vůz přípravu na tempomat.
        - pod volantem povolíme 2x Torx šroub (zvládl jsem to obyčejným plochým šroubovákem)
        - vycvakneme kryt a sundáme kompletní plastové obložení volantu
        - pod páčkou pro ovládání blinkrů by měl být volný, nezacvaknutý bílý konektor
        - najdeme pod volantem druhý (zacvaknutý) konektor a podle fotky zkontrolujeme, zda do něj vedou dva dráty viz. foto

Pokud tam tyto dvě věci máte, máte přípravu pro Tempomat a můžete pokračovat dále. Pokud tam nejsou, bohužel Tempomat nenainstalujete.

2. Nákup potřebných dílů
        - kolečko pro zapínání/vypínání tempomatu/omezovače rychlosti - seženete v Renaultu, obj. kód 8200206738, cena cca 1200,-Kč
        - tlačítka pro spínání tempomatu 4 Ks (kupoval jsem v GME - www.gme.cz) cena okolo 5-30,-Kč za kus.
        - Rezistory (3,9 Ohmů, 100 Ohmů, 270 Ohmů a 900 Ohmů (já sehnal jen 910 Ohmů, ale funguje))
        - Dráty (kupoval jsem 2 metry ale spousta zbyla
        - Smršťovací bužírku (nevím, jestli se to tak správně jmenuje :-) ), kupoval jsem 1 metr, ale nepoužil jsem všechnu
        - Pájka, cín atd.
        - Multimetr (asi není nutný, ale hodí se)
        - Vrtačka, vrtáky

Pokud vše potřebné máte, můžete se pustit do práce.

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9666j


3. Vyvrtání dírek na tlačítka
        - jak rozmístíte tlačítka, nebo kolik jih použijete je jen na Vás, já použil 3 tlačítka, jedno jsem vynechal, návod ale píši pro všechny 4
        - Pokud máte originální ovládací kolečko o renaultu, odchlípněte 4 pacičky co drží kryt a rozeberte jej. Zhruba jednu polovinu krytu tvoří ovládací kolečko a zbytek je prázdný -> zde budou tlačítka a rezistory.
        - do volného prostoru v krytu vyvrtejte 4 dírky na tlačítka (rozmístění je na Vás), vrták zvolte dle koupeného tlačítka

Pokud máte díry hotové, můžeme přistoupit k pájení tlačítek.

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9691c  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9692  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9687h


4. Připájení rezistorů k tlačítkům
        - vezmeme 4 tlačítka a na každé z nich připájíme jeden rezistor ( doporučuji kvůli prostoru tlačítka napájet co nejblíže tlačítku).
        - vše je vidět na fotkách. Na druhou stranu rezistoru napájíme drát. Oba spoje včetně samotného rezistoru překryjeme smršťovací bužírkou.
        - na druhou nožičku připájíme samotný drát bez rezistoru, spoj překryjeme bužírkou aby bylo vše izolované
        - tento proces uděláme na všech 4 tlačítkách.
        - pokud máte připravená 4 tlačítka, můžeme přejít k montáži do krytu

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9674m  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9677o  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9678  


5. Montáž tlačítek do krytu
        - tento krok je velmi individuální podle použitých tlačítek, já jsem nasadil tlačítka, utáhl na krytu matičky a bylo to. Možná někdo tlačítka lepil apod.

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9692  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9694q  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9696


6.  Spájení vývodů k sobě
        - celkem by bylo z krytu tedy vést 8 drátů
        - 4x vývod s rezistorem 4x vývod z druhých nožiček bez rezistoru
        - Dráty zkrátíme na minimum aby šli pájet a vždy ty 4 stejné k sobě spájíme, a přidáme do spoje taky pátý drát, který povede z celé této krabičky pryč dále do auta.
        - ve výsledku tedy budou dva spoje ze všech drátů a ven protáhneme dva dráty
        - všechny spoje samozřejmě zaizolujeme
        - pokud máte protažený drát z krytu ven (já protahoval po menší upravě trubičkou, která vede z krytu, můžeme dráty zmáčknout do krytu a zacvaknout vrchní plastový kryt.
        - jak můžete vidět na fotce, ven vedou jen ty dva dráty, zbytek je v krabičce.
        - teď bych doporučil vzít Ohmmetr (multimetr) a změřit, zda fungují tlačítka

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9698d  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9703k  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9704w


7. Finální montáž do auta
        - najdeme dva dráty, z bodu 1. a vysuneme je z konektoru (mně se to nepovedlo, tak jsem je těsně u konektoru ucvakl). Pozor na ostatní dráty konektoru, jsou od Airbagu apod, takže je nesmíme poškodit!
        - na tyto dva dráty připájíme dva vývody od tlačítek (je jedno, který drát na který), zaizolujeme a je téměř hotovo.
        - posledním krokem je zapojení bílého konektoru (viz. bod 1) do ovládacího kolečka tempomatu (stačí zacvaknout)
        - nyní vrátíme všechny plasty tak jak byli a můžeme se vydat na testovací jízdu

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9715l  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9722u  Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img9721r


8. Testování
        - rozjedeme auto na více jak 35 Km/h, zmáčkneme tlačítko a rychlost by se měla držet.
        - tlačítky + a - můžeme nastavovat rychlost, tlačítkem R obnovujeme rychlost z paměti, tlačítkem 0 vypneme tempomat
        - pokud vše funguje jak má, gratuluji, máte funkční tempomat


9. Povolení zobrazování informací tempomatu na displeji
        - tuto věc Vám musí povolit v Renaultu nebo v nějakém servisu, kde se umí dostat do ŘJ.
        - mně zobrazení povolili v neoriginálním servise v Brně Zdarma. Pak na dipleji vidíte hodnoty tempomatu

Všechny fotky z instalace naleznete na www.slesinger.net/tempo

Doufám, že jsem alespoň někomu pomohl při montáži. Instalaci provádíte na vlastní nebezpečí. Za případné problémy apod. nenesu žádnou odpovědnost.

Pokud budou nějaké dotazy, klidně se ptejte, pokusím se odpovědět.

ZDE JE SCHÉMA ZAPOJENÍ TLAČÍTEK
Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Schemadj

Všechno by bylo jasné, akorát fotky nejsou dostupné.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Empty Re: Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide

Příspěvek  sali Sat Mar 17, 2018 2:54 pm

sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Empty Re: Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide

Příspěvek  raduzk Sat Mar 17, 2018 7:52 pm

Dik, ale tyhle fotky jsem videl. Myslel jsem, ze jsou tam jine, hlavne schema zapojeni.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Empty Re: Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide

Příspěvek  sali Sat Mar 17, 2018 8:16 pm

Máš soukromou zprávu.
sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Empty Re: Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide

Příspěvek  raduzk Sat Apr 14, 2018 8:12 am

sali napsal:Máš soukromou zprávu.
sali
dik za rady, a tady je výsledek:
Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Img_2010

Funguje to k velké spokojenosti. Laughing
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide Empty Re: Kompletní návod na instalaci Tempomatu do Renault Scenic II od Xslide

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru