Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Automatické seřizování xenonových světel

4 posters

Goto down

Automatické seřizování xenonových světel Empty Automatické seřizování xenonových světel

Příspěvek  Maty Tue Apr 05, 2011 9:48 am

Ahoja všem
Mám Scenica II s originál xenonovýma světlama.Po nehodě byly vyměněny za normální H7 s čočkou+H1 (z důvodu finančních úspor).Bylo mi řečeno,že seřizování při zatížení vozu bude nadále fungovat,ale zdá se mi,že to moc nefunguje,když vzádu auto zatížím,tak trochu oslňuju a nemám možnost ty světla stáhnout.Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte,jestli to řídí ta řídící jednotka pro xenony,která je teď odpojená nebo to má ještě nějaké čidlo na zadní nápravě.
Díky

Maty

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 17. 03. 11

Návrat nahoru Goto down

Automatické seřizování xenonových světel Empty Re: Automatické seřizování xenonových světel

Příspěvek  Grandík Mon Apr 11, 2011 6:25 pm

Kde a jak funguje "řídící jednotka" pro ovládání sklonu xenonových světlometů netuším, ale zcela jistě vím, že je čislo na přední tak i na zadní nápravě tuším, že vlevo. Je to jen taková páčka pripevněná na náprávě. Když rozsvítíš světlomety a asi i nastartuješ motor, myslím, sundáš tu plastovou spojku z kulového spoje toho snímače a budeš s ní pomalu pohybovat nahoru a dolů, motorky světlometů by měly vrčet a naklápět vnitřní část světlometu.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Automatické seřizování xenonových světel Empty Re: Automatické seřizování xenonových světel

Příspěvek  maky Mon Apr 11, 2011 7:04 pm

No maty, nepíšeš, zda přinastartování se ti přední světla zhoupnou ( nahoru dolu automaticky) pak by to mělo fungovat, ale kde se seřizují, no podle mě přímo na té desce co nese světlomet, tam by se měl nastavit správnej sklon a potom to dohoněj ty motorky automatického štělování dle zátěže. Teda aspoň sem o tom přesvědčenej, a mám opačný problém, svítí mi moc dolu a na silnici prd vidím. ( buď to budu muset taky seřídit, nebo si koupit slepeckou hůl. Uvidíme co na to rada starších.....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Automatické seřizování xenonových světel Empty Re: Automatické seřizování xenonových světel

Příspěvek  Maty Wed Apr 13, 2011 6:21 pm

Tak abych to nějak doplnil,světla se po nastartování nezhoupnou Sad jinak ruční seřízení můžu udělat přímo na motůrku pomocí imbusu,ale automatika zřejmě nejde,protože když to zatížím ,tak to svítí lehce nahoru.
A k těm čidlům.Až bude trochu lepčí póčo zkusím se po nich podívat a vyzkoušet ten pohyb.Ale právě jsem si myslel,jestli z těch oněch čidel to nebylo svedený do tý řídící jednotky,ta by měla být přišroubovaná přímo na světle ze spoda.Ale momentálně je odpojená a ani netuším jak jsou napojený světla.Ještě to taky zkusím konzultovat s opravnou.Takže prozatím díkes za tipy

Maty

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 17. 03. 11

Návrat nahoru Goto down

Automatické seřizování xenonových světel Empty Re: Automatické seřizování xenonových světel

Příspěvek  maky Wed Apr 13, 2011 7:32 pm

Tak to je jasný, nemáš to zapojený..... i při vypadlejch táhlech automatického štelování se to musí zhoupnout, to je tak provedený a dělaj to všechny xenony, i např. u oktávky.maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Automatické seřizování xenonových světel Empty Re: Automatické seřizování xenonových světel

Příspěvek  Maty Wed Apr 27, 2011 6:56 am

Grandík napsal:Kde a jak funguje "řídící jednotka" pro ovládání sklonu xenonových světlometů netuším, ale zcela jistě vím, že je čislo na přední tak i na zadní nápravě tuším, že vlevo. Je to jen taková páčka pripevněná na náprávě. Když rozsvítíš světlomety a asi i nastartuješ motor, myslím, sundáš tu plastovou spojku z kulového spoje toho snímače a budeš s ní pomalu pohybovat nahoru a dolů, motorky světlometů by měly vrčet a naklápět vnitřní část světlometu.

Tak zatim jenom potvrdím ty snímače.Jsou opravdu na levé straně po směru jízdy, ve předu i v zádu.Ale po odpojení a zahýbání s nimi prd.Tak budu pokračovat jiným směrem.
Zatim dík.

Maty

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 17. 03. 11

Návrat nahoru Goto down

Automatické seřizování xenonových světel Empty Re: Automatické seřizování xenonových světel

Příspěvek  Jirin_CZ Fri Oct 07, 2011 5:57 am

K tem snimacum a jednotkam... Ridici jednotka xenonu je zaroven predni vaha.... Do ni je napojen can-bus, udaj o rychlosti vozidla, napajeni a zadni vaha.... Pozor na to... Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Automatické seřizování xenonových světel Empty Re: Automatické seřizování xenonových světel

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru