Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zaseklé stěrače

+2
maky
mildaus
6 posters

Goto down

zaseklé stěrače Empty zaseklé stěrače

Příspěvek  mildaus Mon Jul 04, 2011 5:54 am

Včera se mi při velmi hustém dešti zastavili stěrače .. po zastavení auta a chvilkovém vypnutí ...vše funguje jak má ... nemáte někdo podobnou zkušenost ... mám podezření na dešťový senzor ... zaseklé stěrače 872631 nebo se přehřála nějaká elektronka Very Happy

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  maky Mon Jul 04, 2011 8:21 am

tak jediné v čem ti musím vyvrátit a správně tvůj odhad na závadu, že se přehřálá nějaká elektronka, žádná elektronka tam není, ale je tam děšťový senzor a ten je zapnutý na 2 polohu, když zapneš 3 a 4 tak se senzor odpojí a jde normál cyklovač, nebo rychlé stírání, jestli ti šly stěrače na 3 a 4 polohu, pak je závada na senzoru a její odstranění je popsáno níže, ( málo, nebo vyschlej gel v čidle.) No a to nejhorší je když to jde občas, to se špatně hledá.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  mildaus Mon Jul 04, 2011 10:54 am

díky maky ,souhlasím s tím ,že se to bude hledat těžko .. nešlo to na žádnou polohu ... vexloval jsem s tím jak vsteklej ... není to prima pocit ,když ti ve slejváku zůstanou stírače v půlce okna ... Shocked zkusil jsem i zadní ten chodil normálně Question

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  maky Mon Jul 04, 2011 12:00 pm

čéče, mildaus, a myslíš si, že se to seklo elektricky, nebo máš dojem, že mechanicky???taky by mohlo, viz výměna ložisek od svara.....to by byla úleva, ale jestli elektrika, pak by to mohlo být v motorku stěračů, v té převodovce, jsou tam kolečka, vačka a kontakty.....taky zatuhlá vazelína???? teda pokud se nemýlím, ( bylo to tak u škodovek, forda, ....),?????no a na konec by to taky mohly být ojeté uhlíky v motorku... to je to nejlevnější, jestli v desce... potěš tě pánbůh.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  svar Mon Jul 04, 2011 12:15 pm

mildaus napsal: zkusil jsem i zadní ten chodil normálně Question
Tak jsi měl couvat lol! Mohlo by to být v motorku nebo ještě zatuhlý průchody přes karoserii, ale to by se zřejmě taky trochu ozývalo nějaký vrzání
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  Rostini Sat Jul 25, 2015 5:54 pm

Zdarec už dlouho jsem tu nebyl a dnes jsem musel vyhledat odpověď na téma stěrače. Bo ty svině se mi taky zasekly v tom největším chcanci. Že toho fakt napršelo tedy u nás. No ale odpověď jsem tu moc nenašel snad zase jenom couvat. Tak chlapy, co? Najde se řešení. Zatuhlá vazelína to není loni jsem to měl rozdělaný očistěný. Že by nějaká elektronka, či nějaká jiná pičičandička Smile
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  svar Tue Jul 28, 2015 7:02 pm

Zkus prověřit kabeláž- konektor, případně kostru. Pokud je to opravdu jenom elektrická záležitost
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  svar Mon Feb 11, 2019 8:15 am

Trochu oživím téma novým poznatkem. Stěrače se taktéž zastavily, případně přestaly reagovat na přepínač. Tak jsem si vzpomněl na akci asi dva roky starou u jinýho auta. Vytažení převodu i s motorkem, sundání víka, vyčištění- byla tam docela hromada prachu z uhlíků. No a odstranění závady- krátké uhlíky, které nedoléhaly na kotvu. Původní záměr vyměnit je nevyšel, motorek je v podstatě nerozebiratelný, takže varianta číslo dvě, ucvaknutí kabelů k uhlíkům, ty se posunou blíž ke kotvě a je vystaraný. Motorek opět šlape
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  Domiq07 Mon Feb 25, 2019 8:42 am

Vdaka SVAR za radu. stalo sa mi to tiez na jesen ked poriadne lialo. zatial len raz, ale vyskusam tvoj navod. nechcem cakat, kym sa mi to stane zas lebo stat niekde vedla cesty s nefunkcymi stieracmi a este s rodinou v aute nieje moc vyhra!
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  R-ježek Mon Feb 25, 2019 5:48 pm

Koukám, že nejsem sám, co s tím měl problém a vyzkouším to vyčištění. Už jsem to měl venku kompletně tak to bude cajk. zaseklé stěrače 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  svar Mon Feb 25, 2019 9:56 pm

Tomu statorovýmu víčku se moc nechce, je na silikonu. Pak už pohoda.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  Domiq07 Sun Mar 03, 2019 5:24 am

Presne ako pisal svar,, moc to nechcelo povolit, ale hruba sila a šrobovak mu prehovorili. Sajrajtu tam bolo neúrekom. Precistil som este drážky na kotve, cele odmastnil no skôr ci (ne)skôr tie uhlíky vypovedaju službu a bude ich treeba vymenit. Bude to papracka, ale malo by sa to dat...
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  svar Sun Mar 03, 2019 10:54 am

Nebudu ti ubírat optimismu s výměnou uhlíků, ale je to skoro neřešitelný. Jsou tam dvě místa zalitý silikonem nebo co to je a tam bude problém. Pod tím jsou zapájený spoje. Možná to bude na dýl a silnější nervy. Proto jsem to řešil cvaknutím drátků u uhlíků.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  Domiq07 Thu Mar 07, 2019 5:36 pm

a jak sa to vyriesilo cvaknutim kablou u uhlikov? nejak mi to nedochadza,, ako budu fungovat?? tak ked si cvakol kabliky nedalo sa vymenit uhliky a tie kabliky priletovat?
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  svar Fri Mar 08, 2019 5:25 am

Je to velmi jednoduchý. Kabel brzdí krátký uhlík v drážce držáku uhlíku a má mezeru mezi kotvou a uhlíkem a tím pádem nevede. Když se cvakne, tak uhlík jde dál ke kotvě. Přenos proudu je sice jenom přes ten držák, ale stačí to.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  maky Fri Mar 08, 2019 7:21 am

No možná OT, ale já řeším podobný problém sjetých uhlíků u flexy tak, že sjetý uhlík zarovnám, a podložím uhlíkem který si vypiluju z uhlíku do startéru nebo altíku ze škodovky, mám jich pár ještě z doby co sem makal v autodílne, samozřejmě, že ten uhlík je bez drátku jen vložený do držáku a proud nese ten starý a zároveň ho přimačkává, práce na 15 minut, teda na tý rozbrušce, ale tam ten uhlík jde vyndat, tady asi néé?? tak, že rada na dvě věci, nebo, zeby zebra ??
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  svar Fri Mar 08, 2019 11:57 am

Tak, jak to popisuješ, to zrovna nejde. Není jak podvlíct ty uhlíky.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  maky Fri Mar 08, 2019 12:11 pm

a kotva vytáhnout nejde ?? rozpůlit stator? nevím ještě jsem na to nekoukal, ba a pokud bůh dovolí ani se o to pokoušet nebudu!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  Domiq07 Tue Mar 12, 2019 9:18 am

dobry napad maky.. po vytiahnuti kotvy sa uhliky daju zalozit z vnutra len podlozit pruzinky a pohoda dzez!
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  maky Tue Mar 12, 2019 9:38 am

držím palce, na fričce to funguje bezva.., nezapomeň na kvalitní fotodokumentaci, budeš veleben !!! No když jsem si to od tebe znovu přečetl, nevím zda jsi mou metodu správně pochopil, tak, dostanu se ke stávajícím uhlíkům a ty na míste kde dosedají na kotvu jsou probroušené do obnlouku, co nejlépe je srovnám do roviny!! ( aby ještě na původním zůstalo nějaký maso ), vezmu nějaký uhlík ( já ze startéru nebo z dynama starej škodovek , ale může být jakýkoliv, ) a vypiluju na něm na jedné straně ten oblouček kterým bude sedět na kotvě, pak ten uhlík upiluju na rozměry tioho držáku na uhlík ( jejda zapomněl jsem podotknout, že je potřeba změřit přesně kolik toho původního uhlíku chybí) a podle toho udělat délku toho nastavení původního uhlíku !! tak a teď zatáhneš původní uhlík do držáku co nejhlouběji to jde a zasuneš za nín do držáku ten nastavovací špalík nového uhlíku, nedáváš žádnou pružinku ta stávající stačí ,, ověříš, že novej uhlí drží a nedrhne v držáku a smontuješ zpět. Tak, že v držáku je od kotvy novej uhlík, na něm původní uhlík i s kabílkem a mělo by ti jí kotvou zatočit a uhlík se nesmí šprajcovat ! je to kostrbatě popsaný ale neumím to namalovat a ani jsem to ještě na motorku stěračů nedělal, tak nejní foto. ( prostě a jednoduš pod stávající uhlík vrazíš mez ten uhlík a kotvu ještě kousek uhlíku aby byl delší !!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  svar Wed Mar 13, 2019 6:14 am

Opravdu to nejde, jak popisuješ. Jedině dát fričku místo motorku Laughing
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zaseklé stěrače Empty Re: zaseklé stěrače

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru