Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Občas nenastartuje

5 posters

Goto down

Občas nenastartuje Empty Občas nenastartuje

Příspěvek  Popenec Sun Sep 11, 2011 5:06 am

Ahojte,

cca. před třemi týdny se mi poprvé nepodařilo nastartovat na první šup (auto mám už 2 a půl roku) Zmáčkl jsem start a startér pořád točil a nic. Otočil se snad 20krát než jsem pustil spojku (to jsem nevěděl, že se musí pustit, aby se zrušilo startování) Zmáčknu čudlík podruhé a stejná písnička, prostě nic. Do třetice to chytlo, ale až po delším točení startéru. Vždycky,ale opravdu vždycky to otočilo 3 krát a na čtvrtou otáčku to chytlo, celých 2 a půl roku....
Včera jsem chtěl jet na noční a stejný problém, který se mi stal před třemi týdny. Když jsem večer dojel, tak po vypnutí a opětovném nastartování to hned normálně chytlo. Dnes ráno to chytlo na první start, ale trvalo mu to déle než obvykle, nevím asi tak 7 otáček startéru. Nemáte někdo ponětí, jestli to nenaznačuje nějaký problém? Nenaskočila žádná hláška na displeji a baterka si myslím, že je dobrá, protože to pořád točí se stejnou razancí...

Popenec

Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Občas nenastartuje Empty Re: Občas nenastartuje

Příspěvek  berko Sun Sep 11, 2011 10:15 am

oddělej benzinovou hadičku co jde do vstřikovaní z nadrže,když z ni bude stříkat benzin tak je problem v elektrice a když ne tak odchazí asi podavací čerpadlo v nadrži,pak je tu další možnost ucpanej přepad zpět do narže,to většínou stačí profouknout...mno a nemaš v nadrži podtlak..zasyčí to když otevřeš vičko nadrže??
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Občas nenastartuje Empty Re: Občas nenastartuje

Příspěvek  mkb Sun Sep 11, 2011 11:58 am

Příznaky Popenec naprosto přesně popsal. Také jsem se s tím setkal. V jednom servisu chtěli měnit za mé peníze kde co, ve druhém ( a to jsem tam zastavil jen vyměnit žárovku) řekli vyčistit škrtící klapku.!! Druhý den bylo po problému.
Kdys jsem to publikoval zde:
https://grandscenic.forumczech.com/t369-obeas-problem-se-startem#3662
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Občas nenastartuje Empty Zahřátý motor nestartuje

Příspěvek  Pule Tue Nov 14, 2017 8:15 pm

Zdravím všechny zde na fóru a obracím se na vás s prosbou o pomoc. Je evidentní, že jsem to na posledním topicu zakřiknul. Začalo nám na scenicovi zlobit startování.
Když motor běží, jede jako za mlada.
Když je motor studený, bez problémů startuje na první druhé otočení.
Problém nastává, když po zahřátí motoru někde zastavím jen na pár minut. Když zůstane motor zahřátý, než se vrátím, tak ho prostě nenastartuji.
Když vychladne, tak je vše zase ok.
Při jízdě auto necuká, nekouří, zabírá asi jak má, prostě jako kdyby se nic nedělo. Jen ty starty při zahřátém motoru prostě nejdou.
Nemáte někdo šajna, co by to mohlo být a když jo, tak co s tím?
Díky Pule
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Občas nenastartuje Empty Re: Občas nenastartuje

Příspěvek  jelopa Tue Dec 05, 2017 9:56 am

To PULE:
tak jak jsi dopadl? Osobně si tipuju na čidlo otáček kliky, ale ve tvém případě ideálně začít diagnostikou. Dej vědět i pro ostatní jak jsi to řešil.

jelopa

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 20. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Občas nenastartuje Empty Re: Občas nenastartuje

Příspěvek  Pule Tue Dec 05, 2017 2:29 pm

Jojo, přesně si to trefil, diagnostika a čidlo otáček kliky. Sranda byla, že nás to zlobilo, cca 3 týdny. Když sem přijel do servisu a chcípnul motor, abych jim ukázal problém, chytl napoprvé. A poté zas a zas a zas. Vlastně jim to nezazlobilo ani jednou. Nicméně, diagnostika ukázala čidlo otáček kliky, to se to vyměnilo a od té doby jezdí, jak za mlada.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Občas nenastartuje Empty Re: Občas nenastartuje

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru