Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jaké auto koupit ????

+5
Popenec
Prašík
svar
_Mickey_
mildaus
9 posters

Goto down

jaké auto koupit ???? Empty jaké auto koupit ????

Příspěvek  mildaus Wed Sep 21, 2011 6:21 am

Vážení , doufám ,že touhle diskusí nikoho moc nepohorším ,ale letošní rok se mi co se závad na Grandu nějak nepovedl .. airbag, palubka (běžnou údržbu nepočítám ... ta je všude ) výdajů bylo na mě dost .... a tak se objevila otázka .. jestli ho neposlat dál do světa. I když nejsem úplně rozhodnut ( je mi to líto když je to zrovna opravené ) tak jsem začal přemejšlet jaké auto ???

Přiznám se ,že jsem si zvykl na vyšší posezení a tak hledám vyšší auto , děti už povyrostly .. kočárky jsou z baráku a tak ani tak prostorný kufr není třeba . Pravda kufr není nikdy malej - ženská ho vždy naplní.Surprised)

Tahle myšlanka asi napadne občas každého řidiče nejenom Scenikáře a proto bych rád znal i Vaše představy kam budou směřovat Scenikáři až jim jejich miláčkové zestárnou ,omrzej nebo dojedou ????

Já se zatím přikláním vrátit ke škodovkám měl jsem jich včetně služebních 6 takže ... zatím vede JETI 1,4 TSI .... jak jste na tom vy ???? m


Naposledy upravil mildaus dne Wed Sep 21, 2011 6:32 am, celkově upraveno 1 krát

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  _Mickey_ Wed Sep 21, 2011 6:28 am

No i me obcas Scenda dokaze nastvat, ale planuju ho jeste tak 4 roky provozovat (z casti proto, ze uz jsem mu kupu dilu vymenil a vim presne jak na tom je) ;-)
A protoze Scenic je uzasne auto, tak je latka na jiny vuz nastavena pomerne vysoko...chtel bych rozhodne taky MPV a velikost kufru je zatim rozhodujici, protoze deti neodrostly a zda se mi, ze s sebou tahame stale vic a vic veci ;-)
Takze zatim pokukuji po Citroen C4 Grand Picasso, pripadne VW Touran. Novy Scenic III se mi nelibi a do toho na 99% nepujdu.
A pak jsou takovy lahudky jako VW Sharan nove generace nebo v podstate vsechny tyhle vetsi auta roku vyroby 2011 a dale (samozrejme pro me cenove nedostupna) ;-)
A proc: protoze uz KONECNE vsici pochopili, ze auto se da nastartovat a otevrit i bez klicu :-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  svar Wed Sep 21, 2011 6:35 am

Řečeno slovy klasika: "Nejlevnější je to auto, které nemáš." Co koupit a za co vyměnit je věcí názoru každého. Stejně nakonec koupíš to, co jsi nechtěl, protože............
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  _Mickey_ Wed Sep 21, 2011 6:44 am

Jasne basniku :-)
Ale na druhou stranu to neni uplne pravda. Rozhodne jsou limitem finance, ale kdyz budu mit dejme tomu 300 000, tak se porad budu snazit koupit za ty penonce auto, ktere bude vyhovovat mym predstavam.
Ja treba vim, ze takovej Sharan se mi ani nevejde do garaze :-)

Ale co ten C4 Picasso...peknej ne? :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  svar Wed Sep 21, 2011 6:05 pm

No dyť to říkám, furt je důvod něco nekoupit. Peníze, malá garáž, malá žena, malý děti, velký oči.............Ale ta C4 v grandu má něco do sebe. Francouzi umí. jaké auto koupit ???? 19836
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  Prašík Fri Apr 06, 2012 3:44 pm

Ahoj.
Nechtěl jsem zakládat nové téma tak píšu sem snad to nevadí.
Prodal jsem našeho Scénica a pořídil jiné vozítko jiné značky. Dlouho jsem rozmýšlel a vybíral tak jsem snad neudělal chybu.
Díky všem za užitečné rady, které mě pomohli k vyřešení problémů o kterých jsem nic netušil. Přejeme spoustu spoustu km bez poruch. Renaulťákům ZDAR.

Prašík

P S: stejně mě to asi nedá a občas sem nahlédnu

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  Popenec Fri Apr 06, 2012 3:55 pm

Tak se pochlub jaké a nedělej tajnosti. A doufám, že jsi novému majiteli řekl ať sem chodí Wink
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  _Mickey_ Fri Apr 06, 2012 3:58 pm

Nazdarek Prasiku.

Cece, kdyz uz se loucis, tak aspon pro nas zvedavce napis cos koupil, procs koupil a taaak. Nebudeme mit Sceniky vecne, tak at vime, jak s tim dal nalozit ;-)
Jinak se mej kazdopadne paradne a spoustu stastnych km s novym vozem.

Mickey

PS - Dyby se mi ta zprava nesmazala, tak jsem to napsal prvni sakva.
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  PRADedaR Fri Apr 06, 2012 4:00 pm

Tak se braň a pamatuj máš se kam vrátit a když bude nejhuř mužeš poplakat na rameni kamaráda Sad
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  Popenec Fri Apr 06, 2012 4:18 pm

myckei napsal:
PS - Dyby se mi ta zprava nesmazala, tak jsem to napsal prvni sakva.

Na to ti můžu napsat jen jedno:

CHÁ, CHÁ.... jaké auto koupit ???? 388709
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  Prašík Fri Apr 06, 2012 4:24 pm

Pořídil jsem FORD FOCUS II po faceliftu r.v. 06/2008 najeto 35tis je to 1.6 16V 74 Kw výbaba je Trend a tj 6 pytlů, man klima, hraje rádio, abs, esp prostě normálka. Jestli to dokážu hodim sem fotku. Musim ho tedy pochválit je to jak motokára fakt dobře sedí mam tam gumy 205 55 R 16 přesné řízení i řazení a ač se nezdá je uvnitř překvapivě dost místa. S motorem jsem spokojený volil jsem zas benzín. Fordovo 1.6 je fakt dobrá mame najeto cca 200km s průměrnou spotřebou 6,4 dle pp. a jedu normálním stylem a nejsem šnek. A pokud se vytočí tak to je paráda. Mno a když jsem ho viděl a svezl jsem se řádně prohlédnul sám i od odborníků přes lakování a mechanika tak bylo jasno. Scénic určitě udělal službu, ale ted se blížila doba větších investic tak jsme se rozhodli než dávat peníze do staršího vozu tak koupíme něco rozumného mladšího. Doufam že novému majiteli bude dobře sloužit byl v zachovalém stavu i když s nutnýma investicema.

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  maky Fri Apr 06, 2012 4:24 pm

Jojojo psát romány, bych mohl o ztracenejch a opravdu moc pěknejch zprávách a komentářích... kdyby jen půlka zůstala, tak už vedu v počtu příspěvkůůůů No a k tomu novému mazlíkovi prašíka, co dodat, ať ti to jezdí, mám ho služebního benzín (1,6 sto koní ) proti čendovi 125 ??? a má najeto teprve 25 000km, v pěti lidech to nejede, když nic jiného výbava trend je proti čendovi tragická, teda musím přiznat mám privileg a 1,9 ale to je jiný kočárek... ale opravdu ti přeju aby si pojezdil a neměl žádný trápení ani investice teda pouze do PHM. a občas jukni na kámoše...


Naposledy upravil maky dne Fri Apr 06, 2012 4:34 pm, celkově upraveno 2 krát
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  Prašík Fri Apr 06, 2012 4:32 pm


Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  maky Fri Apr 06, 2012 7:19 pm

Aha tak ty máš hetčbeka, já mám kombi, jóó vypadá líp než ten náš džínovej, je určitě lehčí a tak i líp pojede...ten náš lemrouch jezdí za 8l.
jo takhle na foto vypadá super.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  Prašík Fri Apr 06, 2012 7:34 pm

Dík maky. Kombi bude tak o 200kg víc než hetčbek a když do něj sedne pět 110kg (bez urážky) vážících chlapů a k tomu plnej kufr tak to fakt moc nepojede a spotřeba vyleze. Kombi jsem nechtěl protože kufr naložíme jednou za rok na dovolenou a potom celej rok nic max nákup a bedýnku pivíčka a to se vejde Very Happy .

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  Pule Mon Apr 09, 2012 3:41 pm

jo jo, přesně nad takovým ale v kombíku sem uvažoval před koupí našeho čmeláka, dalšími položkami výběru pak byla astra H kombi a opel Zafira.
Grandík vyhrál.....upřímně, co mě nejvíc štvalo u toho focuse bylo, že předek prošel za ta leta několika úpravami, hezčími nebo méně hezkými, ale co se zadních světel a jejich umístění týká, je to furt stejná písnička, nepočítám změny v barvě plastu, ale tvar a umístění. Rok co rok, facelift co facelift pořád stejný...brrrr Evil or Very Mad
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  svar Mon Apr 09, 2012 4:12 pm

Sice jsem o focusu neuvažoval ale ve výběru mi zůstala taky zafira a scenic. Vítěz je známý. Zafira zklamala celkovou lavicí ve druhé řadě Mad
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  PRADedaR Mon Apr 09, 2012 4:45 pm

Tak u mě bylo rozhodování dáno pžadavkem babulky musí to být MPV tak jsem začal Xara ta se celkem zdála dobrá ale výbava nic moc,pak C3 Picasso pěkné ale malé,Ford C max ten by šel ale když už jsem hledal neměl LPG pak přišel Scenic a když byl Grand 7 a LPG bylo rozhodnuto tak jsem získal slušné auto, ale co je pro mě duležitější jak doufám pár dobrých kamarádů a přátel.
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  maky Mon Apr 09, 2012 6:00 pm

Hoši jasně, zase si mydlíme huby s našima mazlíkama, ale tím to moc prašíkovi neulehčujeme, ( vím, že ho po čendovi srdce bolí, potřebuje pofoukat bebí a potěšit) ono to jeho efefko na těch fotkách vypadá opravdu pěkně a pak uvědomme si je to mladej kluk, ten potřebuje buď auto na kočárek, pak něco za čím se holky otočej aby v očích adolescenta nebyl za starýho páprdu co se už z nízkého auta nevyškrábe!!!! No a jak píšete kritéria výběru našich tutunek, je to tak udělal sem si tabulku, samé 7 mistné a do 4,5m. No a vítěz výbava, cena a prostor na zadních sedačkách a navíc prostřední řada posuvné každé zvlášt, a ještě sklápěcí opěradlo... ostatní hooodně daleko vzadu!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  berko Mon Apr 09, 2012 6:32 pm

na GS zatim žadne auto nema ,prostor, výbava...ostatní značky jsou na hony vzdaleny jocolor
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  Prašík Mon Apr 09, 2012 7:18 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Pěkně jste to napsali.
Jo je to o tom dát si dohromady na co auto potřebuju. Někdo chce 7 míst, někdo pěknou výbavu (u Focuse je stejná jako u mého bývalého Scénica), někdo naftu jiný benzín, někdo všechno najednou..... na trhu je spoustu možností a srovnávat MPV a nižší střední (tam asi focus patří) v oblasti prostoru asi moc dobře nejde.

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  berko Mon Apr 09, 2012 7:30 pm

měl jsem -škoda 120l,ford Scorpio 2,8,Lancia delta Hf(dodnes lituji že jsem ji prodal),Fiat tempra 1,6,Rover 416 si ,grand je zatim nejlepší jocolor
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  maky Tue Apr 10, 2012 8:44 am

Člověče berko, tak to sis pojezdil já slintával nad její předchůdkyní Lacia Stratos, to bylo letadlo!!!!! ale bohužel sem jí vídával pouze na rallye Škoda...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

jaké auto koupit ???? Empty Re: jaké auto koupit ????

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru