Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svíčky

+2
sali
Popenec
6 posters

Goto down

Svíčky Empty Svíčky

Příspěvek  Popenec Wed Nov 02, 2011 11:16 am

Zdar pánové,

nevíte někdo náhodou jaké svíčky (přesný typ s kódem) se dávaly do Scenica? Myslím tím mého motoru?

Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  sali Wed Nov 02, 2011 5:54 pm

S největší pravděpodobností to byly svíčky EYQUEM RFN58LZ.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  maky Thu Nov 03, 2011 5:55 am

Mno popíčku, ještě bych zkusil výkřik poslední techniky, : u pana faráře koupíš 4 hromničky a nechat je posvětit, , to by mohlo být na věky věkův......ale nevím jakou by sis přál tepelnou hodnotu, a závit si uděláš až je budeš šroubovat......s pozdravem "ať nám to jezdí" maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Nov 03, 2011 7:11 am

Hihi.

Tak jsi me predbehl Maky, ja nemel dost odvahy. Ale svicky od farare bych zrovna nasemu Plamenakovi neradil, zase neco podpali :-)
Puvodne jsem chtel napsat nejakou sifru jako sali, potom neco chytreho, ale radsi jsem nenapsal nic, abych zase nebyl za vola :-D

K tematu: nemam nejmensi tuseni.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Popenec Thu Nov 03, 2011 9:37 am

Sali => Díky

Maky, Mickey => až Vás jednou potkám, tak vás oba zahluším....!!!!

Něco dám do pokecu, ale chvíli počkejte. Budete čumět jak puci Laughing
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Lazak Thu Nov 03, 2011 1:25 pm

Maky a Mickey jsou vyplavení z toho Slovenska, nemá to tam na ně dobrý vliv. Svíčky 38652 Svíčky 38652 Svíčky 38652

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Popenec Thu Nov 24, 2011 1:09 pm

Tak jsem svíčky před týdnem nainstaloval do auta a musím říct, že jsem absolutně NESPOKOJENÝ Neutral Za studena to pocukává a za tepla cítím takové jemné škubání. Špatně se to popisuje. Spolujezdec to nepozná, ale já jako řidič to prostě cítím, že to na moment jakoby ztratí výkon (né, že by ho 1.6 někdy měla) a pak to zase hned jede a tak to dělá dost často. Najel jsem na tom ani ne 50km a už vím, že tam ty svíčky nechci. Předtím tam byly 30 000km nějaké bezkontaktní Briky za pár kaček a bylo to v pohodě. Tak teď nevím Rolling Eyes

Edit: Ještě mám doma svíčky:

http://www.e-cat.cz/p-3750706/renault/twingo-c06-03-93-03-07/1-2-1149ccm-43kw-58hp-05-96/motor/zapalovani-zhaveni/zapalovaci-svicka-beru-ultra-x-titanium.html?cPath=1104_143872_203265_631410_631415

co jsem kupoval ženě do Twinga, tak je asi prvně vyzkouším do toho mého samohybu a uvidím, co to udělá.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  maky Fri Nov 25, 2011 6:03 am

Nooo Popíčku, ono taky někdy je potřeba u autíčka vyměnit kabely, poznáš když se zaposloucháš při běžícím motoru a otevřené kapotě do zvuku a je slyšet takové tiché mlaskání ( praskání, ) za tmy dokonce takové luminiscence!!!! blbý je že to pak dělá dost nepravidelně ( za sucha nic, za vlhka k zbláznění, časem se to zhoršuje). No a potom s těma hromničkama to až zase taková sranda nebyla ( teda byla) až na tu tepelnou hodnotu, to zaviní když je nízká tak za studena jede, po ohřátí ztrácí výkon, opačně teplé nejdou nastartovat, po ohřátí jedou...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Popenec Fri Nov 25, 2011 8:54 am

Ale já kabely ke svíčkám nemám Smile Jsou tam místo toho ty cívky, které jsou už všechny vyměněné, takže tím to být nemůže. Ono to začalo takto dělat po výměně těch svíček, takže předpokládám, že ty svíčky se tomu motoru moc nelíbí a proto to takhle dělá. Je na nich najeto ani ne 100km a už je budu asi prodávat Rolling Eyes
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  _Mickey_ Fri Nov 25, 2011 8:56 am

Sim nechce se mi to hledat, tak jen tak ze zvedavosti...kolik stoji takova svicka?

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Popenec Fri Nov 25, 2011 9:09 am

Jedna stála 95 kč. Je to značka a kod EYQUEM EYRFN58LZ.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  sali Sun Nov 27, 2011 12:57 pm

A než sis je namontoval tak sis samozřejmě změřil, že mají všechny stejný odtrh a je správný pro tvoje auto.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Popenec Sun Nov 27, 2011 1:52 pm

Počkej to jako musím měřit nové svíčky, jestli mají opravdu 0.9mm odtrh? To mi nějak nesedí... Nikdy jsem neměřil odtrh na nových svíčkách. A ty co jsem vytáhl byly bezkontaktní, takže tam žádná ta fajfka nebyla.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Popenec Thu Dec 01, 2011 9:44 am

Takže včera jsem ty Eyquemy vytáhl a musím konstatovat, že byly úplně černé přesně jako na obrázku č.3 http://aa.bosch.cz/download/formule/plakat-2009-01.pdf

Po přečtení můžu maximálně tak zkontrolovat ten vzducháč a tím jsem skončil. Předpokládám, že mě čeká diagnostika. Nemáte někdo tušení jak to pak probíhá. Oni tam přes tu diagnostiku nějak navolí novou směs? Nebo se tím dá zjistit, jestli jsou špatné třeba vstřikovače? To že jezdím krátké trasy (12 km. do a 12 km. z práce) s tím nic nenadělám Rolling Eyes Včera jsem tam dal ještě jiné svíčky, tak uvidím (cukalo to, ale méně když jsem jel z práce).
Na netu o těch svíčkách píšou, že je to kvalitativně stejný díl jako originál, tak předpokládám, že věta: svíčky jsou příliš studené, označení tepelné hodnoty je příliš nízké, se mě netýká.

Edit: ještě mě napadla jedna věc. Co kdybych na chvíli vytáhl vzducháč a jezdil bez něj? Je to možné?Pokud by cukání přestalo, tak by to bylo jasné, ale nemám vůbec tušení, jestli se může bez vzduchového filtru jezdit Rolling Eyes

Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Dec 01, 2011 10:00 am

No bez vzduchace se jezdit urcite da, jenom nesmis nacucnout nejakej bordel, to by asi nedopadlo dobre.
Vymena vzduchace je otazka nekolika stokorun...
A ze nemuzes vyresit kratke trasy do prace a z prace jo? Tak to je jenom vymluva...co ti brani jet do prace treba 60 km? :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Popenec Thu Dec 01, 2011 10:11 am

Vzducháč jsem si měnil, jen si nejsem úplně jistý kdy to bylo. Ale mám takový pocit, že někdy minulý rok zhruba v tuto dobu. A koukal jsem se na něj první den srazu v Jedovnicích. To proto, že jsem do motor. prostoru navalil celý 2 kilový práškový hasičák Smile Tam na místě mi nepřišel, že by byl nějak zaprcaný od toho prášku. Dnes to zkontroluji a uvidím jak na tom je...

Jinak do práce můžu jet opravdu i 60 km, ale uznej, že to není dobrý nápad Very Happy Ale vážím si tvé rady to ne, že ne. Budu nad tím ještě chvíli (opravdu jen chvíli) uvažovat.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Dec 01, 2011 10:16 am

Sorry, vubec to sem nepatri, ale pri te zmince o tvem zapalu pro jizdu autem jsem tady rozesmal cely kancl :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Popenec Thu Dec 01, 2011 10:47 am

Jsem rád, že jsem pobavil Smile

Ono jde o to, že ten prášek v tom motoru už úplně ztvrdl, a když já jsem ten vzducháč vytahoval, tak to bylo ještě asi sypké a v pohodě. Ale teď po půl roce to možná ten filtr zabetonovalo. Ale proč by se problém objevil až po výměně svíček. Je to divné, ale i tak se na ten filtr podívám.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  sali Sat Dec 03, 2011 9:04 am

Bez vzduchového filtru nejezdi. Nevím jak, ale Scenic si dokáže natáhnout takového bordelu co jsem ještě u jiných aut neviděl. Včera jsem měnil filtr po 2o.ooo km a vypadal tak, že slabší povahy by si na cestu s filtrem od auta k popelnici oblekli atom bordel.
Svíčky 872631
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  svar Sat Dec 03, 2011 9:30 am

sali napsal:Bez vzduchového filtru nejezdi. Nevím jak, ale Scenic si dokáže natáhnout takového bordelu co jsem ještě u jiných aut neviděl. Včera jsem měnil filtr po 2o.ooo km a vypadal tak, že slabší povahy by si na cestu s filtrem od auta k popelnici oblekli atom bordel.
Svíčky 872631
Souhlasím s vysokým nasávacím účinkem. Proto nejezdím blízko krajnice. Very Happy Na úklid jsou speciály u technických služeb a ne moje auto Svíčky 519902
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíčky Empty Re: Svíčky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru