Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

denní svícení

+27
Krvesaj
karloscz
lantra
martin.kazik
sali
JirkaCH
jirkaol
homercb
RGS
PRADedaR
budulajs
popík
d.a.r.y.l.
Pule
lenin2001
ScenicNoir
arno
hudy
mistrli
VitaKri
daveL
Rostini
berko
koprda
Lazak
Jirin_CZ
_Mickey_
31 posters

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

denní svícení Empty denní svícení

Příspěvek  maky Wed Nov 09, 2011 11:15 am

Tak sem dospěl do bodu zlomu a zakládám tento topic, na montáž denního svícení, tak se přidejte borcí a poskytněte podměty kdo už denní svícení máte, já přikládám výsledek mého dnešního bloumání, http://www.leddennisviceni.cz/, . Když už mi jirin.cz vypnul to trapné stálé svícení a jde mi konečně automat, tak bych toho chtěl využít. tak piště a podněcujte..., ba možno i foto s montážním návodem...a hlavně cenou!!!!! denní svícení 872631
http://www.ledvyrobky.cz/autolekarna/eshop/5-1-LED-pro-Tuning/25-2-Led-svetla-styl-Audi/5/34-Tvarovana-LED-svetla
no a nebo jak jirin.cz navrhoval zabudovat je rovnou do stávajících světel????
No a tyto tam padnou jako prdýlka na hrnek!!!!, nebo se snad mýlím????
http://www.leddennisviceni.cz/index.php?topMenu=24&cat=1128
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  sali Wed Nov 09, 2011 8:32 pm

Nazdar Maky tak já už bloumám rok jestli denní svícení ano či ne. Do originálních světel byl můj první mápad ala Audi, ale na světlo není jak přidat homologační značku RL. Sranda pásky jak už tu někdo montoval nechcu, tak potom jedině tyto světla, které jsou přesně tvarované jako originál mlhovky. Sundat nárazník povolit na každé straně dva šrouby, kterýma drží mlhovky, namontovat místo nich denní, přitáhnout šťávu a nárazník zpátky. A teď dilema chci za tuto fičuru vyvalit skoro 3.ooo.- a chci přijít o mlhovky??

odkaz: http://tuning.autodoplnky.cz/denni-sviceni/svetlomety-pro-denni-sviceni/led-kulate-svetlomety-pro-denni-sviceni-homologov-s110492604
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Thu Nov 10, 2011 6:05 am

zdarec sali, čus hoši, no a to je právě to co jediné vím naprosto přesně, o mlhovky přijít nechci, a za ty tři litry se raději ožeru!!!!, ale mám vypnuté stálé svícení a tak se občas manželce povede nerozsvítit a hrozí cálenz, tak si říkám když mám vykulit 1 - 2 litry, za nerozsvícená světla, tak raději dám 8 kilo a mám možnost světla zhasnout, když potřebuju něco dělat při zapnutém zapalování, což při trvalém zapnutí světel nešlo!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  _Mickey_ Thu Nov 10, 2011 6:53 am

Tyjo Maky jsem z tebe mirne jelen...
Ja mam svetla v poloze "zapnuto" a kdyz nastartuju, tak se rozsvitej. Kdyz vypnu motor a otevru dvere, zhasnou.
Pri vypnutem motoru (ale s kartou ve ctecce a aktivni elektrikou) svetla nesvitej, ale kdyz je prepnu do "vypnuto" a zpet do "zapnuto" a normalne svitim...
Tobe to takhle nejde?

Jinac ja osobne na denni sviceni prdim, me se to nelibi. A hlavne nechapu logiku, proc nesviti i zadni svetla, protoze kolikrat se mi stalo, ze idiot jede za blbyho pocasi nebo tmy porad na denni sviceni a to auto ze zadu proste neni videt.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Thu Nov 10, 2011 11:40 am

Nóó jak to vysvětlit???, tak jsou 2 možnosti, v soft. PC nastavit stálé svícení a nereaguje na automatické svícení!! nastartuješ a svítíš, nebo přepneš parkovačky... ale to je tak vše, potkávačky při nastartovaným motoru, nebo zapnutým zapalování nevypneš.( nebo přepneš na ty parkovačky). No a druhá možnost, je že to vypneš a máš zase 2 možnosti, buď čudlem na páčce stěračů zapneš denní svícení automaticky, to znamená, že nastartuješ a rozvítí se ti denní svícení a navigace je zapnuta v denním osvětlení, večer po setmění, se přes čidlo samočině vypne denní svícení a rozsvítí se normální ( předepsané) osvětlení a navi se sama přepne na noční režim ( neoslňuje!!!) nebo vypneš automatické svícení a pak musíš rozsvítit klasicky páčkou. NO a když pominu, že svítit přes den xenonama, je zhovadilost a drahá, tak, i v provozu baterie, a ježdění po městě 90% když pořád startuješ a dotoho ještě svítíš, tak si zaděláváš na problémy s baterkou, zvláště v zimně ( denní svícení bere 10W oproti 130W při předepepsaném osvětlení, nehledě na životnost těch Xenonů, při 0 vém chlazení při věčném popojiždění.... Tak asi to jsou důvody co mě vedou k instalaci denního svícení! No a ta zhovadilost s tím, že nesvítí zadek, tak s tebou souhlasím, ale vzhledem k legislativě, kde je vysloveně zakázáno, že s denním svícením nesmí svítit koncová světla!!!!! proč to netuším a vidím to také jako ty ba dokonce se i dozadku do koncovek prodávají denní svítidla, ale u našich mazlíků právě nehrozí, to,že někdo zapomene přepnout, protože máme ten automat čidlo, které přepne naprosto v pohodě, jak je třeba.
čili můžeš s tím nesouhlasit, ba je možno proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co s tím naděláš!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  _Mickey_ Thu Nov 10, 2011 11:55 am

No...vysvetlil jsi to dobre. Jak tak koukam, tak jeste, ze nemam xenony :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Thu Nov 10, 2011 8:07 pm

Vnesu do toho trosku svetla.... Idea Je nekolik moznosti sviceni...

Manualne - zapnout koleckem na pacce

klasicke sviceni "porad" - zapnout na pacce pri nastartovanem motoru a chipnout ->zhasnou -> nastartovat -> rozsviti se

sviceni pres cidlo - setmi se svetla se rozviti

"denni sviceni" pres diag - Zapne se clipem a at delas co delas svetla proste sviti pri zapnutem motoru i v poloze nula... Parkovacky sviti pri poloze parkovacky jinak O a siceni svetla sviti....

Snad je to k pochopeni... Smile denní svícení 38652
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  _Mickey_ Fri Nov 11, 2011 6:21 am

No ja to i vyjimecne pochopil, akorat jsem mi neslo narozum, co komu vadi na stavu "klasicke sviceni "porad" - zapnout na pacce pri nastartovanem motoru a chipnout ->zhasnou -> nastartovat -> rozsviti se" :-)
Ale je fakt, ze nemam xenony, ani navi, takze to moc neresim, sviti-nesviti-sviti-nesviti...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Fri Nov 11, 2011 8:04 am

Mno prave ze nemas ani jedno... Smile Xenony maj urcitou zivotnost a jsou dost drahy...... A kdyz mas navi tak pri rozsviceni se ti prepne do rezimu noc.... Takyze ve dne taky na prd... Very Happy
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Tue Nov 15, 2011 7:34 pm

Ty jirine, stále čekám až dáš vědět, jestli brát nebo nebrat, ale hlavně se chci optat, na to zapojení, mám dojem, že když sme spolu mluvily na toto téma u tebe v Zálezlicích, tak si říkal, že na denní svícení je někde připravený konektor, ale nepamatuju si kde si říkal. Nahoď dobrou radu....než to objednám.... díky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Lazak Tue Nov 15, 2011 7:56 pm

Ne že bych vám chtěl do toho kecat, ale dle mně je to k prdu. A kombinace s xenonama? Mám na Vectře taky xenony, před nějakým časem jsem měnil výbojky, protože mi jedna prdla. A cena výbojky? Levnější než nějaká H7, 330,-Kč/Ks na aukru i s poštovným D2S. Svítí stejně dobře jako původní Philipsky. Takže nějaké dodělávky home made neřeším. Mám to nastavené přes diagnostiku, že po nastartování se mi rozsvítí předek a zadek bez palubovky.
Než to vrtat a dodělávat kabely, tak raději co dva roky vyměním výbojky.

PS: najedu 30 000km ročně

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Tue Nov 15, 2011 8:16 pm

No taky názor, ale mě jde opravdu o spotřebu proudu jezdím krátké trasy po městě, 2km ráno tam, odpoledne 2 km zpět se 2 až 3 přestávkama ( na poštu, do krámu, atd.) tak,že se pořád jen startuje a svítí. ale zasadit do mřížky bez vrtání a ničení nárazníku dvě světla a připojit 3 drátky mi zase až takový horor nepřijde???no a máš sice pravdu, že teď se na aukru objevily ty výbojky za 350kč, k tomu 100 kč poštovnýho a je to přesně ta samá cena jako za ty denní světla. Navíc ta pohoda s tou navigací, ve dne je na ní vidět, v noci neoslňuje.
No a hlavně životnost uvádí doživotní auta.... navíc sou to ty moderní co už mají relé a startér v tělese světla..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Fri Nov 18, 2011 7:04 pm

Taaaak... Uz jsem v realnem svete... Very Happy Takze... Makymu ty denni svetla schvaluju.... Pokud to ma takhle pekne zmerene a sedi to tak parada... A kdyz uz si panove hlidate tu homologaci nezapomente taky umistit dle vyhlasky.. Smile Jinak je vam homologace k prdu.. Very Happy Ja osobne pujdu cestou vysoce svitivych diod primo do svetla (alá AUDI Very Happy )

to Lazak: Jak to mas nastavene ze ti sviti jen predek..? Moc me to zajima...
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Lazak Fri Nov 18, 2011 7:22 pm

to jirin_cz: Nikde nepíšu, že mi svítí jen předek. Svítí mi venek auta, to znamená jak předek tak zadek. Interiér(palubovka) až po otočení čudlem na světla. Jinak je to přes diagnostiku a jedná se o Opel Vectra C GTS...

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  koprda Sat Nov 19, 2011 3:07 pm

aby svítil jen předek jde nastavit třeba u oktávky Wink
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Sun Nov 20, 2011 12:04 am

U scenica to nejde... Ten ma po aute vedeny jeden kabel od parkovacky a ten dava info ze jsou zapnuty svetla... takze jakmile sviti svetla tak je jasno...
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Sat Dec 03, 2011 4:22 pm

Zdarec syncí, nazdar jirine,, tak ledky sou namontované, jak seš na tom mohl bys zítra zapojit????? nebo seš chorej a léčíš se ?????? pak upozorňuju, že angina klitoris se nejlépe léčí peniscilínem....čus.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  berko Sat Dec 03, 2011 4:45 pm

ja osobně bych světla na denní svicení zakázal a těm idiotum co snima jezdi v mlze bych dal facku...myslim tím že svití jenom denni svicení denní svícení 519902
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Sat Dec 03, 2011 5:04 pm

To berko: eh...?!
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  _Mickey_ Sat Dec 03, 2011 5:14 pm

No jirine, to je asi podobny nazor jako mam ja. Ze nemaji automat na rozsviceni svetel pri zhorsene viditelnosti a potom jede idiot na denni sviceni ve tme/mlze apod.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Sat Dec 03, 2011 9:56 pm

Jo to sem pochopil.... To je stejne asi jako s prestavbovou sadou na xenony.... Jen debil ji da to auta s optikou velkou jak vyloha a jeste svetla co nejvic nahoru at to sviti.... Do cockovejch svetel klidne... Ale do normalni optiky NE... Ale nechapu proc by kvuli tomu ze je nekdo idiot meli zakazovat vyrobu a prodej...?! V tom pripade zakazuju vyrabet silny auta... Protoze v nich lidi jezdej jako blazni... jocolor
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Sun Dec 04, 2011 7:12 am

No berko máš naprostou pravdu,jsou debilové co jezdí za snížené viditelnosti s denním svícením, ba sviti denní sviceni a k tomu ještě normální světla... tak vtom s váma souhlasím a máte božskou pravdu.....To je ten důvod, proč obtěžuju Jirina se zapojením, přesto, že je v balení návod na zapojení, ale to já nehodlám riskovat, protože displej a podobné vymoženosti našeho autíčka sou drahý na to aby nějakej bejvalej karosář ( ano přiznávám, když sem karosařil, tak v drátech vedla elektrika a ta měla od 11 do 14,4 V a stačilo, že zkoušečka svítí tudíž je to OK., né jako dnes kdy různě vysoké napětí řídí co má auto dělat, do toho nelezu to je tabu) nehodlám pak stát jako cicina a čumět, čo že sa to pojebalo??) a hrál si na machra a nechal si nadávat od jinejch řidičů do kokotů! Ano naše autíčko má na denní svícení automat a když se správně zapojí do předpřipraveného konektoru, tak půjdou všechny funkce ovládání světel přesně jak mají a jak praví vyhláška, ano mám vyzkoušeno, že se perfektně při zapnutém automatickém rozsvěcení světel opravdu a včas přepinají a rozsvěcí hlavní světla. Tak asi takto do diskuze....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  berko Sun Dec 04, 2011 8:01 am

už mlčím...už mlčím...mlčím...čím.....iim....mm....... denní svícení 109403 denní svícení 872631
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Sun Dec 04, 2011 5:26 pm

to berko: Neber to prosimte ode me nejak spatne... denní svícení 388709 Jen mi prisla tva reakce takova... Unahlena... Ano je prasarna jezdit s nima v noci apod... Ale proc je hned kvuli tomu zakazovat... Smile denní svícení 19836
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  berko Sun Dec 04, 2011 5:53 pm

protože jinak to budou dělat pořád a až nějakeho takoveho šikulu sejmeš pač jsi ho neviděl tak asi změniš nazor...ja už ho sejmul..naštěsti jenom plechy a jezdim s Tatrou denní svícení 38652
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru