Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

denní svícení

+27
Krvesaj
karloscz
lantra
martin.kazik
sali
JirkaCH
jirkaol
homercb
RGS
PRADedaR
budulajs
popík
d.a.r.y.l.
Pule
lenin2001
ScenicNoir
arno
hudy
mistrli
VitaKri
daveL
Rostini
berko
koprda
Lazak
Jirin_CZ
_Mickey_
31 posters

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Wed Mar 07, 2012 7:20 pm

Zdarec syncí, tak sem tam ještě dodal foto toho držáku na ty denní svícení na pravé straně, dtto, je na levou stranu, akorát sem musel ten držáček co je u mlhovky o 2 mm sestřihnout, je to tam co jde vidět to oreznutí...tak je to setřižené aby se to vešlo do mřížky. otvory jsou předvrtány vrtáčkem prům. 2 mm. pak je to přišroubovaný a v těch světýlkách mám přilepené matičky aby nevypadávaly při montáži. Tak ať se dílo daří!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  svar Thu Mar 08, 2012 10:32 am

Jak to máš chycený, nepřesahuje to nárazník dopředu?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Thu Mar 08, 2012 11:00 am

Zdarec svarec, ne je to krásně utopený v mřížce nárazníku a navíc ty díry jsou oválný ( mají šlice), a umožňují posouvání...můžeš si to nastavit, ale limitující je, že uprostřed těch světýlek jde v mřížce žebro, to sem nechal aby se nepoškodila mřížka, a to ti dá hloubku, když to dáš vedle, tak zase nedodržíš ty rozměry od vnějšího obrysu!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  svar Thu Mar 08, 2012 11:32 am

No právě kvůli tomu žebru se ptám. Ne, že bych je chtěl montovat, jenom abych v tom měl jasno geek
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Pule Thu Mar 08, 2012 1:56 pm

tak ale když koukám na tu fotku, tak mi připadá že kvůli tomu žebru to ze zmíněné mřížky přesahuje ne ? Nevypadá že by to šlo přes to žebro udělat tak, aby to lícovalo s tou mřížkou... Shocked
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Thu Mar 08, 2012 4:46 pm

No přes tu mřížku to přesahuje, ale to ničemu nevadí, už sem s tím byl 3x v myčce a bez problémů, a tím, že je nad tím ta lišta , tak to při pohledu zhora je schovaný...Je to více jak půlkou uvnitř mřížky, Aby to bylo úplně schovaný muselo by see to dát buď vedle ale to by se nedodržela vzdálenost od obrysu, nebo to žebro vyříznout, ale to sem nechtěl, abych tu mřížku neničil, kdyby to nestálo za nic, ale takto sem spokojen.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Pule Thu Mar 08, 2012 4:58 pm

ok ok, jen se ptám...
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  VitaKri Thu Mar 08, 2012 7:37 pm

Tak jsem se víc zajímal o ty světla DL-X5 z Rožnova a zrovna ne moc mě potěšili recenze (nejen na tyto světla). Např. na fóru od Toyoty: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?p=209265&sid=6cb4c966e4dc71d30213f3d064ae1fa3 píší, že se tato světla celkem často zamlžují (dostává se do nich voda) a pak přestávají fungovat. Vypadá to, že nejsou úplně utěsněné, někdo je reklamoval i 3x a pak je radši vrátil.
Na jiném fóru zase píší, že radši před montáží zalejí průchodky kabelů silikonem (ale nevím, zda pak tímto neztratím záruku). Question

Také jsem našel jeden shop: http://www.precedence.cz/eshop/led-denni-svitilna-dlx5-p1, kde píší, že firma Sikov Rožnov neakceptuje 2-letou záruku, proto s nimi přestali spolupracovat. Tak nevím, co je na tom pravdy. Shocked S pánem s obchodu jsem si mailoval asi 5x a vždy byl velmi ochotný a odpovídal do 1 hodiny. Smile

Dále jsem zjistil, že tato světla ještě vyrábí firma Keetec: http://www.keetec.cz/ , která je má pod názvem DRL 22 1W, ale jsou trochu dražší (asi o 200 - 300Kč) a mají trošku jiné uchycení + píší, že jsou rovná (ale podle obrázku vypadají úplně stejně jako DL-X5) + nikde neuvádí přesné rozměry (uvádí 220x26x48 - což je blbost a DL-X5 má 220x25x26-47). Jinak na dotaz ohledně rozměru mi za 2 dny nebyli schopni ani odpovědět. Evil or Very Mad
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Pule Thu Mar 08, 2012 8:03 pm

Zdar všem, koukám pán z toyota klubu si moc s umístěním svítilen, tak aby vyhovovalo vyhlášce, hlavu nelámal.... Smile

- na stránkách toho e-shopu ale píšou, že připojené vodiče by měly být zalité izolační hmotou, tak by to tak mělo být a jestli není je to na reklamaci
-ať se na to u firmy Keetec koukám, jak koukám, tak jsou ty svítilny zaoblený a ne rovný, takže krom ceny budou asi identický

- no a co se dvouleté záruční lhůty týká, tak sice nevím jak řečičky zmíněného dodavatele společnosti Sikov Rožnov řešil zmíněný e-shop, ale ze zákona jasně plyne, že veškeré spotřební zboží, do konce i to od vietkongů, má danou dvouletou záruku a z toho se nikdo vyvléct nemůže. Spíš si myslím, že zmíněný e-shop měl na tyto lucerny pár reklamací, na které jako prodejce musel poskytovat dvouletou záruku a když to pak řešil s dodavatelem, tak ten mu na to hodil bobek a e-shop neměl nervy na to, aby si to vyhádal, je pro něj jednoduší najít si jiného dodavatele, než se s někým sáhodlouze dohadovat.

Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Thu Mar 08, 2012 8:34 pm

zdarec hoši, ledky sou na autě od 2.12.2011, svítí od 23.12.2011 a zatím žádný problém... já sem max spokojen, splňují očekávané a to prosím toužebně očekávané!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  VitaKri Fri Mar 09, 2012 10:39 am

Tak světla DL-X5 objednány. Uvidíme, až to přijde. Very Happy
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Sat Mar 10, 2012 10:39 am

Spínací jednotka po faceliftu.... Smile

denní svícení - Stránka 4 SjFL
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Sat Mar 10, 2012 11:14 am

Hned jak sem toho kluka na Mělníce uviděl, tak mi bylo jasný, že toto je ten člověk kterej nám moc chyběl. No a naše sbírka šikulků bude snad jednou komplet!!!!! A votevřem si virtuální Renault Scenic Service!!!!! Tak syncí a můžete montovat. Nezapomenout fotit.....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  mistrli Sun Mar 11, 2012 10:45 am

Zdar,
a platilo by tohle schéma i pro 1,5 dCi 78 kw po faceliftu? Původně jsem o denním svícení vůbec nepřemýšlel, ale když jste to tady tak krásně pořešili a navíc měnit co 4 měsíce H7 mě taky moc nebaví tak bych do toho i šel.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Sun Mar 11, 2012 3:00 pm

Tahle jednotka je stejna... Lisi se jen pred/po faceliftu... :-)
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Thu Mar 22, 2012 10:09 pm

Ja uz nasel svoje denni sviceni... Smile TADY... Udelam s tim linku pod svetlama.. Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  VitaKri Fri Mar 23, 2012 6:56 am

To jako budeš vrtat do nárazníku?

Jinak já mám už LEDky namontované (na prvním autě s Xenonama). Měl jsem z toho strach, tak jsem si to nechal udělat. Ale když jsem viděl, jak to ten montér bastlil, tak vím, že na druhém autě si to udělám sám a hezčejc. Laughing Jinak montáž byla asi tato:
1) Nárazník vůbec neoddělával. Prostě to zepředu naměřil a narval na vruty (doma jsem si to ještě opravil, protože měl nějaké nakřivo).
2) Natahal kabely do prostoru k baterce (všechno zmuchlal a přetáhl elektrikářskou páskou)
3) Odmontoval pouze ten kryt vedle baterky, kde jsou ty 2 svazky kabelů
4) Hledal 12V pro obrysová světla - našel to na jednom kabelu na tom menším svazku (o víkendu pošlu fotky), který na cestě obnažil a přimotal tam žlutý drátek. Pak to zapájel a obalil elektrikářskou páskou.
5) Hledal zapalování - to taky někde našel (také pošlu foto) v prostoru za baterkou, obnažil kabel, omotal bílý drát, zapájel a omotal elektrikářskou páskou.
6) Pak se to snažil urovnat, rval za kábly, ...
Po 3 hodinách hotovo. Kdybych u toho nebyl, nevím jak by to dopadlo. Vypadal jako největší machr a nechtěl si nechat poradit. A asi 3x ty světla otočil na druhou stranu (oni jsou do obloučku). Evil or Very Mad

Odjížděl jsem se smíšenými pocity. Hned jsem to chtěl ukázat ženě a co nevidí ženské oko? Pravá strana nevítila. Takže otočka zpět a oprava - do kabelů nešla šťáva. Po asi 30 min zjistil, že jak rval ty kábly, tak se jeden kabel úpně uvolnil (nebo přetrhl). Takže za dalších 30min hotovo a konečně cesta domů. Doma jsem si s tím ještě hrál, aby se to líbilo i mě.

O víkendu snad bude čas a nafotím. Smile

PS. Zapnul jsem si světla na automatiku a fungují skvěle (v tunelu naskočili do 1 sekundy). Very Happy Ještě pak donastavím podsvětlení palubky a podsvětlení navigace.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Jirin_CZ Fri Mar 23, 2012 10:22 pm

No jasne... Uz je to naplanovane... Smile Jen najit ty penize na to... Very Happy Xenony uz mi sviti tak jeste denni sviceni... Very Happy
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  d.a.r.y.l. Sun Mar 25, 2012 8:58 am

svetla jsem koupil jako maky a jsou i namovana na aute. vypadaji perfektne.
zustal uz len jeden vodic "ve vzduchu" a to napeti po nastartovani.
mam scenic II 2008 (po faceliftu).
cekam, co napise vitakri, kde to ma on napojene.
vickrat a bezuspesne jsem zapasil s vytazenim pojistek v motorovem prostoru. vcera vecer po dlouhem hledani jsem narazil na prispevek, ze ty pojistky jeste maji z boku dva jazycky, ktere kdyz nezatlacite, tak pojistky nevytahnete.
pujdu te jeste dnes vyzkouset ale uz se mi nechce vytahovat baterii vcetne drzaku :-(.

prosim vitakri, napis, kde mas pripojen vodic napajeni svetel, kde se nameri napajeni po nastartovani.

dekuji moc.

d.a.r.y.l.

Poeet p?íspivku : 13
Age : 48
Registration date : 25. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  VitaKri Sun Mar 25, 2012 12:38 pm

Takže pár fotek:
1) připojení zapalování (po nastartování)
zde je umístění, kde se to zapojovalo (pouze přes zkoušečku, zjistil, že tam jde 12V, když se nastartuje a když není nastartováno, tak 0V - druhý kabel zkoušečky měl na mínusu na baterce):
denní svícení - Stránka 4 Konektorzapalovani
zde je detail zapojení:
denní svícení - Stránka 4 Pripojenizapalovani

2) připojení obrysých světel
zde je umístění, kde se to zapojovalo - je to ten krajní modrý kábl (pouze přes zkoušečku, zjistil, že tam jde 12V, když se zapnou obrysovky, jinak 0V - druhý kabel zkoušečky měl opět na mínusu na baterce):
denní svícení - Stránka 4 Konektorobrysovky
zde je detail zapojení:
denní svícení - Stránka 4 Pripojeniobrysovky


3) montáž
každé světlo je přichycené 2 vruty přes kousek mřížky k nárazníku (držák světla je nahoře); ty vruty jsou zhruba uprostřed drážky, abych případně mohl ty světla posunout (nyní je mám jen 58cm od sebe a kdyby někdo prudil, tak je na místě přešroubuju o 2cm):
denní svícení - Stránka 4 Prichyceni

detail světla:
denní svícení - Stránka 4 Svetlo



A takto to vypadá komplet na mém autě:
denní svícení - Stránka 4 Umisteni1

denní svícení - Stránka 4 Umisteni2


Jinak ty světla jsou zhruba zarovnaný s nárazníkem (s tím plechem - a skoro přesně lemují jeho tvar) a zapuštěný jsou o ten plastovej kryt, ve krerým mám parkovací senzory. Very Happy
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Sun Mar 25, 2012 2:29 pm

Slušná práce, tak a druhej si sfoukneš už sám... šikula
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  d.a.r.y.l. Sun Mar 25, 2012 5:37 pm

tak po 3 hodinach stravenych v garazi jsem opet neuspesny.
ale povedlo se mi dostat a vyndat modul pojistek z motoroveho prostoru. (zadna sranda)

vitakri: dekuji za obrazky ale ja za baterii nic takove nemam. :-(
jirin_cz: nakonec jsem to zapojil dle tveho navodu co jsi popsal obrazkem na 6te strance tohto tematu (pojistky a konektory souhlasili dle tveho obrazku) ale po nastartovani na tom zlutem vodici neni zadne napajeni :-(.

Tak ted uz nevim co.

d.a.r.y.l.

Poeet p?íspivku : 13
Age : 48
Registration date : 25. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  VitaKri Sun Mar 25, 2012 6:27 pm

d.a.r.y.l.: A co máš za motor? Pošli foto motorového prostoru.

Ještě jedna fotka jak to svítí:
denní svícení - Stránka 4 Sviceni
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  d.a.r.y.l. Sun Mar 25, 2012 7:12 pm

Mam scenic II rok vyroby 2008 benzin 1.6 16v 83 kw.

d.a.r.y.l.

Poeet p?íspivku : 13
Age : 48
Registration date : 25. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  VitaKri Mon Mar 26, 2012 7:35 am

maky: Jasně, že druhý auto si sfouknu sám. Jen na to najít čas. Smile

d.a.r.y.l.: Nějak nechápu, co jsi tam přesně psal. Přeci žlutý kabel od denních světel je na připojení potkávacích světel. A jestli ti nejde tento, tak pak můžeš zkusit pro potkávací světla moji metodu - připojení na modrý káblík. Připojení denních světel na zapalování je přes bílý kabel.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 4 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru