Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

+6
svar
maky
sali
Rostini
hudy
proste_ja
10 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Wed Dec 14, 2011 12:00 pm

Maky, ne že bych rozuměl všemu co píšeš, ale jinak díky za upřesnění. What a Face
Letování nebo pájení, pro mě je to jedno. Já prostě vytvářím na spoji bakule. A čím větší bakule tím lépe. Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 388709

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  _Mickey_ Wed Dec 14, 2011 12:04 pm

Cilize pro makyho. Normalni bakulovani.
My bakulari nerozlisujeme, co je pajka, pajidlo, let, letidlo...proste to sbakulujeme :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  Koci Wed Dec 14, 2011 1:17 pm

....Letování nebo pájení, pro mě je to jedno. Já prostě vytvářím na spoji bakule. A čím větší bakule tím lépe.


.... Very Happy ještě si pamatuju že když jsem se opájel, tak jsem potom létal, ale to je asi něco jiného cheers
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  citron99 Wed Dec 14, 2011 4:49 pm



Dobrá práce, jak jsem již psal, bude to fungovat, jen drobátko nepřesněji, protože termistor s odporem se liší od originálu. Ale to není na závadu, není to teploměr laboratorní, ale orientační.
Jo a ty bakule, udelal jsi jednu chybu, původní dráty se musí oškrábnout a pocínovat. Pak se ti udělá spoj jak od profesionála. Tady hrozí, že se ti udělá přechodový odpor a teploměr bude ukazovat zase nesmysly. Ale může to být záležitostí měsíců nebo i let, takže to neřeš. Důležitý je, že jsi se nebál do toho pustit a zdárně si to dokončil. Palec nahoru. Very Happy
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  maky Wed Dec 14, 2011 8:05 pm

Proste - ja , čemu nerozumíš, postupu při práci s cínem, nebo tomu mistrovi spojování???( no přece náš milej SVAR , pan učitel svařování všeho možného), ale jak píše citron, tak až ti to začne psát zase blbosti, víš co udělat, "pájedlem odstranit bakuli, smirkem očistit, natřít pastou, ocínovat a zapájet ( aby bylo po Vašem zaletovat) a bude to zase OK!!!!!
No a koci, vždyť je to k věci, ne?? pán se táže zda není přítomen letec???, také létal až zlomil šavli...to já se opájím a napájím ještě dnes, ale už se nesmím ohýbat abych si nezlomil játro!!!!!, to nevím jak se letuje!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Thu Dec 15, 2011 7:33 am

Maky psal jsem že moc nerozumím těm tvejm odbornostem ohledně pájení. Já prostě jen spojím dva dráty, zaleju cínem a udělám na nich pořádnou bakuli. Jak píše Mickey "Prostě to sbakuluju" Laughing
Jinak ty termistory i odpory jsem si koupil oba po dvou, takže součástky na výrobu dalšího čidla ještě mám. Takže jak to začne zlobit, tak si to nechám udělat kloudně u kamaráda elektrikáře.

citron99: S tou přesností máš asi pravdu, ale dle srovnání origo čidla a dodělávaného 3k3+15k si myslím, že je to takřka stejné. Až někde pod -10°C se tyto čidla začínají rozcházet. Jinak si myslím, že to bude ok. Tu jsou grafy co jsem našel:

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Teplomer2

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Teplomer1

případně zde je to i s popisem: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=9616&p=446182

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  svar Thu Dec 15, 2011 10:37 am

Tak se mi zdá, že ve tvém případě je potřeba ohodnotit kladně odvahu a finální funkčnost. Ber to třeba jako povzbuzení do dalších akcí a pokusů. Na autě máš ještě spoustu jiných pokusných míst Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 475575
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Fri Dec 16, 2011 5:33 am

Jak jsem psal - o odvaze to určitě nebylo. Vždyť zkazit se nic nedalo. Staré čidlo už bylo stejně KO a materiál na nové stál pár korun. Takže o nic nešlo. Auto mám jinak v pořádku, takže v dohledné době snad nic řešit nebudu. No vlastně mě napadá, že mě nefungují mikrospínače na dvou dveřích (řidičových a zadních za řidičem). Ale na to jsem si již zvykl a moc mě to nevadí. Někde tady na foru byl postup jak to opravit, ale to bude jistě podstatně náročnější na čas i šikovnost montéra. Tak to zatím nechám

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  maky Fri Dec 16, 2011 6:09 am

No proste- ty, tak vyndat ty kliky je opravdu otázka chvilky a potřebuješ k tomu jen drát dlouhý asi 30cm, průměr 2-3 mm, na jednom konci si udělej ohnutí jako držadlo( očko), na druhém konci si ohni háček tak 0,5cm.
otevřeš dveře a vyndáš kulatou černou záslepku, posvítíš si baterkou do tý díry, uvidíš takový pozinkovaný plech za ten drátem zatáhneš a tím se odjistí klika. Nejdříve ale musíš vytáhnout tu krytku na venkovní klice jak se nouzově odemyká. No a kliku vytáhneš ven, tahem dozadu, otočíš a zespodu je šroubek, ten vyšroubuješ a opatrně vyndáš vnitřní část kliky. no a to tlačítko vytlačíš ven. To je práce na 5 minut, ale potom sem nepochopil jak hoši ten spínač rozebírají, z které strany. No a protože sem posera na rozdíl od Vás nebojsů, tak sem ještě nedostal odvahu ten spínač rozhodit. Jo a technická na zadních dveřích je ten otvůrek potvůrka schovaný za těsnící gumou. Tak kdyby ses rozhodl, je to tu někde nafocené, tak nafoť a dej podrobný návod pro blbý( blbého) na to rozebrání a vyčištěná toho bazmeku. Čus a ať se dílo daří. P.S. včera mi prskl jezdec okna u řidiče!!! kurv.!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty - Stránka 2 Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru