Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vypnutí automatické brzdy v zimě

+4
MacaC
maky
Jirin_CZ
R-ježek
8 posters

Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  R-ježek Sun Jan 01, 2012 10:55 pm

Zdar všichni a hlavně kdo ještě nemáte zkušenosti s odbržďováním el.brzdy při parkování. Já ji od jisté doby odbržďuji vždy, jen né z prudkého kopce. Hodím tam zpátečku, zamknu řadičku a odbrzdím. Je to fakt lehké. Při výměně kol na zimní jsem na zadních kolech našel svislé čáry na brzdových kotoučích, bál jsem se že je po nich, že jsou popraskané a známý co se mi o auto stará mne uklidnil, ale jen napolovic. Jde prý o zareznutí kotoučů kolem místa dotyku destiček a kotouče a při vlhkém počasí a delším stání se zažírá nerovnoměrně rez do kotoučů a pak se nerovnoměrně obrušuje při brždění. Je pak prý jen otázkou času, kdy se začnou kotouče pomalinku vlnit a budou se muset vyměnit. Tak odbržďuji skoro pořád a vše je pohodě. Ale taky záleží na tom, na kolik je to s tím zvlněním pravda a jak se komu chce. Já se držím pravidla, že na všem může být kouska pravdy. Jinak je pravda, že dřív si člověk zařádil na sněhu, řízené smykování na ledu a sněhu. Zkoušel jsem to s el.brzdou, zapínat a vypínat, ale fakt to nejde. Než se zabrzdí už ji musí člověk deaktivovat. Zlatá klasika manuál na sníh. Jinak si ji nemůžu ani já ani má přítelkyně vynachválit. Very Happy
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  Jirin_CZ Mon Jan 02, 2012 10:42 am

Ahoj... Aby se rez zazral takovou mirou jakou ty pises do kotoucu tak byto auto muselo stat snad pul roku.... Vsimni si (jestli mas moznost) jak moc zacinej reznout kotouce kdyz je po vymene nechat lezet venku... Smile Chvili jim trva nez dukladne oreznou.... Nemluvim o povrchove rzi.... Parkovaci brzda jde diagnostikou prepnout do tzv zimniho rezimu.... Pak se sama nezabrzduje... Ale neznam nikoho kdo by mel takovy problem jako ty popisujes (zvlnene kotouce kvuli zabrzdeni v zime)... Navic pokud to vezmes logicky tak desticky jsou z mekciho materialu.. Takze pokud by neco melo odejit tak prvne desticky... Smile Pokud nekoupis nejakej kotouc od prvni bramborove s.r.o. tak jsou z celkem odolneho materialu a neco vydrzi... Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  R-ježek Mon Jan 02, 2012 11:56 am

Zdar Jíro, no to jsem si taky říkal, co píšeš, ale zajímavé jsou ty svislé pruhy co vypadají jak praskliny. Nikomu nic nevyvracím, kotouče jsem viděl i zrezlé že si člověk říká jestli to auto ještě někdo rozhýbe ale jak jsem psal, na všem může být něco pravdy a něco blbost a proč mám ty kotouče takhle flekaté - čárované nikdo neví. Jinak autem jezdím celkem často a stojí někdy max. 3dny bez hnutí. Takže mi pak řekni co to je. Naštěstí to nemá vliv na brždění a nijak se to neprojevuje, jen mne to pěkně vyděsilo, že jsou prasklé. Zkusím nějak dodat obrázek.
Měj se a hodně zdraví a štěstí do roku 2013 :-)





Naposledy upravil R-ježek dne Fri Feb 15, 2013 8:53 pm, celkově upraveno 1 krát
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  maky Mon Jan 02, 2012 7:33 pm

To co popisuješ, je naprosto normální jev, někdy se holt destičky obtisknou na kotouč. To s tím zvlněním kotoučů je ale pravda, ale kotouče se zvlní jinak než popisuješ, buď je kotouč nekvalitní a není stejně tvrdý po celém obvodu, pak se nestejně sjede, nebo u dutých kotoučů při velkém brzdění se po ponechaném sešlápnutém pedálu zkroutí tlakem. Pak kotouče vlní a pulsují a při brždění hází pedál brzdy a auto při tom poskakuje a drnčí. ( zkušenost se služebním FT, najeto 27 000, km originál kotouče v háji, destičky napůl sjeté. Po výměně už na nich mám 130 000 km a jsou v pohodě!!!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  MacaC Wed Feb 27, 2013 10:28 am

Jo tak já také odbržďuji, ale z duvodu že mi pravé kolo po čase začně brzdit jak se nevrací lanovod, vždycky to promažu, to je taky unikum, protože tu brzdu člověk muže použít jen s nastartovaným motorem.

Přední asi budu muset vyměnit, jak píše maky, při brždění mi to tluče do pedálu a auto nebrzdí klidně... někdy to sedne dobře ale většinou to stojí za prd. Rolling Eyes
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  R-ježek Wed Feb 27, 2013 7:06 pm

Nazdar pane, ono to jde i s vypnutým motorem, jen jakmile vypneš motor, nevytahuj kartu ze čtečky a půjde to. Ikdyž budou otevřené dveře řidiče, nepřestane fungovat ruční ovládání pomocí táhla vlevo od volantu. U mne to takto funguje. tak předpokládám, že to bude asi všude stejné. Jen nezapomeň zařadit rychlost a podložit kola jinak bude ouvej vypnutí automatické brzdy v zimě 519902 Měj se Very Happy
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  MacaC Wed Feb 27, 2013 8:02 pm

no tak to sem dobrej jouda.... já myslel že to nejde Embarassed a to sem měl auto na heveru všechny kola založený a na kopečku Laughing

Ok díky za info, schválně zkusím.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  R-ježek Wed Feb 27, 2013 8:30 pm

No to je v pohodě, každý se pořád učíme. Já teď pořád laboruju jaké brzdové kotouče a destičky koupit a chudák Svar je asi ze mne na prášky. Shocked No snad už bude mít ode mne klid. Jinak držím palce ať Ti to taky tak pěkně funguje vypnutí automatické brzdy v zimě 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  MacaC Wed Feb 27, 2013 9:19 pm

no ty brzdy mě asi čekají vyměnit sondoval sem a kurník to sou taky pálky Suspect
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  maky Thu Feb 28, 2013 10:03 am

Hoši nejlevněji pořídíte materiál na brzdy tady : http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=60969, napiště Mirkovi vinko a co chcete a on Vám udělá přesně na míru nabídku z několika možnejch kvalitativních a cenovejch možností. Vybereš, potvrdíš, zaplatíš a za pár dnů máš po starostech dodává origo zabalené včetně spojovacího materiálu, přesně dle objednávky, sám sem koupil a max. spokojen!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Otevri dvere..vypni motor a brzda bude stale vypnuta...

Příspěvek  petr novy Wed Jan 20, 2016 12:10 pm

V zime zastavim..pootevru dvere a vypnu motor..elektricka brzda se neaktivuje...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  berko Wed Jan 20, 2016 8:18 pm

chcipnu motor a vypnu brzdu,chvilku to béká
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty vypnul jsem elektrickou brzdu při vypnutí zapalování - zkušenost

Příspěvek  petr novy Fri Mar 25, 2016 4:38 pm

ahoj.
Přes diagnostiku jsem nechal u kamaráda vypnout elektrickou brzdu při vypínání motoru..myslel jsem, že to je nezvratné a stálé a brzda se už aktivovat nebude..I přes tento zimní režim, je celý systém tak chytrý, že stále umožňuje zatažení ruční , elektrické brzdy při vypnutí motoru...upřímně, to auto je chytřejší než já, a stále jsem na onu fintu nepřišel.
V servisu to fungovalo dobře...vypnu motor - nezabrzdím.. Když si pak hrajete s ručním zabrzděním a odbrzděním, auto si myslí, že bych tu brzdu asi zase potřeboval a pak zase zabrzdí při vypnutí motoru..

Vypozoroval jsem, že snad při zařazení dvojky při sešlápnuté brzdě a spojce se brzda nezatáhne..ale jistý si tím nejsem..Jaké máte zkušenosti ?
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  moucha tse-tse Fri Mar 25, 2016 6:56 pm

Ahoj,
mám taky už několik let zimní režim(od doby,co mám clipa) a nikdy se mi brzda sama nezatáhne.Většinou ji zatahuji před garáži,kde je velký sklon...někdy ji musím i přitáhnout na druhý stupen,to když mám něco v kufru.Ale schválně jsem zašel ted k autu a at zatahuji a odbržduji ručně...s brzdou nebo bez..nikdy se mi brzda sama po vypnutí motoru nezatáhne.

moucha tse-tse

Poeet p?íspivku : 35
Location : okr.Novy Jicin
Registration date : 23. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  petr novy Fri Mar 25, 2016 8:42 pm

V diagnostice byly jen dve moznosti...vypnuti s brzdou : bez brzdy nebo s brzdou... zitra to jeste prozkoumam...prej tam jde pres diagnostiku nastavit i rozsviceni a zhasnuti svetel (H7) po zamceni a odemceni...vyzkousel jsem ten figl s levou packou a svitim si na cestu po zamknuti..pocitam ze ta brzda bude neco stejneho
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  Domiq07 Fri Sep 23, 2016 7:45 am

rucna sa da odbrzdit s kartou v citacke, ale tak jazdi asi uz malokto alebo aj bez karty v citacke. motor musi byt nastartovany, zatiahnem manualne rucnu potom odbrzdim a drzim tlacitko na odbrzenie a az potom vypnem motor alebo hned po vypnuti motora manualne odbrzdim a nemusi byt katra v citacke.
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické brzdy v zimě

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru