Velké mrazy - baterie

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Velké mrazy - baterie Empty Velké mrazy - baterie

Příspěvek  herflik za Wed Feb 01, 2012 6:42 pm

Chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti s udržovací nabíječkou do zásuvky 12V. Nikde jsem se nedočetl, zda je tu vůbec u Grandíka rv 2005 možné použít nebo se při vypnutí motoru odpojují i všechny zásuvky. Teploměr ukazuje už několikáté ráno po sobě -18 a startování je čím dál delší.
herflik
herflik

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 25. 08. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Velké mrazy - baterie Empty Re: Velké mrazy - baterie

Příspěvek  maky za Wed Feb 01, 2012 7:56 pm

Nazdar herflíku a hoši co tu spolu řešíme problémy našich mazlíků... tak za prvé mám dojem a myslím, že správný, že po vypnutí zapalování se všechny zásuvky v autě vypnou, tudíž si můžeš strkat co chceš a kam chceš a je to prd platný.. a za druhý stará skušenost říká, že takové sranda věci sou dobré akorát k podpálení auta!!.O pár postů níže máš popsáno a nafoceno takové oživovátko ( za mejch mladejch let se tomu říkalo konzervátor baterie), a to se musí připnout na kontakty baterie ale nemusí se odpojovat od svorek narozdíl od regulerní nabíječky.( kvůli ochraně diod v altíku) ale to jde asi jen v garáži, nebo na dvorku. Na ulici asi těžko????? Ale vydržať, ještě týden a bude na světě mír!!!
http://grandscenic.forumczech.com/t887-nabijeni-baterky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2458
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Wed Feb 01, 2012 8:44 pm

Neznám dopodrobna schema elektriky, ale podle toho, co se kdy spouští, tak bych řekl, že zdroj v zásuvce by napájel vnitřní spotřebiče a do baterky by se nic nedostalo. Tady ty zdroje typu " dobíječek" a ne nabíječek, které dávají proud zhruba jak dva monočlánky, tak jsou tak akorát na okrasu. To, co zmiňoval maky, tak konzervátor funguje na principu nabíjení a částečného vybíjení baterie, kdy ji udržuje živou. Závěrem, pokud chceš použít tento zdroj, tak ideální stav přímo na baterku. Sice moc nenadchne, ale ani neublíží. Při nabíjecím proudu min. 2 ampéry může pomoct při mrazech, kdy baterka je teplejší a líp pustí elektriku.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2433
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Velké mrazy - baterie Empty mrazík

Příspěvek  herflik za Thu Feb 02, 2012 9:07 am

Tak něco takového jsem měl na mysli (udržovač baterie), ale nikde jsem to nedohledal. Asi neumím hledat.
Jinak dnes ráno -23 C a na třetí pokus (spíš po třetím žhavení) auto chytlo. Baterie je snad ještě původní rv 2005. před zimou na nabíječce.
už aby bylo jaro a teplo (alespoň 0 C) Laughing
herflik
herflik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Thu Feb 02, 2012 9:33 am

svar
svar

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Thu Feb 02, 2012 9:54 am

Možná trochu OT, ale řešení je ještě tu http://auto.aukro.cz/nezavisle-topeni-predehrev-motoru-na-220v-i1969761202.html a nemusíš trápit baterku. Teplý motor chytne líp
svar
svar

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Thu Feb 02, 2012 10:04 am

Čus na ty sranda věci o výstupu 12V a 500mAv.( nabíječka na mobil!!!) zapomeň to je opravdu jen na vyhoření, ale podívej se tady, od 12 minuty http://prima.stream.cz/autosalon/657092-autosalon-2012-4 . Ale stále platí, že seš v garáži nebo na dvorku.....Nebo ten dobíječ zadělat někam do mista u baterie a pod kapotu natáhnout jen kablík s 220V.
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  herflik za Thu Feb 02, 2012 3:41 pm

To Maky: Jo tak přesně na tohle jsem koukal a už jsem to i koupil, tak uvidíme ráno Cool .
Dnes tady celodenní mráz okolo -10 a v noci zase určitě hluboko pod -20 santa . Jinak v autě teploměr dnes ráno v 7 ukazoval -25 ale tomu zase tak nevěřím. Většinou ukazuje tak o 2 stupně míň než je ve skutečnosti.
Jinak jsem z České Třebové a v blízkosti vody, takže ta teplota je tím snížená. Už ať je JAROOOOOOO sunny
herflik
herflik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Thu Feb 02, 2012 5:27 pm

Ono to trochu pomůže, jak jsem psal, udržuje to baterku lehce teplejší a se sníženou teplotou se kapacita snižuje. Tak to máte nějakou divnou vodu. U nás je u vody tepleji Very Happy
svar
svar

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  sali za Fri Feb 03, 2012 8:16 am

Na to dobíjecí udržovadlo mám dobré reference. Kamaráda děda to měl připojené na škodě 100 se kterou ujel za 20let celých 16.ooo km a říkal, že to je super, protože když potřebuje dvakrát do roka vyjet Very Happy tak baterka je vždycky cajk. Opravdu tomu někdo věří že v -19°C to něco zachrání??
V reportáži na Primě říkali dopřejte autu delší trasu.
Takže když včera večer baterka naznačila, že už dva týdny jezdím jenom do práce a zpět a nestíhá se dobíjet, tak místo cesty Hodonín -> dom = 18km sem si udělal zajížďku Hodonín -> Břeclav -> dom = 60km na jedno nastartování. V Břeclavi před Tescem jsem nezapomněl koupit čerstvý Skalický Trdelník co Jitřenka ráda a výsledek.
Investoval jsem do tohoto "projektu" 100kč za naftu 45kč za trdelník. Motor se prohřál, baterka dobila a mně Jitřenka celý večer chválila jak su šikovný, že sem si vzpomněl a dovezl na večer ke kafíčku dobrotu. Přiznejme si o 100% lepší než posluchat výčitky proč máme utratit 1.ooo korun za dobíjecí bazmek na auto.
hoj sali

sali

Poeet p?íspivku : 613
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Fri Feb 03, 2012 9:47 am

Zdarec salíku a pozdravení jitřence, ano máš pravdu říká se tomu zabít několik much jednou ranou a pochvala od vlastní ženy je cenná obvzláště, ale je to bohužel jen na jeden večírek... Kdežto když koupíš bazmek za 5kilo, tak máš vystaráno po několik let na dlouhé zimní večery...ovšem ani to však nebrání tomu si ten trdelník koupit, nebo ještě lépe si ho sám doma čerstvůčký dobrůčky upéci, pravda zadělat, nechat kynout, prohnětat několikrát, navít (tak a teď babo raď, jak že to je s těma vílama??) na trdlo( odtud název), a obalit v dobrém posypu ( sladký, nebo slaný, dělám obojí po grilování, kdy ještě zbyde žhavé uhlí)...a je jak ke kávičce, tak k vínečku...nebo pivečku. jak píšeš také řešení...
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  sali za Fri Feb 03, 2012 10:21 am

Nazdar Maky, samozřejmě že si uvědomuju, že nabíječka není na jedno použití, ale poslední dobou je Jitřenka na výdaje do auta nějaká háklivá a kupovat něco co jsem za 14 let co jezdím použil dvakrát z toho jednou v servisu jenom tak nějak preventivně. To by mně doma neprošlo.

sali

Poeet p?íspivku : 613
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Děda za Fri Feb 03, 2012 6:53 pm

hoy sali, koukám, že nejsem jedinej, kdo má Velké mrazy - baterie 594167 , která když se řekne auto, tak jediný co můžeš koupit je palivo.
Já to řeším tak, že koupím a dělám, jako že to je v garáži už léta....

Děda

Poeet p?íspivku : 137
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Fri Feb 03, 2012 10:47 pm

Zdarec chlapcí, tak koukám, že je to všude stejný, ta moje když si koupí novej kabát, boty, kabelku, tak to pohodí do skříně a za 14 dní dělá překvapenou jak je šikovná, když si ho před 2 lety koupila, za pár šupů jak byla prozíravá....
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  RGS za Sun Apr 15, 2012 12:37 pm

Zdravím, je sice už po zimě, ale chtěl bych zjistit, jak správně připojit nabíječku k svorkám baterie, když ji budu nabíjet připojenou v autě, páč na můj vkus je tam těch kabelů trochu moc a v návodu to alibisticky úbec nedoporučujou a v návodu k nabíječce jsou jen obecný informace. Jednou jsem ji odpojil a nabil odpojenou, ale to už se mi dělat nechce, když to jde nabít připojený.
PS: Kdyby byla fotka, bylo bxy to super. [img]Velké mrazy - baterie P4150587 [/img]
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  hudy za Sun Apr 15, 2012 1:12 pm

Odpověď na dotaz na předešlé straně – Tak třeba takhle:

Velké mrazy - baterie Batterysesvorkama

hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 433

Zobrazit informace o autorovi http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Sun Apr 15, 2012 5:17 pm

Zdarvím RGS, tak jestli mluvíš o regulerní nabíječce, tak to ani nezkoušej nabíjet zapojenou baterku......Spálíš si diody v alternátoru!!!!! To samé platí při svařování čehokoliv na autě elektrickou svářeečkou. Musí být odpojená baterie!!! Z lenosti si pěkně vyděláš!!!
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  budulajs za Sun Apr 15, 2012 7:04 pm

maky napsal:Zdarvím RGS, tak jestli mluvíš o regulerní nabíječce, tak to ani nezkoušej nabíjet zapojenou baterku......Spálíš si diody v alternátoru!!!!! To samé platí při svařování čehokoliv na autě elektrickou svářeečkou. Musí být odpojená baterie!!! Z lenosti si pěkně vyděláš!!!
při svařování bych odpojil raději alternátor
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 63
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  berko za Sun Apr 15, 2012 7:17 pm

lepši je nesvařovat
berko
berko

Poeet p?íspivku : 699
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Sun Apr 15, 2012 7:22 pm

Budulajs, tím, že odpojíš baterii, odpojíš startér i altík, ale také všechny spotřebiče, nic nebrání tomu ho odpojit také, pro sichr... Tím, že odpojíš plus pol, přerušíš okruh napájení, s kostrou neuděláš nic.
Jo a jako vždy má pravdu Berko, lepší je se do auta nekoukat proč jezdí, mám ověřeno, že je to i nejlevnějšííí.
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  hudy za Sun Apr 15, 2012 11:05 pm

To je sice pravda, že je lepší do auta nekoukat proč jezdí, ale to platí pouze v případě, že opravdu jezdí. Pakliže ale nejezdí, je naopak lepší nejdřív koukat proč nejezdí, než hned platit, neboť na spoustu záhad proč nejezdí člověk přijde sám a mnohdy i dřív než servisní "měniči", kteří by nejraději postupně vyměnili celý auto.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 433

Zobrazit informace o autorovi http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Mon Apr 16, 2012 4:51 am

Ba a od toho je tu rada moudrých...... cheers lol! Velké mrazy - baterie 19836
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Mon Apr 16, 2012 7:30 am

S nabíjením a odpojenou baterkou bych si dovolil nesouhlasit. Nedochází k žádným velkým proudovým rázům, takže není důvod ke zničení alternátoru, pokud se nepodaří to přepolovat. Při svařování je to jiná, tam se to chová barbarsky, takže proudový průchody jsou někde kolem 100 A a více. Tady je lepší odpojit baterku i alternátor. Ono si to hledá kostru všude. Existuje takový malý ochranný zařízení, který se připojí na baterku a dá se svařovat i s kompletně zapojenou elektrikou
svar
svar

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Mon Apr 16, 2012 10:00 am

Tak nás vždy učily, tak si to dělám, jestli chce někdo riskovat, že se mu v nabíječce zblázněj proudy, tak zabránit v tom nikomu nejde.....každý svého štěstí strůjce.... ale asi sem už fakt starej a dnes platěj jiná pravidla????
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Mon Apr 16, 2012 10:36 am

Pravidla platí malinko jiný, ale odvaha Ti ubývá čím dál víc Very Happy
svar
svar