Velké mrazy - baterie

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Velké mrazy - baterie - Stránka 2 Empty Re: Velké mrazy - baterie

Příspěvek  RGS za Mon Apr 16, 2012 10:48 am

Zdravím všechny, nejdřív bych chtěl poděkovat Hudymu za pěkný obrázek. Myslel jsem si, že by to mělo být vpodstatě jedno ale jeden nikdy neví, tak se rači zeptám.
maky napsal:Zdarvím RGS, tak jestli mluvíš o regulerní nabíječce, tak to ani nezkoušej nabíjet zapojenou baterku......Spálíš si diody v alternátoru!!!!! To samé platí při svařování čehokoliv na autě elektrickou svářeečkou. Musí být odpojená baterie!!! Z lenosti si pěkně vyděláš!!!
Pro Makyho: mluvím o regulerní nabíječce řízené microprocesorem, co to má umět, krom toho taky umí nabíjet 6V baterie, olevěný i gelový, má funkci oživení baterie a zabíjení za mrazu. Je to něco takovýho, co ukazovali v tom díle Autosalonu, na který je odkaz na minulé stránce.
Jinak, jak už jsem psal, tak v manuálu k autu to stejně jako Maky nedoporučujou, ale když to tyhle nabíječky už uměj, věřil bych tomu, co mi říkal kamarád, že to platí pro ty starý nabíječky, kde není regulace nabíjecího proudu a že by se toho nebál.
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  _Mickey_ za Mon Apr 16, 2012 10:57 am

Jenom takovy kratky rejpnuti: zabijeni za mrazu musi byt dobra funkce :-D

Mickey

PS - Nenechte se rusit a v klidu pokracujte v tematu.
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1163
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jirin_CZ za Mon Apr 16, 2012 11:19 am

RGS napsal:Zdravím všechny, nejdřív bych chtěl poděkovat Hudymu za pěkný obrázek. Myslel jsem si, že by to mělo být vpodstatě jedno ale jeden nikdy neví, tak se rači zeptám.
maky napsal:Zdarvím RGS, tak jestli mluvíš o regulerní nabíječce, tak to ani nezkoušej nabíjet zapojenou baterku......Spálíš si diody v alternátoru!!!!! To samé platí při svařování čehokoliv na autě elektrickou svářeečkou. Musí být odpojená baterie!!! Z lenosti si pěkně vyděláš!!!
Pro Makyho: mluvím o regulerní nabíječce řízené microprocesorem, co to má umět, krom toho taky umí nabíjet 6V baterie, olevěný i gelový, má funkci oživení baterie a zabíjení za mrazu. Je to něco takovýho, co ukazovali v tom díle Autosalonu, na který je odkaz na minulé stránce.
Jinak, jak už jsem psal, tak v manuálu k autu to stejně jako Maky nedoporučujou, ale když to tyhle nabíječky už uměj, věřil bych tomu, co mi říkal kamarád, že to platí pro ty starý nabíječky, kde není regulace nabíjecího proudu a že by se toho nebál.

Vam nevim panove... Mam doma nebijecku nekdy ze zacatku 90 let ceske vyroby a ta 100% neni rizeni mikroprocesorem a nabijim s ni od stareho favorita pres renault 19, oba moje Scenici az po Volvo V70 a bez problemu... Smile Samozrejmne s pripojenou baterii i alternatorem... Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Mon Apr 16, 2012 1:38 pm

Zdravím Pánové a pro RGS, jestli, že píšeš o tom nabíječi co ukazovali v tom autosalonu, tak tam jasně řekli, že ten nabíječ se smí připojit při zapojené baterii, ( přesto, že jak říkáš, v návodu to nedoporučují???? nevím co si o tom myslet?) ale pak tam ukazujou, že je lepší baterii vyndat, ošetřit a odpojenou nabít. Já sem nenapsal, že to nejde připojený nabíjet, já píšu, že při nabíjení na nabíječce odpojit kabely z baterky, alespoň plus pol, s kostrou nic nenaděláš, ale s tím že se musí odpojovat se začalo u alternátorů, že se můžou spálit diody. ale časy se mění, např. vláda před 2 rokama slibovala, že nebude zvyšovat daně a teď je zvyšuje a snižuje důchody??? tak, že je dnes možný všechno! Dělejte jak rozumíte, já odpojuju + ale zátky nesundavám mám ty odvětraný a hadička se mi fláká pod autem, baterku nevyndavám.......( teda abych to nezakřik, ještě sem mazla nedobíjel) Jo a pro myckeiho, zabíjení za mrazu je jedinečná záležitost, vždy v půlce prosince a když mi byla v gumákách zima na nohy šup do necek k praseti..ale to je zase jiné téma...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2465
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  PRADedaR za Mon Apr 16, 2012 3:10 pm

Tema jiné,ale velmo dobré rabbit
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Lazak za Mon Apr 16, 2012 4:17 pm

Maky on psal že to nedoporučujou v manuálu k AUTU ne k nabíječce geek hold věk je věk Velké mrazy - baterie - Stránka 2 998869

Lazak

Admin

Poeet p?íspivku : 539
Registration date : 26. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi http://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  RGS za Mon Apr 16, 2012 4:48 pm

Tak tak, v manuálu k nabíječce jsou samozřezmě popsaný všechny ty její funkce: nabíjení baterie nepřipojené ve vozidle, nabíjení baterie připojené ve vozidle, oživení baterie, nabíjení za mrazu, nabíjení 6V motocyklových baterií, udržovací nabíjení, nabíjení i gelových baterií. Já bych řek, že v tom návodě k autu je to kvůli těm starej nabíječkám co to neumí. Navíc, když jsem vybíral tu nabíječku, tak jsem je hodně důkladně studoval a ty nejlacinější, co nejsou tzv. inteligentní to neumí. Řek bych že právě proto, že neumí tak regulovat nabíjecí proud.
Jo a pak by mě ještě zajímalo, jaký vidí Maky rozdíl mezi nabíječkou a nabíječem. Very Happy
RGS
RGS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  PRADedaR za Mon Apr 16, 2012 6:21 pm

Teda Maky jak to tak vidím tak jsou ti mladí hodně oprsknutí žádnou úctu k šedinám to nemá banda nedobrá affraid
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Mon Apr 16, 2012 7:45 pm

No tak oprsknutí... no nevím, ale určitě umí líp číst,,, tak za regulerní nabíječku považuju takovou, která ti nabije baterii od x hodiny do 10 hodin podle provedení, nabít znamená dostat článek z vybitého "1,2" V na 2,2 -2,4V, no a ty rádoby nabíječe který se strkaj do zapalovače apod. dříve se to nazývalo konzervátor...a přesto se to napojovalo na svorky baterie, pravda v tom případě se neodpojovala. No a k tomu návodu k autu - odpojit - je to i můj názor a dřívější učení, tak nejsem elektrotechnik, mám doma svou nabíječku s nějakou tou regulací nabíjecího proudu, začíná na velkým posléze klesá, ale podle mého názoru je možnost poškození elektrovýstroje ( v našem případě dost citlivé a drahé), tak raději baterku odpojím. Jak poznamenal svar bojim, bojim...
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  berko za Tue Apr 17, 2012 6:15 am

elektromechanik v Renault servis Opportunity :U RENAULTU NIKDY NENABIJEJTE ZAPOJENOU BATERII HROZI ZNIČENI ŘIDICI JEDNOTKY!!
TO JE ASI K TEMATU VŠE
berko
berko

Poeet p?íspivku : 699
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Tue Apr 17, 2012 1:59 pm

Tak nějak to cítím... díky Berko, máš u mě paňácu... Velké mrazy - baterie - Stránka 2 872631 Velké mrazy - baterie - Stránka 2 109403
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jirin_CZ za Tue Apr 17, 2012 8:45 pm

Panoce tak vam nevim... Ale kdyz to vezmu hodne jednoduse tak dobijeni nabijeckou vlastne delate to samo jako kdyz bezi motor a dobiji se z alternatoru... :-) tak jake zniceni ridici jednotky....?
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  ScenicNoir za Thu Apr 19, 2012 10:38 am

jirin_cz napsal:Panoce tak vam nevim... Ale kdyz to vezmu hodne jednoduse tak dobijeni nabijeckou vlastne delate to samo jako kdyz bezi motor a dobiji se z alternatoru... :-) tak jake zniceni ridici jednotky....?
No nemusí to být úplně to samé. Konkrétně můj alternátor nabíjí napětím 13.6V bez ohledu na otáčky. Zatímco dobrá nabíječka si může dovolit jít postupně až na 14.7V.

Elektrovýbava v autě by měla napětí 14.7V vydržet i s rezervou, ale taky na to nemíním spoléhat. Odpojení baterky je banální úkon a cena různých řídících jednotek atd. už banální není.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 197
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jirin_CZ za Thu Apr 19, 2012 11:13 am

Tak muj alternator dobiji 14,3V bez rozdilu otacek.... Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Thu Apr 19, 2012 1:50 pm

A sme zase tam kde sme chtěli bejt, můj ho má větší, já mám obavy, že jde o usměňovaci diody v altíku, ty kdyby se prosekly, tak by asi mohl být mazec, ale každopádně by altík přestal dobíjet. No jak správně někteří cítí bojim boji, stojí to moc kaček za trochu lenosti???? Velké mrazy - baterie - Stránka 2 872631 Velké mrazy - baterie - Stránka 2 109403
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jirin_CZ za Thu Apr 19, 2012 2:50 pm

Tak samozrejme.. Smile Je lepsi baterii odpojit... Nic to nestoji jen par minut prace... Smile Jen se snazim prijit na kloub tomu zda je to opravdu nutne... Smile Jasne ze se nechci dohadovat.... Jen diskutuju.. study
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  RGS za Thu Apr 26, 2012 2:50 pm

Musim přiznat, že mě výsledek diskuze nepotěšil. Až budu baterii potřebovat nabít, tak ji opět radši odpojim.
Mimochodem, známte někdo někoho komu se to stalo, že by tímhle způsobem Scenica poškodil?
RGS
RGS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Thu Apr 26, 2012 7:03 pm

No o poškození scenika při nabíjení bez odpojení baterky sem nečetl, ale četl sem o poškození auta při startování startovacími kabely,,,jasně je to můj názor odpojit baterii, učil sem se to a nerad bych byl za trotla kvůli lenosti???? nedělal sem to u žigula ani u škodovky, a tam šlo o prd z pohledu našich autíček, tady opravdu kakám tuhý bobany...
maky
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  DV za Sat Nov 23, 2013 8:13 pm

Já mám GS III a v návodu nic o tom, že se má akumulátor při nabíjení odpojit. J tam uvedeno o baterce následující:

AKUMULÁTOR: odstranění poruchy (1/2)
Abyste zamezili vzniku jisker
– Před odpojením nebo zpětným připojením akumulátoru se ujistěte, že jsou všechny „elektrické spotřebiče vypnuty (stropní svítidla atd.)
– Před připojením nebo odpojením akumulátoru, který byl nabíjen, vypněte nabíječku.
– Na akumulátor nepokládejte žádné kovové předměty, aby nemohlo dojít ke zkratu mezi svorkami.
– Po vypnutí motoru počkejte nejméně jednu minutu, než odpojíte akumulátor.
– Po zpětné montáži dohlédněte na správné zpětné připojení svorek akumulátoru.
Připojení nabíječky
Nabíječka musí být kompatibilní s akumulátorem o jmenovitém napětí 12 Volt.
Akumulátor nikdy neodpojujte za chodu motoru. Řiďte se vždy návodem výrobce nabíječky.
Spouštění motoru akumulátorem z jiného vozidla
Pokud pro spuštění motoru musíte použít akumulátor jiného vozidla, obstarejte si vhodné
elektrické kabely (velký průřez) u zástupce značky nebo, pokud již máte startovací kabely,
zkontrolujte, zda jsou v dobrém stavu.
Jmenovité napětí obou akumulátorů musí být stejné: 12 V. Akumulátor dodávající proud musí mít
kapacitu (ampérhodiny, Ah) minimálně stejnou jako vybitý akumulátor. Zkontrolujte, zda mezi
oběma vozy nedochází ke kontaktu (nebezpečí zkratu při spojování kladných pólů) a zda je vybitý
akumulátor správně připojen. Vypněte zapalování svého vozu. Spusťte motor vozu, jehož akumulátor
bude dodávat proud, a nechte jej běžet na střední otáčky
Toť vše o v návodu o akumulátoru. Žádný zákaz nabíjení ve vozidle jsem nenašel.
DV
DV

Poeet p?íspivku : 32
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra: