Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

+12
_Mickey_
VitaKri
hagarko
edgu1
bob32
hreho
nera738
mildaus
svar
xxmirek
Lazak
MartinLM-SK
16 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien - Stránka 2 Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  _Mickey_ Thu May 10, 2012 5:57 am

Nazdarek kuci.

Tak jsem zjebal dodavatele diod, ze mi poslal spatne a ono fakt. Takze dodal s omluvou nove spravne, tak jsem se to jal vcera menit.
No krize. Sice mi to netrvalo az tak dlouho, ale nejak se teda nedarilo.
Nejdriv se mi pri sundavani prvniho drzaku diody onen rozpadl a kdyz jsem nandaval dalsi, tak prijel soused a zvedav co delam, se dal se mnou do hovoru no a samozrejme mi ten drzak uz i s nasazenou diodou upad kamsi do travy a uz jsme ho nenasli. Takze doslo na pajeni...
A kdyz jsem vyndaval cudlitka u ridice, tak mi z toho drzaku cudlu upadla kovova sponka kamsi do dveri. Tak jsem ji s pomoci magnetku na tycce vystaral, vse udelal a kdyz jsem to tam vracel zpatky, tak mi ten kovovej hajzl upad znova, tentokrat uz jsem ho nenasel :-(
No, ale po vsech utrapach auticko funguje, sterace stiraji, diodky sviti. Jenom doufam, ze uz to nebude nikdy nikdo rozdelavat ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien - Stránka 2 Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  VitaKri Thu May 10, 2012 7:27 am

Já mám tu kovovou sponu také schovanou ve dveřích. Very Happy Poprvé, když jsem to rozdělával, tak jsem ji ještě našel, ale podruhé už také ne. Evil or Very Mad Ale drží to dobře i bez toho.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien - Stránka 2 Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  danstav Thu Oct 24, 2013 5:49 pm

Tak jsem dnes také vyměnil žárovky za diody, dal jsem tam 3mm typ L-934GD (12V/zelená) za 9,-kč/ks u nás v MB v elektronice H+H. Svítí to super.
Jen bacha při výměně na zkrat, aby jste nedopadli jako já Crying or Very sad . Pojistka osvětlení je v motoru na bloku affraid  . Výměna plná nervů mi trvala cca 45min pale 
danstav
danstav

Poeet p?íspivku : 37
Age : 45
Location : Mladá Boleslav
Registration date : 03. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien - Stránka 2 Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  JirkaCH Mon Jun 02, 2014 7:59 pm

Tak za návod musím poděkovat, protože je opravdu věcný a přitom je tam vše podstatné.
No a teď k jádru.
Díky návodu jsem se také pustil do výměny prasklých žárovek, ale.....
Spínače mám trochu jiné, ale to je asi modelm od modelu.
Díval jsem se na doporučované LED na 12V. Nabízí se pouze v modré, zelené a červené (cena do 20kč/ks modrá(nejdražší)).
Pořídil jsem modré,relativně slušná svítivost. Po instalaci a zkoušce jsem musel konstatovat, že barva je na hraně a svítivost nedostatečná.
Zde bude asi zelená barva vhodnější vzhledem ke spektru.
Rozhodl jsem se tedy pro standartní LED a předřadný rezistor. Použil jsem bílou LED 5mm(3mm doma nebyla), 30st. vyzařovací úhel, 3,6V.
Při uvažovaném napětí cca 13,6V a proudu 30mA vychází hodnota rezistoru 470 ohmu. Rezistor je v serii s diodou(je jedno na kterém vývodu),
ale není jedno jak se LED zapojí, má polaritu, ve většině případů je delší vývod plus.
5mm dioda i rezistorem se tam krásně vleze, vývody jsou uzpůsobeny uložení a připájeny na "pádla" kde byly původní žárovky.
Takže lze použít vpodsatě jakoukoliv barvu, dle vkusu a interiéru.
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien - Stránka 2 33f6u15
dioda LED s již nápájeným předřadným rezistorem.
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien - Stránka 2 2r4ofpc
spínač s již novou LED, vzadu je původní modrá na 12V
JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien - Stránka 2 Empty výmena

Příspěvek  josipko Wed Sep 02, 2015 9:52 pm

zdravím nemáte nahodou ešte niekto tie fotky výmeny žiaroviek na ovladanie okien ?

josipko

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 02. 09. 15

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien - Stránka 2 Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  JirkaCH Thu Sep 03, 2015 5:17 pm

Stáhni si návod co udělal VitaKri. je tam vše (odkaz v textu).Ale je možné že tam budeš mít jiné spínače.
JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien - Stránka 2 Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru