Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar

4 posters

Goto down

Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar  Empty Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar

Příspěvek  RGS Thu Mar 29, 2012 2:22 pm

[img]Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar  Autotipc23listopadsceni [/img]
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar  Empty Re: Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar

Příspěvek  Sedli Thu Mar 29, 2012 4:02 pm

Ať se jde ten novinář bodnout. Rád bych poznal toho vola, který s 1,9 jezdí za 7 litrů. Samozřejmě, že to jde, ale musí se tomu šlapat na krk, nebo se motat po městě. Ale kombinovanou spotřebu mám pořád na 6 litrech. Karta, že nefunguje? Měl jsem Megana s kartou - bez problému, brácha má megana s kartou, bez problému, můj Scenic s kartou, bez problému. Jediný, co je pravda jsou ty žárovky. Myslím, že to nemá na kapotě znak VW. To bude asi ten hlavní problém. ;-)
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar  Empty Re: Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar

Příspěvek  Pule Thu Mar 29, 2012 4:40 pm

Tak, tak, podívejme se třeba na otcův vůz, r.v. 2004, krátká verze, 1.5 dci, najeto téméř 190 tis., krom klasického servisu prošlo auto asi 4 bouračkami, z toho jedna byla nad 100 tis.škoda, další pak téměř totálka od kamionu, měněny komplet přední+zadní dveře + od kufru + haubna, několikrát opravovaná elektrika, olej měněn jen když tam už žádnej nebyl a stejně tak i pravidelné kontroly se s časem změnily přes nepravidelné až na nutné. výsledek = auto stále jezdí ... Shocked
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar  Empty Re: Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar

Příspěvek  Popenec Thu Mar 29, 2012 6:15 pm

Nazdar Bobule Wink

koukám, že máš taky 1.6 a v tom jiném článku píšou, že od roku 2006 mají 1.6 šesti rychlostní manuál. Podle světel vidím, že máš auto po faceliftu, takže se ptám. Máš tam šestikvalt? Měl jsi možnost jet s krátkým scenicem a jen s pětikvaltem? Je v tom nějaký velký rozdíl?

Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar  Empty Re: Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar

Příspěvek  Pule Fri Mar 30, 2012 2:15 pm

Ahoj Popenec, no asi takhle. Mám auto r.v. 2007, a ve stejném roce uvedeno do provozu. Šesti kvalt tam mám, když sem si toho při koupi všimnul, měl sem z toho velkou radost, zkušenosti z jízdy jsou však jiné, neříkám, že vyloženě špatné, ale rozporuplné. Já jsem už trochu klidnější řidič, už sem se vyblbhnul, a tak mě to třeba povětšinou vyhovuje, ale nějakej závoďák to auto není. Jsem zvyklej řadit poměrně brzy, kolem dvou tisíc, a tak se na šestou rychlost dostávám už při 70-80km/h. Taková klidná jízda s rodinkou. Je to následek "profesionální deformace" s dieslových motorů firemních aut, kdy sem se 7 let živil řízením po Itálii a Německu.
Myslím si ale, že si s tou šestistupňovou převodovkou frantíci mohli trochu víc vyhrát a líp ji odstupňovat. Z mého pohledu je to tak,protože třeba ta šestka na dálnici při 130 huláká stejně jak ten pětikvalt. Naprosto tragicky se zmíněné odstupňování projevuje při svižnější jízdě nebo při předjíždění. Nejtragičtější je pátá rychlost, která prostě netáhne ani když ji vytočíš, tudíž se stává, že když mám na okresce málo místa a chci rychle předjet tak musím podřadit až na čtyřku, vytočit motor hodně do otáček a pak se to dá. Ta pětka je prostě obecně podle mého dojmu k ničemuž. Na druhou stranu musím pochválit šestku, na kterou sice řadím už při dvou tisících,ale zase na dálnici nebo pěkné okresce nemá problém a zvládá všechno od z kopce přes rovně až do kopce bez nějaké přemrštělé nutnosti podřazovat. Svižně se pak dá jet taky, motoru 4-4,5 tisíce otáček zdá se nijak nevadí, dokonce bych řekl,že se mu to občas i líbí, ale pak je to hodně znát na spotřebě. A já už mám dny blbnutí za sebou, takže jezdím s rodinkou na pohodu.
P.S. vytáčím jen občas, když jedu sám.. Twisted Evil
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar  Empty Re: Scenic II v AutoTipu v rubrice bazar

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru