Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tyče řízení

+3
svar
PRADedaR
Popenec
7 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Tyče řízení Empty Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Thu Apr 12, 2012 6:03 pm

Čest pánové,

už se blíží doba, kdy bych chtěl vyměnit tyče řízení. Mám na levém kole prasklou tu gumu na těch ložiskách, nebo co to je:

Tyče řízení Dsc0113hv

Předpokládám, že na tom nic nebude. I v knize Jak na to je to pěkně popsané, ale na to abych to sundal z toho kola je psané, že musím mít nějaký stahovák a já ho samozřejmě nemám. Dá se to prostě jen odšroubovat a nějakým jiným způsobem sundat, nebo vymlátit? Je k tomu potřeba více síly? Mám to předtím postříkal WD40?

Myslím tím toto:

Tyče řízení Dsc0109lw

Už jste to někdo měnil svépomocí? Nějaké postřehy čemu se vyvarovat, co nedělat atd...?
Přeci jen jsem docela kopyto. Nějaké věci jsem už sice zvládl (kosti, atd...), ale moc se na to necítím, no. Přitom mi to nepřijde nijak složité.


Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  PRADedaR Thu Apr 12, 2012 6:50 pm

Bez stahováku ,šikovnosti a nervů nemá š nárok dobrou zábavu přejí permoníci apamatuj zítra je PATEK třináctého tak bacha možná opatrně dýchnout švajcem geek
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Fri Apr 13, 2012 4:47 am

Tak to jsi mne nepotěšil Dědoušku Crying or Very sad Opravdu to nejde bez toho stahováku??? Kde ho mám jako sehnat?

Přinejhorším šlo by to v tom ložisku (nebo co je pod tou gumou sakra) říznout flexou nebo třeba pilkou a ten zbytek jen prostě z toho železného oka vymlátit nějakou tyčkou?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  svar Fri Apr 13, 2012 4:52 am

Sundáš matku a kladivem práskneš po tom oku, co v něm drží dřík kuláku. Směr úderu musí jít proti těhlici, aby se kužel uvolnil. Jinak, vytočíš kolo a co ti dovolí místo, tak klepneš, ale pořádnou pecku. Po výměně si zajeď na sbíhavost, tu nijak netrefíš
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  maky Fri Apr 13, 2012 4:57 am

Tak popíčku, to je triviální záležitost, pokud to umíš a máš stahovák, ale i bez něj se dá: tak zaprvé zvednout auto, sundat kolo, auto podložit!!!!!!! budeš do něj jebat!!!, pak očisti ten závit s tou matkou a promaž. Pak tu matku odšroubuj a sundej!!! Jako další krok vemeš nějakej pajcr ( mont páku) a zabereš s ní tak abys páčil ten kloub ven z toho oka rejdové páky. No a při tom páčení do toho oka ( mezi matkou a tou manžetou) prašť kladivem musí to být pecka!!!! to oko se jakoby natáhne tou ránou a ten kužel vypadne!!!!! neboj pokud se trefíš správně a patřičnou ránou tak je to okamžitě venku. A pak si musíš dát bacha na správné natočení toho nového kloubu na na to táhlo řízení ze kterého sundáš ten starej kloub. Je velice dobré po této výměně zkontrolovat zbíhavost!!!!!! No a to samé na druhé straně. Ať se dílo daří.....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  svar Fri Apr 13, 2012 5:03 am

Vidím, že máme zhruba stejný tok myšlenek. scratch Dej si to dohromady a ono to půjde Laughing
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Fri Apr 13, 2012 5:07 am

Tak tohle se mi líbí... To bych mohl zmáknout... Jako fakt pecku říkáte? Nemusím se bát, že se něco stane... třeba že to oko upadne Very Happy

A ještě otázka na Svara. Co je to těhlice? Píšeš ať do toho praštím proti těhlici, ale jaksi netuším, co to je Embarassed

Edit: a nasadit tam novou tyč půjde lehce? Nebo po tom taky budu muset mlátit?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  svar Fri Apr 13, 2012 5:12 am

Těhlice je celá ta potvora, na které všechno drží (kolo, brzdy) a co se otáčí. Když vemeš jako mustr druhou fotku, tak tam co je vidět oko, tam práskneš, možná dvakrát
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Fri Apr 13, 2012 5:17 am

Aha... Díky za vysvětlení.

No o víkendu se do toho dám a pak sem napíšu jak jsem dopadl. Snad to ještě bude jezdit Very Happy
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  maky Fri Apr 13, 2012 6:53 am

Prásknout, jednou, možná 2x, asi i 3x ale nemusíš mít velkou palici stačí kladivo tak do půl kila, ale musíš pěkně trfit to oko ve kterém to drží.... a neboj se není to ze skla, to něco vydrží a nepraskne!!! je to dolu se otevirající se kužel. No a novej kulák nasadíš lehce rukou ho zdola nastrčís a on se zatáhne tou matkou.Jak ho utáhneš, už ho zase nesundáš jen kladivem!!!! tak bacha žádný zkoušení nanečisto, pak to sundám atd.....ale ta zbíhavost bude nutná!! tak až ten čep vyšroubuješ z té tyče, tak ten závit celej očisti dráťákem a nastříkni WDčkem. tím jak daleko se zašroubuje do té tyče se dělá sbíhavost!!! tak si aspoň odměř, nebo označ kam až to máš zhruba zašroubovat!!!!( jo a poměř si ty dva čepy starej a novej jak mají hlubokej ten závit., chci říci dýlku od středu čepu do konce té části která se našroubovává na tu kulatinu. )
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Pule Fri Apr 13, 2012 11:34 am

oprava, špatně sem si to přečetl a zaměnil za kulák Embarassed


Naposledy upravil bobule dne Fri Apr 13, 2012 11:55 am, celkově upraveno 2 krát
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  svar Fri Apr 13, 2012 11:46 am

Nalisovat možná ano, ale to šlo zřejmě o čep ramena nápravy, který se vylisovává a ne čep řízení. Zpátky jde nasadit naprosto volně do kuželu a přitáhnout matku.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  PRADedaR Fri Apr 13, 2012 4:23 pm

Za toho dědouška pokud by nepomohla rana do těhlice tak vem dvě kladiva a bouchni pořádně proti sobě ale musí být mezi affraid geek y kladivy uchycení čepu a pozor na prsty ,jsou to v manželsví neocenitelní pomocníčci modrý nechtík není žádná sranda
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  maky Fri Apr 13, 2012 7:03 pm

No a opět jako znalec na modrý nehtík ( štěnice pod nehtem), existuje jediné řešení... vzít malej vrtáček, tak 2 - 3 mm. v průměru a opatrně ten nehet provrtat, nebo lze li to opatrně pilkou na železo nebo pilníčkem na nehty proříznout. vyteče kapka krve a je okamžitě po bolesti.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  PRADedaR Fri Apr 13, 2012 7:08 pm

Nedělal jsi pomocníka dr Mengelemu? affraid
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  maky Fri Apr 13, 2012 7:12 pm

ne to byl můj učedník
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Wed May 23, 2012 12:56 pm

Musím konstatovat, že jsem se na tu výměnu vy...l Embarassed

A proto se vás ještě zeptám. Když chytím kolo oběma rukama na 3 a 9 hod. (přesně Very Happy ) a začnu s ním hýbat předpokládám, že by se nemělo ani pohnout, což? Ale mě se zlehka hýbe a tím pádem tam něco o sebe bouchá. Myslel jsem, že mám povolené kolo, ale nebylo. Bylo na fest, ale přesto se hýbe. Může to být tou nevyměněnou tyčkou řízení?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  fanax Wed May 23, 2012 1:08 pm

Jestli se hýbe když taháš doprava a doleva, tak ano, bude to spojovací tyčka nebo hodně vyžvatlaný kulový čep řízení.

fanax

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 09. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Wed May 23, 2012 1:31 pm

Jo přesně jak píšeš, doprava doleva a kolo se hýbe. Je to na tom kole kde je protržená manžeta na té tyči řízení. A tou spojovací tyčkou myslíš co? Myslíš stabilizační tyčku? Může se něco stát (jako že co se může stát), když na to ještě chvíli budu kálet?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  fanax Wed May 23, 2012 1:36 pm

To bych teda začal výměnou toho čepu s prodřenou manžetou, jak píšou kolegové. Spojovací tyč řízení je tyčka mezi hřebenem řízení a kulovým čepem - je to ta tyčka co vede od zmíněného čepu řízení až k převodce řízení a pod plastovou vrapicí u vstupu do převodky je další kulový čep a ten se časem také vymačká.

fanax

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 09. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Wed May 23, 2012 1:43 pm

O.K. Díky za info. Že by se mi do toho chtělo Rolling Eyes No ale už to asi začíná být akutní. Ty tyče řízení mám doma, takže je jen otázka, kdy se mi to bude chtít dělat.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  svar Wed May 23, 2012 2:45 pm

Popenec napsal:O.K. Díky za info. Že by se mi do toho chtělo Rolling Eyes No ale už to asi začíná být akutní. Ty tyče řízení mám doma, takže je jen otázka, kdy se mi to bude chtít dělat.
Až se ti začne mlet volant i v malých zatáčkách, ale to taky by mohlo být pozdě Sleep
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  maky Wed May 23, 2012 7:03 pm

No milej kaskadére, neotálej, ta tyčka má sice ten čep kovovej, ale je v plastovém pouzdru a to tím, že je ten kovový kloub orezlej se vydírá jako pilníkem a nebude dlouho trvat a vypadne z toho plastového lůžka a mám dobrej dojem, že i z té hlavičky.... ty zatočíš a pojedeš rovně!!!!
teda v tom lepším případě!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Fri May 25, 2012 6:08 am

Takže jsem s tím byl včera v práci na rampě a opravdu se hýbe ten čep u toho kola (druhý obrázek) Aspoň vím na čem opravdu jsem. Otázka je kdy se na to vrhnu? Rolling Eyes
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Kopy Thu Jun 14, 2012 9:55 am

tak šup šup,ať to máš vyměněný Very Happy
mám taky volný levý čep a zadní silenblok ramene,tak přemýšlím jestli vyměnit jen ten silenblok
nebo rovnou celý rameno se vším všudy
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru