Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy

5 posters

Goto down

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Empty Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy

Příspěvek  Karlučo Thu Apr 25, 2013 4:41 pm

Při přezouvání kol na letní jsem zjistil, že nebrzdí jedno kolo při zatažené poloautomatické brzdě. Na vině je zarezlý lanovod v bovdenu.Zvedneme auto na dílenském zvedáku, demontujeme zadní kola a odbrzdíme ruční brzdu.
Na odrezení jsem použil toto.
Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy 2qs1bis
Injekční jehlu strčíme pod gumu, která chrání před vniknutím vody a pořádně prostříkáme odrezovačem. Necháme působit(asi tak na jednu cigárku) a prostříkneme třeba silikonovým olejem. Pozor na kotouče a destičky
Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Szvifd
Tady také prostříkáme.
Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy 3151x6t
Poté několikrát zatáhneme a povolíme ruční brzdu a mělo by to fungovat .Pravděpodomě vyskočí hláška Check parking brake .Pokud i po té nebude lanovod chodit lehce v bovdenu tak postup opakovat znova.


A na závěr jedna fotka jak kluci v autorizovaném servisu opravují. Místo aby to prostříkly tak tam narvou péro a kydaj na to.(I když je to taky řešení.)
Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy 1y0si1


Naposledy upravil Karlučo dne Mon Sep 22, 2014 7:00 pm, celkově upraveno 1 krát
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Empty Re: Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy

Příspěvek  svar Fri Apr 26, 2013 1:12 pm

Není nad to, když si autorizák dokáže poradit stejně jako my, amatéři. Hlavně, že je to levný a účinný
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Empty Re: Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy

Příspěvek  k.jarda Sat Sep 14, 2013 7:12 am

svar napsal:Není nad to, když si autorizák dokáže poradit stejně jako my, amatéři. Hlavně, že je to levný a účinný
Ahoj,jak se to projevovalo,přibržďovalo to jedno z kol??Mě se zdá že něco podobného se stává hlavně v zimním období.Nevíte někdo,jestli se dají ty lanovody někde sehnat a vyměnit.Zkusím je alespoň promáznout,viz.návod.Mám 2005 a už nejsou nic moc.Vypadá to ale jako komplet ta eletrická brzda?Díky za pěkné návody.Ja:pirat: 
k.jarda
k.jarda

Poeet p?íspivku : 8
Location : Žamberk
Registration date : 26. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Empty Re: Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy

Příspěvek  svar Tue Sep 17, 2013 7:55 am

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Empty mám stejný problém, ale po promazání žádná sláva

Příspěvek  petr novy Thu Jan 28, 2016 1:28 pm

mám stejný problém, ale po promazání žádná sláva

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy 2n824qe
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Empty Re: Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy

Příspěvek  FoxHC Mon May 09, 2016 8:51 am

A jak se Vám povede vyháknout lanovod z toho třmenu, to lanko je tak krátký, že to nejde ( podotýkám, měl jsem odbržděno a sundaný třmen ( měnil jsem kotouče) ale za boha jsem to nemohl sundat abych po promazání popotahal...ale hláška se mi objevila a brzda chodí snad jak má...( kolo se nehřeje a zabržduje/ odbržďuje ok)

FoxHC

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Český ráj
Registration date : 07. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Empty Re: Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy

Příspěvek  petr novy Mon May 09, 2016 12:11 pm

Lanovod z třmenu ? no, ten mechanismus ruční brzdy se přeci pohybuje dopředu, jinak je opřený o doraz. Takže jsem ten mechanismus ručně jakoby zatáhnul a lanovod jsem vyháknul..jako bovden na kole...

Já mám krátkého scenika, a tam ten celý elektromechanismus je za zadním, pravým kolem a z toho jde jeden zatahovací kabel, který ovládá jednoduchý mechanismus táhel obou lanovodů..takže výměna lanovodu u krátkého spočívá v tom, že se nerozebírá ta drahá věc ruční brzdy....
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Empty Re: Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy

Příspěvek  Karlučo Mon May 09, 2016 1:00 pm

FoxHC a odbrzdil si nouzove v kufru?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy Empty Re: Oprava zaseknutých lanovodů poloautomatické ruční brzdy

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru