Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

4 posters

Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  Popenec Thu Nov 07, 2013 5:09 pm

Nazdar,
už dlouho jsem tu nebyl s nějakým problémem, tak se ozývám, abyste na mě taky nezapomněli ;-) Dnes při výměně kol na zimní jsem si všiml, že zadní kotouče jsou orezlé a to znamená jedno, že oba nebrzdí. Tatik říká, že je to hlavním brzdovým válcem, který propouští, protože předek brzdí a zadek ne. Nebo myslíte, že by to mohlo být i něčím jiným?

Možná proto mi občas vyskakuje tato hláška:
https://grandscenic.forumczech.com/t1174-check-abs-braking-esp-asr-system-fault

Jenže mi to nedává smysl, protože tohle mi začalo vyskakovat už začátkem roku, ale teď v červeni jsem byl na technické a borec říkal, že brzdy jsou v perfektním stavu...

Takže nějaké rady?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  svar Thu Nov 07, 2013 5:37 pm

Co je orezlé? Celá plocha kotouče, bez známek doteku desky nebo jenom část v kraji? Zadní brzdy jsou závislé na zatížení. Čím větší zatížení, tím víc brzdí a tím větší plocha bude lesklá. Musíš přibrat Very Happy 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  Popenec Thu Nov 07, 2013 5:44 pm

Celá plocha kotouče je orezlá. Asi jsem měl ještě napsat, že když jsem šlápl na brzdu, tak mohl kolem otočit a to asi bude špatně :-D a 85kg na 176cm se ti zdá málo? Very Happy 
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  svar Thu Nov 07, 2013 5:50 pm

Zadní kolo opravdu jenom přibržďuje. Když zvedneš zadek a odlehčíš ho, tak kolem pootočíš. Sice hůř, ale půjde. Ideálka zajet na STK nebo někam, kde mají válce a víš na čem jsi. Stav se, změříme to
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  Popenec Thu Nov 07, 2013 6:32 pm

Ještě jsem mu raději zavolal a říkal, že se to kolo točilo úplně lehce. Pouze někde přidrhávalo, tak nevím. Každopádně s tou technickou je to dobrý nápad. Vyzkouším a uvidíme. Jen otázečka, kvůli tomu mi nemůžou odebrat technickou, ne?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  svar Fri Nov 08, 2013 6:37 am

Záleží na tom, na koho narazíš. Něco lupneš technikovi s tím, že to chceš jenom orientačně a mohlo by to vyjít
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  Popenec Fri Nov 08, 2013 10:45 pm

Hoj,
tak dnes jsem do kufru naflákal 150kg a popojížděl a brzdil. Po několika zabrždění jsem vylezl z auta a koukl na kotouče. Oba se začaly sjíždět. Ten pravý mnohem více než ten levý, ale jde vidět, že to opravdu začalo brzdit. I disky byly teplé, pravý více než levý. Takže to by mělo znamenat, že je to v pořádku a je to opravdu tím, že jezdím jen sám a nezatížený? Na to zatížení je nějaké čidlo?

Jenže jsem teď zlehka zmaten, protože tatík mi na to napsal:

No to se mi moc nezdá,protože to o čem píšeš se týká ruční brzdy.provozní brzda funguje na principu hydrauliky tzn., že když napumpuješ tlak do okruhu v hlavním brzdovém válci, tak ti ho nemůže žádné čidlo snížit. to není mechanická brzda jako ručka. jelikož jsou ty brzdy dvouokruhové a předek brzdí tak chyba je v hl.brzd.válci kde protéká brzdovka pod gumičkou jednoho okruhu a ten potom nebrzdí. A s vodítky to nemá už vůbec nic společného.vysvětlím , když se zastavíš.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  berko Sat Nov 09, 2013 6:59 am

myslim že to ma zátěžovej regulator tlaku brzd...kdy jedeš plně naloženy tak to tam prostě pustí vice tlaku do okruhu zadnich brzd než když jedeš sám...a asi nějak přestal ten tlak regulovat
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  maky Sat Nov 09, 2013 7:15 am

Zdarec syncí pravda je taková, že už žigulík v roce 1974, potažmo fiat 124 z roku 1966 měl regulaci brzdného tlaku na zadní nápravu, takovým porychtunkem který byl spojený s nápravnicí a brzdovým systémem a dle zatížení mechanicky reguloval sílu brzdného účinku na zadní kola aby nešel nezatížený auťák do smyku zadní nápravy, v důsledku toho docházelo k zarezání zadních brzdových válečků. Tak mi celkem není divný, že by tento odlehčovač neměla nová auta, i když připouštím, že už to nebude asi tak primitivní jako u žigula, ale je to patrné, z toho, že u xenonů je i čidlo na zatížení zadní a přední nápravy na sežízení - naklápění světel, možná , že to bude mít více funkcí!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  Popenec Sat Nov 09, 2013 10:10 am

berko: člověče to by dávalo i smysl, ale nikde v náhradních dílech jsem nic podobného jako zátěžový regulátor brzd nenašel Crying or Very sad 

Maky: no a co si tedy myslíš, čím by to mohlo být? Jsem už z toho zmatený. Sem si myslel, že to tedy normálně funguje, když jsem tam naflákal těch 150kg soli, ale teď teda nevím. NA tu technickou se mi moc nechce, protože bych o ní fakt nerad přišel, když jsem tam byl teď v červenci.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  berko Sat Nov 09, 2013 10:47 am

zvednout auto a koukat po trubkach od zadnich brzd až naraziš na nějakej divnej bazmek kterej se ti nebude líbit a to bude ono...Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) 388709
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  Popenec Sat Nov 09, 2013 10:54 am

Čeče to je rada nad zlato lol! Nejhorší je, že pod autem jsou pro mě všechno bazmeky...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  maky Sat Nov 09, 2013 12:25 pm

Ano popíčku bazmeky jsou vše, ale tento bazmek bude přidělán na karosérii, do něj povedou alespoň dvě brzdové trubičky, a buď táhýlko od nápravnice nebo někaký dráty... a z toho bazmeku to půjde na brzdiče zadních kotoučů... prostě do auta naper 5 lidí, ať se všichni připoutají, rozjeď to a prudce zašlápni brzdy přes ABS::: pak uvidíš na silnici nějaké čáry buď jen 2 nebo čtyři???...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  berko Sat Nov 09, 2013 1:55 pm

nebo nakoukneš do kufru před tebou stojiciho vozidla:114: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) 104611 
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  Popenec Mon Nov 11, 2013 12:32 pm

Tak jsem byl dnes na technické. Brzdy jsou zcela v pořádku. Jezdily tam 3 sloupečky. Dva postranní ukazovaly jak brzdí levé a pravé kolo. Prostřední sloupeček ukazoval jak moc háže kotouč při tom brzdění. Moc to neposkakovalo a týpek říkal, že je to naprosto v normálu. Je to prý problém u všech kotoučových brzd vzadu. Jinak jsem se dozvěděl, že scenic nemá zátěžový regulator tlaku brzd (nebo ho alespoň nenašel, když byl pod autem, do nových aut se údajně už nic takového nemontuje) o to se v dnešní době stará pouze ABS, které přerozděluje brzdnou sílu na kola. Takže za 50kč jsem zjistil, že to už nemusím řešit. Mám si prý jen vyčistit vodítka od destiček, protože zevnitř to kotouč stahuje téměř po celé ploše, ale z venku jen po takových tenkých čárkách. Jsem rád, že mě Čenda nezklamal.... Už tak mě neustále serou ty neotvírající se zadní dveře Mad Ale to už je jiná pohádka.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  svar Mon Nov 11, 2013 7:14 pm

No tak vidíš, za 50 kaček jsi ušetřil za nový válec a spoustu práce. Nestahuj gatě, brod je ještě daleko lol! 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?) Empty Re: Zadní brzdy - NEBRZDÍ (hlavní brzdový válec?)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru