Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Utažení šroubů v kolech.

3 posters

Goto down

Utažení šroubů v kolech. Empty Utažení šroubů v kolech.

Příspěvek  minex Sat Nov 16, 2013 4:56 pm

Zdravím.
Mám komplet zimní kola a plech. diskama a před týdnem jsem si je nechával přehodit v pneuservisu kam jezdím už léta. Renault je nový dva měsíce a při utahování momentovým klíčem to pořád utahovali a pořát to nechtělo cvaknout. Už jsem měl strach aby nestrhli závit v kole, říkali že se s něčím takovým ještě nesetkali. Zkusili jsme originál lrtní kolo (taky plech. disk) a bylo to stejné, takže diskem to asi není. Nakonec zadní kola utáhli na 120Nm, přední šli jen na 100Nm, v příručce je napsáno 110Nm. U těch předních to vypadalo že by utahovali do nekonečna(než by se strhnul závit). Ještě jsem s tím u žádného auta neměl nikdy problém a kolegovi nedávno právě u Laguny zničili v servisu závit v kola a museli to převrtat a dát větší šroub.
Nestkali jste se s tím někdo????
Dík

minex

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Utažení šroubů v kolech. Empty Re: Utažení šroubů v kolech.

Příspěvek  Karlučo Sat Nov 16, 2013 7:12 pm

Sundej kolo a podívej se na závity náboje. Pokud budou v pohodě tak vyměň šrouby. Mě se takhle projevoval na meganovy šroub.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Utažení šroubů v kolech. Empty Re: Utažení šroubů v kolech.

Příspěvek  maky Sat Nov 16, 2013 11:14 pm

A nedáváš tam náhodou šrouby do hliníků??????? ty na plechy nepatří!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Utažení šroubů v kolech. Empty Re: Utažení šroubů v kolech.

Příspěvek  minex Mon Nov 18, 2013 4:53 pm

Tak vyřešeno. V renaultu mi řekli že na ty origo plech. disky patří šrouby s podložkou. Jsou to takový divný plech. disky co maj pět paprsků a jsou na to specialní plastové poklice a vypadá to jako elektrony. Dneska jsme koupil šrouby bez podložky a vše ok.

minex

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Utažení šroubů v kolech. Empty Re: Utažení šroubů v kolech.

Příspěvek  maky Tue Nov 19, 2013 6:11 am

Tak zase se potvrdilo, že v rencku sou majstry světa, to sem zjistil hned při první montáži plecháču na auto a stále nešly dotáhnout pořádně šrouby, tak sem si přečetli RC forum a bylo jasno, šrouby na feldu jeden za 16kč. a bylo okamžitě po problému....navíc může prej ta podložka v plechu prasknout a je vymeteno....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Utažení šroubů v kolech. Empty Re: Utažení šroubů v kolech.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru