Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Přední pružina

+9
petr novy
martin.kazik
sali
PRADedaR
STEFI
MacaC
jano.cizik
R-ježek
_Mickey_
13 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Přední pružina Empty Přední pružina

Příspěvek  svar Wed Mar 19, 2014 4:49 pm

Přátelé, opustila mě bez varování přední pružina na tlumiči. Mrška praskla hned u spodního uložení, takže na první mrk nebylo vidět, co se děje, auto stálo rovně, řízení nic nepoznalo. Až na zvedáku se trochu změnilo stoupání závitů a bylo jasný, oč jde. Takže příští týden demontáž tlumiče a výměna. Když to stihnu, tak i zkusím udělat dokumentaci.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  _Mickey_ Wed Mar 19, 2014 9:47 pm

Minuly tyden jsem ji menil. Na pravem.
Nepoznal jsem to vubec nijak, krom toho, ze kdyz jsem prejizdel nerovnosti, tak vpredu "neco rachtalo".
Jinak se auto chovalo naprosto normalne, vizualne taky v pohode. Ale pruzina ve pryc :-(

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  R-ježek Thu Mar 20, 2014 9:15 pm

Zdravím chlapi, a to se dá vyměnit tzv. na chodníku nebo je k tomu nutno míti speciální vercajk a dílnu? Přeji práci zdar  cheers
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  _Mickey_ Fri Mar 21, 2014 5:46 am

No ja, anzto clovek technicky nezdatny jsem dal auto do servisu. Tudiz nemam ani paru, jak se to meni :-)
A taky proto jsem nedelal zadnou fotodokumentaci. Pouze jsem predal rachotici vozidlo a prevzal opravene a vyslechl duvody rachoceni.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Fri Mar 21, 2014 5:59 am

R-ježek napsal:Zdravím chlapi, a to se dá vyměnit tzv. na chodníku nebo je k tomu nutno míti speciální vercajk a dílnu? Přeji práci zdar  cheers
Na chodníku možná vytáhneš vzpěru celou ven z auta. Ovšem sundat pružinu a dát novou chce stahovák. Pokud bys ho měl, tak by to šlo možná udělat i v kuchyni  Laughing 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  maky Fri Mar 21, 2014 9:06 am

Tak vyměnit pružinu na chodníku nejde, pokud sebou nemáš P V3S PAD ( Praga vejtřaska pojízdná auto dílna!), jak píše svar, je nutno sundat celou Mac Pearson vzpěru, před sundáním je nutné zvednout co nejvíc rameno nahoru a použít 2 -3 zajišťovací pásky pružiny ( ohnutá pásovina na obou koncích tak aby podržela tu pružinu stlačenou!! zaklesnout ty ohnuté konce pásoviny do závitů pružiny)  . Pak rozebrat horní uložení a opatrně vyndat pružinu. Stahovákem jí stáhnout a vyndat zajištovací pásky. No a vzít novou pružinu stáhnout stahovákem ( stačí závitová tyč a patřičně velké a silné desky s dírou na tu tyč a stáhnout- zmáčknout pružinu) nasadit zajišťovací pásky, velice opatrně sundat stahovák a nasadit zpět na vzpěru a namontovat horní uložení: Tak a tím skončila ta část spráce kdy by ti vystřelená pružina mohla rozbít hubu. pak již jen to dát celé zpět. Po zamontování zvednout dolní rameno nahoru a sundat zajišťovací pásky. Toto vše je amatérsky!!! profi je, že jsou spešl stahováky ( jsou to vlastně dva dvojité háky a jsou spojené závitovou tyčí, vypadá to jako když ohneš ukazováček a prostředníček do dlaně a z druhé strany těch ohnutých prstu je oko na šroub, a vlastně tyto dva dvojháky jsou spojené tím šroubem a stahováním těchto háků se stáhne ta pružina!) a pak to zvedání ramene a zajišťování páskama odpadá!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Mon Mar 24, 2014 1:34 pm

Taková krása tam, byla http://svar.rajce.idnes.cz/pruzina/ Snad z toho půjdou udělat ještě nějaký přípravky nebo důlčíky  Laughing 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  R-ježek Mon Mar 31, 2014 4:33 pm

No jak to tak čtu, před barákem udělám ledacos ale toto asi raději ne až bude něco takového. To vypadá nebezpečně a nerad bych tam nechal ksicht nebo ruce. Vyskočená pružina v obličeji asi nic moc  cyclops 
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Mon Mar 31, 2014 5:57 pm

Je to opravdu o zdraví, bez přípravků. A potom, honit pružinu po ulici, než se zastaví, taky nic moc  Laughing 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Mon Apr 28, 2014 2:52 pm

Myslel jsem, že když vyměním prasklou pružinu, tak mám hotovo. Omyl. Ještě to odskákala vzpěra mezi tlumičem a stabilizátorem. Pěkně si poklepává. Zítra bude nová. Zas je co dělat.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  jano.cizik Mon Apr 28, 2014 8:04 pm

no ja ju mam skoro tak isto ulomenu len ten tvoj ulomeny kusok mam o polovicu mensi sedi to tam dobre tak to zatial neriesim ci mal by som?

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  MacaC Mon Apr 28, 2014 8:35 pm

Svare - poklepává to myslíš jak? Jak se to projevilo?
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Tue Apr 29, 2014 5:06 am

jano.cizik napsal:no ja ju mam skoro tak isto ulomenu len ten tvoj ulomeny kusok mam o polovicu mensi sedi to tam dobre tak to zatial neriesim ci mal by som?
Ten můj kousek byl tak akorát, zlomený konec byl špičatý a stihnul načat plastový uložení.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Tue Apr 29, 2014 5:09 am

MacaC napsal:Svare - poklepává to myslíš jak? Jak se to projevilo?
Jednoduše si zkus na místě zakývat bočně autem. Pokud tam budeš slyšet klepání, tak by to mohly být ty rozpěry. Jinak na malých hrbech, při přejetí kanálu, se ozve klepnutí. Ideální zkusit přejet na úhlopříčku zvlněnou cestu. To je pak koncert. Už jsem je jednou měnil, tak jsem to odhalil hned. Ještě možnost šáhnout za kolo s vytočeným kolem a zkusit jak je to volný v těch kloubech. Jde to poznat i tak.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  maky Tue Apr 29, 2014 8:02 am

Svare a nemyslíš náhodou kost???? ( tyčku stabilizátoru???)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  STEFI Tue Apr 29, 2014 8:39 am

Tak se budu muset taky přidat do klubu pružin pokud bude cas tak zítra budu dávat nove pružiny tak při te příležitosti  mužu udělat fotonavod

STEFI

Poeet p?íspivku : 20
Age : 42
Location : Ceska Lipa
Registration date : 05. 02. 14

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Tue Apr 29, 2014 8:56 am

maky napsal:Svare a nemyslíš náhodou kost???? ( tyčku stabilizátoru???)
Ano, měl jsem na mysli "kost", která se jmenuje vzpěra  Very Happy Teď už je to jedno, už je tam nová a nic neklepe  Laughing 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Tue Apr 29, 2014 9:10 am

STEFI napsal:Tak se budu muset taky přidat do klubu pružin pokud bude cas tak zítra budu dávat nove pružiny tak při te příležitosti  mužu udělat fotonavod
Vítej v klubu "Zlomený péro"  Přední pružina 109403 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  petr novy Mon May 26, 2014 7:01 pm

tak už vím, proč jste mě vítali v klubu zlomených per :-D ..přední pružina za 1200 kč Monroe..a asi ložisko..a tady nevím....chtěl jsem tohle http://www.autokseft.cz/SNR-Lozisko-pruzne-vzpery-SNR-M255.08-M25508-nd431871 v servisu mi nabízejí tohle za 650 kč: http://www.autokelly.cz/#|k86fjqApTvRrqc8lit9NBFobBRHjcRhrplgwi1cyV7hwbOPQiayJvi2D5DL3eRqkEoiOq7HaubIZvzA21/8x4A== a ložiska bych měl vyměnit asi na obou stranách..jsou origo 140 tis najeto...v servisu renault říkali, vyměnit...co ještě budu potřebovat ? nějaké pryžové věcičky ? koncem prázdnin budu určitě dávat zadní tlumiče a do konce roku i přední tlumiče..preventivně..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Mon May 26, 2014 7:12 pm

Když si objednáš pružinu tady http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/pruzina-tlumice-perovani-monroe-mosp2895-mo-sp2895-predni-renault/ a k tomu uložení http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/lozisko-horniho-ulozeni-predniho-tlumice-febi-fb-22617/ tak i s poštovným to vyjde zajimavěji cenově. Odkazy na Auto kelly se nazobrazují (nikdy)
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  PRADedaR Mon May 26, 2014 8:08 pm

Kurnik co to furt máte zlomené péro, musíte být trochu opatrnější Přední pružina 38652 geek 
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  petr novy Tue May 27, 2014 9:40 pm

svar napsal:Když si objednáš pružinu tady http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/pruzina-tlumice-perovani-monroe-mosp2895-mo-sp2895-predni-renault/ a k tomu uložení http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/lozisko-horniho-ulozeni-predniho-tlumice-febi-fb-22617/ tak i s poštovným to vyjde zajimavěji cenově. Odkazy na Auto kelly se nazobrazují (nikdy)



tak objednáno jak si napsal..super prodejce... dvě pružiny Monroe, dvě horní uložení Feby, kabinovej a vzduchovej filtr..a jen tři apůl..v pátek bude zase vše ok :-) dík za tip !!!
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  maky Wed May 28, 2014 9:22 am

Zdravím Petře, to je rádce, ten svar, co??? a taky si prosím nezapomeň toho mazlíka opentlit, jistě sis na srazu všimnul...ale chápu, že v současnosti máš zhola jiné starosti a priority, ale co kdybych jel náhodou krz Liberec a tam potkal kolegu??? Tak ať se ti dílo zadaří a autíko už nezlobí, a jezdí zadarmo!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  petr novy Wed May 28, 2014 12:43 pm

maky napsal:Zdravím Petře, to je rádce, ten svar, co??? a taky si prosím nezapomeň toho mazlíka opentlit, jistě sis na srazu všimnul...ale chápu, že v současnosti máš zhola jiné starosti a priority, ale co kdybych jel náhodou krz Liberec a tam potkal kolegu??? Tak ať se ti dílo zadaří a autíko už nezlobí, a jezdí zadarmo!!

ahoj.. opentlit ? Mám samolepky..ještě se podívám, kde to máte všici nalepený..a někdo měl na anténě žluté vajíčko ? to vypadalo jako kinder vajíčko..? takže mám dětem koupit kindervajíčka ? :-) a ty pružiny na víkend..ale ještě musím od vás zjistit, jak máte ty čumáky vysoko nad zemí..protože já sem to měl podle fotek moc u země..ještě chvilku a budu rejt obrubníky :-( snad se to celé zvedne po těch nových pružinách..schválně to změřím před a po...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  maky Wed May 28, 2014 1:08 pm

Tak, tak, měl by být smajlík, ( ukázkového má dedaR, ) ale to leze do peněz a velice se kradou, tak sme inovovali a dáváme žluté kinder vejce, ( děti budou mít radost!), no a na parkingu před obchoďákem mrkneš a vidíš! Nálepky mášli 3, tak zadní boční okýnka a páté dveře.. Jasně ten předek se ti pěkně zvedne až tam namódíš nová péra!!! ( škoda, že to nejde i u lidí, taky bych byl potěšen, kdyby se mi to zvedlo!!, zatím se mi zvedají jen čísla na váze!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru