Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

+11
zepfo
Petarda
Karlučo
lantra
mack3
jirkaol
MacaC
loonn
maky
vlada
petr novy
15 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  petr novy Sun Mar 23, 2014 3:34 pm

ahoj.. řešení hudby v scéniku tu nikdo moc neřeší..příspěvky pět let staré, atd.. OVLÁDÁNÍ POD VOLANTEM a vaše neoriginální rádio..neříkejte mi, že máte všichni origo rádia s výkonem 4x15w atd..chci vědět, jak konkrétně řešíte ovládání rádia z pod volantu...foto zde
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty rádio

Příspěvek  vlada Mon Apr 14, 2014 6:33 pm

Zdravím, sehnal jsem kabel k origo rádiu aby jsem mohl připojit i tablet/ telefon/ ipod nebo cokoliv s výstupem na sluchátka/ 3,5 jack. Koupil jsem kabel
http://www.ebay.com/itm/121288091635?item=121288091635&viewitem=&sspagename=ADME:L:OC:DE:3160&vxp=mtr
a zapojil dle návodu na youtube a fičí. Zde montáž
https://www.youtube.com/watch?v=uVDHsScFVy0
. Cena kabelu cca 180kč/ poštovné zdarma. Doporučuji Vlada.
P.S.
V případě že má někdo malý ISO konektor, 3 konektorky a 1m kabelu s jackem 3,5 mohu poradit kde zapojit.

vlada

Poeet p?íspivku : 11
Location : Milíkov, okr. F-M
Registration date : 03. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  maky Mon Apr 14, 2014 7:08 pm

Zdravím vlada a petra, ano vlado to je jedno z řešení ale pouze pro rádia Update List!!!, ba je to vymyšleno i o trochu lépe a bez koupě toho konektoru, ale pro rádio Tuner list nepoužitelné!!!! pro tuner list musí být :   https://www.youtube.com/watch?v=f4O4Y9fUGqk nebo transmiter, podle citronka jsme to zkoušeli již před 2 lety s jirinem ale rádio Tuner list nemá ty dva kontakty a nejde zaměnit s radiem Update list!!!!!
Jo a hoši prosím pro přehlednost a jistotu si doplňte podpisy aby bylo jasný k jakýmu autu se vyjadřujeme!!!
No a tady si počti a vem inspiraci od jednoho bývalého kolegi a šikulky citronka:
https://grandscenic.forumczech.com/t702-mp3-jak-jsem-to-vyoesil-ja
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  petr novy Mon Apr 14, 2014 8:36 pm

tak já jsem byl v autoprofi..a tam mi poradili, koupit starší radio sony s konektorem pro dálkové ovládání..pak bude fungovat ovládání pod volantem díky té krabičce ...ale na palubovce to asi nebude fungovat.. jinak nechci originál radio s hloupým výkonem..a repráky no name francie.. :-)

a ten podpis..to asi v nastavení.. :-) jinak scenic 1,9 a Liberec :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  loonn Mon Jun 02, 2014 4:42 pm

Ahoj,tak to já u original rádia naopak zůstanu rád.Tu chybu jsem udělal u předchozího starýho scénica a litoval jsem toho,dal jsem tam neorig.rádio,hrálo mnohem hůř a nešlo ani ovlad. pod volantem ani display.Takže tedˇjen přemýšlím že bych se pokusil sehnat někde orig.rádio update list místo mého tuner listu a jen je prohodit.To by mělo fungovat ne?
loonn
loonn

Poeet p?íspivku : 11
Age : 49
Location : Praha
Registration date : 17. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  maky Mon Jun 02, 2014 7:48 pm

loone, looone, loone, kdybys pořádně četl příspěvky!!!! o pár řádků výše píšu, ŽE rádio TUNER LIST nejde vyměnit za UPDÁTE LIST!!!!!!osobně vyzkoušeno!!! musel bys vyměnit celou elektro instalaci a řídící jednotku motoru a nevím co ještě!!! výměnu sem zkusil s jirinem a hrál jen cd přehrávač rádio hrálo zrnění pro slepce!!! Jestli nevěříš kup si update list a můžeš laborovat!!! ( vyhodíš ho !!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  loonn Mon Jun 02, 2014 8:44 pm

Aha,tak to se omlouvám a děkuji,nejsem nějak ve své kůži a tak jsem to uplně přehlédl...
loonn
loonn

Poeet p?íspivku : 11
Age : 49
Location : Praha
Registration date : 17. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  maky Tue Jun 03, 2014 6:45 pm

Milej loonne, neomlouvej se, to je v pohodě, ale každá aktivita je vítaná, ba dokonce pokusem omylem vznikl na této kouli život!! Ale kdyby se ti podařilo najít řešení mimo tu krabičku byl bys hodně lidma veleben. Ale obyčejná výměna opravdu nejde???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  petr novy Sun Aug 24, 2014 5:36 pm

Mám Scenic 2004, s neorigo autorádiem Sony...
Chtěl bych využívat ovládání pod volantem a displej na palubce...po diskuzi jsem se opět přiklonil k origo autorádiu... Jaké mám zakoupit autorádio , abych mohl přehrávat mp3 ??
Otázka: Jsou origo autorádia již za 600 kč, ale jsou origo i za 2000kč. Nevím co je to "update list"..např., mohu hledat v inzerátech tento "TEXT" : " Nabízím autorádio pro Renault Scenic II update list,Mp3,AUX, code.cena 1800 kč " a bude to komunikovat s mým autem ?
..odpověď, "abych to nejprve vyzkoušel", bych asi slyšet nepotřeboval...hledám cestu, jak vybírat autorádio.. :-) díky. P.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  MacaC Sun Aug 24, 2014 8:39 pm

řekl bych že tohle by ti mohli říct v autorizovaném servisu podle Vin, nebo pokud ještě na renaultáckém foru je ten týpek co podle vin dokáže poslat servisní historii, tak napsat jemu. Chlapy tady ho určitě znají.

aspon si tedy myslím že tohle by mělo jít ne? Rozhodně lepší než abys o zkoušel.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  maky Mon Aug 25, 2014 5:45 am

Petře, " pro maky za Mon Jun 02, 2014 9:48 pm"

loone, looone, loone, kdybys pořádně četl příspěvky!!!! o pár řádků výše píšu, ŽE rádio TUNER LIST nejde vyměnit za UPDÁTE LIST!!!!!!osobně vyzkoušeno!!! musel bys vyměnit celou elektro instalaci a řídící jednotku motoru a nevím co ještě!!! výměnu sem zkusil s jirinem a hrál jen cd přehrávač rádio hrálo zrnění pro slepce!!! Jestli nevěříš kup si update list a můžeš laborovat!!! ( vyhodíš ho !!!)

Petře,. auta od roku výroby 2004 do rku 2007 ( facelift!!) používala rádia Tuner List!!! ta sice MP 3 přehrát umí, ale nemají kontakty na konektor, až rádia Update List to umí a je tu návod na úpravu pro externí připojení čehokoliv!
Ale zeptám se už si vymněnil přední péra ??? a nezbyly ti máhodou horní uchyt do podběhu ( horní pružné uložení tlumiče???) napiš co za ně???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  petr novy Mon Aug 25, 2014 9:05 am

...dik za odpoved...jeste se v tom budu muset v klidu orientovat :-) . ohledne ulozeni tlumicu..je to vsechno ve sberne...neco delam na chalupe a tam to hazu do sudu se zelezem..a neco delame u souseda v servisu...uz sem letos menil a delal hodne veci...a zatim z toho mam radost...veci koupim nove a vyhazuji pouzite...mohu nabidnout jen rizeni z felicie na repas..to mam jeste v garazi :-) . na konci roku dopisu servisni knizku a budu se divit..co jsem nechal za material :-D.

....a tomu radiu budu muset venovat nejaky cas..abych pochopil ty pojmy..up date list..atd..chci jen poslouchat mp3 a ovladat to pod volantem a sledovat to prazdne misto na velkem dyspleji jak je funkcni...ale uprimne...libi se mi ten jednoduchy dysplej ,kde sleduji pouze rychlost, aktualni spotrebu,a teplotu motoru :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  maky Mon Aug 25, 2014 11:01 am

No já potřebuju jen to pružné uložení horní částo předních tlumičů do karoserie, ložiska jsou v pohodě, ale ta guma je natržená, péra sem dal nová, teda píšu o meganovi zeťáka, ono je to stejný jako na našich. Tak kdyby někdo vlastnil a překáželo mu sem s tím!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  MacaC Mon Aug 25, 2014 2:01 pm

Mno tak to teda mám nějaký bazmek poskládaný páč můj stříbrný grandík je vyroben 2006 (ale model asi z roku 2005) a rádio mám update list.  AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, 19836
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  maky Mon Aug 25, 2014 6:28 pm

Macac tak to máš velkou výhru, páč si to uprav dle návodu citronka a jedeš jako dráha, hoši není problém si od někoho to druhé rádio vypujčit a namontovat ( např. na srazu je to otázka pár minut!!!), a vyzkoušet!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  MacaC Mon Aug 25, 2014 8:22 pm

Hele tohle jsem zrovna chtěl též napsat, buď na srazu a nebo někdo kdo bydlí blízko.-)
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  petr novy Tue Aug 26, 2014 12:19 pm

přátelé, když to shrnu:
1)demontuji autorádio sony, které nechci.
 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, 15eyczq
 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, 2q1e6ig
 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, 24l6235

2)Koupím "NĚJAKÉ ORIGO TUNER LIST RADIO" cca za 700 kč
 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Adch6v

3)Namontuji origo radio, a bude mi to přehrávat vypalovaný cédéčka ???

4)Abych mohl poslouchat písničky z "fleš disku",
....koupím si "NĚCO", co zapojím jako ve videu níže. (to něco, je co ? a kde to koupím..asi v krámě..)
video zde

.....dejte mi tři šikovný lidi, a zvládnu cokoliv :-D

petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  maky Tue Aug 26, 2014 12:50 pm

Ano Petře tak jest toto je zatím jediný způsob jak zapojit do rádia jiný zdroj signálu než z CD ček v rádiu nebo zásobníku. Nevím jak ty ale já mám pod sedadlem řidiče ještě zásobník na 6 CD který se ovládá pod volantem a ten se v případě Carlinku musí odpojit a místo něj se zapojí ten carlink! Ale až přijedeš na sraz určitě tam někdo bude mít Update list a můžeš to nejprve odskoušet, já vycházím z toho co sme s jirinem vyzkoušeli. Je pravda, že to radio Update list co jsme upravili neměli kde vyzkoušet zda funguje??, ale na CD to hrálo, rádio néé! a také nešlo ovládání pod volantem.( Jiřin měl v tu dobu v autě DVD navigaci a novou el. montáž z mladšího auta po facelift s jojstikem mezi sedačkama! a tam to nešlo vyzkoušet.)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  petr novy Tue Aug 26, 2014 2:16 pm

stále bych potřeboval odpověď..jestli to origo rádio , tuner list..za 700kč..umí přehrávat vypalovaný cd ?
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  MacaC Tue Aug 26, 2014 4:21 pm

Každé radio ti přehraje vypalovaný cd ale ne MP3. Klasiku audio jako origo cd.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  jirkaol Wed Aug 27, 2014 1:27 pm

U rádií z druhé ruky bych byl docela opatrný. Mám v autě tunerlist a CD mi to bere tak každy desáty, bez ohledu na to, jestli je vypalovany nebo origo. Zkoušel jsem čistit čočku, ale marná snaha, asi už je slabej laser. A to už na koleně neudělám.
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  petr novy Wed Aug 27, 2014 2:03 pm

ahoj..to vypalování musí být také s rozumem..dobrý nosič a max. 8x rychlost...čím vyšší rychlost vypalování, tím rychleji zničíš čtečku v radiu...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  jirkaol Thu Aug 28, 2014 9:51 am

Tak to by mě zajímalo, jaký vliv má rychlost vypálení CD na laserovou mechaniku. (čím se ničí.)
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  petr novy Thu Aug 28, 2014 8:09 pm

jirkaol napsal:Tak to by mě zajímalo, jaký vliv má rychlost vypálení CD na laserovou mechaniku. (čím se ničí.)

Nejsem žádný odborník na vypalování...ale teoreticky, pokud vypaluji pomalu..mám "hlubší" rejhu v mediu a čitelnější data...a laser nebude mít problém se "špatně odraženým světlem"...přednost pomalého vypalování bude samozřejmě v lepším čtení, než v "šetřením světla" z laseru...
p.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  jirkaol Fri Aug 29, 2014 5:02 am

S tím špatným čtení bych souhlasil. Přeci jen ty rádia, hlavně ve starších vozech, jako mám já, byly konstruovány na lisované CD (aspoň si to myslím) a to, že tam hrají vypalovaná je v podstatě takovej bonus. Nicméně mě už to nečte ani některá originální lisovaná CD, ale zato některá vypálená to čte. A to už je mám vypáleny třeba víc jak pět let.
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

 AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem,  repro, subwoofer, Empty Re: AUDIO V SCÉNIKÁCH - autoradio, ovládání pod volantem, repro, subwoofer,

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru