Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdy delat rozvody?

+7
maky
nonename
DV
mistrli
svar
Karlučo
Mumijka
11 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Mumijka Wed Apr 02, 2014 1:46 pm

Chlapi, kdy mam delat rozvody na Scenicovi 1,9 dCI, 96 kW, rv. 2010?
diky za odpoved.

Mumijka

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 24. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Karlučo Wed Apr 02, 2014 1:48 pm

Standartne 120000 km nebo po pěti letech.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Mumijka Wed Apr 02, 2014 1:58 pm

Karlučo napsal:Standartne 120000 km nebo po pěti letech.

super, dik za odpoved, mam tam ted 160 tisic, tak musim zjistit, zda s tim puv. majitel byl na rozvodech.

Mumijka

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 24. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Karlučo Wed Apr 02, 2014 2:16 pm

Pokud si to auto teď koupil tak se nedívej nalevo, napravo a rozvody vyměň. Ona ani servisní kniha nemusí být podle skutečnosti.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Mumijka Wed Apr 02, 2014 2:32 pm

Karlučo napsal:Pokud si to auto teď koupil tak se nedívej nalevo, napravo a rozvody vyměň. Ona ani servisní kniha nemusí být podle skutečnosti.

Jj, ted jsem ho koupil, je to z francie z ukonc. leasingu. Myslim, ze serv. kniha v poradku asi bude, ale urcite v ni nepoznam, co je vymena rozvodu

Mumijka

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 24. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  svar Thu Apr 03, 2014 8:35 am

U dovozů i čerstvě koupené ojetiny, pokud to není s velmi známou historií, tak rozvody, olej a filtry jsou asi první investice. Servisní knížka je sice krásná, pokud to jde dohledat ještě přes databázi renaultu, ale co si tam dám, vím nejlíp.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  mistrli Sun Apr 06, 2014 6:22 pm

Zdar, tak jsem nechal udělat v sobotu rozvody (auto má sice 207 000km, ale motor jen 105 000km),vše bylo v pohodě, nový řemen, kladka, vodní pumpa, drážkový řemen, nemrznoucí směs, prostě paráda. Pak jsem ještě chtěl vyčistit EGR ventil a tady nastal problém. Prostě jsem ho po povolení šroubů nedokázal vytahnout, byl tam jako přivařený. Poslední dobou mi auto vykazuje takové 1-2 sekundové výpadky výkonu tak jsem myslel, že je to tím. Stalo se vám někomu něco podobného?
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  svar Mon Apr 07, 2014 11:11 am

Poprvé mi šel taky dost špatně ven, ale za použití úzkého šroubováčku a mírného poklepu mezi příruby jsme ho nakonec přesvědčil. Akorát bacha na plechový těsnění mezi přírubama.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  DV Sat Apr 26, 2014 6:04 pm

Mumijka napsal:Chlapi, kdy mam delat rozvody na Scenicovi 1,9 dCI, 96 kW, rv. 2010?
diky za odpoved.

Na 1.9 dCi 96 kW se dělají rozvody po 160 tis., Tak je uvedeno v servisní knížce a potvrdily mi to v RENAULTU.
DV
DV

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  svar Mon Apr 28, 2014 2:53 pm

Když je uděláš dřív, tak se snad nic nestane.....
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  nonename Sun Aug 17, 2014 11:22 am

Ahoj,
Jak je v tomto pripade dulezity ten interval 5 let? Koupil jsem cerstve GS rok 2008 najeto cca 80k km. Nemam zadnou servisni historii, tak predpokladam ze se ho nikdo ani netknul.
Ideal by bylo vymenit rozvody a mit klid, ale snad by to melo jeste neco vydzet ne? Ziju v UK takze zimy mirne a leto ne prilis horke coz asi prodluzuje zivotnost remenu, nebo ne?
diky za odpoved

pozn:
jedna se dynamique 1.5 dCi rv08

nonename

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 17. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  svar Sun Aug 17, 2014 1:31 pm

Časový interval je tam proto, že materiál řemene stárne a křehne. Toto se děje, i když motor nemá najetý kilometry. Možná je to pro řemen i horší, při otáčení se pak začínají drolit zoubky. Samozřejmě, že může vydržet i víc, ale výrobce se jistí, aby nedošlo k přetržení mebo přskočení.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  nonename Sun Aug 17, 2014 1:52 pm

diky za rychlou odpoved.
chapu ze i novy remen muze prasknout a se zvysujicim se vekem je sance vetsi a vetsi. Ale ja doufam ze casovy interval pro vymenu neni tak kriticky jako ten s ujetymi kilometry. Nejhorsi je kombinace  obou faktoru....
Budu doufat ze rozvody jeste neco snesou, vzdyt 80tis je jen polovina jeho zivotnosti.
Drzite se striktne te lhuty 5 let ?

nonename

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 17. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  maky Sun Aug 17, 2014 6:44 pm

A ten nájezd kilometrů máš nějak ověřený??? na 6 let starý auto 80 000km!!! je hodně !!! podezřele hodně!!!! málo??? odkud je koupené???na nic bych nečekal!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  nonename Sun Aug 17, 2014 7:34 pm

koupeno pres lokalni bazar (funguji uz udajne 20 let Smile ). kontroloval jsem vypisy z technicke a stavy byly 2011-28tis, 2012-37tis, 2013- 45tis, 2014-49tis. neni to teda v Km ale v milich. Tem najetym milim bych veril. ale podle stavu interieru, se predchozi 2 majitele moc nestarali...  nemam zadnou servisni historii. Pristi tyden jedu do renaultu na prohlidku 'zadarmo' jedna se o nejakou vizualni kontrolu  a tak se jich prijednom zeptam jestli oni nemaji v databazi neco o predchazejicim servisovani.... predpokladam ze alespon na zacatku snim jezdili do renaultu.
Mate nekdo odhad kolik prijdou nove rozvody v CR?

nonename

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 17. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  maky Mon Aug 18, 2014 6:03 am

No rozvody je široký pojem, když uděláš výměnu jen rozvodů ( kola, řemen, seš někde na 3 tis. kč, ) ale to je málo, pro klid a pohodu dalších 160 tis. km je nutné udělat celý set!!! To je rozvody s napínací kladkou, vodní čerpadlo, řemeny příslušenství ( alternátor, klima, ), a to si nejsem jist zda se nedává také přesuvník??? ( mám 1,9 kde tato vymoženost není!!) a to už je na nějakých 10 tisících....záleží kde to budou dělat zda ve značce, nebo garáži, podle dotazu soudím, že sám ani náhodou.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  nonename Mon Aug 18, 2014 2:17 pm

diky,
mensi zalezitosti si na aute udelam sam, ale rozvody urcite ne. Behem pristiho tydne napisu jak to vychazi u Renaultu a jak u meho 'oblibeneho' mechanika (je zrovna na dovolene  Crying or Very sad  ). Na zaklade ceny se pak rozhodnu. Prece jen cena auta nebyla nejnizsi a nechci to riskovat. na starem meganovi jsem to neresil protoze cena za rozvody byla stejna jako cena auta

nonename

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 17. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  nonename Sat Aug 23, 2014 10:20 am

Pokud by to nekoho zajimalo, tak cena za rozvody (pro Granda Rv2008 1.5dci) v UK od dealera Renault Lookers prijde v minimalni variante na 6000kc (bez vodni pumpy) a komplet vymena prijde na 12 000kc (srpen 2014).  Ptal jsem se kdyz jsem tam byl na 'Free check' co inzerujou na webu  Surprised  . Ale cim me dostali ze mi taky behem prohlidky vymenili olej a olejovy filtr (vse zadara). Vubec se me neptali, proste to udelali.   Zni to super, ale ja jsem zrovna ten samy den rano byl na vymenu oleje (daval jsem syntetiku) a tu jsem si samoze platil  Evil or Very Mad  . V Renaultu mi dali 10W40.
Jsem asi jediny kdo menil plnou syntetiku po ujeti 10km  Very Happy .
ps. cenu za vymenu rozvodu v neznackovem servise budu mit tak za tyden, tak to tu pak taky napisu

nonename

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 17. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Maxim Fri Oct 28, 2016 5:57 pm

Zdravím,
měl bych na Vás takovou kacířskou otázku ohledně rozvodů. Mám granda 2004 2.0 16V benzín a rozvody jsem nechával dělat v roce 2010.
Najel jsem za tu dobu pouze cca 55 tisíc a teď řesím, zda měnit. Doporučení znám 120tisíc nebo 5 let.
Měnily by jste když víte kolik mají rozvody skutečně namotáno? Mechanické, elektrické části si na autě běžně měním sám, ale do motoru se nehrabu.
Dá se nějak podívat na stav rozvoďáku?
Smutné je, že rozvodovou sadu i s pumpou dokážu sehnat na netu za 3500,- , ale to se samo žádnému mechanikovi nelíbí a nejlevnější cenu i s prací jsem sehnal za 8tisíc.
U dvanáctiletého auta jste už v takovém stavu, že pokud by jste se měli držet všech doporučení renaultu, tak můžete měnit skoro všechno Crying or Very sad
děkuji za věcné odpovědi


Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Popenec Sat Oct 29, 2016 11:01 am

Ahoj,
já jsem nechal měnit rozvody v roce 2009 (INA) a letos, taky INA. To je 7 let. Už jsem byl sice trochu nervózní, ale všechno bylo v pohodě. Vodní pumpa byla v pohodě a údajně i rozvody vypadaly v pohodě. Měl jsem nalítáno téměř přesně 70 000km. Cena i s výměnou byla 5000kč.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Maxim Sat Oct 29, 2016 2:18 pm

5 tisíc je moc pěkná cena. Asi jsi narazil na mechanika co te nechtěl natáhnout ještě na materiálu.
Ja byl ve dvou servisech a tam se mrknuli na net do ceniku a řekli mi cenu materiálu 5500,- plus práci.
Doma mrknu třeba na mlparts.cz a koukám sada i s pumpou 2500 - 3500,-. kdyz si vezmu že mají asi ještě lepší ceny než jednorázový odběratel, tak je to pekná pras*rna Surprised)


Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  maky Sat Oct 29, 2016 7:07 pm

Jo máš naprostou pravdu, sou to zmetci všude, teda člověk musí počítat, že každý chce vydělat, ale.... vydělat a ojebat je trochu rozdíl...
Tak k té výměně, samozřejmě, že pokud za 5 let najedeš 50 tisíc km, tak rozvody ani nepoznají, žes něco najel..ale nejvíce namáhaná a stáří podléhající část je ten zubatej řemen!!!! on sice jen tak nepraskne ale po čase kterej ti nikdy nikdo neřekne začne ztrácet zuby!!!!!! no a stačí pár zoubků a máš ventily s pístama na srazu po X letech a tím je motor v limbu..... On se dá vyměnit jen ten řemen, kolům toho zase tak moc nebude a pokud ti neteče pumpa ???? ale já to měním po 120 tis. a mám 105 tis., ale již je to 7 rok a ještě bych rád do konce příštího léta vydržel ????? mám staženou sedničku .... stalo se mi na Babetě kterou sem po 10 letech rozjel, že do 14 dnů byl řemen způlky oholen , tudíž Babeta nejela, ale škoda jen na omletejch kolech, dal jsem novej řemen a jezdí se dál... ale ty zuby padaly při pouhém dotyku!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Maxim Sat Oct 29, 2016 8:03 pm

Takže jak jsem pochopil, nad pět let je to spíše o víře a sevřené zadnici Very Happy

No chlapi a mužu se jako laik na ten řemen podívat? třeba po demontáži nějakých krytu?

dík



Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  maky Sun Oct 30, 2016 8:16 am

Jasně dá ale je to ježek v kleci, zkusit nějaký servis zda by nevyměnily jen ten řemen ( stojí okolo 400kč, ale práce jako při výměně celých rozvodů !!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  svar Mon Oct 31, 2016 8:27 am

Na stav řemenu se dá podívat a orientačně posoudit, když odehneš horní kryt rozvodů. Posoudit se dá podle stavu popisu na řemenu. Pokud je to trochu čitelný, tak je ještě docela dobrý, ale určitě je důležitější stav ozubení. Nemělo by být narušený nebo popraskaný. Materiál řemenu degraduje stářím, ztrácí pružnost a může se přetrhnout. osobně bych ho nechal vyměnit, zbytek bych nechal, když to má tak malý nájezd. Je pravdou, že se musí stejně všechno rozdělat jak při výměně celých rozvodů.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdy delat rozvody? Empty Re: Kdy delat rozvody?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru