Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

problém s ventilátorom

5 posters

Goto down

problém s ventilátorom Empty problém s ventilátorom

Příspěvek  kris Wed Apr 09, 2014 8:44 am

Ahojte,
Vcera sa mi stalo ze, pri spustení vnutorného ventilátora pri zapnutej klimy ( mám automat.) na 4 stupni sa mi vypol...  Crying or Very sad  Potom uz ani bez AC sa nerozbehlo..Po neakom case sa samo rozbehlo a islo bez problému aj na AC..Ked som prichádzal domov tak som este raz skusil dat na max.a znova sa vypol.. tak po 1min.na nizsej rýchlosti ( 2 stupen) sa znova rozbehol a isiel bez problémov. Dal som zas max. 4stupen a islo bez závahania. Auto som odstavil a tak za 1 hodku som znova vyrazil vsetko fungovalo bez problému Tak teraz neviem v com moze byt problém,ako keby pri spustení na max.nieco ako ochrana vypol ventilátor ? Alebo mi odchádza odporový regulátor topenia? Ale to by mi to robilo aj v nižších stupnoch (1,2,3..) nie? resp.ventilátor by isiel iba na max.?

Dakujem za Vase postrehy a pripomienky  Surprised  Surprised 

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  svar Wed Apr 09, 2014 8:49 am

Stačí, když bude vypálený kabel ve svorkovnici, při některých pohybech auta se spojí nebo rozpojí. Podívej se na připojení u odporu. Akorát tam není vidět, pokud nesundáš kastlík. Pokud bude v pořádku, tak je chyba v odporu, může to být klidně jenom studený spoj ne desce
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  kris Wed Apr 09, 2014 9:27 am



Ok,uvidím ako sa to bude tvarit v pri dalších jazdách..Ak to bude permanentné, tak sa do toho pustím a skontrolujem to... Crying or Very sad 

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  kris Mon Apr 14, 2014 6:12 am

Takze,ventilátor viac nešiel ako šiel  Sad ,tak som sa do toho cez víkend vrhol Surprised Vedel som v čom je asi problém,podla manualu som sa dostal ku odpor.regulátorovi za 30 min.Horšie bolo odpojiť konektor co je na elektriku.Ked som to zvladol(rozrezaním prstu Crying or Very sad ) a rozobral regulator,hned som videl kde je závada.Bol jeden spoj uplne bez cínu.Zacínoval poriadne a už to šlape Smile 

Scenic II 1,9 dci 88 kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  mistrli Mon Apr 14, 2014 7:17 am

Zdar,
tak i mne potkaly problémy s ventilátorem. V pátek se neroztočil vůbec. Následovala rozborka ( ta celkem v pohodě) zjištěný studený spoj na desce odporu - zapájeno. Zároveň zjištěn vyhřátý konektor. Opět vše smontováno. http://mistrli.rajce.idnes.cz/Scenic_-_odpor/ Přes víkend vše v pořádku, ale dnes opět se neroztočil. Mám obavu, že je to tím vyhřátým konektorem. Chtělo by to vyměnit za nový, k dispozici bude určitě jen v renaultu. Nevite někdo kde by se ten konektor dal sehnat?
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  kris Mon Apr 14, 2014 7:25 am

Ahoj,

Dá sa to nahradiť s druhým konektorom.Ak nenájdes taky isty,tak odcvaknut aj druhú stranu prípojky a nahradit to....Kukni :https://www.youtube.com/watch?v=SmxKYygO_pU    Very Happy 

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  mistrli Mon Apr 14, 2014 7:32 am

Zdar, díky za odkaz, vypadá to dobře. Seženu něco podobného a musím vyměnit. Nechci čekat až se to vyhřeje úplně nebo dokonce shoří .... affraid 
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  svar Mon Apr 14, 2014 7:46 am

Pokud budeš shánět jinou svorkovnici, tak na větší konektory. Proudový přechod je docela velký a výsledek bude časem stejný. Řešil jsem to tak http://svar.rajce.idnes.cz/odpor_ventilatoru/ bez použití svorkovnice, ale stará osvědčená bakelitová čokoláda a bude klid na pořád. Sice to není zcela řemeslný, ale účinný. Měl jsem vypálený dva kontakty.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  mistrli Mon Apr 14, 2014 7:58 am

Zdar, tak čokoláda už mne taky napadla. Ale ty konektory se mi jeví jako "hezčí"  Very Happy . Díval jsem, že ventilátor má 40A pojistku, takže tam bude řádná proudová zátěž. Problém je , že jsem mezi tím objednal do zálohy ten odpor nový (nevěděl jsem jak dlouho ta deska vydrží když se to tam tak hřálo) a na ten se mi zrovna nechce přidělávat dráty a nějak to bastlit.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  svar Mon Apr 14, 2014 8:27 am

Origo svorkovnici asi těžko seženeš, možná vrakoviště, ale v renaultu ti nabídnou celý svazek za cenu vyšší než je cena auta. Souhlasím, že svorkovnice je hezčí. Na druhou stranu, vidět tam není a blbě se k tomu dostává  Shocked 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  mistrli Mon Apr 14, 2014 8:45 am

Jojo, v renaultu už jsem to zrovna zjišťoval a 2x jsem se ptal jestli ta cena je opravdu jen za ten svazek káblíků s konektorem nebo celou komplet elektriku, protože jsem si myslel, že špatně slyším, nebo vypadává signál... Faktem je, že fungovat to bude stejně ,pod palubku vidět nepůjde a nebude to stát téměř nic. Přepájím ten starý odpor a záložní nový bude čekat jestli někde na vrakáči konektor neseženu. Stejný konektor má totiž i peugeot a citroen (mají stejné typy odporu).
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  Koci Wed Apr 16, 2014 11:13 am

NOVÁ STAROST  Evil or Very Mad 
Nikde jsem nenašel jak řešit to, že jde ventilátor stejnou rychlostí (odhadem na 75%) hned po nastartování a přestane až když vypnu motor a otevřu dveře  Mad 
Tlačítka +/- fungují graficky, ale rychlost ventilátoru se nemění.. (přepínám na AUTO, vnitřní cirkulace + MAX. - Max. a pořad stejný točky, mám aut. klimu.)
Poradíte mi prosím?
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  svar Tue Apr 22, 2014 11:35 am

Tipnul bych to na jednotku ventilátoru, případně někde přerušený kabel, nejspíš kostra.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  Koci Fri Apr 25, 2014 11:08 am

Takže můj průběh opravy:
1. Vyndal jsem ven jednotku ventilátoru
2. Kolega elektrikář mi opravil studené spoje. Bohužel to nestačilo  Mad 
3. Objednal jsem tedy novou.  A vše již funguje.  Very Happy 


http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=1497036&path[]=1497128&path[]=1498102&path[]=1506718&path[]=1547456&path[]=1616526&product=32364
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  kris Sat Jun 21, 2014 4:28 am

Takze od vcera mi zas začal haprovať ventilator ( akonahle som dal na AUTO ) uz mi to neslo. Tak som sa na to vrhol znova rozobral polku palubovky  Smile  a pozrel som odporovy regulator.Jasné, ze som tam mal zas studeny spoj na rovnakom mieste  ,ten cín sa zas roztavil ( minule som nepouzíval kolofoniu ),tak som to uz teraz poriadne  zacínoval s použitím kolofonie,tak uvidím kolko to vydrží.. Rolling Eyes  


Scenic II 1,9dci 88kw 2003


Naposledy upravil kris dne Sat Jun 21, 2014 8:46 am, celkově upraveno 1 krát

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  ScenicNoir Sat Jun 21, 2014 8:30 am

Jestli se ti ten spoj hřeje tak moc, že se roztaví pájka tak to není v pořádku. Kalafuna na to nemá vlyv. A jestli to "zacínuješ" pořádně, tak to shoří někde jinde. Prostě tím obvodem teče o mnoho větší proud než by měl, asi je někde zkrat.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  kris Sat Jun 21, 2014 8:47 am

ScenicNoir napsal:Jestli se ti ten spoj hřeje tak moc, že se roztaví pájka tak to není v pořádku. Kalafuna na to nemá vlyv. A jestli to "zacínuješ" pořádně, tak to shoří někde jinde. Prostě tím obvodem teče o mnoho větší proud než by měl, asi je někde zkrat.

Ono sa to ani nie roztavilo,ale skôr sa ulomil kusok cínu ... Crying or Very sad 

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

problém s ventilátorom Empty Re: problém s ventilátorom

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru