Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tyč riadenia

4 posters

Goto down

tyč riadenia Empty tyč riadenia

Příspěvek  kris Tue Jun 10, 2014 7:36 am

Jedna otázka: ak chytím tyč riadenia (ten kus co menil na fotke Popenec.https://grandscenic.forumczech.com/t1345-tyee-oizeni) a viem to s rukou potocit troska do jednej strany -je to volné ( v stave ked auto stojí na kolese),tak je to v prdeli !?????? Shocked Pri rýchlosti nad 130km/h sa rozvibruje auto.... Sad 

Dakujem za odpoved


Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  svar Tue Jun 10, 2014 8:02 am

Vibrace může být i nevyváženým kolem. Nesmíš jezdit víc jak 130  Very Happy  Zkus někoho posadit za volant, zkusit pocukat, co dovolí jenom vůle ve volantu, dáš si ruku na kulák a zjistíš, jestli je tam vůle. Pokud bude kulák pevný, tak ještě spojovací tyč řízení. Pokud to bude spojovačka, když vyhodíš kulák z páky, tak by měla držet v poloze, nesmí spadnout.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  kris Tue Jun 10, 2014 8:10 am

svar napsal:Vibrace může být i nevyváženým kolem. Nesmíš jezdit víc jak 130  Very Happy  Zkus někoho posadit za volant, zkusit pocukat, co dovolí jenom vůle ve volantu, dáš si ruku na kulák a zjistíš, jestli je tam vůle. Pokud bude kulák pevný, tak ještě spojovací tyč řízení. Pokud to bude spojovačka, když vyhodíš kulák z páky, tak by měla držet v poloze, nesmí spadnout.

Kolesa su vyvážené  Rolling Eyes 

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  svar Tue Jun 10, 2014 8:15 am

Tak potom výše zmíněný postup  Laughing 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  kris Wed Jun 11, 2014 12:08 pm

svar napsal:Tak potom výše zmíněný postup  Laughing 

Ako viem este skontrolovat spojovaciu tyc riadenia bez toho ,aby som demontoval gul.cap? Staci ak nadvihnem auto a pomykam kolesom zvisle,ci sa tá tyc nehýbe ? Surprised  ( lebo ak som tým mykal ked bolo na kolese ,tak sa to nehlo.. Surprised )

Scenic II 1,9 dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  svar Wed Jun 11, 2014 12:36 pm

Když si nadzvedneš kolo, zahýbeš levá- pravá, tak by to mělo být poznat taky. Chce to opravdu jenom lehce, nepootáčet moc. Možná se ti ozve i nějaký klepání, pokud nebude zamknutý volant.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  MacaC Wed Jun 11, 2014 9:04 pm

mno, to že se ti rozvibruje ve 130 a kola máš vyvážená neznamená, že to nemůže být koly. Já měl na starém autě gumy které mi vibrovali v 80, v 90 už ne a před 80 taky ne. Jak staré máš pneu? Nezkoušel jsi prohodit na řízení zadní?
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  kris Thu Jun 12, 2014 5:12 am

MacaC napsal:mno, to že se ti rozvibruje ve 130 a kola máš vyvážená neznamená, že to nemůže být koly. Já měl na starém autě gumy které mi vibrovali v 80, v 90 už ne a před 80 taky ne. Jak staré máš pneu? Nezkoušel jsi prohodit na řízení zadní?

Tak vcera som skusil zahybat kolesom na zdvihaku ,podla mna je to v norme. Shocked Kolesa su stare,ale je to divné ze minuly rok vsetko bolo v pohode,
aj na zimakoch.Mozno dám znova vyvázit kolesa,alebo ich prehodím...Geometria by nepomohla?? Embarassed 

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  petr novy Thu Jun 12, 2014 1:42 pm

proč s tím nezajedeš na stk na rampu...tam ti to zkontrolují za pár drobných...vlez si dolu do jámy a s technikem se na to podívejte...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  kris Mon Jun 16, 2014 5:42 am

svar napsal:Když si nadzvedneš kolo, zahýbeš levá- pravá, tak by to mělo být poznat taky. Chce to opravdu jenom lehce, nepootáčet moc. Možná se ti ozve i nějaký klepání, pokud nebude zamknutý volant.

Este jedna otázka ?? Embarassed Ak po nadzvihnuty a zahýbaním lava-práva ,by sa to nemalo vobec hnút !? Lebo som to skusal a je tam vola ( na fobii sa to vobec nehne...) Takze mám tyce asi volné ,ze ?  Crying or Very sad  Kolesa som prehodil,stale to od 140 km/h vibruje celá karoséria,ale Volant nie !! V stredu to ide do servisu tak uvidíme.... Rolling Eyes 

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  petr novy Mon Jun 16, 2014 1:00 pm

proč nezajedeš na stk ??? Tam ti zjistí vůle na přední, i zadní nápravě...a plus další vůle, které stejně ty nezjistíš..a ani třeba v servisu...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  kris Mon Jun 16, 2014 1:03 pm

petr novy napsal:proč nezajedeš na stk ??? Tam ti zjistí vůle na přední, i zadní nápravě...a plus další vůle, které stejně ty nezjistíš..a ani třeba v servisu...
Neviem ak o u Vás, ale u nas na STK sa neobjednava len tak na kontrolu naprav.  Mad  Tu ak sa chces dostat na normálnu kontrolu ( tk,emisná),musís sa vopred objednat na cas !!  Razz 

Scenic II 1,9dci 88kw 2003


Naposledy upravil kris dne Tue Jun 17, 2014 4:49 am, celkově upraveno 1 krát

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  MacaC Mon Jun 16, 2014 3:18 pm

tak už zde bylo psáno asi v jiném tématu, že si můžeš nechat udělat technickou kontrolu bez zápisu do techničáku, nevím proč by to u Vás nešlo. Nebo tam máte jen státní STK a ne soukromníky kterým přijde každá kačka vhod?

no neva byla to jen další možnost jak něco zjistit.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  kris Sat Jun 21, 2014 4:04 am

Tak vcera my vymenili gulove capy + tyc riadenia +geometria.Trasenie uz nie je take intenzívné ,ale stale tá karoseria vibruje od tých 130km/h.Tak nic ine asi neostáva ako pozrieť pneu  Mad  ( su dost stare...) Co Vy na to  Embarassed  ?????

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  petr novy Sat Jun 21, 2014 9:10 pm

..jako že by byl prasklý kord ? to by ti drobně cukalo při plném rejdu..když jedeš pomalu..ale, .... napadlo mě...zkus jet po krásné rovince, bez plynu..cca 100 km v hodině, auto by mělo jet rovně...pak sešlápni plynový pedál, a auto by taky mělo jet rovně...pokud ti potáhne k jedné straně, tak se zaměř na stranu, kam to táhne..tlumič, silentblok..atd...vyzkoušej to, a dej vědět...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  kris Mon Jun 23, 2014 5:51 am

petr novy napsal:..jako že by byl prasklý kord ? to by ti drobně cukalo při plném rejdu..když jedeš pomalu..ale, .... napadlo mě...zkus jet po krásné rovince, bez plynu..cca 100 km v hodině, auto by mělo jet rovně...pak sešlápni plynový pedál, a auto by taky mělo jet rovně...pokud ti potáhne k jedné straně, tak se zaměř na stranu, kam to táhne..tlumič, silentblok..atd...vyzkoušej to, a dej vědět...

Ide to pekne, nikam to netaha .. Mad do 110km/h vsetko pohode,az po tejto vyssej rychlosti to zacne v karosérii vibrovat.....  Shocked A mozno ako keby od 150 km/h uz to nie je take cititelné....(subject.pocit  Embarassed )

Scenic II 1,9dci 88kw 2003


Naposledy upravil kris dne Tue Jul 01, 2014 5:06 am, celkově upraveno 1 krát

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  petr novy Mon Jun 23, 2014 11:25 am

tak pokud to nikam netáhne, a silentbloky jsou ok..a ta vibrace se neuklidní, ani když lehounce přišlápneš brzdu..tak to bych to typoval na problém s něčím, co se točí...pneu, ráfek, kotouče, něco na poloose...P.
....škoda, že se nemůžeš domluvit na té stk..teď sem tam byl, auto jsme prolezli, a já jsem pak ještě jel na rampu..kola vyvěsit....a zjistil jsem problém na silentblocích nápravnice..tak jsem jim vymezil vůle plastovou podložkou, pak jsem to projel, a ujistil se, že jsou načnutý...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  kris Tue Jul 01, 2014 5:06 am

Tak mi to nedalo,včera som prehodil predné letné pneu za zimné ( sú na plecháčoch).. Wink A čo sa stalo ? Auto ide ako drak, bez jedinej vibrácii !!!! Laughing Laughing bounce 
Tak som pozrel vymedzovacie krúžky,ktoré sú troška zodraté ( sú vysústružené ).Oblepil som ich páskou ,teraz držia na fest,nie je ani milimetrová vôla medzi elektronom a nábojom.Tlak som na pneumatikách troška znížil,boli prehustené ( nie moc). Embarassed 
Dnes ráno po dialnici pri 130 km/h auto ide ako od novoty Very Happy Wink 
Takže predsa to bolo v pneu !!! Výmena tyče riadenia a čapu je teraz ako bonus (aspon mi to teraz nehrkotá vpredu pri nerovnosti ) Very Happy 

Dík za Vaše pripomienky a rady !!! Surprised 


Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

tyč riadenia Empty Re: tyč riadenia

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru