Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

+2
stb
petr novy
6 posters

Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  petr novy Sat Aug 09, 2014 8:06 pm

Ahoj..takže, současný stav : nelze zařadit, spojka vůbec nevypíná. Jak se to stalo ? Dnes mi při rozjezdu zabrala spojka hned u podlahy...ok..pak při řazení mi občas zůstal pedál spadnutý...dvacet kilometru po dálnici a pak zustávala spojka níž a níž až nevypnula..tak jsem na trojku dojel domu a pedál nemá odpor..spojka nevypíná...pokud by byl zavzdušněný  systém..našlapáním bych to oživil...brzdovky je tak akorát..tři roky se neměnila..motor najeto 150 tisíc..mám tažné zařízení..minulý rok s karavanem po čechách a po německu..takže , prosím Vaše rady... 1,9 dci 2004, 88kw. 150 tis. najeto.
dík Petr
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  svar Mon Aug 11, 2014 8:53 am

Projevy jsou na špatný hlavní válec spojky. Stačí, když tam praskne pružinka a pak se nevrací
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  petr novy Mon Aug 11, 2014 10:31 am

no..tak to doufám také..určitě se to nejprve odvzdušní...nevím o tom, že bych stál někde nakloněný a chytnul bublinu...a pružinka..to by spadnul pedál asi hned..ten stav byl: "se shoršující"...chci aby to byl ten válec..ale vetšinou je to dole u motoru ve spojce...ale na 150 tisících ??
Za týden jsme měli jet do Alp...tak ještě že se to pokazilo tady doma....
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  svar Mon Aug 11, 2014 11:12 am

Než se to všecko poskládá do válce, tak to může být postupný. Pokud by odešel váleček u spojky, tak většinou to jsou manžety a vyteče kapalina. Nevím jistě, jestli není ještě vratná pružina přímo u pedálu?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  petr novy Mon Aug 11, 2014 11:32 am

..pružinu u pedálu jsem nenašel...
teď je spojka stále spojená a nejde vypnout..i při nadzdvihnutí spojkového pedálu..a úbytek kapaliny neproběhnul.
Celá destrukce funkce spojky proběhla hodně rychle bez nějakých varovných signálů....skutečně po 20km a cca 6 ti sešlápnutí padala níž a níž...
Odvzdušnění jsem našel před vstupem do bloku na hodně hloupém místě..je to ventil..nikoliv ty dva plíšky..

Naštěstí je auto zaparkované 100m od servisu, tak to tam pustím bez motoru :-)

Jsem zvědavý, co se tam podělalo...zajímavé, že jsem tento problém u sceniků na foru nenašel...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  stb Tue Aug 12, 2014 4:48 pm

Podobně se mi projevovala spojka u starého scendy, jen spojka nezůstala dole - tam byla ovládaná lankem. Odešel přítlačný talíř spojky. Asi 10k km před tím se dělala lamela (vím že se dělá celá sada, ale prachy...) Takže vše znovu a větší prachy.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  petr novy Thu Aug 14, 2014 10:15 am

resume: spojkové ložisko - sákne : ložisko je integrované ve vypínacím hydraulickém válečku..ale ložisko jsem taky cítil..jak se protáčí při mírném sešlápnutí...
teď ..odvzdušnit a pak to chvilku funguje..dokud se skrze spojkové ložisko nedostane pryč brzdovka...takže výměna spojkového ložiska a když to bude celé rozebrané, vymění se i silentbloky přední nápravy, ať je to při jednom...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  svar Fri Aug 15, 2014 11:01 am

Závada relativně jednoduchá, akorát, že musíš rozebrat půlku auta....
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  jano.cizik Sun Dec 06, 2015 6:05 pm

petr novy napsal:resume: spojkové ložisko - sákne : ložisko je integrované ve vypínacím hydraulickém válečku..ale ložisko jsem taky cítil..jak se protáčí při mírném sešlápnutí...
teď ..odvzdušnit a pak to chvilku funguje..dokud se skrze spojkové ložisko nedostane pryč brzdovka...takže výměna spojkového ložiska a když to bude celé rozebrané, vymění se i silentbloky přední nápravy, ať je to při jednom...
tak aka bola nakoniec pricina? mam ten isty problem

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  petr novy Mon Dec 07, 2015 9:39 pm

..vše za 4400 bez dph, výměna spojkového ložiska s hydraulikou..dph sem neplatil :-) žádný velký problém..nech si ještě vyměnit silentbloky na pomocném rámu a rameni..za vše dáš 7000 kč...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  svar Thu Dec 10, 2015 8:18 am

Při dlouhým váhání a protíkání kapaliny může nasát spojková lamela a pak bude prokluzovat spojka.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  R-ježek Mon Feb 25, 2019 10:43 am

Zdravím všechny , přijeli jsme z dovolené na horách a po příjezdu do garáže mi při posledním došoupnutí se mi propadl spojkový pedál. Ještě že auto chcíplo, uz jsem se viděl v sousedově autě. Jak jsem pročetl vaše příspěvky, nevím jestli jít do výměny hl.spoj.válce, co když je to něco jiného? Je tam jiná možnost? Taky se bojím odvzdušování, nezavzdušnim brzdy? Jinak na rozborky a sborky jsem si u Rendy zvykl. Díky za reakce spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  maky Mon Feb 25, 2019 10:50 am

čau Rudlo, koukni do nádržky na brzdovou kapalinu a máš hned jasno, pokud nejni kapalina , dolít a odvzdušnit a při tom se podívat kde uniká !! Pokud je tam ale kapalina až na rysku tak je opravdu v řiti spojkový válec buď hlavní na pedálu, nebo v želvě spojky na setrváku.. jinde to nehladej..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  R-ježek Mon Feb 25, 2019 5:10 pm

Zdravím Maky. Tak to budu muset hledat, kapalina ubyla ale jen trochu. Na to teda budu muset do servisu. 😞 Neví někdo o servisu za normální peníze v Praze? Nejlépe Praha 6? Jezdim k chlapíkovi kousek za Prahu ale s tímhle je to v 🚽, a bohužel nedělá odtah a má dost plno po nemoci. Za barakem ma origo Renault servis Freiberg ale tam se mi moc nechce. Je tam sice jeden co těm našim vozům rozumí ale zbytek je mi tzv.podezřelý. Nevím, nechci hanit ani moc platit. 😞 Díky za radu Maky. spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  svar Mon Feb 25, 2019 9:53 pm

Když to bude vypínací váleček, tak by měla kapalina unikat mezi motorem a převodovkou a bude flek pod autem. Plnění spojkovýho válce je nad hladinou plnění brzd, takže zavzdušnění brzd nehrozí. Spojka se částečně odvzdušní sama jenom nalitím kapaliny a čekáním než se vzduch protlačí nahoru. Několi rychlých sešlápnutí ho taky donutí zmizet, ale to je nouzovka.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  R-ježek Tue Feb 26, 2019 6:20 am

Děkuji za radu, zase jsem o něco chytřejší, ale asi to bude jen na pár šlápnutí,že? Snad tak nejak dojedu do servisu. A zase hura pod auto, kryt motoru dolů tělocvik v garáži. 😲 spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu Empty Re: spojka - spojkový pedál spadnul až na podlahu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» Spojka

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru