Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

+3
kris
svar
petr novy
7 posters

Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  petr novy Wed Jan 13, 2016 9:10 am

Ahoj..
Žhavící svíčky, jaká značka, cena a životnost..??
V těchto chladných dnech, -9 st se objevila hláška "zkontroluj vstřikování" , která následovala po horším startu. (cca 2-3 otáčky starteru) typ neznámý, najeto min. 50 000 km

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  1tv6v7
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  svar Wed Jan 13, 2016 11:49 am

Pokud to dobře půjde, tak koupíš kolem 200 kus. Já mám NGK už asi čtyři roky a zatím drží všechny.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  kris Tue Jan 19, 2016 6:14 am

Ahojte,

Tiež mi to vyhodilo hlásku "injection controller" ,ale iba pri zhavení. Takze asi neaká zhavicka je v prd..li. Crying or Very sad Otázka je: je problém dalej jazdit aj s pokazenou zhavickou, a riesit to neskor (plánujem vymeniť všetky naraz)!? Auto startuje bez problémov aj pri - teplotách. A este taky dotaz,vie mi niekto sem šupnut neaký obrázok, kde sa presne nachádzaju žhavičky ? Embarassed Vstrekovace vidím,ale zhavičky som este nehladal, nemenil na naftáku,iba sviecky na benzene. Dakujem.. Smile

Scenic II 1,9 dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Budu dávat NGK svíčky..materiál plus práce v servisu do 1200+500 kč max.

Příspěvek  petr novy Tue Jan 19, 2016 7:27 am

petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  kris Tue Jan 19, 2016 7:39 am

dakujem..tie žhavice sú na podobnom mieste na 1,9dci 88kw ako na tých videách ?

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  petr novy Tue Jan 19, 2016 9:09 am

to video je ze scenic II 1,9 dci .. je to uplně stejné jako tvé auto..A je tam i vidět, že k jedné ze svíček je "horší" přístup (první z leva) ...je to tam blízko krytu rozvodového řemene...Kontakt na ty svíčky se sundává pomocí té plastové části, co "trčí" z místa žhavící svíčky..občas se ten kus plastu utrhne, ale to není nic neobvyklého :-) , takže uchop a vytáhni kontak a nástrčkovým klíčem, myslím že desítkou, ty všechny svíčky vyšroubuj...a stejným způsobem i nasaď...Já to nechám u kamaráda v servisu aby to vyměnil, teď na to nemám čas, ani chuť :-)

petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  svar Wed Jan 20, 2016 9:26 am

Když budeš vytahovat žhaviče, je to lepší na zahřátým motoru. Všechno je roztažený a závity jdou líp povolit.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  kris Fri Jan 22, 2016 6:52 am

Ok,tak dnes prisli žhavice Bosch Duraterm,zajtra sa do toho pustím.. Surprised

Dúfam (klop-klop),že pojdu povoliť lahko. Este neboli menené .naj 150 000km.
Takze je to lepsie robit pri zahriatom motore? Lebo podaktorí na forach písu ze radsej na studenom motore.. Embarassed


Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  svar Fri Jan 22, 2016 7:04 am

Nevím, co se kde píše, ale s tím teplým motorem je to osobní zkušenost. Možná ještě přes trubičku je zkusit lehce poklepat.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  petr novy Fri Jan 22, 2016 1:10 pm

Já už jezdím po výměně.. Po startu vůbec žádný zápach nespálené pohonné hmoty (Verva 60) a start -11 první otočení.Maximální spokojenost. Cena za práci 300 kč plus materiál. (neautorizovaný servis)
V Renaultu by chtěli 2400 kč +490 + DPH minus nějaký "bonus" cca 10-20% abych měl radost :-D
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  kris Sat Jan 23, 2016 1:25 pm

Takze,dnes vymena zhavicov prebehla,s predchadzajucimi obavami ze budu zarezle  Neutral  bez vacsich problemov.Za 30min.aj s nastriekanim Concoktom a troska brzdovej kvapaliny,som to mal za sebou. Razz Startovanie prebehlo bez chyby  "injection controller",vsetky styri boli menene za Boschky.Bola treba pouzivat vacsiu racnu,s 10 klucom.Motor bol zohriaty.( dik za typ Svar ,Petr Novy Smile  Smile) Zhavice boli povodne najazdenych 150000km. Inac dnes bolo u nas okolo -10C, a s pokazenim ( nemeral som kolko ich bolo zlych) som nastartoval bez problemov!
Ale kedze za tyzden idem na STK,nechcel som ist s hlaskou "Service" na palubovke.  Mad  Very Happy  

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  sali Mon Jan 25, 2016 10:08 am

Mě dávají v servisu Bosch a fungují bez problémů. S jedním vadným žhavičem nastartuješ CR diesel bez problémů. Dvě žhavičky v háji a pořád startuje ale s divným zvukem v první minutě a dokonce pokud je 0 °C a tepleji tak nastartuješ aj s třema špatnýma žhavičkama. Osobní zkušenost na firemním Vitu. Problém je že pokud jezdíš se špatnou žhavičkou umí se na ní usazovat bordel a po čase nejde vyšroubovat. Plus ničí se ventily opět osobní zkušenost Ford Tranzit 50.000 km se špatnýma žhavičkama a skončilo to komplet nová hlava.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  R-ježek Sun Jan 28, 2018 9:25 pm

Pánové nová zkušenost pro mne. Před pár dny začalo auto blbě startovat. Jak jsem se kouknout na žhaviče a byl tam. První zleva K.O. Ostatní byly v pořádku, jen se slabým nánosem spalin. Tak žhavič vyměněn, vlastně všechny. Dělal jsem to se zahřátým motorem,ten první celkem šel, druhý dost blbě, vrzal a křupal tak opravdu citovka, třetí celkem dobrý a čtvrtý šel skoro sám. Nové šly dobře až na čtvrtý. Nechtěl odchytnout závit při pomoci hadičky a tak rovnou přes klíč. S citem se povedlo. Pak zpátky potrubí k EGR ventilu,tam jsem zku... závit, holt asi můj RCJTD (ruční citový jen tomu dej) byl asi moc a vyhladil jsem závit na hliníkovém BERu. Pomohl Chorobách, dlouhý šroub, křídlová matka a podložky a je to v kupě. Pozor na utahovací moment !😉 Jinak by to byla práce na 3/4 hodiny komplet. ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  38652
Jak může odejít žhavič, ví to někdo? Jinak stáří žhavičů cca 6 let a asi 70.000km většinou po městě.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  svar Mon Jan 29, 2018 5:28 am

Prostě se přepálí a nefunguje
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  Karlučo Mon Jan 29, 2018 5:46 am

Palubní počítač nic nahlásil? Po startu ti šel z výfuku kouř?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  R-ježek Mon Jan 29, 2018 6:29 am

Právě ze nic neohlásil a z výfuku šel trochu zbarveny kouř ale jinak nic.Hlavně jsem to poznal jiným startováním. Celkem mne to překvapilo,že nic nehlásil, když píše pomalu kde co.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  Karlučo Mon Jan 29, 2018 6:32 am

Mě jde z výfuku po startu kouř a palubak nic nehlásí. Taky si myslím, že to budou svíčky ale palubak nic.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  svar Mon Jan 29, 2018 6:47 am

Z výfuku jde kouř pokaždý, dává bohatší směs. Palubák u některých aut hlásí poruchu vstřikování na špatný žhavič. Žhaviče odzkoušíš i bez demontáže kabelem od baterky. Propojíš plus se žhavičem a pokud jiskří, tak je dobrý.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  R-ježek Mon Jan 29, 2018 6:57 am

Jestli auto startuje s drobným škobrtnutim, tak to bude asi ono. Já mám 1.9 Dci 92kw s trubkou přes pravou část motoru a dvoudírový přívod k EGRu. Stačí povolit 3x šroub 13 a dostaneš se k plastovému krytu vstriků. Žádná hrůza. Zkus multimetrem prověřit, která je asi KO,je tam velký odpor či co to je a máš to jednodušší než měnit všechny. Dobrá ukazuje nulu, špatná tak 145 čehosi. Mám to okoukane z you tube, tak ty jednotky bohužel, jsem jelito.😒 Já napřed měnil a pak měřil. Ale mám aspoň nové všechny. ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  R-ježek Mon Jan 29, 2018 7:00 am

Tak příště zavolám Svarovi , škoda že jsem to nevěděl, dobrý tip na zkoušení. Na videiich bylo něco takové ale že bych to použil, to ne. Musím dávat víc pozor. Je to jednodušší cesta.😉 ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  38652 Ten kouř byl ale trochu jiný než obvykle, dost často při startování koukám, co jde z výfuku, mám hrůzu z vody v oleji a tak. Malá stíhá, aby bylo auto ok a vydrželo.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  Domiq07 Sun Feb 04, 2018 1:28 am

tiez som si vsimol, ze ked je vonku pod nulou tak auto horsie startuje. nevenoval som tomu pozornot lebo som sa spoliehal, ze sa objavi hlaska na displeji ak to budu zhavice. musim to premerat kablikom, kedze uz si to vsimla aj manzelka Smile
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

ŽHAVÍCÍ SVÍČKY  Empty Re: ŽHAVÍCÍ SVÍČKY

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru