Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault

2 posters

Goto down

Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault Empty Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault

Příspěvek  petr novy Sun Apr 17, 2016 7:24 am

ahoj. Včera jsem si dal tři zkušební jízdy a hned rozdílné modely a motory.

Renault Kadjar 2.0 Diesel
Dacia Sandero 0,9 třívalec benzín
Renault Talisman 1,6 diesel sekvenční řazení
A prolezl jsem nového Espace za 1,3 miliony

Kadjar je našim scenikům podobný nejvíce, ale řadící páka víc u podlahy mi absolutně nevyhovovala..taky jsem nevěděl, kam dát levý loket..rád si o pokládám na polstrování dveří, které je u scenika v přijatelné výšce. Kadjar s 2,0 motorem mě příjemně nadchnul turboefektem, který přichází s velkou prodlevou, respektive velká díra mezi klidem a sepnutím turba.

Sandero se s tříválcovým benzinovým motorem nemělo nikdy ani vyrábět...tento motor dělá z tohoto "velkého" auta nebezpečnou překážku v silničním provozu. Skutečně se mi stalo, že při vjezdu na hlavní silnici jsem nebyl dostatečně rychlý a vysloužil jsem si od přijíždějící fábie s nervním řidičem dloooouhé zatroubení. Řízení u auta s najetými 230 km bylo dost nepřesné, a při přímém směru jsem měl jakousi vůli v řízení.

Talisman mě nadchnul s automatickou převodovkou, se kterou jsem se asi dvě minuty seznamoval. Bohužel, první věc, se kterou jsem se seznámil byla splývavá střecha a její sloupek. Tohle auto je příliš aerodynamické, a vědomí, že musím upozorňovat své závistivé sousedy na opatrnost při nastupování, by bylo pro mé ego nepřijatelné.
Brzdy u Talismana jsou nejjedovatější brzdy, které jsem kdy v autě zažil a skutečností, že se jedná o automat s jedním pedálem, dělá z této kombinace načasovanou bombu v podobě rozbitého nosu o volant.
Co mě rozesmálo, byl sportovní režim, který je spjat s nějakým vibrátorem pod čelním oknem, který má dávat řidiči pocit, že řídí ostrou verzi dakarského speciálu..ale bohužel, tahle vibrační trapnost se vyskytuje i u jiných automobilů :-(

Espace je víc než jen auto. Je to mazlík. Velice dobrá zpráva je, že se svou výškou 190 cm se pohodlně vejdu na všechna místa. Někde se psalo, že zadní sedačky nejsou pro vyšší postavy, ale musím tuto mejlku vyvrátit !! Interiér tohoto auta musíte vnímat minimálně pět minut s otevřenou pusou a pak požádat spolujezdce aby vám pusu zavřel...jedním slovem nádhera..ovšem za cenu 1,2 miliony nic jiného ani nelze očekávat.

Závěr : všechna tyto auta , včetně našich sceniků mají hodně společného. Tuhost řízení, úhel uchopení volantu, tvary volantu a pocit z řízení. Jestli někdo čeká, že pocit z jízdy v těchto nových autech mě zaujal natolik, že bych byl zklamaný ze scenika, tak se velice plete. Ani jedno auto nebylo tak prostorné a vzdušné jako je náš Scenic..skutečně, je tomu tak. A tento pocit mě potvrdila moje manželka, která jezdila se mnou. Centrální informační panel jako je ve sceniku je úžasný..a například v talismanu jsem na palubce hledal informace skrze volant, což je pro mě nevyhovující.

Takže Renault Scenic to vyhrál, a pokud půjdeme do jiného modelu, tak určitě do verze III, nebo klasického Espace, který se v Renaultu prodává za 240 tisíc z roku 2011.

Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault 1zlf1o3
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault Empty Re: Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault

Příspěvek  maky Sun Apr 17, 2016 1:45 pm

Jo Petře popsals to dokonale, u Espíka na stopro s tou otevřenou hubou!!!, také sem zapomněl jak se zavírá !!, no a k té automatické převodovce obecně... v Moskvě na světelné křižovatce dvou deseti proudových silnic na červenou sem měl zařazený park a po naskočení zelené jsem zařadil D a po rozjetí v půlce křižovatky se tam chtěl šoupnout za dvě také sem se zakousnul do volantu... naštěstí ten za mnou nebyl tak nadrženej a měl jakýsi odstup a nepodíval se zadníma dveřma jak se mi jede!!!! od té doby sednu a zasunu levou nohu pod sedačku nebo bych si musel zavázat jako velbloudovi!!! Pravda je taková, že po návratu vždy když usednu do čendy tak se mi párkrát stane, že chci jedničku řadit bez spojky pak se divím proč to auto tak řve a nejede když mu nandavám.... je to zvyk a musím říci, že jízda s automatem je velice příjemná.. Samo pro blbnutí na ledovým parkovišti automat a s elektronickou ručkou je to o ničem!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault Empty automat plus sekvenční řazení

Příspěvek  petr novy Sun Apr 17, 2016 2:13 pm

jj..ten automat je super. Moje ségra to má v octavii a pohodlně zvládá telefonovat, plácat kluka na zadní sedačce a ještě svačí..

Já jsem nejprve měl automat , s levou nohou pevně opřenou o podběh.. Samotná jízda je taková trochu nudná, a jen jsem měl pocit, že auto ovládá mě a ne já jeho.

Sekvenční řazení je chytré, a nedovolí udělat tou páčkou nějakou blbost, takže nehrozí přetočení motoru.
Rozhodně velmi zajímavá zkušenost...ale říct někomu, aby si vzal moje auto s automatem a dojel mi pro basu piva bych neriskoval.. :-D
Páč pěšky bych tam byl rychleji, a nebo někomu, kdo vyrůstal na ruštině vysvětlovat symbol Drive Neutral Rear, by bylo zdlouhavé :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault Empty Re: Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault

Příspěvek  maky Sun Apr 17, 2016 8:25 pm

nojo ale co mám dělat, když mladej je v práci, a rodina chce papat, jet na nákup ( párkrát sem jel na kole než to auto koupil, ale to není pravé ořechové, přece jen je to pár kiláčků a fakt šrumec) nebo nebo odvézt děti do centra na stadion je trochu z ruky... jo je tam i sekvenční ( má chryslera panamu 6 míst, 3.5 l 6v, náhon na 4 kola v rusku nutné!!) ale chtít si tam v tom frmolu hrát se sekvencí, na to já nemám čas, tam koukáš zprava, zleva odkud nějakej idiot vyletí a sejme tě, oni na ruštině sice vyrostli v Čechách, ale děti tam chodí do americké školy, tak, že pohoda, akorát já s babkou jen česky a rusky- slabě... ale ještě sme se neztratili, ba i nakoupíme co sme chtěli...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault Empty Re: Zkušební jízda - jiné i nové modely Renault

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru