Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Starty s plynem

4 posters

Goto down

Starty s plynem  Empty Starty s plynem

Příspěvek  karloscz Tue Feb 07, 2017 6:42 pm

Zdravím, taky se vám stává že při startu musíte přidat plyn ? Bylo my doporučeno ať natankuju benzín s vyšším oktanovým číslem. Normálně jezdím na 95 takže 98. Co navštívit diagnostiku - nepomohlo by nějaké seštelování
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Starty s plynem  Empty Re: Starty s plynem

Příspěvek  svar Fri Feb 10, 2017 5:35 am

Diagnostika určitě ukáže, co může být špatně, neseřídíš nic, max nová konfigurace polohy klapky, pokud půjde udělat
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Starty s plynem  Empty Re: Starty s plynem

Příspěvek  karloscz Thu Apr 06, 2017 2:02 pm

Diagnostika nic neukázala, ale pomohlo vyčištění škrtící klapky. Motor chytá bez pomoci plynu Very Happy
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Starty s plynem  Empty Re: Starty s plynem

Příspěvek  maky Thu Apr 06, 2017 2:20 pm

No nechci dělat chytrýho, ale dneska by se mělo zásadně startovat bez přidávání plynu ( pouze sešlápnout brzdu nebo spojku, já šlapu brzdu, šetřím spojku a ložiska motoru) a podobných fičůr co jsme museli dělat u škodovek a podobných posunovadel, počítač si to narovná jak je potřeba... každá odlišnost je náznakem, že něco není Ok!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Starty s plynem  Empty Re: Starty s plynem

Příspěvek  Maxim Thu Apr 06, 2017 5:12 pm

Zdravím,
nás s 2.0 16V tady na fóru moc není. Mě poslední rok taky občas zazlobí startování. Startér točí jako divej, ale nechytá to. Pak najednou začne jakoby blafat a při přidání plynu se to chytne a pohoda.
Auto denně startuje odhadem 10-20X , ale tohle se přihodí jen tak jednou - dvakrát do měsíce. Třeba teď, přes zimu to neudělalo ani jednou. Příjde mi, že je to spojený s vlhkostí. Kdzyž je venku přes den vedro a ráno rosa, nebo kdýž přes noc opravdu leje, tak se to stává častěji.

Jenže hledej závadu, která se ti objeví jednou za 200 startů Crying or Very sad

Klapku sání jsem během šesti let nechal čistit už dvakrát.Usazuje se v ní ušlehanej olej a umí to pěkně vrzat ...


Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Starty s plynem  Empty Re: Starty s plynem

Příspěvek  karloscz Thu Apr 06, 2017 9:03 pm

Taky startuju se spojkou a vždy jsem startoval, ať jsem jezdil s jakýmkoliv autem. Problém byl ale v tom, že pokud jsem nepřidal plyn, tak motor zdechnul. Stávalo se to pravidelností a to mě přestalo bavit. Diagnostika nic nehlásila a tak jsem vzal kus hadru s benzínem a klapku vyčistil. Jak píše Maxim - byla docela špinavá. Asi to pomohlo - startuju bez plynu Very Happy
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Starty s plynem  Empty Re: Starty s plynem

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru