Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

4 posters

Goto down

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? Empty Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

Příspěvek  Pule Mon May 13, 2019 11:20 am

Zdravím všechny, než se pustím do obvolávání vrakovišť, chtěl bych se místních odborníků zeptat na jejich názor.
Pustil sem se do výměny H7 žárovky (ne poprvé a doposud vždy bez větších problémů s úspěchem) na straně před spolujezdcem na našem meganovi II (vím, že je to scenic forum) s těmi více zkosenými světlomety. Shora to nešlo, tak jsem sundal kolo a podběh - má se tam lézt spodem. Před řidičem jsem to už dělal a brnkačka, povolí se drátky a 10 minut práce. Ale mechanismus zajištění H7 žárovky na straně u spolujezdce je jiný. Za boha jsem nemohl přijít na to, jak tu žárovku uvolnit z té čtyřhranné patice. Otáčení s paticí nepomohlo, ani žárovka nešla pootočit. V zoufalství jsem došel k názoru, že tam ta patice musí být nějak nastrčená a zabral sem. Bohužel, vytrhl jsem ji ze světla komplet. Vyndal jsem žárovku, ale zpátky už se mi to nasadit nepodařilo. Jsou tam takové tři tři zahnuté zobáčky, které tu patici drží na těle světla. Nicméně dva z nich to odnesly a teď to tam prostě nedrží.

https://pule78.rajce.idnes.cz/ulozeni_zarovky_H7/#ULOMENPACKY.jpg

https://pule78.rajce.idnes.cz/ulozeni_zarovky_H7/#IMG_20190513_121622.jpg

Půjde to vyměnit? Tedy, dá se to světlo rozebrat? Třeba svrchní průhledný plast od vnitřku světlometu? Ptám se proto, jestli budu muset na vrakovišti zkusit sehnat celé světlo nějaké pěkné nebo jestli nestačí koupit nějaké ošklivé (za 500,- je k sehnání) a vybrakovat vnitřek?

Díky za názor.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? Empty Re: Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

Příspěvek  R-ježek Mon May 13, 2019 3:09 pm

Jak se říká, rozebrat jde všechno a složit to je pak horší. Zkus sundat celé světlo, ( vím, pekárna, nárazník dolů atd. ) ale jinak na to asi přijdeš. Zkusil bych to takto. Možná by to šlo nějakým dobrým tmelem na kov přilepit nebo nějakým lepidlem odolným na teplo. Z vrakáče je to jistota, to si můžeš koupit vždy. Držím palce ať to lechce a rychle opravíš. Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? Empty Re: Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

Příspěvek  svar Tue May 14, 2019 7:04 am

Přilepit na tekutý kov a je to na furt.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? Empty Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

Příspěvek  Pule Tue May 14, 2019 8:09 am

Oboje zní dobře, jen mám trochu obavy z teploty, aby mi to pak nezačalo hořet, přeci jen je to hlavní světlo, a to bohužel svítí pořád, takže se to místo zahřívá asi dost.
Ten tekutý kov by asi taky mohl být, ale co jsem si narychlo četl, je to na spojování kovových částí. Bude to fungovat na spojení kovu a plastu? Ten lesklý výlisek, v kterém je vsazena čočka, je nějaký druh plastu. Každopádně sundání nárazníku a demontáž světla mě nemine. No, všechno je jednou poprvé. scratch


Naposledy upravil Pule dne Tue May 14, 2019 9:23 am, celkově upraveno 2 krát
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? Empty Re: Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

Příspěvek  maky Tue May 14, 2019 8:34 am

no pulíčku, sundat nárazník je to nejjednodušší, nesundavej ho celej, postup je následující, pod kapotou na příčce jsou špunty a šroubky, vyndat a vyšroubovat, vyšroubovat na každé přední straně podběhu ty dva šroubky, a vem kanystr a na něj polož kus papíru z krabice, nárazník rukama přizvední a na každé straně vysaď z blatníku a nahoře rukama nadzvedni a povytáhni nahoru a dopředu a nárazník polož na ten kanystr, vem 10 klíč trubkový nebo pokud tam máš šroubky na šroubovák ( měli by být 4 - dva zezhora a dva zezdola a světlo ke komplet venku, ) až to jednou uděláš, už jinak žárovky měnit nebuudeš.. hodně zdaru.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? Empty Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

Příspěvek  Pule Tue May 14, 2019 9:23 am

Co třeba tohle, myslíte, že to bude držet?

https://proprumysl.cz/loctite-3450-25-ml/?gclid=Cj0KCQjwzunmBRDsARIsAGrt4mubWbFGgEvie1-jn3UJk-e9rfY_iXlz7VeSYYY9uun3sXdeMP9hyWwaAm7yEALw_wcB

Bude to teplotní rozmezí mezi 50-100"C dostatečné?


Naposledy upravil Pule dne Wed May 15, 2019 6:38 am, celkově upraveno 1 krát
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? Empty Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

Příspěvek  Pule Tue May 14, 2019 11:27 am

.


Naposledy upravil Pule dne Mon May 20, 2019 2:33 pm, celkově upraveno 2 krát
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? Empty Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

Příspěvek  Pule Wed May 15, 2019 6:33 am

Ok, fajn, tak kamnářský tmel ani lepidlo nepřipadají v úvahu, na vysoké teploty ok, ale do v zimě se do mrazu absolutně nehodí. Zkusím něco sehnat v autokelly anebo ten tekutý kov.
----------------------------

Nejlíp mi vychází tyhle dvě věci

https://www.hornbach.cz/shop/Silikonovy-tmel-DEN-BRAVEN-Gasket-Sealant-vysokoteplotni-310-ml/4213975/artikl.html#artikeldetails

https://tmely-silikony-lepidla.heureka.cz/den-braven-gasket-sealant-tmel-25g-cerveny/specifikace/#section

https://www.autokelly.cz/Product/AC-T32010A/11939876

nebo ten tekutý kov.

Dáte mi někdo tipa, co vybrat?

Nikde sem nezjistil na kolik se to místo (parabola) u žárovky H7 může zahřát.
______________________________________________________________________
Oprava hotova, použitý těsnící tmel na motor a olejové vany, zatím drží.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne? Empty Re: Výměna žárovky H7 megane II - jsem v háji nebo ne?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru