Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

třesení motoru

5 posters

Goto down

třesení motoru Empty třesení motoru

Příspěvek  maky Mon Sep 30, 2019 7:13 am

Zdarec chlapi, v pátek jsem se vracel z cesty a najednou na semaforech jsem na volnoběh začal cítit takové třesení motoru - vibrace jako by šel na tři válce ( pamatuju u benzínů), ale otáčky stále na 850, ale pocitově jako by chtěl chcípnout, ale běžel, na odpočívadle jsem kouknul pod kapotu a nic zvláštního nevidím.. když na něj nahoře sáhnu tak necítím nějaké silné třesení, jede normálně a spotřeba je na 6,8 l na sto podle tankování od plné do plné. i podle počítače.. nemůže to dělat odcházející dvouhmota ??, nebo vstřik, dopoledne ještě zajedu na dia. ale co váš názor a zkušenost, Sali, Svare, Petře..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  svar Mon Sep 30, 2019 11:44 am

Silentblok motoru, snímač otáček, možná vstřik- kontrola na přepadech
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Mon Sep 30, 2019 6:26 pm

silentblok ten napravo je 2 roky starý a dle metody prst do mezery necítím, že by byl nadoraz, kámoš na servisu kde jsem byl dopoledne poslechl, pokoukal a po sešlápnutí plynu nekouří ani nekašle jde dobře až na to třesení, asi ta nejhorší varianta - dvouhmota ??? seklej setrvák, mám najeto 270 t. a zdá se původní... blbý je , že nezvoní, neklape, spojka jde také docela ještě solidně ?? a čidla otáček vačky a kliky jsem měnil loni... , nebo jsem si nasral do bot a ozývá se pomsta za umytí motoru vapkou ??? na kontrolu přepadů trysek nemá vybavení..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  svar Tue Oct 01, 2019 5:09 am

Vstřiky odzkoušíš i doma. Odpojíš přepady, dáš do nich hadičku průměru 4 mm, najdeš 4 stejný nádoby a do nich pustíš hadičky. Ucpeš přepad na čerpadle. Necháš běžet motor a sleduješ množství nafty v nádobách. Mělo by být přibližně stejný. Špatný vstřik bude mít víc.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  T_o_m Tue Oct 01, 2019 6:13 am

Načatá cívka?

T_o_m

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Tue Oct 01, 2019 7:00 am

Ahojh tome, to by bylo u prdlavky, ale jak vidíš v popisku chrochtu, ale i tak díky za příspěvek, mej se
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Wed Oct 02, 2019 10:24 am

zdarec, tak jsem dnes vyrazil na nákup a hned u zavírání vrat mi přišlo něco divnýna autě .. světe drž se ono to třesení není... prostě motor se točí jako vždy ale třesení žádný nejní.. ( peněženka zatím potěšena a snad to vydrží a neposere se to před vánoci.. ), ty vstřiky jsem ještě nokontroloval, páč jsem vemeno líný, zase už letos po 4 rozebírat celej horní předek se stěračema a odšroubovat zase sání... tak uvidíme řekl slepý...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Thu Oct 03, 2019 11:28 am

Tak mi tio povýsknutí na dlouho nevydrželo, odpoledne jsme se ženou vyrazili do Prahy splnit hlídačský povinnosti a hned u vrat mě radost přešla zase to podivné třesení... doprčic to jsem zvědav co se z toho vyklube a kolik to bude stát, a hlavně kdy ???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Mon Oct 14, 2019 9:23 am

Tak jsem byl na dílně na dia a žádné závady to nepíše... tak jsme spustili dia vstřiků a napsal to diagram : vstřik
1) + 2,42, po asi 3 minutách běhu spadl na + 1,9
2) - 1,03
3) + 0,34
4) - 1,5
Tak co na to Jardo mám ještě změřit ty přepady vstřiků, furt mě mate te začouzený výfuk.. mastný saze..
Ještě diotaz co bylo příčinou toho kleknutí motoru Jiry ?? nebylo to náhodou něco podobnýho ??
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  svar Tue Oct 15, 2019 10:26 am

Když uděláš přepady, tak máš jistotu, který je KO. Možná už je čerpadlo KO a likviduje vstřiky. Něco o tom vím. Nech ještě změřit tlak na liště pokud bude kolísat, tak je to asi taky čerpadlem.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  svar Fri Oct 25, 2019 8:30 pm

Co stařecký třes tvýho motoru? Máš vyřešeno?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Sat Oct 26, 2019 6:17 am

ale kdepak, jsem to starej lenochod, momentálně jsem řešil STK dcery RGS III., ( úspěšně), a ďubku na svým předním oknem.. ( také úspěšně), ale na ty vstřiky se chystám po neděli ( pokud nebude již pozdě ),
no znáš to žena potřebuje jet každý sden někam a když zrovna nejede žena, tak pošle mě.. dnes jede například po hřbitovech za předkama.. já budu vařit slepici na peprice s knedlíkem a slepičí polívku s nudlema a drožďovejma knedlíčkama ... tak se mějte a žijte v pohodě
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  MacaC Wed Oct 30, 2019 2:57 pm

přisadím si - mám sice benzín, ale taky sem mi začal přenášet od motoru vibrace, někdy více, někdy méně. Dokonce jsem s ním zajel do servisu a borci, že to nic není. scratch  Kdyby prý natočili nového megana, že bych koukal. Mám podezření na silentbloky motoru, prej sou tam tři, dva z nich už sem před lety měnil..třetí je někde na převodovce a blbě se mění(to  mi bylo sděleno)
Plus mi ještě při rozjezdu se zatočenými koly občas lupne od motoru.Já to tedy přičítám taky nějakému uchycení, protože jinak to nedělá.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  mirtecek Tue Nov 05, 2019 5:51 am

Ahoj. Ak to nejako vyriešiš daj vedieť...
Mám úplne taký istý problém už dva roky od výmeny rozvodov keď je teplejšie auto sa na volnobehu celé rozvibruje ked je zas takto chladno tak strašne huči a duní pri teplote od 10 až 14 stupňov je to skoro v poriadku už som skúsil skoro všetko nikto si stým nevie rady... najnovšie mám tip na napínak rozvojového remeňa...
mirtecek
mirtecek

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 22. 06. 18

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Wed Nov 06, 2019 8:34 am

Jo příští týden jsem slaměný vdovec, a tak nikdo nebude prudit, že nutně potřebuje k holiči či do cukrárny... hned v pondělí to rozdělám a pošéfuju ty přepady atd.. pak dám vědět jak dopad opat..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  mirtecek Wed Nov 06, 2019 9:09 am

Poviem ti takto čo všetko sme pozerali na mojom.

Vstreky - ok
Čerpadlo - ok
Vymenená spojka + dvojhmota
Rozvody - ok
Silentbloky motora tak isto ok ešte skúsim dať vymenit horny silentblok ževraj by to mohlo pomôcť.. ak nie skúsim ešte napínaciu kladku rozvodov
mirtecek
mirtecek

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 22. 06. 18

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Wed Nov 06, 2019 11:47 am

Tak to už jsi prolezl všechno co mě napadá, sem zvědav co objevím, mě to přijde jako když mám někde excentr a ten rozklepe celý auto, silentbloky to nejsou, páč nic nedrnčí, ale celý auto se na volnoběh klepe, když přidám tak sice to klepání ( néé zvukový , je to potichu) jako se zmírní ale to bude tím, že se zrychlý a už nejni tak intenzivní.. Jako nějaká nevvyvážená hmota, ale spojka jde normálně, a ani vypnutí spojky na to nemá vliv.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  mirtecek Wed Nov 06, 2019 11:58 am

Pri brzdení dole kopcom na rýchlosti ti auto huči a duní či nie ?
mirtecek
mirtecek

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 22. 06. 18

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  svar Wed Nov 06, 2019 12:13 pm

maky napsal:Tak to už jsi prolezl všechno co mě napadá, sem zvědav co objevím, mě to přijde jako když mám někde excentr a ten rozklepe celý auto, silentbloky to nejsou, páč nic nedrnčí, ale celý auto se na volnoběh klepe, když přidám tak sice to klepání ( néé zvukový , je to potichu) jako se zmírní ale to bude tím, že se zrychlý a už nejni tak intenzivní.. Jako nějaká nevvyvážená hmota,  ale spojka jde normálně, a ani vypnutí spojky na to nemá vliv.
Ještě mě napadla hlavní řemenice na klice. Ta je jaky dvouhmotová. Když se ta guma utrhne, tak třese.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Wed Nov 06, 2019 7:21 pm

Ne při jízdě z kopce je klid, dokonce do křižovatek dojíždím na kvalt - brzdím motorem a nic nehučí, neduní nic prostě jen se třepe, no ta řemenice mě taky napadla, dokonce už jsem jí při posledních rozvodech měnil, byla utržená, ale to se zjistilo až když jí kluci okoukli při výměně řemenu, pokud se nepletu tak na ní je nějaká značka a podle ní se to pozná ?? No uvidíme jdu do toho po neděli.. teď se modlím aby to někde nekleklo jako Jirkovi a Salimu... ( když to nejmíň potřebuješ..)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  mirtecek Mon Dec 30, 2019 11:32 am

Ahoooj.. tak ja mam trasenie uz vyriešené bol to hlavný silentblok na motore .. vymenený za 20min... auto ako úplne nové uplny iný zvuk motora nevybruje, nehuci netrasie celým autom.. vyriešil a vymenil som si to sám v servisoch chceli meniť spojku, dpf, cerpadlo, rozvod a mnoho drahých veci.. som rád že som si to poriesil za 50e sam
mirtecek
mirtecek

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 22. 06. 18

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  maky Mon Dec 30, 2019 8:06 pm

No ta řemenice je OK, stále platí že až jednou se nastvu tak zkusím ty vstřiky ale dnes jsem se vrátil z termálů a třese to stále víc, tak se budu muset naštvat, vzít modračky a zamazat ručky... , te´d jsem mluvil o třesení motoru s chlápkem a ten taky vyměmnily kde co a častým kontrolováním a vyměňováním vstřiků poškodil halvu a tak dal novou hlavu a vstřiky a bylo po problému, ale stálo to víc než to auto, ale ten silentblok by asi bylo to nejjednodušší řešení, ale na druhou stranu se mi nelíbí očouzenej vejfuk, takhle to nikdy nebylo.. taky spotřeba se zvýšila na 7 litrů... před tím jsem míval okolo 6,5- 6,8....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

třesení motoru Empty Re: třesení motoru

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru