Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

spotřeba volnoběhu

2 posters

Goto down

spotřeba volnoběhu Empty spotřeba volnoběhu

Příspěvek  vasekherda Sun Nov 10, 2019 8:27 pm

Zdravím.
Zajímala by mne spotřeba při volnoběhu u motoru 2,0i 99 kW v Grand Sceniku, rok výroby 2004. V mém případě mne přijde docela vysoká (tedy při jízdě na 30 km/h kdy jí indikuje počítač). Dnes mě to ukazovalo i 6 l/100 km (asi při rychlosti 40 až 60 km/h).
Pak mne přijde že docela dlouho trvá při brždění motorem než spotřeba klesne na nulu (někdy ani neklesne). Je toto běžné?

Za info díky.


Jinak nemáte někdo nazbyt naviják rezervy, případně sadu ráfků (kol)?

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

spotřeba volnoběhu Empty Re: spotřeba volnoběhu

Příspěvek  sali Sat Nov 23, 2019 6:55 am

Ahoj, palubní počítač v našich autech není kalibrované měřidlo. Mám doma čtyři auta, další tři v práci a každé si ukazuje na okamžité spotřebě co chce.
Vynuluj, ujeď 5tis km a zapiš si aj spotřebu podle tankování. Celkem spolehlivě funguje údaj o průměrné rychlosti a mě na takové to rodinné ježdění a lítačku po okrese vychází rychlost podle období mezi 40 až 45 km/h. U takového průměru rychlosti bych předpokládal u 2,0 benzínu že by ses měl udržet podle zatížení na hodnotách 8 - 9,5 l pokud bys byl výrazně jinde tak bych hledal závadu. Jinak to pusť z hlavy a užívej.
Hoj sali

P.S. na naviják a ráfky napiš do sekce bazar koupě
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» LPG

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru