Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brzdové kotouče a destičky

+33
petr novy
ivvan
Karlučo
Pule
Pajin
hudy
hagarko
monas.cz
palladin
michalsonboss
Děda
Rostini
Nomed
Lukyn
maky
Vranik
Kopy
lenin2001
ScenicNoir
_Mickey_
Lazak
Popenec
nera738
scenic1.5dci
Prašík
Koci
bambinot
svar
berko
xxmirek
sali
mistrli
Grandík
37 posters

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Karlučo Mon Aug 18, 2014 5:15 pm

Zdar hoši. Vadí, že je kotouč takhle jen zčásti sjetý? Respektive jak docílit toho aby byl kotouč sjetý po celé destičce? Teď tam jsou nějaké Texary a měkčí je jen snad polystyrén. Pokud bych měnil destičky tak bych musel líznout kotouče na soustruhu nebo stačí jen vyměnit destičky?
Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 YeWnN9
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  petr novy Mon Aug 18, 2014 5:50 pm

je přeci jedno jak to máš sjeté..důležitější jsou výsledky na brzdovém válci..nesouměrnost a účinnost :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Karlučo Mon Aug 18, 2014 5:52 pm

No podle mě to určitě jedno není.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Tue Aug 19, 2014 7:05 am

Zadky nebrzdí tolik jak předek. Proto se kotouč nesjíždí po celé ploše. U všech aut to vypadá stejně. Na výměnu desek by bylo lepší mít celou plochu, ale po pár km to bude stejný. Navíc nový kotouč má 10-11 mm, dolní hodnota je 9 mm. Takže moc na stočení tam není. Měnil jsem jenom desky bez stáčení kotoučů a sedly si pěkně.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Popenec Tue Aug 19, 2014 11:50 am

Počkej až vyfotím své zadní kotouče. Ten zadek prostě vůbec nebrzdí. Nikde není ani čárka po deskách. Minulý rok jsem byl na technické a povídám tomu technikovi, že se bojím o to, že mi zadek vůbec nebrzdí. Sjal na ten válec a brzdilo to úplně normálně. Šlo slyšet, jak se ta rez začala obrušovat, ale jen v takových milimetrových čárkách. Říkal, že je to v pořádku, tak to neřeším... Co mě teď hrozně sere je to, že mi neskutečně kopou přední kotouče. Když brzdím jemně, tak to cítit nejde, ale jak tomu trochu přišlápnu, tak se mi úplně chvěje noha na pedálu a případá mi, že to tím i hůř brzdí. Nevím co s tím. Kotouč je sjetý rovnoměrně a desky jsou taky rovné. Mám to nechat sjet na soustruhu ty kotouče, nebo co s tím? Mám je na autě 2 a půl roku. Jsou to ATE a upřímně tyhle brzdy mi na auto už rozhodně nepůjdou.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  maky Tue Aug 19, 2014 7:56 pm

Ano kopání do volantu při brzdění je způsobeno házejícím předním kotoučem!!! Někde jsi brzdy rozpálil a zůstal stát na brzdě!! Je to velice nepříjemné, ale jinak než přesoustružením nebo výměnou se toho nezbavíš!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  petr novy Wed Aug 20, 2014 4:57 am

...ani jsem nechtěl říkat, jak vypadají ty moje kotouče zadní...dí katastrófe !!! dal jsem dopředu chlazené od cimermana a dozadu zase jen destičky...a ono se to srovná...nicméně, na válcové brzdě ten zadek brzdí velice dobře..žádná nesouměrnost...a účinnost je ok...takže zadní kotouče neřeším...jen to nevypadá hezky.. :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  ivvan Wed Aug 20, 2014 7:51 am

ja mám tie zadné kotúče obrúsené na celej ploche, možno to je tým že boli trochu pridreté, respektíve sa nevracali.
inak mi aj klesla spotreba o pol litra ked som dal nové platničky a vyčistil, je to možné že by to tak brzdilo, že to spravilo aj pol litra na spotrebe?

ivvan

Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 29. 09. 12

http://fytoterapia.albumy.biz/

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Wed Aug 20, 2014 12:17 pm

ivvan napsal:ja mám tie zadné kotúče obrúsené na celej ploche, možno to je tým že boli trochu pridreté, respektíve sa nevracali.
inak mi aj klesla spotreba o pol litra ked som dal nové platničky a vyčistil, je to možné že by to tak brzdilo, že to spravilo aj pol litra na spotrebe?
Pokud byly kotouče lesklý po celé ploše, tak by to i možné bylo. Ty brzdy musely být i cítit při delší cestě
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  ivvan Wed Aug 20, 2014 2:01 pm

hej, bol teplý až horúci disk po dlhšej jazde, prišiel som na to tak, že sa ozýval pískot počas jazdy, tak po 20min jazde to začalo a občas popiskovalo, ked som išiel do zatáčky tak to prestávalo, tak som myslel že je to predok, ale bol to zadok.
chcel som meniť aj predné platničky, ale tie vyzerali že sú tak ešte 2/3 nezodraté (mal som požičané z predajne aj predné, že ich vymením, tak nakoniec som im ich vrátil nepoužité). Inak ja mám to auto 4 roky, najazdené má dokopy 180 tisíc za 6 rokov (z toho 130 tisíc za prvé dva roky) a platničky som ešte nemenil, až teraz ten zadok.

ivvan

Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 29. 09. 12

http://fytoterapia.albumy.biz/

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Wed Aug 20, 2014 4:56 pm

To už ty kotouče snad stihly i změnit barvu a desky musely být pěkně spálený.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  ivvan Wed Aug 20, 2014 5:45 pm

farba bola v pohode, doštičky boli na minime.
zrejme to nebrzdilo stále, to pískanie tiež nebolo súvislé, väčšinou na dlhšej rovinke to pískalo.

ivvan

Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 29. 09. 12

http://fytoterapia.albumy.biz/

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Efendy Sun Feb 01, 2015 5:48 pm

Tak mám předek také za sebou, jelikož jsem to potřeboval udělat rychle a levně, vzal jsem desky i kotouče starline. Teď bude asi dost komentářů že je to šunt a že jsem udělal chybu, ale prostě nejsou prachy na lepší a už to bylo nevyhnutelné takže starline. Mám najeto 202000, tak uvidím kolik vydrží. Při výměně mě provázelo pár problémů, stržená ráčna a zlomená klika u heveru Smile. Jinak pohoda, cca. 2 hodky v poletujícím sněhu při -2C před barákem Smile

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Jak na to

Příspěvek  Michal 1.9 dci 96kw Mon May 08, 2017 7:29 pm

Ahoj mam takovy dotaz.Bylo mi řečeno,že pri výměně zadních brzd se musi odbrzdit nejak prez diagnostiku zadek a pak se teprv může zacit menit. Prý kvuli modulu el parkovací brzdy.Je to pravda? Mam granda kratce tak bych to nerad nejak posrajdil..Nebo jak měníte vy?Diky za rady..
Michal 1.9 dci 96kw
Michal 1.9 dci 96kw

Poeet p?íspivku : 21
Age : 40
Location : Chocen
Registration date : 19. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Jak na to

Příspěvek  Michal 1.9 dci 96kw Mon May 08, 2017 7:30 pm

Ahoj mam takovy dotaz.Bylo mi řečeno,že pri výměně zadních brzd se musi odbrzdit nejak pres diagnostiku zadek a pak se teprv může zacit menit. Prý kvuli modulu el parkovací brzdy.Je to pravda? Mam granda kratce tak bych to nerad nejak posrajdil..Nebo jak měníte vy?Diky za rady..
Michal 1.9 dci 96kw
Michal 1.9 dci 96kw

Poeet p?íspivku : 21
Age : 40
Location : Chocen
Registration date : 19. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Tue May 09, 2017 5:10 am

Pokud máš II řadu, tak stačí jenom zatlačit pístky pomocí přípravku. Pokud máš III řadu, tak se musí přepolovat motorky a pístky se zatlačí motorkama na brzdičích
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Michal 1.9 dci 96kw Tue May 09, 2017 6:21 am

Mam rok 07 takze myslim ze je to ll rada. To se mi ulevilo.Mechanik me strasil že kdyz to budu delat sam bez toho odbrzdeni pres diag.tak se pak stahnou lanovody a prasknou nebo se zkurvy ta jednotka el.parkovaci brzdy.A mam si treba dat na neco pozor pri výměně?
Michal 1.9 dci 96kw
Michal 1.9 dci 96kw

Poeet p?íspivku : 21
Age : 40
Location : Chocen
Registration date : 19. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Tue May 09, 2017 7:13 am

Nemá tě v podstatě co překvapit . Potřebuješ něco takovýho https://www.ahprofi.cz/sada-pro-zatlaceni-brzdovych-pistku-kotoucovych-brzd-5-ks.htm aby se daly pístky zatlačit. Před prvním zatažením ručky je potřeba několikrát pořádně našlapat, aby se dostaly pístky do ideální polohy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Michal 1.9 dci 96kw Tue May 09, 2017 7:41 am

Ok ja sahu na zatlaceni mám to je v poho jen jsem se chtel zeptat jestli me s tou elektrickou neceka nejaky problem nebo prekvapko.dik moc za rady
Michal 1.9 dci 96kw
Michal 1.9 dci 96kw

Poeet p?íspivku : 21
Age : 40
Location : Chocen
Registration date : 19. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  maky Tue May 09, 2017 9:15 am

To elelktrické zatažení je na III scenicu, a kupodivu je to podstatně snažší než na našem II, tam stačí 2 kousky kablíku a dvě samičky a dva samečkové konektorů a jedem... je to popsaný ve scenicu III.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Michal 1.9 dci 96kw Tue May 09, 2017 9:50 am

Mam to tam teda nebo ne?ted jsi me zmatl.
Michal 1.9 dci 96kw
Michal 1.9 dci 96kw

Poeet p?íspivku : 21
Age : 40
Location : Chocen
Registration date : 19. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  maky Tue May 09, 2017 10:07 am

Michale mateš sám sebe i nás... doplň si podpis ať vidíme co máš za mazlíka a pak můžeš sůsat rady jedna báseň... ale vzhledm k roku výroby máš Scenic II, a tudíž sice elektrickou ručku ( tos také nenapsal.. ) nebo normál klacek... a v obou případech máš v brzdičích mechanickou ruční brzdu, kterou ti v případě elektriky za lanovody tahá motorek v brzdící jednotce pod podlahou kufru. Ale na to ti postačí ten porychtunk na zatlačení pístků do válečku brzdiče a tím zasunutí samostavu brzdy.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Domiq07 Fri Jan 26, 2018 11:45 am

Ahoj.

Rozhodol som sa, ze uz je najvyssi cas na vymenu brzdoveho ustrojenstva (najazdene 193 290 km), kedze uz pri vymene letnych kolies som si vsimol, ze su v hroznom stave. Po precitani si tematu kotuce a oblozenie som sa rozhodol, ze na predok namontujem zn. ATE a  na zadnu napravu este uvidim podla ceny Wink, ale rozhodujem sa medzi znackou ATE, TRW alebo VALEO. bounce  Original boli v predu ATE a v zadu su TRW. Navyse mi prestala brzdit jedna strana pri zatiahnuti rucnej. Vypada to na zodrate oblozenie a o kotuci nehovoriac lebo mechanizmus funguje ako ma. Snad si to vsetko pekne sadne a dufam, ze vydrzia minimalne tolko co povodne Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 19836
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Sun Jan 28, 2018 8:54 am

Ta ručka nemusí brzdit kvůli nevracení páčky na brzdiči.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Domiq07 Sat Feb 03, 2018 11:13 pm

prehodil som platnicky a brzdila v pohode po zatiahnuti. tak som kupil nove ze ich vymenim, ale akosi sa mi nepodarilo zatlacit valcek!  este aj prachovku som roztrhol  Mad  (otacala sa spolu s valcekom) a po namontovani povodnych platniciek sa mi rozsvietil servis a stop na palubovke. takze musim objednat prachovku a pustit sa do toho este raz, ked ma nebude tlacit cas ako posledne. Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 872631 kotuce su este ako tak v norme ani loziska nepocut,,,,takze zostavaju povodne Cool
inac predok som vymenil komplet a sadlo si to cca po 150km. teraz to brzdi jak fras, takze sa musi slapat na pedal opatrne  rabbit  rabbit
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 6 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru