Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

+7
jirkaol
danstav
Jongo
svar
jaris
vecino
MartinLM-SK
11 posters

Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  MartinLM-SK Sun May 03, 2009 7:42 am

Ahojte, skôr ako ma prekvapí voda v podlahe rozhodol som sa skontrolovať priechodnosť odtokov dažďovej vody v priestore pod predným sklom.
Potrebný čas : cca 2 hod.
Náklady : 0,- Sk

Potrebné náradie okrem vysávača :
Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000573ev4.th
prstencový kĺúč 16, hviezdicový bit, nádstavec na matku 10

Neočakávajte žiadne úskalia. Všetky skrutky a matky sú jasne viditeľné, nič netreba hladať, ani špekulovať ako a čo zdemontovať. Otvorte prednú kapotu vozidla :
Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000571sd0.th

Zdemontujte pravý plastový diel :
Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000569qr0.th

Zdemontujte komplet stierače. Ramená stieračov sú osadené v drážkovanom kónuse. Je ich potrebné po odskrutkovaní matky s použitím väčšej sily opatrne vykývaním uvoľniť. Pri opätovnom nasádzaní ramien stieračov sa riaďte podľa značiek na prednom skle :
Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000568pg1.th Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Mr370scenic8pdfadobereac.th

Zdemontujte zvyšok plastového krytia :
Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000567xh4.th

Po oboch stranách, hneď vedľa horného uchytenie predného tlmiča sa nachádzajú po dva odtokové otvory. Keď som ich zalial vodou, tá cez ne odtekala popod plastové obloženie predného blatníka von z auta. Pre lepšiu orientáciu som do otvorov zastrčil skrutkovače :
Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000556xm0.th
Detail otvorov :
Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000557lq3.th Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000559ju3.th

Takto som to mal zanesené ja :
Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000563su0.th

Pred a po vyčistení :
Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000561wg8.th Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000565mu5.th

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000562tj1.th Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom P1000566az4.th

Pri skladaní postupujte v opačnom poradí. Veľa zdaru!


Naposledy upravil MartinLM-SK dne Sat Jul 18, 2009 9:56 am, celkově upraveno 1 krát
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  vecino Wed Jul 08, 2009 9:49 am

Můžu se zeptat jak sundat ty stěrace ? Je na nich potřeba něco povolit anebo je můžu jen silou vytáhnout směrem nahoru ? Zkoušel jsem to, ale drží fest. díky
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  jaris Thu Jul 09, 2009 9:06 am

HOY, tak jak píše o kousek výš Martin, povolit matku a nestydět se zabrat směrem nahoru. Pokud nebyly delší dobu sundané, drží potvory. Než je tam vrátíš, stačí máznout nepatrně grafitkou a příště vyskočí samy. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  vecino Mon Jul 13, 2009 11:55 am

Tak jsem to nakonec zvládnul ... ty stěrače držely jak přikovaný, ale nakonec jsem je udolal. Very Happy Paráda ... Martine díky za návod.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  svar Tue Jul 14, 2009 7:32 am

vecino napsal:Tak jsem to nakonec zvládnul ... ty stěrače držely jak přikovaný, ale nakonec jsem je udolal. Very Happy Paráda ... Martine díky za návod.
Když něco nejde silou, tak je potřeba použít sílu ještě větší lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Odtoky

Příspěvek  Jongo Sun Nov 29, 2009 3:41 pm

Pri prejazde zákrutami počujem v kabíne akoby prelievať sa vodu.
Myslíte, že to môže byť spôsobené zanesením odtokov a zdržiavaním sa nejakej zvyškovej vody v priestore pod čelným sklom?

Jongo

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 27. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  danstav Thu Oct 24, 2013 8:30 am

Tak jsem dnes také absolvoval tuto fázi přípravy na zimu. Navíc jsem použil kompresor, jeden z odtoků nešel jinak zprůchodnit.
Děkuji za návod ;-)
danstav
danstav

Poeet p?íspivku : 37
Age : 45
Location : Mladá Boleslav
Registration date : 03. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  jirkaol Mon Jun 02, 2014 12:35 pm

Tak jsem o víkendu čistil ty kanálky a jeden ne a ne povolit, potvora, pořád mi tam stála voda. Nezbylo mi nic jiného, než sundat kolo, sundat podběh, (všechny ty plastovy čudliky co ho drží se podařilo zachránit), objevil jsem toto viz odkaz. http://jirkaol.rajce.idnes.cz/Renault_Scenic_II_1.9_Dci_r.v._2004#20140601_142354.jpg
Dávám to sem pro ilustraci, aby jste viděli, jak ta hadička asi vypadá a jaký má tvar. Nechtějte vědět co všechno za bordel tam bylo.
Za  to rajče sorry, ale na Imageshack už mi to nějak nejde uložit. Jo trial verze je fuč...
S pozdravem Jirkaol
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  Popenec Sat Jul 16, 2016 8:31 pm

Kluci nemáte náhodou někdo ještě ty obrázky? Dnes se mi vyvalila voda na nohy. Jde slyšet i jak voda přetéká tam a zpátky někde v předním prostoru. Popsané je to pěkně, ale obrázky by přeci jen bodly... Předpokládám, že do rána bude v autě kaluž jako kráva, takže se do toho budu muset zítra pustit. Bohužel mám odpolední, tak doufám, že to stihnu. Jen jedna taková perlička. Když jsem zapnul topení, tak jsem slyšel, jak to tu vodu asi nasálo, protože to mělo takový zvuk. Už od koupě mi nefunguje rychlost otáček topení na 2. Dnes jak jsem jel z práce to normálně začalo fungovat. Po příjezdu domů už to zase nefunguje :-( Jsem myslel, že to ta voda nějak opravila.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  Popenec Sun Jul 17, 2016 12:55 pm

Tak hotovo. Za půl hodiny nebylo co dělat. Nejhorší ze všeho bylo sundat sterace. Jinak i dle popisu bez obrázků to je pohoda. Takže Martinovi velké díky za postup.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  karloscz Thu Dec 22, 2016 7:08 pm

V sobotu jsme dělali rozvody a také jsem objevil tu hadičku co vede z odtoku. Nebyla ani moc zanesená, ale byl tam hnusnej sliz. Pro jistotu budu postupovat podle návodu výše.
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  karloscz Fri Jan 06, 2017 8:47 pm

Hoj. Fotky v úvodním příspěvku nejdou otevřít, tak vkládám vlastní odkaz.
http://www.rajce.net/a13634660


karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  Domiq07 Sun Nov 05, 2017 3:31 pm

karloscz napsal:Hoj. Fotky v úvodním příspěvku nejdou otevřít, tak vkládám vlastní odkaz.
http://www.rajce.net/a13634660



TAK UZ ANI TIETO FOTKY TI NEFUNGUJU Wink
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  karloscz Sun Nov 05, 2017 7:03 pm

Tak ti nevím chlape. Zkoušel jsem odkaz a vše funguje
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  maky Mon Nov 06, 2017 9:59 am

Karlosczi je to v pohodě, neděs se, kdoví na co koukal chlapec... no a když odstrojí tak uvidí..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  Domiq07 Tue Nov 07, 2017 9:48 pm

tak sorry chlapci asi to nefunguje len mne. skusal som aj cez iny prehliadac a proste mi nacitava a nacitava a nic nenacita Sad a v pohode maky, ked som odstrojil tak iba trosicku ihlicia Laughing
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  maky Wed Nov 08, 2017 12:51 pm

Tak vidíš Domi, a když přestaneš jezdit šukat do lesa tak budeš mít navždy pokoj...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom Empty Re: Čistenie odtokov dažďovej vody pod predným sklom

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru