Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

+5
Efendy
Nomed
vecino
nera738
MartinLM-SK
9 posters

Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  MartinLM-SK Sun May 03, 2009 7:57 am

Ahojte, prestali mi svietiť tlačítka vo dverách na ovládanie okien. Aby som zistil, aké wattové žiarovky tam idú navštívil som servis Renaultu. Na moje prekvapenie mi oznámili, že sa dá kúpiť len celý kus tzn., aj s mikrospínačmi. Samotné žiarovky sa v tlačítkach vymeniť nedajú. Oni proste vymieňajú kus za kus. Tieto nové tlačítka sú vraj osadené už LED diódami. Nedalo mi to, pekne som im poďakoval a pokúsil som sa pomôcť si sám. Tu je výsledok s ktorým sa rád podelím s vami. Možno to niekomu tiež pomôže.
Čas na výmenu : cca 30 minút
Náklady : 30,- Sk LED dióda, 17,- Sk žiarovka (ja som sa rozhodol pre LED diódu z dôvodu jej dlhšej životnosti, menšej spotreby el. energie, je možné si zvoliť farbu svietenie LED diódy podľa interiéru, alebo farby karosérie)

Potrebné náradie :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P1in4.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

Vybraté tlačítko z dvier :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P2ux2.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

Vybratý mikrospínač z tlačítka. Držia ho v ňom po dve západky na každej strane. Tá modrá vypuklina to je žiarovka na ktorej je natiahnutá modra gumička :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P3ay7.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

Detail mikrospínača. Toto dostanete kúpiť v Renaulte. Troška som povytiahol žiarovku aj s päticou, aby bolo vidno kontakty :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P4hu0.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

Stiahnutá pätica so žiarovkou z mikrospínača. Zo žiarovky je stiahnutá aj modrá gumená čiapočka. Stiahnuť päticu z kontaktov ide ľahko, aj nechtom :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P5ss6.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

Teraz to vidíte všetko pekne rozobraté :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P6yc3.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

Na porovnanie stará žiarovka a nová LED dióda. Ja som použil LED diódu na 12V typ L 934 MBDL, modré rozptýlené svetlo. Pozor na polaritu, dlhá nožička je +. No nič sa dióde nestane aj keď ju prepóľujete :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P7jc5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

Osadená LED dióda v pätici. Už nie je potrebné nasadzovať modrú gumenú čiapočku :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P8np5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

LED dióda pred nasadením do mikrospínača. Všimnite si jej upravené kontakty. Sú o niečo hrubšie ako kontakty pôvodnej žiarovky a preto sa nedajú tak isto zapojiť do mikrospínača :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P9lj5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

Zapojené a rozsvietené :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P11li5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

Veľa zdaru !


Naposledy upravil MartinLM-SK dne Wed Jan 20, 2010 5:59 am, celkově upraveno 1 krát
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  nera738 Tue Jan 12, 2010 6:18 am

nevedel by si mi povedat či majú byť osvetlené aj tlačítka tempomatu(na volante) nikto mi to nevie povedať a renault je dosť daleko Embarassed
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  vecino Tue Jan 12, 2010 10:42 am

NE ty určitě podsvícený nejsou ... do volantu ani není veden žádnej kabel se šťávou. Proto ty tlačítka jsou tvarovaný, aby jsi je lehce nahmatal.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  Nomed Tue Jan 19, 2010 10:46 am

no takze cez vikend sa asi budem hrat ......diody su uz kupene Very Happy
a aby som nezabudol nie su tam treba ziadne odpory ...primontovat Shocked

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Jan 19, 2010 2:50 pm

Nomed napsal:a aby som nezabudol nie su tam treba ziadne odpory ...primontovat Shocked

To sa pýtaš, alebo konštatuješ ?
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  Nomed Tue Jan 19, 2010 3:16 pm

MartinLM-SK napsal:
Nomed napsal:a aby som nezabudol nie su tam treba ziadne odpory ...primontovat Shocked

To sa pýtaš, alebo konštatuješ ?

pytam ...... nie som elektrikar .....u teba v navode som to nenasiel ....a ked som prezeral sranky RCČ kvoli tej mojej hlaske ....co je v inej sekcii nasiel som tam takisto vymenu za diody http://ulozto.cz/3188428/ledky.doc[/code] a daval tam nejake odpory R1206 2k2 tak som sa chcel spytat ci su tam podstatne alebo nie Embarassed

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  nera738 Tue Jan 19, 2010 5:25 pm

doparoma chlapi. kde tie diody kupujete? ja som to nikde nezohnal tak som tam dal pôvodné žiarovky. ked sa vypália tak som zase nahratý. nemôžete kúpiť aj mne a poslať dobierkou? Very Happy
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  Nomed Tue Jan 19, 2010 6:32 pm

nera738 napsal:doparoma chlapi. kde tie diody kupujete? ja som to nikde nezohnal tak som tam dal pôvodné žiarovky. ked sa vypália tak som zase nahratý. nemôžete kúpiť aj mne a poslať dobierkou? Very Happy


no a som bol u nas v elektre kde sa predavaju ziarovky,vsavace a nahradne veci pre elektronikov odpory,svabiky seliake el.koncoky veci na audio ...taky vse elektro obchodik lol! no a 5ks(chcem ich uz vymenit secky ..kupoval som modre clown ) ma stalo neakych 3,31E Smile

skus sa na ne este spytat v nejakej mototechne co predava tuningove veci ..to som mal variantu 2 Very Happy

len neviem ci tam je ten odpor podstatny alebo nie
Question

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  nera738 Tue Jan 19, 2010 7:29 pm

ono ak máš normálne diody 3v tak treba lebo na 12v baterke by ti spravilo puk. ale ked máš 12v diody tak sú stavane do auta a kuchynských liniek cyclops. vela štastia len si daj pozor pri kúpe. ja neviem kde to mám kupit. u nás to nikde nieje. ešte skusim ten tuning.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  Nomed Tue Jan 19, 2010 7:34 pm

nera738 napsal: len si daj pozor pri kúpe. ja neviem kde to mám kupit. u nás to nikde nieje. ešte skusim ten tuning.
pozor na co ?

ak nezozenes pisni poslem Very Happy

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  nera738 Wed Jan 20, 2010 5:56 am

myslel som pozor na tie volty. musí byť 12v.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Jan 20, 2010 6:03 am

Nomed napsal:.....u teba v navode som to nenasiel ....

Akože si to tam nenašiel. Je to tam :

Na porovnanie stará žiarovka a nová LED dióda. Ja som použil LED diódu na 12V typ L 934 MBDL, modré rozptýlené svetlo. Pozor na polaritu, dlhá nožička je +. No nič sa dióde nestane aj keď ju prepóľujete :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky P7jc5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Thpix

A tak ako píše "nera738" ak použiješ LED-ky na 12V nemusíš použiť odpor.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  Nomed Wed Jan 20, 2010 8:56 am

No tak som tam este dneska pre istotu zasiel ... do predajne ci su to 12 ale 3V diody tetula predavacka si nebola ista tak sme vitiahli trafo a prask hned prva exla .... tak sme zistili ze mi predala 3V miesto 12 tovar vymeneny a odpory nemusim letovat Very Happy

povodne som chcel ziadat ten typ co si pisal len som si ho nestihol opisat :S

no a 1 som namontoal ..........ale asi ln docasne diody co mam su 2x vecsie ako tie ziarovky Crying or Very sad takze budem muset zas vybehnut do elektra kupit mensie .... flower to je tak ked niekto nieco nerozobere a nekukne jak je to velke Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky 872631

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  Efendy Mon May 16, 2011 7:24 pm

Pokud by měl někdo zájem o originál žárovičky, tak já je cca. před půl rokem kupoval pro kamaráda (do Laguny) v Hondě, kus=10Kč (gumičku schovat, nevyhazovat)

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  VitaKri Mon May 07, 2012 9:41 am

Takže hotovo. Very Happy
Včera jsem na to vlítnul a za 3 hodinky vyměněno všech 8 žároviček za LED diodky (sice 2 žárovičky ještě svítili, ale chtěl jsem to všechno sjednotit). Nakonec jsem tam dal tyto:
L-934GD-12V = LED; 3mm; s rezistorem; zelená; 8-20mcd; 60°; 12V; Rozteč:2,54mm; difuzní; 568nm (cena 3 Kč za jednu Laughing, odkaz je o pár příspěvků výše).
Ty modrý s větší svítivostí jsem po Brně nesehnal a dávat větší poštovný než stojí samotné LEDky se mi nechtělo.
Ale vypadá to, že svítí celkem dobře.

Pár doplnění k původníku návodu:
1) vyjmutí ovládacích tlačítek
---> u řidiče je nutno páčit zepředu a zboku zepředu a zezadu
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Ridicvyjmuti2
---> u spolujezdce je nutno páčit zboku zezadu
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Spolujezdec2
---> na zadních sedadlech je nutno vyndat šroubováčkem záslepku a pak odšroubovat hvězdičkou TT20 šroubek
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Vzadudrazkanasroubovak2

2) Zapojování LED diodek
---> u spolujezdce a vzadu stejné jak popsal MartinLM-SK
---> u řidiče se ty konektory prohýbají a je potřeba si na to dát pozor (nevytrhnout je a pak při zapojování, aby to svítilo)
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Ridicuchyceni2
---> ovladač zamykání zadních dveří zepředu je také podobný jak popsal MartinLM-SK
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Ridiczamykanizadnichdve

3) A takhle to svítí zeleně
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Ridictest2
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Ridiczakykanizadnichdve
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Vzadutest12

Celý návod jsem si udělal ve Wordu a dal sem: Manuál
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  Handycraftsman Thu Feb 19, 2015 4:23 pm

mohli by jste prosím opravit obrázky v příspěvku. Děkuji.
Handycraftsman
Handycraftsman

Poeet p?íspivku : 8
Registration date : 28. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  vykypetr Fri Apr 03, 2015 3:08 pm

Tak se nám stala nepříjemnost při výměně žárovek za led a to taková že se podařilo vyzkratovat osvětlení tlačítek a nějak nevím kde to má pojistku okna jdou stahovat ale nejde napětí do těch kontaktů na žárovku.
Díky za možné odstranění.

vykypetr

Poeet p?íspivku : 37
Age : 49
Location : Rakovník
Registration date : 11. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  danstav Mon Apr 06, 2015 7:47 pm

Taky se mi podařilo ji vyzkratovat. Pakárna. Je v pojistkovém modulu u motoru. Výměna mi zabrala víc jak 30 min je k tomu dost špatne přístup.
danstav
danstav

Poeet p?íspivku : 37
Age : 45
Location : Mladá Boleslav
Registration date : 03. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien za LED-ky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru