Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cuknutí pedálu

+9
lebke
honzikf
Manovar
hudy
Lazak
Frodo
Grandík
ScenicNoir
Jarin01
13 posters

Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty cuknutí pedálu

Příspěvek  Jarin01 Sat May 23, 2009 6:47 am

Měl bych malý dotaz , když se rozjíždím se svojí 1,6 tak pokaždé kolem rychlosti 15km/h to v plynovém pedálu trošičku cukne , není to nic hrozného , chci jen vědět , zda s tím máte také někdo zkušenost. Předem díky Wink
Jarin01
Jarin01

Poeet p?íspivku : 20
Age : 53
Location : Heřmanův Městec
Registration date : 08. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  ScenicNoir Sat May 23, 2009 6:53 pm

Jarin01 napsal:...plynovém pedálu...
Jak to v něm může cuknout, když je to čistě elektronický plyn ?
Jestli to dělá i při stání s vypnutým motorem tak tam něco uprostřed dráhy drhne, ale cuknout - to nechápu. Very Happy

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Jarin01 Sat May 23, 2009 7:28 pm

ScenicNoir napsal:
Jarin01 napsal:...plynovém pedálu...
Jak to v něm může cuknout, když je to čistě elektronický plyn ?
Jestli to dělá i při stání s vypnutým motorem tak tam něco uprostřed dráhy drhne, ale cuknout - to nechápu. Very Happy

Je to jen při rozjezdu takové nepatrné cuknutí v pedálu , nic hrozného , ale je to opravdu kolem rychlosti asi 15km/h nevím , budu to zkoumat dál.
Jarin01
Jarin01

Poeet p?íspivku : 20
Age : 53
Location : Heřmanův Městec
Registration date : 08. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Grandík Sat May 23, 2009 7:59 pm

Něco podobného se řešilo na Renault foru. Občas to také pozoruji. Není to cuknutí v pravém slova smyslu, jen ten pedál na nohu přenáši nějakou "vybraci". Myslím, že se dospělo k závěru, že to je nějaký test nějakých el. systémů, tuším, že ESP.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Jarin01 Sun May 24, 2009 4:58 am

Grandík napsal:Něco podobného se řešilo na Renault foru. Občas to také pozoruji. Není to cuknutí v pravém slova smyslu, jen ten pedál na nohu přenáši nějakou "vybraci". Myslím, že se dospělo k závěru, že to je nějaký test nějakých el. systémů, tuším, že ESP.

Tak to se mi ulevilo, díky moc , opravdu jde jen o malé cuknutí nebo či co to je , není to nic závažného.
Jarin01
Jarin01

Poeet p?íspivku : 20
Age : 53
Location : Heřmanův Městec
Registration date : 08. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Frodo Sun May 24, 2009 10:34 am

Pozoruji to taky, je to klepnutí, jako by mechanicky něco seplo. Už jsem se tady ptal, ale nikdo nevěděl. Při pomalých rozjezdech - hlavně z rána za studena je to zřetelné, během dne to již neregistruji. (1,5 DCi, 78kW)
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Lazak Sun May 24, 2009 4:51 pm

Co takhle, že by vám sepl klima kompresor Question lol!
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Jarin01 Sun May 24, 2009 4:54 pm

Lazak napsal:Co takhle, že by vám sepl klima kompresor Question lol!

MYSLÍŠ
Jarin01
Jarin01

Poeet p?íspivku : 20
Age : 53
Location : Heřmanův Městec
Registration date : 08. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Lazak Sun May 24, 2009 5:08 pm

No jasan co jiného by to mohlo být? Plyn je elektronický a to cuknutí je jen klima kompresor, který ti sepnul, zkus to pozorovat a neudělá ti to ve 100% rozjezdech po startu, když nebude zrovna extra teplo kdy je třeba klimy tak ti to neudělá...
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Grandík Sun May 24, 2009 8:52 pm

Lazak napsal:No jasan co jiného by to mohlo být? Plyn je elektronický a to cuknutí je jen klima kompresor, který ti sepnul, zkus to pozorovat a neudělá ti to ve 100% rozjezdech po startu, když nebude zrovna extra teplo kdy je třeba klimy tak ti to neudělá...
Nic ve zlém, jen se ve tvém výroku topím. Very Happy
Jo už jsem to pochopil, když nebude teplo a kompresor tedy nebude třeba spínat, tak to neudělá?
No moc jsem to nikdy neřešil, ale domnívám se, že mi to dělá také tedy většionou ráno i když mám klimu vypnutou. Jestli se nepletu, tak mi to dělalo i přes zimu. Teď ráno ji většinou ani nepoušítím.
Proč se tedy kompresor nesepne ihned při volnoběhu, ale až po uvedení vozidla do pohybu. Nezkoušel jsem to, ale domnívám se, že se kompresor (pokud tedy jej sepnu třeba i manulaně) sepne i na volnoběh a bude tedy chladit aniž bych se musel s vozem rozjet. No každopádně dělá to asi všem, tak se s tím nebudu znepokojovat. Na Renault foru taková diskuse ale opravdu je, jen se mi to nechce znovu hledat. Narazil jsem na to náhodou při hledání jiného příspěvku.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  hudy Sun May 24, 2009 10:53 pm

Mně v plynovém pedálu nic necuká.
ESP nemám.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Frodo Mon May 25, 2009 1:27 pm

ESP mám, cvakne to i bez zaplé klímy, po ujetí cca 20 m. Ať si to cvaká, hlavně ať to neškodí What a Face
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Manovar Mon May 25, 2009 8:01 pm

Po dnešní zkušenosti se přidávám k názoru, že to cuknutí způsobuje zapnutí spojky od klimatizace. Zcela náhodou jsem se rozjížděl bez zapnutého rádia a asi v 15 km/h jsem to cuknutí ucítil, vzápětí začal fičet chladný vítr z klimy santa
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 49
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  honzikf Wed May 27, 2009 9:08 pm

Ahoj,
mám stejnou zkušenost - projeví se mi to taky až po ujetí zhruba 20m - doposud jsem to spojoval s automatikou brzd (ESP/ABS/EBV/poloautomatická ruční brzda). Zeptám se na to v servisu (zítra tam zrovna jedu) a dám vědět.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  lebke Mon Jun 15, 2009 7:55 pm

honzikf napsal:Ahoj,
mám stejnou zkušenost - projeví se mi to taky až po ujetí zhruba 20m - doposud jsem to spojoval s automatikou brzd (ESP/ABS/EBV/poloautomatická ruční brzda). Zeptám se na to v servisu (zítra tam zrovna jedu) a dám vědět.
Honza


Podla servisu by to mal byt nejaky test pedalov. Aj plynu aj brzdy. Mne to robi vzdy pri 15 km /h.

Je to OK

lebke

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 07. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  honzikf Tue Jun 16, 2009 10:31 pm

honzikf napsal:Ahoj,
mám stejnou zkušenost - projeví se mi to taky až po ujetí zhruba 20m - doposud jsem to spojoval s automatikou brzd (ESP/ABS/EBV/poloautomatická ruční brzda). Zeptám se na to v servisu (zítra tam zrovna jedu) a dám vědět.
Honza
Test pedálů, to se mi nezdá, že by nám tam montovali "force feedback" pedály a dělali z auta gamesku? V servisu mi technik povídal, že je to sepnutí klimatizace.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  jaris Tue Jun 16, 2009 10:54 pm

HOY, mně tam nic necuká Very Happy . Asi ,, je to ňáký rozbitý ", jak praví ta blondýna Rolling Eyes v reklamě na jogurty... rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Popenec Wed Jul 29, 2009 12:08 pm

Ahoj,
-taky přidám svou zkušenost. Jak už zde bylo psáno, taky mi při rychlosti kolem 15km/h zlehka zavybruje pedál a jde slyšet bouchání někde vepředu. Trvá to sice jen chvíli (1-2s), ale prostě to dělá. Dělá to vždy jen při ranním startu. Pokud je auto zahřáté a nastruji, tak nic takového nepozoruji. Jezdím s vypnutou klimou (nedělá mi to dobře) a dělá to pořád.
Pak mám taky problém při ranním rozjíždění. Auto prostě prvních cca 200-300m vůbec netáhne. Dám plyn na podlahu a ono se rozjede, ale pak jako by se dusilo. Ale říkám prvních 200-300m a pak už je to v pohodě. Někde jsem četl úvahu, že by to mohla být nějaká ochrana motoru při ptudeném rozjezdu aby se motor moc nevytáčel dokud není alespoň trochu zahřátý. Toť mé zkušenosti s jinak vynikajícím autíčkem Very Happy
Jinak příští týden mě čekají rozvody, tak údajně budu bez auta 10-14 dní Crying or Very sad Jak já to bez Čendy přežiju...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Jul 29, 2009 12:48 pm

10 až 14 dní ??? To komu dávaš robiť ??? Ja som si dal meniť rozvody a bol som bez auta 2 dni.
To cuknutie pedálov pri rýchlosti 15km/h robí aj mne. Dočital som sa, že je to ESP. Asi to bude jeho aktivácia.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  svar Wed Jul 29, 2009 7:32 pm

Popenec napsal:
Jinak příští týden mě čekají rozvody, tak údajně budu bez auta 10-14 dní Crying or Very sad Jak já to bez Čendy přežiju...
To budou snad čekat na konec termínu pro výměnu pedálu - cuknutí pedálu 998869 Já jsem byl bez auta den a půl a to dělal rozvody kolega s učňama, takže ještě u toho měl moje auto jako učební pomůcku a varování, aby se vyhýbali renaultům pedálu - cuknutí pedálu 109403 ,že nic horšího neexistuje pedálu - cuknutí pedálu 519902
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Popenec Wed Jul 29, 2009 7:50 pm

Tak dnes jsem zajel za někým jiným ohledně těch rozvodů... Omlazovací kůra proběhne v pátek a v sobotu nebo neděli to bude hotové. Takže už žádných 14 dnů pedálu - cuknutí pedálu 38652
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

pedálu - cuknutí pedálu Empty Re: cuknutí pedálu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru