Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ventilator topeni

+27
kris
Popenec
Slovak
R-ježek
Fana
maky
Koci
mistrli
musa1975
jirik_h
hop2286
zepfo
stb
Mamut
Jirin_CZ
hank.pv
Hynek
Olin GS
majlo69
sali
hagarko
rkshop
cukino
Kopy
vecino
svar
berko
31 posters

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  maky Fri Jun 09, 2017 1:25 pm

Tři stříbrné vlasy děda vševěda a zlatá rada... sem na sebe nasrat, že mě to nenapadlo, ale to je člověk předposranej aby tomu nic neudělal ještě horšího. Díky svare za ukldňující radu, propojil jsem mezi sebou červený a černý dráty z malého a velkého konektrou a foulko mi to do držky... sice oblak pracu ale za ten pocit, že to maká a je teda závada v tom regulátoru ta za to stála... jdu se odměnit, zítra odpoledne přijede kamarád od elektriky a zkusí udělat to přeletování a přeměření a když to nepůjde tak se bude muset koupit novej bazmek odporovy...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Fri Jun 09, 2017 1:29 pm

Když ten odpor otevřeš, měla by tam být tavná pojistka. Třeba je to ta závada.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  maky Fri Jun 09, 2017 3:58 pm

Zdarec syncí, jak píše svar, tavná pojistka ?? , našel jsem na tom tišťáku takovej plechovej pásek široký asi 5 mm, připájený na 4 bodech na tom  snímku tuším stb ( strana 2 )   regulátor . je to ty 4 body v pravo, ale to je v pořádku,  tak jsem zavolal do prodejny GM elektronic a nic!!! přesto, že mají mít otevřeno do 18 hod. v Karlíně telefon jim asi odplaval při povodních... ale mám v Praze vdanou dceru a ta jede okolo17 hod. z Roztyl a na Křižíkovce vystupuje... jeden telefonát správné osobě a ten  mofset  Unipolární tranzistor IRFP064N TO247AC  je doma. Akorát zítra ráno vstanu, a uvařím jahodové knedlíčky z tvarohového těsta, babička upeče jahodovou bublačku a kapustové karboše... a naložím sebou i nové brambory... Jako cena za ten transistor dobrý nééé,  a pak mi dopomáhej bůh!!! dám vědět z které skály jsem ho schodil ( teda pokud nepojede ventilátor!!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  R-ježek Fri Jun 09, 2017 9:46 pm

Zdravím vás chlapi,asi je něco ve vzduchu. Taky jsem řešil minulou sobotu mrtvý ventilátor a to byl hic jak svinja.Naštěstí jen cesta z Hracholusk do Prahy a bez dětí. Už jsem měl s odporem tu čest 2x, tak jsem šel celkem najisto - po příjezdu domů rozborka pravé strany palubovky, potopit pro odpor automatické klimy a zkusmo jsem oddelal velký konektor,prostříknu Kontaktolem, malý je nějaký pripečený, nejde ven tak jen dávka Kontaktolu zvrchu a jede to zas normálně. Jestli ten lump oxiduje po dvou letech je asi normální, protože to je zhruba doba co se to vždy pokazilo. Poprvé jsem šel do Renault Zličín za hooodně peněz, podruhé zkusil sám jen za nakup zboží a teď jen Kontaktol. 😁 ventilator topeni - Stránka 4 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  maky Sat Jun 10, 2017 2:38 pm

Zdarec syncí, tak dnes jsem zajel ke kámošovi elektrikářovi ( dost dobrej kluk, šikula), přpájel kontakty a prd pane faráři... tak ten mofsed.. ( povídal to je přes 100 ampér, přes 100watů tím to nebude, jen nějaký to zrnko máku na tišťáku), povídám Vašku to neřeš, naletuj ( pánové není přítomen letec??? potřebuju zaletovat šavli) novej tranzistor a pak uvidíme. Naletován novej tranzistor, zamontováno do topení, ( nic jiného mi už nezbylo) a moment pravdy topení maká jako zběsilý!!!!
Tak pánové pro příště, topení nejde, 1, kontrola pojistky u levého kolena ( 40A) změřit!!! a zkusit výměnu, to že nevypadá nemusí být jistota!!
2, rozhodit přístrojovku a propojit malý a velký konektor ( červený + a černý - ) při zapnutém zapalování by to mělo makat na plný pecky.  
pakli, že maká.. tak - 3. zkusit proletovat na tišťáku letovaný!!. nemaká?? ( bacha je nutno ten odporový bazmek zastrčit do topení!!! jinak shoří!!)
no a za 4. pak nastupuje nový tranzistor viz odkaz na GM Elektronic, a vyměnit!! dát dohromady 05 zkoužka !! maká dost dobře a následuje odměna ( panák a pivko, cigárko a kávička),  
složit dohromady a je ušetřeno od 520kč - 2500kč dle kde koupíte . když to stejně nepůjde - nový bazmek!!! ale to je k nasrání!! to nikomu z Vás nepřeju!! jo a ještě technická při tom, že neběží ventilátor topení normálně svítí u digi všechny ovládací prvky, je vidět jak se přidávají vrtulky když přidáváte rychlost, normálně se objeví AC , a pod. Pakli vám tyto funkce neběží tak je asi pojistka v háji.. Klimatizace při nefunkčnosti ( např. nízkým tlakem chladiva na větrák topení nemá vliv!!), ale nízkým tlakem ( nebo vysokým ) se klimatizace nesepne, tam je zase nejčastěji na vině nefunkčnosti ( pokud je tlak správný) tlakové čidlo - cena od 250 - do 1200kč!
No a konektory už máte vyřešený viz svar v odkazu výše. Nekoukejte vpravo ani v levo na příhodným místě odstříhat přeletovat a na čokoládu příšroubovat !! prostě se s tím nesrat!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Sat Jun 10, 2017 2:50 pm

Maky, jsi šikula. Klidně se můžeš odměnit pořádným kusem žvance lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  R-ježek Wed Jul 19, 2017 3:58 pm

Zdravím borci,tak mi v týdnu opět nešel větrák. Už jsem věděl o co jde tak to bylo rychlé. Rozebrat palubovku u spolujezdce a vytahnout a prostříknout konektory kontaktolem. Jsou tam na automatické klimě dva, delší a krátký. Ten mám trochu seškvařený asi oxidací a přehřátím vysokým odporem a zatím to opět funguje. Budu se ale zase muset podívat po konektoru z vrakače jako u přímotopu. Taky vám odcházejí konektory jako mně? Jsem zvědav, co vyhoří jako další. ventilator topeni - Stránka 4 38652


Naposledy upravil R-ježek dne Sun Jul 30, 2017 9:12 pm, celkově upraveno 1 krát
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  Popenec Fri Jul 28, 2017 6:54 pm

Tak se po dlouhé době hlásím i já. Čtu to tady asi po půl roce, takže i trvalo, než jsem vše přečetl a kdo že to všechno již Čendu vyměnil. Každopádně bych zde chtěl napsat jednu příhodu, která se stala dnes a vůbec se neměla týkat ventilátoru topení...

Trochu to zkrátím. Po stažení předního okna u řidiče už okno nechtělo vyjet nahoru. Počítal jsem s tím, že opět odešla do věčných lovišť řídící jednotka, která ovládá okna. Po výměně za "novou" se nic nezměnilo. Po zaměření se na konektory jsem zjistil, že jedna svorkovnice je totálně zoxidovaná a ty dírky do kterých zajíždí piny jsou totálně shnilé. Takže objednán z vrakáče konektor za bratru 360kč, starý odstřižen, nový napájen a ejhle, okno již funguje jak má. A teď to nejdůležitější. Čendu budeme mít v únoru již 9 let. Téměř 9 let mi nefunguje ventilátor topení na 2. Ostatní tzn. 1,3,4 normálně fungují. A co myslíte, že se dnes stalo. Po napájení "nového" konektoru od ovládání oken se mi po téměř 9 letech rozjel větráček na druhý stupeň cheers Nechtěl jsem tomu uvěřit. Zkoušel jsem to několikrát. Zapínal a vypínal motor, zkoušel jsem to i s vypnutým motorem, prostě jsem zkusil úplně vše a ono to pořád funguje. Asi od samé radosti to ještě teď půjdu zkusit. Já to auto prostě miluju Very Happy
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  R-ježek Fri Jul 28, 2017 7:10 pm

Tak to moc gratuluji k úspěchu, je to až neuvěřitelné, co všechno s čím souvisí u našeho auta. Hlavně dobrá práce ručiček, taky to mám tak,že už jsem Rendovi tolikrát pohrozil, ale to fakt nejde dát pryč. Už jsem si na nej hodně zvykl a také po osmi letech ježdění stále nacházím nové a nové překvapení. Ale je to super, když to člověk vyřeší a je to vždy jak se říká " přitom taková blbost...." ventilator topeni - Stránka 4 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  Popenec Sun Jul 30, 2017 7:50 pm

Tak má radost netrvala ani celý den. Dnes větráček opět přestal fungovat :-D
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  R-ježek Sun Jul 30, 2017 9:14 pm

Zkus kouknout na kontakty a pohybat s dratama od klímy. Je to sice manuální ale možná to bude aspoň trochu podobné jak u automatické.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  _Mickey_ Mon Apr 16, 2018 9:58 am

Ahoj kluci.

Auto uz mi vydava mnoho ruznych zvuku, sem tam neco upadne, ale mam ho rad a moc to uz neresim :-)
Nicmene ted zacalo byt teplo, tak si jeda takhle domu z prace tuknu na cudlik AUTO, ze se mi jako zapne klima a automaticky se budou tocit vetracky.
A ono nic, klima sepla, mirne chladila, ale vetracek nevetrackoval.

A to ani tak, kdyz jsem to manualne namackal. Tak jsem to chcipnul, nastartoval a vetracek jde... 1. a 2. stupen OK, prepnu na 3. chvili fouka a potom ticho. A nejde ani nic.
Prijedu domu, chcipnu, zkousim znova a vsechno jde... 1. - 4. a OK.
Dalsi den opet vetrak nejde...

Nemate nekdo napad, co s tim?

Diky, Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  kris Mon Apr 16, 2018 11:11 am

Žeby regulator (odpor) ??  Sad

Scenic II 2003 1,9dci 88kw



_Mickey_ napsal:Ahoj kluci.

Auto uz mi vydava mnoho ruznych zvuku, sem tam neco upadne, ale mam ho rad a moc to uz neresim :-)
Nicmene ted zacalo byt teplo, tak si jeda takhle domu z prace tuknu na cudlik AUTO, ze se mi jako zapne klima a automaticky se budou tocit vetracky.
A ono nic, klima sepla, mirne chladila, ale vetracek nevetrackoval.

A to ani tak, kdyz jsem to manualne namackal. Tak jsem to chcipnul, nastartoval a vetracek jde... 1. a 2. stupen OK, prepnu na 3. chvili fouka a potom ticho. A nejde ani nic.
Prijedu domu, chcipnu, zkousim znova a vsechno jde... 1. - 4. a OK.
Dalsi den opet vetrak nejde...

Nemate nekdo napad, co s tim?

Diky, Mickey

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  _Mickey_ Mon Apr 16, 2018 11:17 am

No jo, ale proc mi to jednou funguje a jednou ne?
Kdyby bylo neco spatne, tak to zustane spatne porad. Mrska...

_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  kris Mon Apr 16, 2018 11:20 am

eee..

Toto isté mi to robilo aj mne.Uvolnení cín,raz sa to roztavilo (prehrialo) a vtedy to nefungovalo,ak to vychladlo,tak zas bol kontakt a islo to..


_Mickey_ napsal:No jo, ale proc mi to jednou funguje a jednou ne?
Kdyby bylo neco spatne, tak to zustane spatne porad. Mrska...


kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  mistrli Mon Apr 16, 2018 7:21 pm

Přesně ty samé příznaky jsem měl taky. Pomohla až výměna za nový. Původní vydržel 9 let a nyní opět "originál" Valeo z AE 3 roky za 400 Kč bez problémů. Ten starý jsem přepájel a od té doby slouží kolegovi na Peugeot 308 ...
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 17, 2018 5:47 am

Diky za info.

A kluci, ze jsem tak smely, nemuzete mi poslat nejaky odkaz, co mam vlastne koupit? :-D
Vymena se provadi tusim nekde u schrany spolujezdce, co jsem tak vycetl...

Dekuji velice peknice.

Jsem na auto antitalent, tak se vzdycky vseho bojim a rad jsem nasmerovan presne, abych neco nepotento...
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  kris Tue Apr 17, 2018 5:58 am

Ahoj..

Je to toto:
https://www.pietro-eshop.cz/sk/katalog/produkt/predradny-odpor--regulator-kurenia-renault-clio-grand-scenic


Manual na vybratie:
https://www.youtube.com/watch?v=tt5mnJuZkXc


A kluci, ze jsem tak smely, nemuzete mi poslat nejaky odkaz, co mam vlastne koupit? :-D
Vymena se provadi tusim nekde u schrany spolujezdce, co jsem tak vycetl...

Dekuji velice peknice.

Jsem na auto antitalent, tak se vzdycky vseho bojim a rad jsem nasmerovan presne, abych neco nepotento...[/quote]

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 17, 2018 8:13 am

Díky krisi za perfektni navedeni.

Objednam to bud z ciny nebo z tohohle eshopu (ale samo v CR) a vymenu zkusim sam. Jsem zvedavej, co zase kde vsechno urvu :-)

Drzte palce, budu informovat!
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Tue Apr 17, 2018 11:43 am

Bacha při vytahování kastlíku. Jde dost těžko a můžeš ulomit spinač osvětlení
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 17, 2018 11:47 am

No objednal jsem to od kamaradu z Ciny, takze mam tak 14-21 dni cas se na to psychicky pripravit.
A budu se samozrejme snazit toho ulamat co nejmin, ale znam se :-)

Kazdopadne diky za varovani. Ja vim, ze to je hlavne proto, az sem napisu, ze jsem to urval, tak mi reknes "ja jsem ti to rikal" :-D
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  _Mickey_ Sun Jun 03, 2018 6:47 pm

Panove, tak hlasim, ze soudruzi z Alika dodali odpor a jal jsem se to vymenit.
A svete div se, povedlo se :-)
Nic jsem temer neulomil (jenom jeden caplik u svetla schranky (ale ne spinac svare :-) ), kterej jsem obratem prilepil.
Po rozebrani stareho odporu musim rict, ze kluci zde meli pravdu. Jeden kontakt byl "vystavenej", takze staci propajet a bude zase fungovat. Ale to jsem nechtel riskovat, ze rozeberu 1/4 auta a zjistim, ze to nejde opravit.
No, ale pro pristi pokustony mozna staci rozebrat, propajet a vratit.

A bude to jak rika maky, "jezdit skoro zadarmo" :-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  R-ježek Fri May 03, 2019 3:12 pm

Tak já hlásím neúspěch. Přišel mi nový odpor z aliexpresu a je to stejné jako kdyz propojim kabely ( ne kabele) 😁 z malého a velke konektoru. Větrák jede už jak sepnu jen tlačítko start bez pedálů,kdyz se zapne elektrika. Čidlo teploty z palubovky je na místě zpátky ale nevim jesti funguje bo ne. V Renaultu budu až 16.5. na diagnostiku. To bude super😡😢, Měl jsem ten nový bazmek rozdělaný a porovnával s tim starym a krom menšího trojzubu na silikonu nic jiného. Tak nevim. Jsem na to zvědav. Šťastné kilometry s klimou všem ventilator topeni - Stránka 4 38652 Já zatím okýnka.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Sat May 04, 2019 9:12 am

Na jednu stranu můžeš být v klidu, že motorek je v poho a nemusíš rozebírat celou palubku. Jinak to má asi na svědomí to teplotní čidlo, že píše nesmysly
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  R-ježek Sun May 05, 2019 8:01 am

No to doufám, že to je ta malá blbost, naštěstí jak bylo cidlo pod palubovlou, šlo snadno vytáhnou. Dírou do které musí zacvaknout jsem prostrčil zahradnický drátek dovnitř palubovky a vytáhnul do prostoru u spolujezdce, čidlo rozpojil od kabílku a drátek upevnil ke kabílku a opatrně vytáhl ven. Pak cvak čidlo zpátky i s čepičkou na kabel a přicvaknout do díry. To jde celkem dobře, jen je ztráta 10 min než oddelam všechno abych se dostal pod palubovku u spolujezdce. Ještě že mám akušroubovák.
Jsem zvědav, jestli to je to čidlo. Jinak pak nechci tu hrůzu hledat chybu v elektrice. ventilator topeni - Stránka 4 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 4 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru