Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tempomat

+30
petr novy
hop2286
vlada
R-ježek
pokemon1
Petr Gabriel
hudy
panda
vlkr
Akinor
Efendy
mkb
lenin2001
silanko
LubosM
rokvac
Děda
Kopy
mistrli
citron99
_Mickey_
xslide
maky
razziel76
Koci
svar
Hynek
KŇAF
Popenec
sali
34 posters

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Tue Oct 29, 2013 12:24 pm

Taky jsem se s tím půl dne hrál než se mi to podařilo nastavit na 50 a stejně když se podíváš tak nastaveno 50, ale tachometr ukazuje 51. Neřeš taky jezdím většinou na 48 nebo 52. Navíc tachometr je optimista a od přírody kecá podle navigace je tachometrových 54 opravdická padesátka, takže PČR ti nic neřekne když kolem projedeš s nastavením na 52.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  R-ježek Wed Oct 30, 2013 5:53 pm

No to je mi jasné že by to mělo krokovat po 2km ale při 48 zmáčknu jednou a rovnou 52km. Padinu tam asi zapomněli dát. No kašlu na to, jezdím po městě na 54km/h to jest na displayi 53 a na radaru ve městech rovných 50km/h. Tak to nechám a určitě si najdu něco jiného do čeho budu moci vrtat.What a Face  Mějte se , Ruda
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty tempomat

Příspěvek  vlada Thu Apr 03, 2014 7:01 pm

Zdravím, dnes jsem se taktéž pustil do předělávky na tempomat na scendu 2007/1,4 16v. A konstatuji že konektor bílý je a černý s růžovými dráty taktéž! Ale po dlouhé demontáži airbg došlo, že v kroužku pod volantem nemám vedení ovl. tempomatu. Tzn. přijímám dle doložených foto nejl. úpravu dle MKB. Jak se to podaří udělam a zašlu foto montáže. A snad dojde k aktivaci a dále jsem pátral na foru, že je možno i zaměnit ten fr jazyk. Tak mnoho zdaru přeji všem. Vlada

vlada

Poeet p?íspivku : 11
Location : Milíkov, okr. F-M
Registration date : 03. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  hop2286 Thu Jun 12, 2014 6:28 am

Při výměně filtrů sem koukl pod volant a našl konektor, člověku by to nedalo, aby tam ten tempomat nedodělal Smile Díky MKB za odkaz, kde sehnat páčkový přepínač.
Valí to parádně, jen musím ještě aktivovat display. Nevíte někdo, kam v Brně zajít?
A nedaří se mi prošlápnout plyn při omezovači, noha až na asfaltu a přes 50 to nepustí Smile

Honza
hop2286
hop2286

Poeet p?íspivku : 6
Location : Brno
Registration date : 30. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  maky Thu Jun 12, 2014 7:37 am

musíš prudce prošlápnout néé pozvolna
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  svar Thu Jun 12, 2014 11:12 am

Docela dobrý ohlasy v Brně má tento servis- Pavel Diviš Adresa: Stará 854/9, 602 00 Brno-Zábrdovice, Telefon: +420 545 215 537, Mobil: +420 775 552 940
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  petr novy Thu Jun 12, 2014 12:13 pm

heej.. ještě chvilku tady mluvte o tom tempomatu..a dokončím to taky.. :-) a budu taky tempomatovanej :-) já vím, že vynaložená investice se mi vrátí v podobě uspořeného paliva..ale jsem línej jak scenic v nouzovém režimu ..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  MacaC Thu Jun 12, 2014 3:30 pm

musím říct, že tempomat je velice příjemná věc, mám ho tedy origo a první pocit byl hooodně zvláštní, když najednou auto samo začne přidávat plyn. Ale rychle si na to člověk zvykne.Je pravda že ve městě o nevyužívám, tam si to hlídám sám ale venku super. Tempomat - Stránka 6 19836 
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  maky Thu Jun 12, 2014 6:45 pm

Hoši je to o poprvé, dnes bych auto bez tempomatu nekoupil ani zadarmo, teda pokud by tam jako zde nešel dodělat!!! a jezdím na něj i poměstě!!, a lituju, že sem si nekoupil automat... ale to je jen stařecká lenost, ale když už mám automatickou ruční brzdu, světla, stěrače, zrcátka, apod........??????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  spetik1981 Wed Jul 09, 2014 6:31 pm

Ahoj kluci, potřeboval bych poradit. Koupil jsem Grand Scenica a tempomat mi sice funguje, ale veškerá tlačítka na ovladači po zmáčknutí akorát zvyšují rychlost. Není tu někdo na Jihu kdo by mi s tím pomohl nebo nedal nějakou radu. Díky všem.
spetik1981
spetik1981

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Tempomat

Příspěvek  bobypospisil Tue Jul 14, 2015 5:15 pm

Ahoj. Zdravím všechny. Dodělal jsem si podle Vašeho návodu tempomat. Jen malý postřeh. Vše funguje jak má, akorát origo přepínač funguje obráceně. Tzn. při poloze tempomat funguje omezovač a při poloze omezovač funguje tempomat. Funguje to, takže to neřeším. P.S. návod je úplně super zpracován. Děkuji.

bobypospisil

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 13. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  mmichal Thu Mar 24, 2016 7:41 am

Ahojte mam vsetko som spravil podla navodu palec hore... Ale mam problem obmodzovac funguje ale tempomat nie ... nacita mi rychlost a napise mi hlasku in memory a ukaze rychlost ale ked pustim pedal tak rychlost zacne klesat ... az dotedy kim ja zasa pridam aby mi nezhasol motor nestretol sa niekto z podobnym problemom ??? dakujem

mmichal

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 21. 03. 16

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Thu Nov 03, 2016 12:46 pm

Tak mě čeká výměna toho komutátoru (šneka, kroužku nebo jak se tomu říká) pod volantem. Bo v něm únavou a časem něco prasklo a sehnal jsem na vrakovišti jiný kus a je v něm příprava na tempomat. Takže pokud vyjde čas opustím řady neoriginálních tempomatích dodělávek a budou tlačítka na volantu!! Takže pánové raďte čím řežete plast na volantu aby to trochu vypadalo k světu.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  svar Fri Nov 04, 2016 2:24 pm

Krásně mi to šlo stopkovou frézou. Podle originálu šablonka a pak už jenom trocha trpělivosti. Doladil jsem to lehce smirkem. Při bližším průzkumu jsou vidět stopy po řezu, ale laik nic nepozná. Neuděláš tam to zaoblení shora.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Fri Nov 04, 2016 2:31 pm

A teď se položme na otázku? Mám takovou frézku: NE ale znám někoho kdo ji má ANO To jsem rád že sem objevil i zručného mechanika co už s tím má zkušenost Very Happy Very Happy Very Happy

Hned jak vyřeším včerejší štípanou pusu Clio/srna tak se můžeme pustit do Scenika.

P.S: to by jeden nevěřil jak může být stříbrný blatník na Clio nedostatkovým zbožím
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  svar Fri Nov 04, 2016 3:21 pm

Nemáš poslední dobou trochu zvětšenou spotřebu blatníků? Já tu frézu taky nemám, ale klidně ti poradím, kde ji seženeš
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 6 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru