Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tempomat

+30
petr novy
hop2286
vlada
R-ježek
pokemon1
Petr Gabriel
hudy
panda
vlkr
Akinor
Efendy
mkb
lenin2001
silanko
LubosM
rokvac
Děda
Kopy
mistrli
citron99
_Mickey_
xslide
maky
razziel76
Koci
svar
Hynek
KŇAF
Popenec
sali
34 posters

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  citron99 Thu Feb 24, 2011 8:01 pm

xslide napsal:Díky moc.

prosím tedy o radu někoho, kdo to montoval.

Díky


Dodělával jsem tempomat, tlačítko O mi připadá nanic, ale + - a R se mi zdá potřebné. A otočný origo přepínač jsem koupil z vrakoviště, dá se určitě nahradit, ale origo vypadá líp a z vrakálu stál 400 i s poštovným. Very Happy
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  _Mickey_ Fri Feb 25, 2011 6:43 am

Trosku mimo tema: Prosimte citrone, na JAKYM vrakaci jsi neco takovyho sehnal? At jsem psal kam jsem psal a at jsem chtel co jsem chtel, tak nikdy nikde nic nemeli...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  maky Fri Feb 25, 2011 11:02 am

Buď zdráv xslide, prosím Tě neblbni a nevymýšlej kraviny, napal tam ten tempomat dle návodů, buď s volantem, nebo s tlačítkama, nebudeš se trápit s funkčností, a časem uvidíš, že je to super zařízení. To zařízení je ovládané tím přepínačem na tempomat, nebo omezovač, dále tlačítkem + si buď nastavíš okamžitou rychlost, nebo si přidáváš jak je potřeba, tlačítkem - si zase ubíráš nastavenou rychlost ( někdo před tebou v koloně ubere tak si ubereš taky, nemusíš to hned vypínat, funguje to jako ruční plyn), tlačítkem O vypneš tempomat, a totéž uděláš také sešlápnutím brzdy, spojky, plynu, tlačítkem R se ti auto rozjede samo do původní nastavené rychlosti. Je to o zvyku a musím Ti říci, že to byl jeden z požadavků na výbavu, neboť už nechci v životě auto byť by bylo ze zlata bez tempomatu.( ta pohoda na silnici když nemusíš mít hnátu vytrčenou v křeči na plynu a necukat je k nezaplacení. Kdo nezkusil nepochopí) Přeju ti dobré rozhodnutí. Maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  mistrli Fri Feb 25, 2011 12:30 pm

Zdar,přesně jak píše MAKY kdo to nezažil tak neuvěří.... Taková cesta do Chorvatska (nebo např. 1000km) s nohou na plynu je katastrofa,ale mít nohu někde za uchem a jen si tak prstíčky cvakat na tlačítka to je pohodička cheers Raději budu muset někdy v příštím dalším autě točit kličkama na okna než ho mít bez tempomatu.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Fri Feb 25, 2011 12:34 pm

Díky za rady :-)

Právě jsem objednal to ovládací kolečko, rozebral volant a zjistil, že tam mám přípravu. Tak už tedy jen koupit nějaká pěkná tlačítka (nějaký tip na ně?)

Jinak jestli to dobře chápu, do ovládacího kolečka jen zapojím ten volný konektor a z toho druhého konektoru vyndám ty dva dráty pro ovládání tempomatu a mezi tyto dráty potom dám tlačítka podle schématu? Chápu to správně? :-)

A řídící jednotka potom pozná konkrétní tlačítko podle hodnoty (napětí?), protože má každé tlačítko jiný odpor?


Díky, snad už to nějak zvládnu

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  citron99 Fri Feb 25, 2011 3:04 pm

myckei napsal:Trosku mimo tema: Prosimte citrone, na JAKYM vrakaci jsi neco takovyho sehnal? At jsem psal kam jsem psal a at jsem chtel co jsem chtel, tak nikdy nikde nic nemeli...

Mickey

Tady http://www.autovrakoviste-renault.cz/ snad jsem měl štěstí, ale na mejlový totaz se ozvali hned a do dvou dnů byl doma
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  citron99 Fri Feb 25, 2011 3:11 pm

[quote="xslide"]Díky za rady :-)

Právě jsem objednal to ovládací kolečko, rozebral volant a zjistil, že tam mám přípravu. Tak už tedy jen koupit nějaká pěkná tlačítka (nějaký tip na ně?)

Jinak jestli to dobře chápu, do ovládacího kolečka jen zapojím ten volný konektor a z toho druhého konektoru vyndám ty dva dráty pro ovládání tempomatu a mezi tyto dráty potom dám tlačítka podle schématu? Chápu to správně? :-)

A řídící jednotka potom pozná konkrétní tlačítko podle hodnoty (napětí?), protože má každé tlačítko jiný odpor?


Přesně tak. Pak tě pravděpodobně ještě čeká návštěva Renaultu k aktivaci na displeji, jako mě. A nedej se odradit řečma, že to nejde. Jde a já už si taky chrochtám s "tlačítkovým" plynem. A s automatem to nemá chybu už vůbec Very Happy
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Fri Feb 25, 2011 3:44 pm

Díky

V pondělí budu mít to tlačítko, tak to namontuji.

Jinak ten Display je jen bonus ne? Funguje to i bez něj, co jsem četl.


Nemáte nekdo tip na pěkná ovládací tlačítka?

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Fri Feb 25, 2011 6:51 pm

to xslide: Ano všechno jsi pochopil správně a funguje okamžitě i bez zobrazování.

to citron99: Kombinace tempomat+automat je super máme v práci taky jedno auto v této kombinaci a jediné co mně mrzí, že nejdou uložit do paměti dvě rychlosti.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  maky Fri Feb 25, 2011 7:19 pm

Jsem potěšen, že máme mezi sebou nového chápavého a šikovného kámoše, tak ať se ti dílo zdaří a seš spokojenej jako my.... maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  citron99 Fri Feb 25, 2011 8:19 pm

xslide napsal:Díky

V pondělí budu mít to tlačítko, tak to namontuji.

Jinak ten Display je jen bonus ne? Funguje to i bez něj, co jsem četl.


Nemáte nekdo tip na pěkná ovládací tlačítka?



Jasný, funguje to i bez displeje, ale s ním je to lepší, a jde jen o to, že se na Clipu odklikne ano. Pořídím zítra fotku, jak jsem to vyřešil já. Použil jsem mikrospínače, k popisu asi 25let starý bílý propisot, ktarý jsem za svýho dávnýho mládí používal k popisu svých ubastlených zařízení. "Čest tvé práci" Very Happy Very Happy Very Happy
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Sat Feb 26, 2011 8:27 am

Ahoj,

koukám, že jsi taky z Brna. V jakým servisu Ti odblokovávali ten display? A kolik si za to řekli?

Díky

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  maky Sun Feb 27, 2011 2:15 pm

Zdarec ixslide, tady je odkaz na Jirina http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=60&t=7540&start=25, ten si do scenika montnul tempomat, cos chtěl ty , ale je to jako by si šel orat s rýčem místo traktoru....to je opravdu jen jak se říká " z nouze si pes koule líže", ale my tam máme komplet přípravu na ten tempomat a máš dvě verze na výběr, tak že luxus.... ať se dílo zdaří.....maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  citron99 Sun Feb 27, 2011 7:55 pm

xslide napsal:Ahoj,

koukám, že jsi taky z Brna. V jakým servisu Ti odblokovávali ten display? A kolik si za to řekli?

Díky

Dělali mi to v Auteco Boskovice, tam jsem auto před vánoci kupoval, v rámci smluvených oprav, když mi mazali chyby, a grátis. Neměl jsem čas pořídit fotky, zítra se snad podaří.
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Mon Feb 28, 2011 9:04 am

Díky za odpovědi, zítra se do toho pustím.

Ještě se zeptám, mohu ten konektor pod volantem normálně vypojit a potom z něj ty 2 dráty vytáhnout? (jak se vytahují? jak tam drží? ). Mám z toho konektoru docela respekt, když je v něm zapojený i Airbag.
Nerad bych to nějak pokazil :-)


Díky, snad se povede

EDIT: Právě mně přišlo to otočné kolečko pro zapínání. Rozebral jsem ho, ale po celé délce krytu je tišťák. Mám ty tlačítka nějak dát pod něj a drát tam někudy vyvést ven? Nebyl by někdo ochotný to nafotit, jak to má v té krytce uspořádaný? Moc místa tam totiž není.

Díky

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  citron99 Mon Feb 28, 2011 11:34 am

xslide napsal:Díky za odpovědi, zítra se do toho pustím.

Ještě se zeptám, mohu ten konektor pod volantem normálně vypojit a potom z něj ty 2 dráty vytáhnout? (jak se vytahují? jak tam drží? ). Mám z toho konektoru docela respekt, když je v něm zapojený i Airbag.
Nerad bych to nějak pokazil :-)


Díky, snad se povede

EDIT: Právě mně přišlo to otočné kolečko pro zapínání. Rozebral jsem ho, ale po celé délce krytu je tišťák. Mám ty tlačítka nějak dát pod něj a drát tam někudy vyvést ven? Nebyl by někdo ochotný to nafotit, jak to má v té krytce uspořádaný? Moc místa tam totiž není.

Díky

Postup nafocený nemám, finále dopadlo takto, jsem si vědom toho, že do profi provedení to má daleko , ale je to funkční. Třeba někdy zakopnu o volant s tlačítky. Konektor opatrně vyndej, a jakmile bude venku, už se bát nemusíš. Jednotlivé piny jsou jištěny zobáčkem, dají se bez poškození vyndat. Je to drbačka, ale jde to. A jde to potom kdykoliv vrátit zpět.

Tempomat - Stránka 2 T640095_P2283172
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Tue Mar 01, 2011 9:13 pm

Tak jsem dnes dopájel celé zapojení, zítra to namontuji. Akorát se mně rozbil měřák, tak ráno jdu ještě koupit novej, abych to proměřil, než to dám do auta.

Zde jsou fotky z "tvorby" http://slesinger.net/tempo

Nakonec jsem vypustil tlačítko na Vypnutí, budu vypínat pedálem.

jak to celé namontuji a jestli to bude funkční, chtěl bych sepsat nějaký opravdu velmi podrobný návod včetně fotek pro případné další lidi, co se to bojí montovat sami.


xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  maky Tue Mar 01, 2011 9:47 pm

Vítejte do klubu tempomaťáků, jste hoši šikulkové..... gratuluju maky Tempomat - Stránka 2 104611
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Kopy Wed Mar 02, 2011 7:49 pm

zdarec kořeni,
tak jsem pořídil spínač z vrakáče za 500,-, omrknul káru- je to tam. Nejsem elektrokutil, ale zručný to jo. V těch odporech se nevyznám,
tak snad je někde v Brně splaším. Musí tam být jo?
No a kam namontoval ten 4.spínač, když na fotce s potřebným matrošem jsou 4 a namontovaný má jen 3.
Další otázka je, pokud správně rozumím, tak na každém spínači je vždy jeden odpor jiné hodnoty, ty jsou pak sjednoceny v jeden svazek a napojen na který drát z konektoru volantu? Je to jedno?
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Wed Mar 02, 2011 7:56 pm

Zítra snad sepíši potřebný návod.

Na fotkách mám 4 spínače, ve finále jsem se ale rozhodl použít jen 3 (spínač pro vypnutí tempomatu jsem nemontoval). Ještě jsem se k tomu nedostal, ale zítra už snad tempomat namontuji, vše nafotím a sepíšu.

Jinak taky nejsem žádný odborník na elektro, ale schéma bylo jednoduché na zapojení.

Kdyby něco, klidně se ptej. Teď už zapojení chápu dobře, ze začátku jsem v tom měl taky zmatek.

EDIT: Jinak tlačítka jsem kupoval v GME v Brně (www.gme.cz)

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  maky Wed Mar 02, 2011 8:36 pm

Skvělý, hlavně popiš pocity z jízdy s tempomatem, já s ním jezdím i po městě, mám nastaveno 50 ( na tempomatu, ne omezovači), rozjedu 1,2,3 zmačknu R a do brzdy si toho nevšímám...... Za vesnicí + rozjedu, přeřadím, + přeřadím a na 6 + 90 km je to super... Tempomat - Stránka 2 104611
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Wed Mar 02, 2011 8:39 pm

Ještě teda jestli to dobře chápu.

když pojedu třeba 50, zmáčknu R a potom zpomalím a zmáčknu znovu R, tak se auto samo zrychlí na 50tku?

Nebo si tlačítko R pamatuje poslední rychlost před vypnutím tempomatu?


Díky

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  _Mickey_ Wed Mar 02, 2011 8:54 pm

Pamatuje si posledni rychlost.
Takze jedes treba 90 na tempomat, pribrzdis....no a za chvili tam das R a auto s tebou cukne zpet na 90.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Wed Mar 02, 2011 8:55 pm

Rozjedeš na požadovanou rychlost zmáčkneš + nebo - tím nastavíš rychlost ,kterou má tempomat držet např 90
Pokud musíš zpomalit např. kvůli vjezdu do obce, šlápneš na brzdu tempomat se vypne a nastavená rychlost se uloží do paměti. Pro vyvolání uložené rychlosti slouží tlačítko R tedy za obcí se znovu rozjíždíš v rychlosti 85 zařadíš šestku a zmáčkneš tlačítko R tempomat nastaví poslední uloženou rychlost v tomto příkladě 90 Na tuto rychlost sám zrychlí a dál ji drží.
Majitelé automatů to mají v takovémto příkladu použití temponatu jednodušší. Na konci obce při rychlosti 50 zmáčknou tlačítko R a auto všechno zařídí samo včetně nejvhodnějšího způsobu řazení.
Zde stáhni návod k obsluze a všechny fičury pro ovládání tempomatu jsou tam popsány. Návod k obsluze Scenic 2005
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  maky Thu Mar 03, 2011 6:23 am

Pro ixslide, jedeš 50 zmáčkneš + ( R je návrat do nastavené rychlosti, ta se nastavuje + nebo -, a to tak, že buď rozjedeš na požadovanou rychlost a zmáčkneš + tím jí uložíš do paměti, vyvoláš z paměti R, např po náhlém přibrždění, k návratu na požadovanou rychlost.Druhý způsob je že zařadíš rychlost při normáním rozjezdu, pak + si přidáváš zvyšuješ plynule nebo - snižuješ plynule rychlost do požadované, múžeš i přidržením tlačítka +,-, se ta nastavovaná rychlost objevuje na displeji a po nastavení se ti dorovná .) no uvidíš, jen nezačni zmatkovat před zatáčkou na poprvé je to adrenalín, normálně před zatáčkou si trochu uberu a do 2/3 zatáčky jí naložím, ale tady to běží stálou rychlostí žádné ubrání, nebo :O vypnout tempomat a v zatáčce R zapnout a mazec.V nejhorším klep na brzdu, spojku, O vypíná okamžitě tempomat!!!!!!! maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 2 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru