Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

elektrická parkovacia brzda

+71
Domiq07
martin.kazik
zbynda
artur76
karloscz
Slovak
pepek
ppeto
starecek
jano.cizik
vykypetr
Karlučo
ls2807
petr novy
mrarek
stb
Miloš
Popenec
svar
Mamut
Vacekzl
grand20_16v
jirkaol
daveL
Pule
danstav
Michal Hanák
Tasek
boco
koprda
berko
R-ježek
Jirin_CZ
Krvesaj
Břuch
ScenicNoir
edgu1
AldoCrato
Vranik
pvb
milan967
vlvacha
lukas48
Ruda
vlkr
Rostini
misa.k
Děda
Prašík
palladin
Koci
hudy
scenic1.5dci
Frodo
serpa
sali
kris
Lukyn
mildaus
maky
fanax
_Mickey_
vecino
mistrli
mkb
bambinot
Nomed
XAO
Kopy
pepabor
nera738
75 posters

Strana 15 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  artur76 Thu Jun 01, 2017 11:38 am

maky napsal:Arture, všechno je jinak, když sem šel spát, uvědomil jsem si, žes pasl, že se ti nevrací páčka ruční brzdy... Tak -autem najeď na rovinu a pevný povrch, založ obě přední kola z obou stran, povol šrouby na kole které nebrzdí, nadzvedni auto a musíš mít pomocníka, který ti v autě šlápne na brzdu, kolo je zabrzděné, ano?, tak pustit brzdu, sundat to kolo a podložit pod auto vedle heveru, aby spodlo případně na kolo, nikoliv na tebe!!!!!, tak a teď vložit kartu do čtečky, poučit pomocníka jak se zabrzdí a odbrzdí ručka, pak si ohni pod auto abys viděl na tu páčku a lanko jak jde do bovdenu, povel .. povolit ručku, a koukej co se děje, mělo by lanko vyjet z bovdenu a páčka do zadní polohy.. nestalo se tak viď.. tak vem kleště a za ten konec lanka kleštěma zatáhni dozadu co to jde ven .. pozor jen za konec lanka, néé zatu páčku, pokud lanko nejde vytáhnou jak si pmatuješ na druhé straně je buď zarezlé v bovdenu nebo porucha brzdové jednotky pod autem, pokud si to lanko vytáhnul a páčka zůstala vepředu, tak jí zatáhni dozadu a kleštěma zase zatlač dopředu .. po několika zataženích a zatlačeních kleštěma by kolo mělo začít brzdit!!! ( měl by se tím nastavit ten samostav do akční polohy a vymezit vůli mezi prasátkem destičkou a ručkou), v tomto případě máš vyhráno, očisti kartáčem tu páčku, hlavně okolo toho čepu na ktrém se pohybuje, pořádně promaž  a páčka zase se sama nevrací do zadu na konec lanka ( je unavená, ale spíše prasklá vratná pružinka páčky). To vyřešíš vložením tlačného pérka natočením na lanko brzdy mezi konec bovdenu a páčku. Už to tu kluci řešily ( mistrli, nebo popenec, nevím, ale popátrej)  a měl by být pokoj, Pokud se objeví hláška o poruše brzdy ale brzda bude funkční a nezmizí ani po několika zataženích a uvolněních, ta si závadu nech vymazat diagnostikou. No a pokud i toto selže a brzda přesto nebude zatahovat ( lanko na fest do drzdění) tak porucha bude v té jednotce pod kufrem auta, ale věřím, že je to jen ta prasklá pružinka. Tak hodně zdaru .
....a to lanko by mělo jít vytáhnout s nějakým odporem nebo úplně lehce(přece to jenom budu odmotávát z navinutého lanka na motůrku,ne?)...někdo tady psal že aby se dalo za lanka volně tahat tak se musí auto nouzově odbrzdit...pravě když jsme tu páku dali do zadní polohy a zatáhly brzdu tak tá paka i s lanem se zatáhla do brzdící polohy,ale daleko víc než tá na kole co brzdí.Jak tá páka vyjede až dopředu tak to lano se navine víc než má,zřejmě to vypína až snímač tahu.Na druhém kole jak funguje,když pohnu kleštěma pákou brzdiče jenom o 1 cm,tak kolo okamžitě brzdí a tak by to asi mělo fungovat.Nemám sundat lanko s páky a pak hýbat tou pákou brzdiče?(ale to prý jde až po nouzovém odbrždění).Co se stane,nebo kam se dostanu když vyšroubuje ten šroub,jak je ním přitažený doraz?

artur76

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 23. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Thu Jun 01, 2017 3:29 pm

Podle toho, co popisuješ, tak je zatuhlá páka ručky na brzdiči. Vytáhni lanko a zkus tu páku prostříknout a několikrát s ní zahýbat, aby šla volně a vracela se. Pak to bude fungovat. Kdyby se jí moc nechtělo, dá se přidat vratná pružinka, ale ne moc silná, pak by se to nelíbilo jadnotce.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  artur76 Thu Jun 01, 2017 7:51 pm

artur76 napsal:
maky napsal:Arture, všechno je jinak, když sem šel spát, uvědomil jsem si, žes pasl, že se ti nevrací páčka ruční brzdy... Tak -autem najeď na rovinu a pevný povrch, založ obě přední kola z obou stran, povol šrouby na kole které nebrzdí, nadzvedni auto a musíš mít pomocníka, který ti v autě šlápne na brzdu, kolo je zabrzděné, ano?, tak pustit brzdu, sundat to kolo a podložit pod auto vedle heveru, aby spodlo případně na kolo, nikoliv na tebe!!!!!, tak a teď vložit kartu do čtečky, poučit pomocníka jak se zabrzdí a odbrzdí ručka, pak si ohni pod auto abys viděl na tu páčku a lanko jak jde do bovdenu, povel .. povolit ručku, a koukej co se děje, mělo by lanko vyjet z bovdenu a páčka do zadní polohy.. nestalo se tak viď.. tak vem kleště a za ten konec lanka kleštěma zatáhni dozadu co to jde ven .. pozor jen za konec lanka, néé zatu páčku, pokud lanko nejde vytáhnou jak si pmatuješ na druhé straně je buď zarezlé v bovdenu nebo porucha brzdové jednotky pod autem, pokud si to lanko vytáhnul a páčka zůstala vepředu, tak jí zatáhni dozadu a kleštěma zase zatlač dopředu .. po několika zataženích a zatlačeních kleštěma by kolo mělo začít brzdit!!! ( měl by se tím nastavit ten samostav do akční polohy a vymezit vůli mezi prasátkem destičkou a ručkou), v tomto případě máš vyhráno, očisti kartáčem tu páčku, hlavně okolo toho čepu na ktrém se pohybuje, pořádně promaž  a páčka zase se sama nevrací do zadu na konec lanka ( je unavená, ale spíše prasklá vratná pružinka páčky). To vyřešíš vložením tlačného pérka natočením na lanko brzdy mezi konec bovdenu a páčku. Už to tu kluci řešily ( mistrli, nebo popenec, nevím, ale popátrej)  a měl by být pokoj, Pokud se objeví hláška o poruše brzdy ale brzda bude funkční a nezmizí ani po několika zataženích a uvolněních, ta si závadu nech vymazat diagnostikou. No a pokud i toto selže a brzda přesto nebude zatahovat ( lanko na fest do drzdění) tak porucha bude v té jednotce pod kufrem auta, ale věřím, že je to jen ta prasklá pružinka. Tak hodně zdaru .
....a to lanko by mělo jít vytáhnout s nějakým odporem nebo úplně lehce(přece to jenom budu odmotávát z navinutého lanka na motůrku,ne?)...někdo tady psal že aby se dalo za lanka volně tahat tak se musí auto nouzově odbrzdit...pravě když jsme tu páku dali do zadní polohy a zatáhly brzdu tak tá paka i s lanem se zatáhla do brzdící polohy,ale daleko víc než tá na kole co brzdí.Jak tá páka vyjede až dopředu tak to lano se navine víc než má,zřejmě to vypína až snímač tahu.Na druhém kole jak funguje,když pohnu kleštěma pákou brzdiče jenom o 1 cm,tak kolo okamžitě brzdí a tak by to asi mělo fungovat.Nemám sundat lanko s páky a pak hýbat tou pákou brzdiče?(ale to prý jde až po nouzovém odbrždění).Co se stane,nebo kam se dostanu když vyšroubuje ten šroub,jak je ním přitažený doraz?

....JE TO TAM!!! :-)...po vytažení lanka z páky brzdiče skočil brzdič do odbrždený polohy a okamžitě začalo kolo brzdit tak jak má,akorát to nechtelo vracet poslední dva milimetry a musely jsme rukou vrátit páku na doraz,po zabrzdeni a odbrždení kola cca15-20 krát se už tá páka vracela tak jak má..zřejmě se potvrdila moje teorie o tom že to kolo přestalo brzdit od výměny zadních destiček,když mechanik co to dělal a zatáčel pístek dovnitř,tak prostě to nechytlo ten správny krok a samostav byl ve špatné poloze...pro jistotu jsem tam dal pružinu aby se to líp vracelo,možná jsem ani nemusel,spíš to bylo zatuhlý jak to bylo kvůli špatnému samostavu cca 6 týdnu...tak to teď budu sledovat jestli to faká jak má...ještě zítra vymžeme oranžový trojuhelník a
nápis SERVISE...a snad už bude klid... Každýmu kdo přispěl dobrou radom patří ode mně VELKÉ DĚKUJU!!!... Smile

artur76

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 23. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty El.ruční brzda

Příspěvek  zbynda Mon Aug 07, 2017 11:08 am

Zdravím,mám SCÉNICA 1.9 CDI s el.ruční brzdou.Občas funguje a občas nefunguje,když zničehonic začne fungovat a a po vypnutí motoru cca hodinu,tak musím do kufru a ručně odbrzdit.Tak se ptám,co kde je chyba..?Díky za jakoukoliv odpověď.

zbynda

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 27. 04. 17

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Mon Aug 07, 2017 9:48 pm

Co tak spinač ovládání pod volantem?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  martin.kazik Sat Dec 09, 2017 9:22 am

Ahojte, možna je to už tady PASSe, ale zkusit to musím.

No jelikož mi jednoho krásného dne přimrzla a přirezla zadní brzda, tak jsem byl donucen ji trochu popravit. Zjištění sjetých destiček byla první věc. Po výměně stále stejný problém. Tak jsem šel dál a při zjištění šíleného stavu lanovodu, zase donucen je obědnat. Po složitém pátrání jsem na GS našel lanovody za 1500Kč. Tak demontáž brzdy a čištění a výměna. Ale ani toto nepomohlo a dokonce brzda už ani nezatahuje. Takže jsem se obával toho, že je potřeba koupit celou novou brzdu - 17000Kč original Renault. Ale při té příležitosti jsem se dokopal i ktomu, že když bude nová zadní brzda, tak si vyměním i zadní třmeny TRW... Když to sesumarizuji, zadní brzdy budou kompletně nové...

Jen se chci zeptat, je potřeba, když pamět v autě vykazuje závady na brzdě a při montáži nové brzdy je potřeba navštívit originál servis Renault a nebo stačí obyčejná diagnostika??? Byť china kopie Delphi a nebo Renault Can CLip...

Děkuji za odpo... Kdyby jste chtěli pošlu zde i fotky stavu moji staré brzdy...

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Sat Dec 09, 2017 9:41 am

Stačí obyčejná diagnostika.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Domiq07 Sun Feb 25, 2018 9:15 am

Brzdové kotouče a destičky
svar napsal:Ta ručka nemusí brzdit kvůli nevracení páčky na brzdiči.
ahoj vsetci a obzvlast SVAR Smile  ked som menil predne kotuce a zadne platnicky, tak som spomenul, ze mi nebrzdi zadne prave koleso, ked zatiahnem rucnu (mam elektricku) No a SVAR to ihned ,,tipol,, na nevracanie packy a mal pravdu!!! Shocked  Otazka pre mudre hlavy znie: mali ste uz niekto rozobraty komplet cely strnen?? zaujima ma ta vnutorna cast na ktoru sa nakruca prasiatko-samosprav. mozem hybat packou aj do rana (ide uplne lahucko), ale hriadel so zavitom sa ani nepohne. zeby praskla pruzinka? urcite sa tomu porziem na zuubok zblizka, ale az ked budem mat po ruke nahradny strmen Wink
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Sun Feb 25, 2018 3:51 pm

Máš tři možnosti, může být strhlý závit v pístku- ten se dá sehnat jako díl nebo na té hřídelce od páčky- tam je problém, chce to druhý brzdič, volná nebo skočená páčka ovládání ručky. Šel bych na jistotu a dal nový brzdič. Dají se sehnat i repasy, ale cenový rozdíl je minimální.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Oprava parkovací brzdy

Příspěvek  artur76 Wed Jan 16, 2019 1:22 pm

Zdravím Grandcenikaře,tak jsem se v pondělí vrátil od velice šikovného opraváře ze Slaného,který se specializuje na opravy elektr.parkovacích brzd Renault,Peugeot,Citroen a Ford.Brzda je po skoro komlpetní opravě(výměně lanovodu,vřetena,opravy plošného spoje,vyčištění,promazání)Stálo mě to 6400,plus výměna zadních destiček a srovnání kotouču na soustruhu s práci(1850,-) se vším všudy 8250,-Záruka na provedenou práci 6 měsícu a rok na provedené opravy uvnitř parkovací brzdy.Brzda teď funguje perfektně a tiše...celý můj problém s ruční brzdou začal od výměny zadních brzdových destiček,kdy zřejmě mechanik "zapoměl"jeden ze základních úkonu při výměně zadních brzdových destiček,a to vyšlapat brzdový pedál aby se vymezila vůle.Při zatažení brzdy se lano zřejmě zatáhlo dovnitř řídící jednotky víc než mělo(páka brzdiče jezdila cca 3-4 cm dopředu a samozřejmě naprázdno což mělo za důsledek to že levé kolo vůbec nebrzdilo i když jednotka nehlásila žádnou chybu...po nouzovém odbrždení a vytažení lanka z brzdiče(lanko nešlo vyháknout ani po nouzovém odbrždení),se natáhnul brzdič to zadní polohy a kolo začalo najednou brzdit.Pak brzda fungovala téměř rok brz jediné chyby,ale už byla hlučnejší...a pak už začal půlroční kolotoč hlášek PARKBREMSE DEFECT atd...mazání chyb na diagnostikách,pak byl chvili klid a pak všechno nanovo...tak už snad to bude "makat" jak má ☺️😉☺️

artur76

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 23. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Domiq07 Sat Mar 07, 2020 3:50 pm

Zdravim vas.
Takze sa mi porucala el. rucna brzda. Fungovala bez problemov iba klasicka udrzba ako premazanie lanovodov.. Pokial som nepristavil auto na STK! Borec vhupol na valce ROZBEHNUTE valce a zatiahol rucnu. Rucna sa zablokovala a uz nesla odbokovat. Auto mi vytiahli smykom vonku, kedze netusili, ze sa da odblokovat v kufri.. Ked som to nudzove odblokoval, bolo pocut divny praskot ako som zatiahol za lanko. Bol som s tym na diahnostike a vyhodilo mi zavadu el. motora. Na STK si nechcu priznat chybu, ze je to bezna prax ako skusaju el. brzdu. Vie tu niekto postup ako by sa mala skusat brzda na valcoch? Alebo ake mate skusenosti s STK kam chodievate vy?
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  MacaC Sat Mar 07, 2020 9:47 pm

také mi to na STK jeden borec udělal.... naštěstí to vydrželo a nic se nestalo... při další už sem nebyl přítomen takže netuším zda to dělají pokaždé.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Domiq07 Sun Mar 08, 2020 11:28 pm

Vlastne sa zablokovalo len jedno koleso-lave a to islo smykom. Brzda nereaguje nijako blika kontrolka na tlacitku pre odbrzdenie. Pokúsim sa este rozobrat parkovaciu brzdu i ked neviem ci sa da nieco s tym spravit, kedze na diagnostike vyhodilo chybu el. motora alebo kabelaz. Ešte ze tu mame na fore postup ako to rozobrat. Smile
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  spetik1981 Wed Apr 08, 2020 6:00 pm

Zítra se chystám vyndat poprvé po 7 letech komplet parkovaci brzdu, protože jsem zjistil při výměně destiček, že jsem měl zarezlý jedno lanko. Provizorně jsem ho prostříkal WD, rozhýbal pistek ve třmenu a chtěl bych zítra rozebrat komplet parkovací brzdu. Postup snad zvládnu to jsem pročítal, akorát nevím, když to budu vyndávat komplet, musí se vytáhnout to ruční odbrždění v kufru? A další otázka, čím promazat ty lanovody? Stačí WD nebo spíš nějaký olej?

Tak teď jsem objevil náhradní lana:
https://voton.cz/autodily/renault/grand-scenic-ii/1.9-dci-jm14-96kw/brzdovy-system/paky-bovdeny?productId=543934

Zkusím jim napsat zde to bude souhlasit podle VIN a jestli jo tak není co řešit.
spetik1981
spetik1981

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  spetik1981 Thu Apr 30, 2020 5:44 pm

Ahoj kluci, ještě jeden poznatek. Když jsem vše promazal samozřejmě se mi rozsvitila červená Stop která po chvíli přejde na oranžovou Service. 14 dni jsem to neřešil. Dnes jsem přijel od kluka co mi dělal ještě cepy na předku, tak jsem mu říkal, ať chybu vymažte. Ale ejhle. Diagnostika napsala neznáma chyba a hláška svítí stále. Při jízdě jsem zjistil ze se červená Stop objeví například při průjezdu kruhovým objezdem,kdyz tam je nějaká díra tak to na mě zařve. Kde muže být problém? Dělal jsem výměnu destiček. Měl jsem venku lanovody, vše krasne funguje ale hláška nelze smazat.
spetik1981
spetik1981

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  maky Fri May 01, 2020 6:14 am

Spetíku, tak podle mě to dělá ABS - ESO, máš na některém z kol buď špatný kontakt, nebo je v čudu řídící jednotka, mě to dělal kablík k levému přednímu kolu na diagnostice to ukazovalo při stání rychlost 999km, ostatní uakazovala nului.. kablík se vyměnil a je klid, ale stojí ta mrcha 9 stovek !!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  spetik1981 Fri May 01, 2020 7:59 am

Díky Maky, kouknu na to, ale to se mi nezdá. Zkusím to rozdělat znovu a zaměřit se na kabely. Napadlo mě jestli to nesouvisí s tím nouzovým odbržděnim? V životě jsem to nepoužil, jednou to člověk vytáhne a je to v háji.
spetik1981
spetik1981

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  spetik1981 Fri May 01, 2020 1:35 pm

Tak hotovo. Odpojil jsem baterku, zapojil jsem a bylo po hlášce. Sice se rozsvítilo ASR, ale jel jsem to projet a po chvíli zmizelo i to. Takže příště až budu dělat zadní brzdy, radši odpojit baterku.
spetik1981
spetik1981

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  sali Mon May 04, 2020 2:08 pm

Ještě si zkontroluj kolik máš brzdovky. To taky umí zlobit kontrolky.
Hoj Sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty výměna lanovodů EPB

Příspěvek  lenin2001 Wed May 06, 2020 7:13 am

U mého granda rv. 2006 mi zarezl lanovod brzdy zadního levého kola. Mechanik mi řekl, že u granda se musí koupit celá jednotka, z ní se pak dají použít jen lanovody. Ale přijde ta sranda na cca. 15-17tis. Nelze samostatně koupit jen lanovody na granda.
Tak jsem brouzdal na netu, objednal dva lanovody za 1500 a výměna mi zabrala dvě dopoledne. Jedno jsem EPB demontoval a druhý den výměna lanovodů na jednotce a vše zpátky.
Takže ponaučení, pokud Vám zarezne lanovod u granda, stačí koupit jen lanovody. A ještě poznatek z netu. Pokud se chcete zbavit chybových hlášek, rozdělejte řídící jednotku parkovací brzdy a tak je součástka, která se jmenuje OMRON G8ND-2. Na netu je k sehnání za pár dolarů. Stačí ji vyměnit a je po chybových hláškách. Já to ale nepotřeboval a nedělal. Na youtube je to na několika videích.
Všem krásný den.
PS: lanovody jsem koupil oba, jeden má délku 1000mm, druhý 700mm (ten je na pravé kolo).
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  R-ježek Sun Jun 14, 2020 1:49 pm

Možná se bude někomu hodit. Zatím mi brzdy fungují ale je dobré vědět 😉.

https://www.autokseft.cz/TRISCAN-Tazne-lanko-parkovaci-brzdy-TRI-8140-251201-8140251201-nd1164152
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Mon Jun 15, 2020 11:22 am

Grand scenic II. Potřebuji vyměnit komplet celou elektrickou ruční brzdu. Bude pasovat z jiného grand scenica? Nebude problém z komunikací? Našel jsem jinou a ta má jiné sériové číslo. Díky.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Mon Jun 15, 2020 1:40 pm

Neměl by být problém.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  R-ježek Tue Jan 26, 2021 11:51 pm

Musím se naprášit, velké zklamání a beznaděj mne provází . Sundal jsem celou parkovačku, bowdeny shnilé, že se divím, že to nekleklo dřív. Rozebral, koupil new bowdeny, vyčistil, promazal, zasadil nové bowdeny a zakrytoval po přetmelení spoje. Dal jsem i nové silentbločky co drží brzdu na úchytu, jeden byl utržený a druhy už skoro taky. Pěkná práce. Pak k autu, našroubovat, celkem to jde a pak to začalo. Práva zadní strana nandání celkem v pohodě ale levá v prdeli. Asi je tam kratší lanko o cca 2 cm a není boha to tam dostat tak aby to šlo . Drbal jsem se s nastavováním 4 hodiny a nic, prostě nic.😢 musím s tím do Slaného. Tak mne to stejně nemine. Asi to už byla poslední kapka. Už budu jen měnit olej, filtry a kašlu na nějakou mechaniku. Raději dam love za servis než toto. 6 hodin pod autem a tělocvik jak sviňa a nic z toho. Jsem zvědav, co vymysli v servisu. Měl by to být chlapík co dělá jen Renaultu a brzdy jsou jeho top. Tak dám vědět. 😒 elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Wed Jan 27, 2021 5:06 am

Taky mě nešlo nasadit na druhý třmen. Stačilo zatáhnout za táhlo nouzového odbrždění aby se lanka rozpojily.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru