Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

karta

+11
hudy
mistrli
homercb
Popenec
Jirin_CZ
svar
berko
hagarko
_Mickey_
maky
Lukýno
15 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

karta Empty karta

Příspěvek  Lukýno Sun Jan 16, 2011 7:06 pm

Zdravím všechny Granďáky. Nemáte někdo zkušenosti s kartou, já mám totiž jen jednu, a to ještě prasklou. Nová stojí údajně okolo 5000,- Kč, ale já bych potřeboval jen nový plastový obal, vnitřek je v cajku. Nevíte někdo jestli to jde vyměnit, nebo musím nechat udělat komplet novou? Díky za odpovědi.
Lukýno
Lukýno

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 26. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  maky Mon Jan 17, 2011 11:32 am

Zdarec Lukyno, a tu kartu z pokecu,pár fórků str.6. bys nechtěl????????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jan 17, 2011 1:45 pm

Nechci se opakovat, ale doporucil bych allegro.pl :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  Lukýno Wed Jan 19, 2011 7:36 pm

maky napsal:Zdarec Lukyno, a tu kartu z pokecu,pár fórků str.6. bys nechtěl????????

Jo ta by taky nebyla špatná...
Lukýno
Lukýno

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 26. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  hagarko Wed Mar 02, 2011 4:05 pm

Nazdar chlapi chcem sa spýtať či sa dá prekodovať stará karta z druhého auta na moje alebo treba celkom novú,ale tá stojí 150eur+nakodovanie, neviete kde by sa dala kúpiť nová ale za rozumnejšie peniaze.
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  berko Wed Mar 02, 2011 4:54 pm

berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  hagarko Wed Mar 02, 2011 6:52 pm

Dobre diky takže ako som trochu pochopil tak by sa to teoreticky spraviť že sa v tej starej prepájkuje nejaký integrovaný obvod a malo by to potom ísť skúsim sa popítať v servisoch.
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  hagarko Fri Mar 04, 2011 11:29 am

Karta se dá vzít i z jiného auta a stačí přepájet jeden integrovaný obvod za nový a karta je prázdná, jako by nikdy nebyla v žádném autě použita. Pak se to přes diagnostický kabel spáruje s autem. Tolik teorie.

Tak toto bolo napísané na Renault forume http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=60&t=32681&start=50 a nemá niekto s tým skúsenosti a nevie poradiť o aký integrovaný obvod môže ísť.
Diky za radu.
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  hagarko Fri Mar 04, 2011 11:53 am

Našiel som polsku stranku na karty do Scenika II majú tam lepšie ceny ako u nás ale neviem ako to tam funguje ta stránka

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=karta+scenic

Len pre zaujímavosť:

napr:nova karta 450 zl.=112eur
nová karta 270 zl.=67,79eur
alebo celý mechanizmus aj z kartami - 700zl.=175.75eur
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  hagarko Mon Jan 16, 2012 4:11 pm

Nazdar chcem sa spýtať vie mi niekto poradiť ako sa dá rozobrať štartovacia karta od Scenica,su niekde na fore aj obrázky?diki Laco
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  svar Mon Jan 16, 2012 7:12 pm

Pročti si to tady http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=44&t=7056 je to sice k laguně, ale podstata problému je stejná
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  Jirin_CZ Tue Jan 17, 2012 1:40 am

Co se tyka starsi karty... Pokud prendas transponder PCF7947 tak se karta bude tvarit jako nova... Smile Ale v renaultu ti ji nenakoduji... Sad Neumi to.. Ani kdyby jsi mel novou tak si ji sam clipem nenandas.... Potrebujes pin z renault.net... Jediny zpusob jak nahrat starsi upravenou kartu nebo novou bez pinu je Renault Explorer (commander), popr se dela jeste par takovych krabicek, ale to je sranda za cca 20 000... Planuju ji do budoucna ale ted je nejak moc vydaju.... Sad
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  Popenec Sun Jun 03, 2012 1:50 pm

Pánové,

dnes jsem přišel k autu a chtěl jsem ho dálkou odemknout, ale nic. Zkoušel jsem to několikrát, ale karta dělala mrtvolu. Vytáhl jsem ten klíček co je v ní a odemkl. Strčil kartu do slotu a nastartoval. Po příjezdu do práce jsem vystoupil a normálně to zamkl kartou. Zkoušel jsem to několikrát a fungovala jako vždy. Myslíte, že by to mohlo být třeba už slabou baterkou?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  berko Sun Jun 03, 2012 2:37 pm

mě to občas uděla taky a proto mam sebou i druhou kartu
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  svar Sun Jun 03, 2012 4:05 pm

Zkus vyměnit baterku v kartě, mělo by být po problémech
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  homercb Mon Jun 04, 2012 5:17 am

Ahoj,
tak jsme se konečně dočkali a od pátku máme Scenica doma. Jsem z něj nadšený. Neměl jsem ještě moc času prostudovat všechny funkce, co to auto má, ale jedna věc mi nesedí. U Laguny, kterou jsem měl doteď, mi po zasunutí karty naskočila elektrika v autě, tzn. mohl jsem např. stahovat okna, otvírat šíbr. Tady zasunu kartu a nic. Abych to zprovoznil, musím nastartovat. To mi přijde divný. Jak to funguje vám? Není tam nějaký fígl?
homercb
homercb

Poeet p?íspivku : 40
Age : 48
Location : Strakonice, Praha-H. Počernice
Registration date : 09. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  mistrli Mon Jun 04, 2012 6:56 am

Zdar,
zasuň kartu a aniž by jsi sešlápnul nějaký pedál tak podrž tlačítko start na cca. 5 sec.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  homercb Mon Jun 04, 2012 7:08 am

Supr, funguje to. Díky moc
homercb
homercb

Poeet p?íspivku : 40
Age : 48
Location : Strakonice, Praha-H. Počernice
Registration date : 09. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  hudy Mon Jun 04, 2012 7:32 am

Mě to funguje tak, že nemusím ono tlačítko držet 5 sekund, ale stačí do něj jen dloubnout (bez sešlápnutých pedálů). A karta ani nemusí být zasunutá, to pouze když jsou otevřený pátý dveře.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  maky Mon Jun 04, 2012 8:07 am

Baba, hudy má pravdu, ale záleží jakou máš kartu, někdo musí zasunout, my nemusíme ( máme bezkontaktnííí, poznáš když nezasuneš a nastartuješ máš bezkontaktní, nenastartuješ musíš zasunout, máš kontaktní!!) , výhoda bezkontaktu nemusíš jí mít v dosahu ( stačí někde po kapsách, nebo tašce, klidně i v kufru), a funguje, nevýhoda, kartu má manželka vystoupí a ty odjedeš, ani si nevšimněš zapípání, poznáš nepřítomnost karty když budeš chtít vypnout motor!!! nejde, teda jde musíš 2x rychle za sebou stisknout tlačítko start, auto chcípne, ale !!!! už ho bez karty nenastartuješ ani nezamkneš!!!!!! tak raději hodně študuj chlapče, ať přijdeš na všechny jemné finesy tohoto autíčka, neboť ani staří mazáci nevědí všechno a občas objeví něco nového!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  homercb Mon Jun 04, 2012 8:20 am

hudy napsal:Mě to funguje tak, že nemusím ono tlačítko držet 5 sekund, ale stačí do něj jen dloubnout (bez sešlápnutých pedálů). A karta ani nemusí být zasunutá, to pouze když jsou otevřený pátý dveře.

Uauuu, tohle funguje taky bounce díky

maky napsal:Baba, hudy má pravdu, ale záleží jakou máš kartu, někdo musí zasunout, my nemusíme ( máme bezkontaktnííí, poznáš když nezasuneš a nastartuješ máš bezkontaktní, nenastartuješ musíš zasunout, máš kontaktní!!) , výhoda bezkontaktu nemusíš jí mít v dosahu ( stačí někde po kapsách, nebo tašce, klidně i v kufru), a funguje, nevýhoda, kartu má manželka vystoupí a ty odjedeš, ani si nevšimněš zapípání, poznáš nepřítomnost karty když budeš chtít vypnout motor!!! nejde, teda jde musíš 2x rychle za sebou stisknout tlačítko start, auto chcípne, ale !!!! už ho bez karty nenastartuješ ani nezamkneš!!!!!! tak raději hodně študuj chlapče, ať přijdeš na všechny jemné finesy tohoto autíčka, neboť ani staří mazáci nevědí všechno a občas objeví něco nového!!!!

díky maky, jsem taky bezkontaktní (i když jinak se kontaktuju straaašně rád, zejména s manželkou...). Jak to tak tady pročítám, nepřestává mě udivovat, jak nás to auto neustále něčím překvapuje. Já jsem zatím ve fázi objevování schránek všude možně po autě. Je jich skutečné množství. Manželka ještě trochu truchlí za ztrátu Laguny, já jsem ale naprosto unešenej ze Scenica, je mnohem praktičtější...
homercb
homercb

Poeet p?íspivku : 40
Age : 48
Location : Strakonice, Praha-H. Počernice
Registration date : 09. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  Koci Mon Jun 04, 2012 8:51 am

Homere a až najdeš všechny odkl. schránky a zapomeneš co kde máš, tak než si je zaplníš, tak si stáhni toto odkaz klikni si
vyplň si tam kam jsi si co dával a dej si to třeba pod sedačku řidiče (tam je také Very Happy ) a až budeš něco hledat, tak si zapamatuj kam jsi si ten seznam dal a máš hotovo...

P.S. možná že ten papír už někdo našel za stěračem cheers
karta 19836
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  homercb Mon Jun 04, 2012 9:12 am

Koci napsal:Homere a až najdeš všechny odkl. schránky a zapomeneš co kde máš, tak než si je zaplníš, tak si stáhni toto odkaz klikni si
vyplň si tam kam jsi si co dával a dej si to třeba pod sedačku řidiče (tam je také Very Happy ) a až budeš něco hledat, tak si zapamatuj kam jsi si ten seznam dal a máš hotovo...

P.S. možná že ten papír už někdo našel za stěračem cheers
karta 19836

tak to je bomba Laughing Zrovna včera jsem dával do auta všechny možné potřebné i nepotřebné věci a říkal jsem si, jak dlouho si budu pamatovat, kam jsem co dal. Např. velký problém - trojúhelník se nakonec s přehledem vešel do podlahy zadních sedaček. Tohle je ale naprosto úžasný :-). Jen tam chybí taková ta malá schránka pod volantem. Ideální třeba na klíčky k střešním nosičům, na různé imbusy, šroubky apod. Na to se dá lehce zapomenout pale . Díky
homercb
homercb

Poeet p?íspivku : 40
Age : 48
Location : Strakonice, Praha-H. Počernice
Registration date : 09. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  mistrli Mon Jun 04, 2012 9:32 am

Zdar,
mám taky bezkontaktní,ale naučil jsem se ji do slotu dávat právě z těch důvodů jak popisuje Maky. Na začátcích když jsem se s autem ještě seznamoval tak kartu měla žena v kabelce a stalo se , že jsme přijeli domů, já si vzpoměl, že ještě musím něco vyřídit a hned odjel. No a po dojetí na místo zjistil, že karta je v ... (kabelce). Vypnout to šlo tím dvojklikem, ale nastartovat už né. No a to bylo potom řečí když žena musela s kartou 10 km dojet za mnou...
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  hudy Mon Jun 04, 2012 9:42 am

Jen opravim Makyho – zamknout jde i bez karty (popřípadě s kartou v manželčiný kabelce vzdálené 10 km od auta)
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

karta Empty Re: karta

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru