Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Předepsaný rozměr pneu

+3
sali
maky
Pule
7 posters

Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  Pule Thu Dec 22, 2011 2:37 pm


Zdar všem, mám jeden dotaz ohledně předepsaného rozměru pneumatik, jestli jste se náhodou někdo nesetkal s něčím podobným ?

Stalo se mi tohle,
před pár měsícema sem se s naším Optimusem (ha ha, já vím...) zařadil do vašich řad. Při přehlašování vozidla jsem narazil na malý problém.
Zakoupený vůz jezdí na pneumatikách o rozměru 205/60 R16. Při přihlašování do evidence motorových vozidel a vystavení nového velkého TP bylo zjištěno, že v TP je napsaný předepsaný rozměr pneumatik 205/55 R17 (snad se nepletu) a výše zmíněný mnou uváděný a používaný rozměr, je zapsán pouze jako „možná alternativa kola pro nouzové dojetí „ . Upřímně si nedovedu představit, že by někdo dodatečně po zakoupení nechal předělávat rozměry pneumatik a jestli se nepletu i disků kol, to je asi dost drahý špás. Auto bylo koupeno původně jako nové v České republice.
Pracovnicí policie ČR mi bylo sděleno, že to sice není normálně na závadu, ale při silniční kontrole a na technické bych se mohl setkat s odporem jelikož v techničáku mám jinej rozměr, než mám obutej a že je nutné se obrátit na zastoupení Renaultu a požádat, zda-li by bylo možné získat písemné vyjádření, že rozměr pneumatik 205/60 R16 nevadí běžnému provozu na našich komunikacích. Ona že s tím prý nic neudělá, že to maj v systému nastavený tak jak jim dokládá Renault, což je zajímavé, protože třeba přímo v origo manuálu, je jako běžný rozměr pro Granda uváděn, přesně ten rozměr, co mám obutý. Ze zmíněným potvrzením se mám stavit znovu a v techničáku mi to dodatečně přepíšou.

Setkal se s tím někdo z vás nebo ze mě dělá někdo vola ? Question

Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  maky Thu Dec 22, 2011 3:45 pm

Zdarec kolego, jestli, že máš granda, oba tebou zmiňované rozměry jsou správné,( jak 205x55x17, tak 205x60x16) ale ke Tvé škodě, pláště sou drahý jako kráva. Bomba by byla, kdyby si dostal povolení z Rencka na 205x 55x16, ty jdou na "dasAuta" a proti naším soum za polovic!!!!
kolo pro nouzové dojetí je TVZ, užovka a ta má úplně jiný rozměr, maj v tom u rencka a poliši pěknej bordel!!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  Pule Thu Dec 22, 2011 4:03 pm

Zdar Maky, no upřímně jsem na to sám zvědavej, dneska jsem psal přímo na zastoupení Renault, tak jsem zvědavej, co mi odepíšou, jestli teda vůbec.
O výsledek se s váma podělím. Doufám, že jejich odpověď nebudu muset zařadit spíš do sekce "vtípky a srandičky" Rolling Eyes
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  sali Thu Dec 22, 2011 4:22 pm

Tak to bude asi co kus to originál já mám psáno
205/55 R17 variabilní provedení 205/60 R16,
195x440 -49; 205/650 R440A umožňují nouzové dojetí v případě defektu
205/60 R16 rezerva k nouzovému dojetí
205/55 R16 rezerva k nouzovému dojetí
dojetím aby se v tom čert vyznal
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  daveL Thu Dec 22, 2011 8:16 pm

já mám uvedný 17 i 16 a užovku jako dojezdový - auto má z prvovýroby dojezdový kolo.
Kolega má verzi bez rezervy ale trval na ní, takže má tu 16tku jako rezervu

takže to může být odvyslé od prvního přihlášení

jinak já mám pro změnu vadu v rychlostním indexu. v TP mám o stupeň vyšší rych index než origo 17tky od renaultu
daveL
daveL

Poeet p?íspivku : 49
Location : Hluboká n.Vlt
Registration date : 02. 05. 10

http://www.liskaci.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  Pule Mon Jan 16, 2012 5:34 pm

Tak,
po cca týdenním čekání jsem se dočkal ofiko odpovědi od zastoupení Renaultu v naší krásné zemi. Musím uznat, že ochota a celkově návrh na řešení "problému" mě poměrně omráčily, a tak, jak jsem slíbil, zde volný přepis odpovědi na můj dotaz ohledně předepsaného rozměru pneumatik na mého čmeláka (naše mazlíčky).

Renault :
1) ...na vůz Renault Grand Scenic jsou homologovány tyto rozměry pneumatik (podle č. VIN)
205/60 R16 (92) H, 6.50 J 16 - 49
205/60 R16 (92) V, 6.50 J 16 - 49
205/55 R17 (91) V, 6.50 J 17 - 49
205/55 R17 (91) W, 6.50 J 17 - 49

2) v případě potřeby doplnění některého ze zmíněných rozměrů pneumatik do velkého TP následuje :

-sepsání písemné žádosti s uvedením VIN čísla, předmětu žádosti, přiložení kopie zadní strany VTP + přesné vymezení kolonek, které
mají být opraveny a zaslání na adresu:
Renault ČR a.s.
atestace
IBC Pobřežní 3
186 00 Praha 8
- do měsíce od obdržení žádosti bude na adresu odesílatele zaslána požadovaná informace nebo doklad, na jehož základě bude moct
příslušný dopravní úřad zapsat změny do TP/ORV

A tím je vážení hotovo. cheers

Nutno dodat, že tahle sranda vyjde obvykle na 4.500,- předem Evil or Very Mad . Mě to naštěstí nebude stát nic Smile , asi proto, že se podle kopie mého velkého TP jedná prokazatelně o nesprávný údaj v TP vydaném Renaultem ČR. Nebo jsem možná jen první, co něco takového řeší. To už v dopise nepíšou.

Možná je to "hovadina" , ale třeba to tu bude někoho zajímat, kdyby měl v budoucnu podobný problém.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  maky Mon Jan 16, 2012 7:46 pm

tak sem se upsal, omlouvám se a tobě blahopřeju k získání spravedlnosti, bohužel vítězství kalí ta skutečnost, že všichni toužíme po 205-55, 16
které jsou o polovinu levnější...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  Pule Tue Jan 17, 2012 12:54 pm

No Maky, to máš určitě recht.. Exclamation
Nový Polaris 3-ky mě přišly bez mála na osm tisíc, sněhu se v hlavním městě asi taky jen tak nedočkám a tak, když vždycky vidím ty sněhový kalamity v televizi ve zprávách, kdo kde co nemohl vyjet nebo sjet, cinkaj mi "klíčky" (karta) v kapse. No a to nemluvím o tom, že mě ještě v létě čekaj nový letní gumy....to zas bude pěkně bolet.... pale
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  budulajs Tue Jan 17, 2012 1:26 pm

Koukal jsem do techničáku a světe div se, mám tam mimo jiné i 205/55 R16 jsem vyjímka? Dodávám že mám krátkýho Scenica
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  maky Tue Jan 17, 2012 1:30 pm

Ano budulajs, krátký maj 55, grandi jen 60/16, nebo 55/17,
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  VitaKri Tue Jan 17, 2012 7:42 pm

Ještě záleží i na motoru. Bohužel 2.0dCi má jak krátký, tak dlouhý jen 205/60/R16 96V Evil or Very Mad
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  sali Tue Jan 17, 2012 7:51 pm

Podle výbavy, roku výroby a země určení je možné u krátkého podvozku s motory 1,5dci a 1,6i se setkat s pneu 195/65 R15 a taky 205/55 R16 , šťastní to lidé, kteří vlastní tyto kousky u mně na 1,9dci viz výše 205/60 R16 stejně jako grand.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty gumy

Příspěvek  JINDRA82 Wed Aug 08, 2012 9:04 pm

ahoj chlapáci chci se tedy zeptat koupil jsem granda 1.5dci 07 rok v tp mám 17 ale je to obuté na 16 je to špatně nebudu s tim mít nějakej problém je to dovežené z belgie

JINDRA82

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 06. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty gumy

Příspěvek  Pule Thu Aug 09, 2012 1:27 pm

hoj, hádám, bude to asi stejný příběh jako se mnou...už si s tím hlavu nedělám
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty gumy

Příspěvek  JINDRA82 Thu Aug 09, 2012 4:58 pm

jo děkuji už to taky neřeším bavil jsem se s klukem od policajtu a že to nějak neřešej

JINDRA82

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 06. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

Předepsaný rozměr pneu Empty Re: Předepsaný rozměr pneu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru