Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predná nápravnica - silenblok

+11
Popenec
Kopy
petr novy
puxo
PRADedaR
sali
maky
bambinot
karelpre
_Mickey_
palladin
15 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  maky Wed Feb 05, 2014 8:30 am

Vítej milej puxo, od toho to forum je, když neporadí, aspoň tím, že se svěříš, tak se ti uleví!!! ( svěřená bolest je poloviční bolest!! i když ti budu vyprávět jak to bolí, že sem si skřípl koule do skládací židle je sice také sdělená bolest, ale jistě to míň nebolí!!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  petr novy Thu Jun 12, 2014 12:37 pm

přední náprava u scenic II je celkem složitá...vše je uloženo pružně..na gumách. Pokud jsou všechny gumy vymačkaný, tak pomocný rám naráží do jiné části přední nápravy...víc to bouchne, když kolem spadneš do díry, než když kolem najedeš na hrbol...tady asi nejlépe..vyměnit všechna gumová uložení..něco jako repase nápravy...nenašel jsem nikde odkaz na tyhle gumy...vlastně jsem ani nenašel obrázky přední nápravy na scenic II..gůgluju..a nic jsem nevygůgloval...pokud máte nějaké odkazy na přední nápravu..tak mi to sem pls  napište ...taky už bouchám, a na stk, na jámě, si nejsme jisti, jestli ta viditelná vůle je ok, nebo je to na výměnu...dokonce automobilka Mercedes, poslala na stanice nějaké prohlášení, že tyhle vůle jsou ok..u jejich aut.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  Kopy Thu Jun 12, 2014 1:32 pm

maky napsal:Vítej milej puxo, od toho to forum je, když neporadí, aspoň tím, že se svěříš, tak se ti uleví!!! ( svěřená bolest je poloviční bolest!! i když ti budu vyprávět jak to bolí, že sem si skřípl koule do skládací židle je sice také sdělená bolest, ale jistě to míň nebolí!!!)
No ale když si to my ostatní představíme,tak to bolí všechny, aniž by se nám to stalo  affraid 
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  maky Thu Jun 12, 2014 6:40 pm

no a už to bolí polovičně, ale na poblití od bolesti když si vzpomenu je mi dodnes!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  petr novy Thu Jun 12, 2014 6:50 pm

petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  Popenec Sat Aug 09, 2014 6:46 pm

Čaute pánové,
nechci zakládat nové téma, tak to šupnu sem. Při přejezdu nějakých nerovností jdou ze předu hrozné rány. Pokud jedu rovně, tak to nedělá, ale pokud jedu do zatáčky a někde je nějaký hrb nebo cokoliv, tak to jsou rány jako prase. Jde to z obou stran. Co by to mohlo být? Tyče řízení se měnily v březnu 2014, a kosti v 10 měsíci 2011. Ale pokud si vzpomínám,, tak kosti tloukly i při jízdě vpřed ne jen do boku. I když na naše cesty jsou 3 roky na ty kosti asi dost, no.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  petr novy Sat Aug 09, 2014 7:50 pm

...podívej se nejprve na uchycení spodního čepu..jestli ti nelítá rameno nahoru dolu..pokud ne, tak máš ko silentbloky na ramenu...na tom trojúhelníkovém ramenu...buď koupíš celé rameno , nebo budeš přelisovávat...ale v každém případě, demontáž pomocného rámu..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  svar Tue Sep 09, 2014 6:55 am

Vzhledem ke zvukovým projevům, který vydává spodek auta, tak to vypadá na výměnu silentbloku nápravnice. Po usilovným pátrání jsem našel toto http://www.auto-francie.cz/zbozi/67024/SILENTBLOK-PREDNI-NAPRAVNICE-GRAND-SCENIC-II-1-9-D.htm za dobrou cenu. Pokud to bude ono, tak dám vědět, jak to dopadlo.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  maky Tue Sep 09, 2014 9:28 am

Nezapomeň na popis a foto!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  petr novy Wed Sep 10, 2014 6:29 am

jsem celkem zklamany po vymene silentbloku na predni naprave...takze pruziny a lozosko je nove..napravnice byla venku a oba silentbloky na spodni naprave novy...cep je ok...stabilizatory jsou rok stary a v poradku..ale stejne to tluce po kostkach...obe strany stejne tlucou...kontroloval jsem axialni tyce rizeni a bez vule...a pokud vule trochu byla...tak v prevodce...jeste znova prohlednu cepy rizeni...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  jano.cizik Wed Sep 10, 2014 4:31 pm

tak asi bude vymlatene riadenie mne robi to iste vsetko tuhe a aj tak to buchoce

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  petr novy Wed Sep 10, 2014 6:41 pm

pravda je, že mě to řízení jde trochu, zdá se mi, ztuha...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  jano.cizik Wed Sep 10, 2014 7:55 pm

mne ide lahko no ked hybem zprava do lava tak to bucha jednoznacne tam citit volu

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  maky Thu Sep 11, 2014 8:08 am

maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  petr novy Thu Sep 11, 2014 8:35 am

Na tento díl se vztahuje vratná záloha za starý díl ve výši 4 400,-kč... co to znamená ..? že jim tam musím poslat starý díl, a budu to mít za tu cenu..kterou tam oni mají ?? Jako, že jsem měnil řízení u felicie..a teď budu měnit i u rencka ? :-) to asi bude složitější :-D a horší přístup...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  maky Thu Sep 11, 2014 6:55 pm

No já to vidím tak, objednáš tento díl buď jako celek za 5200kč, vyměníš a starý vrátíš.. a vrátí ti 4 400 kč. Nebo s koupíš jen ty tyčky a sám si je namontuješ za 650 kč, ale bez opravené převodky řízení. aspoň tak to chápu já ???? ale neptal sem se na to... No a pokud mě oči neklamou, tak to je přišroubované na dvou šroubech a tyči řízení??? ( jeden šroub???)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  petr novy Thu Sep 11, 2014 8:21 pm

...no, to vypadá nějak podivně...já mám tohle http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/ridici-mechanismus-trw-jrm494/ dám za to trojku, a oni mi 4400kč vrátí :-D
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  maky Fri Sep 12, 2014 3:30 pm

No taky to vidím divně, ale to se nedozvíš dokud tam nezavoláš!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  petr novy Tue Sep 16, 2014 7:32 am

tak klepani predni napravy...zase svisla vule na origo spodnim cepu...posledne byl ztrzeny sroub ...tak se dal novy a ted druha strana to same...a pak dalsi zdroj klepani je na prave axialni tyci rizeni...jako by ale vule v zavitu...hejbe se to nahoru dolu....pokud by byla vule na rizeni...tak bych to citil na tech axialnich tyci....drzel jsem obe axialni tahla a kolega vrtel kolem...a vule jen na jedne strane... no a to turbo...axialni vule na hridelce...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  jano.cizik Tue Sep 16, 2014 7:03 pm

nuz ked sa cosi zacne kazit tak to nejako u tohto auta nema konca ...

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  petr novy Tue Sep 16, 2014 8:04 pm

tak neberu to nějak tragicky...vyměním originál silentbloky a čepy..a zase budu dalších 160 tisíc km jezdit :-) a ty ceny jsou normální..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  svar Fri Jan 09, 2015 12:05 pm

Po dnešku, kdy dojel známý, že mu klepe něco do podlahy, tak jsem dotáhli šrouby silentbloků nápravnice asi o 1/4- 1/2 otáčky a je klid. Bylo vidět na místě, když se zataženou ručkou pocuknul dozadu, tak se rám hýbal a klepal.
Ještě jeden poznatek. Měnily se silentbloky na ramenech nápravy. Majitel si dovezl silentbloky Maxgear a bohužel byly o 0,65 mm větší na venkovním kroužku, takže nešly nalisovat. Takže pokud by je někdo chtěl měnit, tak jinou značku, bude to serie, která se nepovedla Mad
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  svar Mon Sep 14, 2015 12:31 pm

Dnes jsem úspěšně prošel výměnou silentbloků nápravnice. Pravá strana měla asi 12 mm vůli a celý to pěkně pochodovalo. Při této příležitosti jsem už přehodil i silentbloky ramen, protože je u toho skoro stejný množství demontovaných dílů. Nápravnice šla ven včetně příčných ramen a stabilizátoru. Silentbloky držely víc, než jsem čekal, takže lis si přišel na svý. Zabralo to asi 4 pohodový hodinky práce. Bez lisu po ruce to nedoporučuju zkoušet. Nějaký momentky z operace http://svar.rajce.idnes.cz/silentbloky_napravnice_a_ramen#
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  R-ježek Fri Sep 18, 2015 8:28 pm

Ježíši jak já bych chtěl taky jámu a zvedák... Máš to pěkně udělané.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  svar Sat Sep 19, 2015 7:12 am

Ano, zvedák hodně pomůže a jsem rád za to.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Predná nápravnica - silenblok - Stránka 2 Empty Re: Predná nápravnica - silenblok

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru