Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lak, skrabance, autokozmetika atd.

+14
Karlučo
mistrli
hudy
budulajs
popík
Pule
_Mickey_
sali
maky
PRADedaR
svar
berko
koprda
murmur
18 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  hudy Wed Apr 11, 2012 6:41 am

nemáte někdo zkušenost s tímto: http://www.tv-products.cz/pero-na-opravu-laku.html

nějak nevěřím tomu, že by to mohlo fungovat, už jenom proto, že se to má dát použít na jakoukoliv barvu
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  budulajs Wed Apr 11, 2012 6:50 am

hudy napsal:nemáte někdo zkušenost s tímto: http://www.tv-products.cz/pero-na-opravu-laku.html

nějak nevěřím tomu, že by to mohlo fungovat, už jenom proto, že se to má dát použít na jakoukoliv barvu

ano, tohle funguje, mají to na kdejaké tržnici okolo 40,-kč. Je to ale jen na drobné škrábance, princip bych popsal tak, že tekutina ,,namočí,, rýhu, působením UV záření se vytvrdí a rýha zůstane míň viditelná. Asi jako když se nasliní - jak píše Svar o několik příspěvků výš. Po čase ji myčka taky vymyje, nicméně na zamaskování drobných škrábanců to funguje.
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  maky Wed Apr 11, 2012 7:20 am

maky Yesterday at 10:57 am

.buď opravná tužka, nebo origo barvu a natupovat..Pardon spletl sem se mělo být pero.... ale je to jak se říká z nouze si pes koule líže.
No a jinak přestříkat celou střechu a trnout aby trefill barvu.... jinak to budeš mít jako májový kotě....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Pule Wed Apr 11, 2012 10:33 am

už sem toho prohlídnul na netu spoustu a furt nic pořádného. Nemá někdo z vás chlapi a Dědouškové nápad na nějaký tmel, polituru nebo silikon, kterým by se ten zářez jednoduše vyplnil a pak by se to už jen finálně natupovalo decentně origo lakem ? co myslíte ?

co třeba něco z tohodle ? http://www.autolaky-airbrush.cz/tmely.html


Naposledy upravil bobule dne Wed Apr 11, 2012 11:11 am, celkově upraveno 1 krát
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  svar Wed Apr 11, 2012 11:06 am

Nejspíš navštívit nějakýho lakoša. Asi poradí to, že to natáhne tmelem, zabrousí a stříkne. To zřejmě slyšet nechceš.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  _Mickey_ Wed Apr 11, 2012 11:09 am

_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Pule Wed Apr 11, 2012 11:14 am

no asi dám dohromady trochu penízků a pak zkusím nějakou osvědčenou firmu ať si poradí, nerad bych pokonil víc než to je.
ale dík za tipy
ještě mě napadlo, že to dneska vyfotím a dám fotku sem, co si chlapi myslíte, jestli by to šlo rozleštit nebo ne. Zítra to tady bude.


Naposledy upravil bobule dne Wed Apr 11, 2012 1:09 pm, celkově upraveno 1 krát
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  svar Wed Apr 11, 2012 11:15 am

A má tu snad někdo problémy se škrábancema? Mají k tomu i leštěnku. No nekup to za ty prachy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  mistrli Wed Apr 11, 2012 12:05 pm

Zdar,
já podobnou koupil v Lídlu vloni. Auto jsem leštil a šlo to opravdu perfektně, ale když mi chyběla doleštit ještě poslední část zadních dveří tak leštička klekla. Doleštil jsem ručně a v Lídlu tuto poté s díky vrátil. Takže jsem si auto vlastně zadarmo vyleštil Cool
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Pule Thu Apr 12, 2012 9:19 am

Tady jsou fotky těch zmiňovanejch škrábanců, ty první 3 jsou střecha a ty další 2 pak z levého předního blatníku, ten je jestli se nepletu plastový, tak nevím jestli s tím půjde něco dělat

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 20120411174443
By pule78 at 2012-04-12

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 20120411174423
By pule78 at 2012-04-12

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 20120411174324
By pule78 at 2012-04-12

Vůbec nemám ponětí od čeho může být, ale vypadá to značně nehezky a navíc mě to sere Exclamation
Tady je pak ten blatník.

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 20120411174622
By pule78 at 2012-04-12

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 20120411174652
By pule78 at 2012-04-12

co vy na to chlapi a Dědouškové ?
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  svar Thu Apr 12, 2012 10:00 am

Tak ta střecha, to je docela nářez. Vypadá to, že je v tom ještě utřený kus nějakýho plastu a navíc ještě promáčklý. To bude oříšek. Možná, když zkusíš stáhnout ten plast, tak to nebude tak hrozný, akorát ta promáčklá rýha. Ten nárazník na první fotce by mohl jít, ale na druhé je prasklina v laku, s tím asi nic, navíc je to dost hluboký
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  maky Thu Apr 12, 2012 10:13 am

Levné řešení je trochu rozleštit, trochu vzít nějakým tím perem, a s tím velkým škrábancem na střeše navíc jak správně zmerčil svar a s tím loupajícím se nárazníkem se smířit, no a drahé podotýkám velice drahé je zajet do dobré lakovny a nechat nastříkat.... Jóó a tak mě napadá bobule, ty seš z Prahy ????? v Benátkách nad Jizerou je velice šikovnej a opravdu lacinej lakýra....tak bych na nic nečekal a než se s tím prznit zajet do Benátek...
Jmenuje se Kolínský, tel: 606 250 750, Benátký nad Jizerou poslední dům na levé straně v ulici U Cukrovaru.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Pule Thu Apr 12, 2012 12:44 pm

jojo, napadlo mě, nejdřív zkusit se zbavit toho černýho povlaku, pak by to možná vypadalo jinak a možná by to mohlo jít i rozleštit, páč krom tý hluboký rejhy to vypadá povrchově. Tak asi jedině takhle. Máte kluci někdo typa čím by to mohlo jít dolů ??
Co tohle?http://autokelly.cz/Catalog.aspx#|vGfhi9j8rlsG9/pYBKQfXxhOibeUJm80tIBzn9UPMENZlmIq2wxIN72KdJfFCHPZm89uCVr2/VY3jI9FJJpx/W3EpBXzLE/lzJ5BoPVneaDKBtFYmL6zUyIyt7wA7HFhCXkrcUG1mIg0qeIVRg1WKb8tOIuYFXO0u70dQC6eYan/WKAfOe7Dw/Iu66ygLL1lnYlKExBQG0T5s7RK6kOTWynTrtrnTxgNzROSWmx3FSm6qTDsXbKtnbVRUnBuoC8RRIQdzUqckFzjSV47S3HFO8Dk+wdSQnwgHPQ826ggM1g=

http://autokelly.cz/Catalog.aspx#|vGfhi9j8rlsG9/pYBKQfXxhOibeUJm80tIBzn9UPMENZlmIq2wxIN72KdJfFCHPZm89uCVr2/VY3jI9FJJpx/W3EpBXzLE/lzJ5BoPVneaDKBtFYmL6zUyIyt7wA7HFhCXkrcUG1mIg0qeIVRg1WKb8tOIuYFXO0u70dQC6eYan/WKAfOe7Dw/Iu66ygLL1lhoT8erOwPFTyPqc6gJ8oq9JYX6KiBaQC/fYHGfLzIM9Xt2zorLfvv1rLyHwEsNWJyiwbhfa9RoTnoGAErIU2ygFhqHjXqo0NWkErd8rs6X5FLj++WFEZIV3hH6WJ80b7E/l4LP0EoA+bVkqgGN6gbQ==

Co se té hluboké rýhy týká, možná nechat si někde namíchat přesnej odstín barvy do malé lahvičky, zkusit natupovat třeba 2-3 vrstvy barvy a pak to zkusit rozleštit ?
For Maky, jojo z Prahy jsem, díky za typ, když nebude zbytí určitě se mu ozvu. Wink

Ten blatník mi zatím žíly netrhá, to má čas, je to plast, takže reznout nebude a pak bych ho datečně nechal někde celý stříknout.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak

Příspěvek  Pule Wed Feb 20, 2013 3:23 pm

Ahoj pánové, mám na vás dotaz, dá se nějak nebo spíš nebyl by někdo z vás pomocí chytré knihy schopen zjistit číslo laku karosérie ?? Myslel sem,že se to dozvím z VTP, ale bez výsledku, je tam jen napsáno modrá metlíza.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  sali Wed Feb 20, 2013 8:12 pm

číslo laku najdeš na oválném štítku když otevřeš dveře u spolujezdce.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Pule Thu Feb 21, 2013 1:38 pm

hmm, to by mě nanapadlo scratch , díky
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Karlučo Sun Sep 22, 2013 3:05 pm

Zdar borci, čím odstraňujete asfalt z karoserie? U nás totiž začaly lepit díry v silnici a mám od asfaltu zasraný dveře jak jetel.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  svar Sun Sep 22, 2013 6:00 pm

Skvěle rozpouští asfalt obyčejné sádlo. Naneseš na místo, necháš chvilku působit, pak lehkým krouživým pohybem rozetřeš a vzniklé čmouhy setřeš čistou hadrou
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Karlučo Sun Sep 22, 2013 6:36 pm

Tak o sadlu vím a použil bych to jako poslední možnost. Totiž nedokážu si představit jak budu umejvat zapatlanou karoserii. Toho asfaltu je tam fakt dost. Ale i tak dik
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  svar Mon Sep 23, 2013 7:12 am

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  ScenicNoir Mon Sep 23, 2013 12:43 pm

Asfalt se rozpouští nejlépe benzínem.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Sedli Mon Sep 23, 2013 5:00 pm

Přesně, jak píše "ScenicNoir". Asfalt odstraňuji benzínem. Dveře mám vždy na konci léta "poplivané" od asfaltu. Krásně se to tím odstraní. Je to sice práce na chůja, protože smrdí celá garáž, ale nedá se nic dělat. Pak je samozřejmě očištěnou plochu dobře napastovat, protože se benzínem vosk (pokud tam nějaký byl) smyje. Takže good luck. Very Happy 
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Karlučo Wed Sep 25, 2013 5:47 am

Tak jsem nechtěl experimentovat ale stalo se. Ta moja když viděla jak je to zasraný od asfaltu, tak se ji to vůbec nelíbilo. A hned byl oheň na střeše, ty se o to auto nestaras, podivej se jak to vypadá, udělej s tím něco. Jal jsem se práce a na doporučení zkusil sadlo. Nevím jak to děláte vy ale ja měl celý dveře od sadla a asfalt držel,prostě mě to nešlo. Již notně nasrán jsem vzal Odmastovac ve spreji od nás z práce a nastrikal. A svete div se, ono to funguje. Asfalt se pěkně začal roztekat, stačilo přetřít hadrou a asfalt je pryč.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Karlučo Sun Oct 20, 2013 2:45 pm

Zdar hoši, již nějaký čas bojuji s obouchaným zadním blatnikem od kamínků. Koupil jsem i přední zástěrky a namontoval. Trochu to pomohlo ale je to potřeba před zimou ošetřit. Mám si namíchat barvu podle karoserie a přetřít nebo jinak?Jak jste postupovaly vy?
Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 V21o
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  mistrli Sun Oct 20, 2013 3:32 pm

Zdar,
to by mne taky zajímalo ...scratch 
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Lak, skrabance, autokozmetika atd. - Stránka 2 Empty Re: Lak, skrabance, autokozmetika atd.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru