Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tak jsem také majitelem grandíka :-D

+2
PRADedaR
MacaC
6 posters

Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Sat Jun 23, 2012 6:16 pm

Zdravím
Předně díky za informace co se dají zde a na renault foru najít.Mám pár dotázků.Vzhledem k tomu,že takhle vysoký auto mám poprvé,přijde mi mírně "rozkývané" :-) Předtím jsem si vyvážel zadnici v lancii kappa 2.0 20V.

Grandík je z roku 7/2006,1.6 16V,motor má ještě euro3.Panorama(pouze sklo,bez otevírání),parkovací senzory,manuál klima,el okna.

Takže první dotaz- řízení- vím že v manuálu je,že tuhne při vyšší rychlosti- od jaké vám to řízení tuhne? Mě přijde že jak překročím 25km/h je to jak kdybych neměl posilovač. Pak mi při couvání mírně něco jakoby tluče do řízení.Koukal jsem na tyče a nápravy a nic nevykoukal.Prachovky v pohodě,nepoškozené.Mohla by to dělat starší baterka,páč v tom manuálu je poznámka,že pokud je málo nabitý akumulátor,muže ten posilovač blbnout.


Druhý dotaz- daly by se do tohoto vozítka dát elektrický sklápěná zrcátka?Jsou akorát stavitelné elektricky,ale já mám uzký vrata do garáže takže musím sklápět.Akorát že většinou zapomenu po vyjetí ven to u spolujezdce narovnat,takže se po rozjezdu zase zastavuji a musím ven.

Problém z automatickou brzdou jsem vyřešil díky vám a infu jak na to.Taky mi začalo jedno brzdit.Promazal jsem lanka a zatím to šlape,ale v garáži nechávám auto odbržděné

Samozřejmě nemám rezervu,tudíž budu řešit taky koupi navijáku,ale to musí počkat,nějak sem se při koupi vydal z prachů Rolling Eyes A to mi ještě chybí tapec do kufru.

Neopravoval jste někdo kryt na područce u řidiče?Mám tu verzi co se celá odklápí,včetně toho boxu co kryje,je to vlastně takový kaslík na pantu.Ten co to projektoval musel na něčem ujíždět,neboť vymyslet takto panty je šílenost.

Zatím se s autem stále seznamuji,mám ho teprv 3 neděle,jen doufám že nebudu muset hledat odpovědi na problémy moc často.


Zdraví MacaC


MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  PRADedaR Sat Jun 23, 2012 6:39 pm

Tak tě vítám mezi dobré lidi,na zrcátka JiřinCZ a na to ostatní všeci co tu sou ,ať ti Scendík dobře slouží geek Tak jsem také majitelem grandíka :-D 388709
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  Pule Tue Jun 26, 2012 12:25 pm

Vítám do klubu, ať ti slouží ku prospěchu a ku potěše kolego, přidej pak nějaké fotky, ať se můžeme pokochat cheers
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Tue Jun 26, 2012 2:11 pm

díky :-D fotky nějaký udělám,jen co bude autí zase umyté :-D
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  Jirin_CZ Tue Jun 26, 2012 4:44 pm

Pokud by jsi chtel jedny el. zrcatka tu mam.. Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Tue Jun 26, 2012 4:58 pm

no ono jde spíš o to zda by mi do toho auta šli.Já elektrický mám,ale bez sklopení.A právě že jsem měl na lancii sklápěcí elektricky,a neskutečně jsme si na ně zvykl a tohle manuální sklopení mě šíleně drtí :-D

MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  Jirin_CZ Tue Jun 26, 2012 5:02 pm

Jo sli... Ja je tam taky nemel... A mam... Jsou jak elektricky ovladany tak el. sklopny.... Smile Plus pokud budes chtit dodelam ti tam ze po zamknuti se ti sklopi... Jako to mam ja a Maky... Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  maky Tue Jun 26, 2012 8:22 pm

No jirine, a už sem vykoumal jak po zamknutí zůstanou otevřené!!!! Normálně je knoflíkem sklopím a když zavřu dveře a zamknu, tak se otevřou!!!.. teda my máme autíčka šikovný...No macacu, ono je rozdíl elektricky ovládané ručně sklopné a elektricky ovládané sklopné. A ty ti jirin nabízí...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Tue Jun 26, 2012 8:53 pm

maky - už jsem to s ním pořešil po PM. Uvidíme jak na tom budu s financema.Bohužel Grandík mě krapet rozhodil domácí rozpočet. Very Happy

MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  maky Wed Jun 27, 2012 5:01 am

Cloveče ale ta parádä až s mazlem vletíš do vody a zrcátkama budeš pádlovat....to bude sukces
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Thu Jun 28, 2012 8:22 pm

kurník do vody neci,sice ji miluji,ale ne v autě- páč vytažení,odbahnění,vysušení a na pásce 5.50kč Very Happy


Jinak muším poděkovat,tady na foru jsem našel kontakt na pána co asik dělá v renaultu a podle vin mi jště dohledal další kontroly a díky němu jsem si překontroloval,že sedí serviska.

Dokonce zjistil že moje auto je svoláno na bezplatnou prohlídku klimatizace- neměl jste to taky někdo..vo co GO? Question Zajedu tam příští týden.

Jo taky sem vyměnil pilovej filtr,teda chlapy to není na moje ruce Shocked Já se tam sotva vešel mezi tím motorem a karoserií, a ještě když je motor horký,to je pošušňáníčko Laughing
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  svar Thu Jun 28, 2012 8:46 pm

MacaC napsal:

Jo taky sem vyměnil pilovej filtr,teda chlapy to není na moje ruce Shocked Já se tam sotva vešel mezi tím motorem a karoserií, a ještě když je motor horký,to je pošušňáníčko Laughing
Patříš snad do kategorie Goliášů? Ten pylový je to asi nejjednodušší a nejpřístupnější. Počkej, co tě čeká dál Razz
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Thu Jun 28, 2012 9:11 pm

no asi tak Laughing 190cm 138kg Laughing

Chlapy proti mému předchozímu autu už budou všechny malé Rolling Eyes Kappa měla neskutečný prostor,dokonce jsem sedačku neměl na doraz dozadu a to je co říct.Grandík není malý,ale i tak je užší.Zase ale sedím výš a líp se do něj leze.přeci jen už nejsem nejmladší Very Happy

No zbylé filtry už nechám odborníkovy,máme v rodině mehanika,takže si s tím poradí lépe než já.Já sem naposledy rozebíral a montoval bavoráka před 15lety lol!
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  svar Thu Jun 28, 2012 9:18 pm

MacaC napsal:no asi tak Laughing 190cm 138kg Laughing

Tak to je silný argument pro omluvu Twisted Evil Twisted Evil
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  PRADedaR Fri Jun 29, 2012 4:42 am

Zdar kamaráde,konečně kus chlapa dobře rostlého mezi tema chrastítkama co jsou lenošní se pořádně najest.Vítej cheers
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  maky Fri Jun 29, 2012 10:52 am

Mno macac vítej do klubu, pěkně si se povedl....to už ti skoro dovolíme s dědouR fotku ve dveřích....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  Pule Fri Jun 29, 2012 6:36 pm

To MacaC >

kolego mžeš sem nahodit detaily ohledně toho svolávání na kontrolu klimy o co jako má jít ?? Vypadá to, že máme stejnou motorizaci....Dík
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Fri Jun 29, 2012 9:46 pm

Chlapy fotku ve dveřích - mno to je pocta Embarassed ale napřed auto musím dát do pucu :-D

To Pule - já sem zatím nikde ještě nebyl,chystám se tam v pondělí.Tak se uvidí.Pak podám info vo co go
Tohle mi poslal suk na renault foru,když sem si ještě ověřoval pro jistotu km. "Auto je povoláno na bezplatnou svolávací akci týkající se klimatizace, zajeďte do jakéhokoliv Renaultu."
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Mon Jul 02, 2012 11:37 am

Takže jsem byl dnes u nás v renaultu. Musím říct,že z toho mám nějaký divný pocit.Chlápek mi přišel jak když se snaží z toho vymluvit.Kouknul na Vin a povídá,že je to prý jen upozornění.
Kdyby se mi seknul kompresor od klimatizace,tak že se mi zobrazí nápis na displayi a že jen autorizovaný servis mi to může pak odblokovat.

Nevím,ale přijde mi to trochu divné.Proč by tohle renault posílal majitelům aut?To je přeci logické,že když mi naskočí hláška,tak odblokovat ji většinou může jen servis. Shocked

Takže pokud to má někdo stejně,zkuste tam zajet co řeknou Vám.
Nebo jedině zkusit jiný servis,zavolat tam telefonem a nahlásit Vin.Co řeknou.


Edit tak jsem psal ještě do ČB a odpověd je zde

"Dobrý den,
Svolávací akce na Váš Vin. skutečně je pokud klimatizace nefunguje pakliže funguje svolávací akce se neprovádí.
S pozdravem"

Takže asi ten u mě nekecal,ale mohl mi to podat jednodušeji:-D
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  svar Mon Jul 02, 2012 3:15 pm

To je jak být oblečený neoblečený. Pokud klima jede, nemusíš do servisu, kupodivu, když nejede, tak navštívíš servis. Na to asi málokdo přišel Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Mon Jul 02, 2012 3:32 pm

no je to krapet na hlavu,ale v tom případě bych měl mít tu opravu bezplatnou kdyby mi odešla klima ne Laughing
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  Pule Tue Jul 03, 2012 12:10 pm

no je to takový dost padlý na hlavu, ale zkusím se zeptat u známého v rencku v Brandýse n L., třeba mi to trochu osvětlí. Nechci se plést, ale mám dojem, že něco podobného už renualt dělal a svolával kolem klimatizace, ale jestli se nepletu bylo to vroce 08 nebo 10. POdle toho co psali , mělo by se svolání týkat bezplatné kontroly všeho kolem klimy a ne jen říct, až to nepůjde, tak se stavte. To se mi nezdá, napíšu jestli se mi podaří něco zjistit... Question
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  MacaC Tue Jul 03, 2012 1:21 pm

dnes mi dorazil ještě jeden mail.
Takže to vypadá fakt že pokud přestane makat,tak nám to opraví v rámci záruky.


Dobrý den

V případě nefunkční klimatizace bude tato porucha řešena jako garanční.Pokud Vám klimatizace
funguje / nesvítí kontrolka poruchy a chladí / není v podstatě co řešit.

S pozdravem.

Stanislav Čermín

vedoucí APV
AUTOLINHART BOREK a.s.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tak jsem také majitelem grandíka :-D Empty Re: Tak jsem také majitelem grandíka :-D

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru