Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

výfuk

+5
Karlučo
Popenec
vecino
svar
d2d
9 posters

Goto down

výfuk Empty výfuk

Příspěvek  d2d Thu Jun 28, 2012 7:37 pm

Ahoj
Začal mi na autě syčet výfuk někde v motoru u turba.
Neveděl by někdo prosím jak se tam dostat a co všechno sundat, nebo co by tam mohlo být špatně?
Jen jde vidět že je to tam očouzené. Když sešlápnu plyn tak to znatělně syčí a výkon šel dolů.
Neměli by jste nějaký typ jak si pomoct.
Děkuji
d2d
d2d

Poeet p?íspivku : 35
Age : 45
Location : Frýdek-Místek
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  svar Thu Jun 28, 2012 7:46 pm

1. Mohlo by to být fouknutý těsnění pod turbem. Tlak jde ven a sníží se výkon. Přístup zespodu a jak ke všemu, dost blbě. 2. Povolený výfukový sběrač přímo na hlavě. 3. Další varianta, povolená hadice k intercooleru (chladič vzduchu). Málo vzduchu ve válci, špatný spalování, výkon dolů. Chce to přesně vyzkoumat, kde je únik.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  d2d Thu Jun 28, 2012 7:52 pm

kontroloval jsem právě ten chladič, byl tam olej a volná hadice. To jsem dotáhnul.
u turba to je dost očouzené. a syčí to pořád.
Přístup je tam otřesný . Tam fakt jedině spodem Sad
Navíc tam je plastový kryt a ten mi vyklepal i díru do chladiče klimy.

svar napsal:Mohlo by to být fouknutý těsnění pod turbem. Tlak jde ven a sníží se výkon. Přístup zespodu a jak ke všemu, dost blbě. Další varianta, povolená hadice k intercooleru (chladič vzduchu). Málo vzduchu ve válci, špatný spalování, výkon dolů. Chce to přesně vyzkoumat, kde je únik.
d2d
d2d

Poeet p?íspivku : 35
Age : 45
Location : Frýdek-Místek
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  svar Thu Jun 28, 2012 7:56 pm

d2d napsal:kontroloval jsem právě ten chladič, byl tam olej a volná hadice. To jsem dotáhnul.
u turba to je dost očouzené. a syčí to pořád.
Přístup je tam otřesný . Tam fakt jedině spodem Sad
Navíc tam je plastový kryt a ten mi vyklepal i díru do chladiče klimy.

V tom chladiči by měla být olejová "pára" pokud olej teče ven, tak je chyba v odlučovači oleje nebo v turbu, že propouští přes turbínu. Tu díru máš od bočních plastů kolem chladiče?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  d2d Thu Jun 28, 2012 8:01 pm


[/quote]
V tom chladiči by měla být olejová "pára" pokud olej teče ven, tak je chyba v odlučovači oleje nebo v turbu, že propouští přes turbínu. Tu díru máš od bočních plastů kolem chladiče?[/quote]

Jj přesně, od těch bočních plastů. V pravo dole, 3 žebra.
V chladiči bylo oleje jen trochu, i na te hadici. Spíš na stěne takový film.
d2d
d2d

Poeet p?íspivku : 35
Age : 45
Location : Frýdek-Místek
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  svar Thu Jun 28, 2012 8:04 pm

Jo, tak pokud je to jenom trochu masný, tak pohoda. Těm plastům se divím, místa je tam dost, asi byly trochu blbě usazený, když do toho někdo lezl. Zkus dotáhnout matky u turba a na sběrači. Pokud to nefučí dlouho, tak ještě sedne. Snad
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  d2d Thu Jun 28, 2012 8:08 pm

svar napsal:Jo, tak pokud je to jenom trochu masný, tak pohoda. Těm plastům se divím, místa je tam dost, asi byly trochu blbě usazený, když do toho někdo lezl. Zkus dotáhnout matky u turba a na sběrači. Pokud to nefučí dlouho, tak ještě sedne. Snad

Když šel dolů výkon motoru tak zkusit zkontrolovat to těsnění u turba?
d2d
d2d

Poeet p?íspivku : 35
Age : 45
Location : Frýdek-Místek
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  svar Thu Jun 28, 2012 8:12 pm

Sběrač, turbo, pásky na hadicích ke chladiči vzduchu až k sání. Prostě všechny šroubový spoje na výfukovým potrubí od hlavy.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  d2d Thu Jun 28, 2012 8:16 pm

Moc děkuju za tipy.
Akorát ten přístup v tom motoru je děsný, otřesný
d2d
d2d

Poeet p?íspivku : 35
Age : 45
Location : Frýdek-Místek
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  svar Thu Jun 28, 2012 8:19 pm

Jo, jo, o to větší zážitek budeš mít, až se tito podaří najít na tom nejhorším místě a budeš si úmyslně lámat ruky. výfuk 388709 Dej pak vědět, jak to dopadlo, pro inspiraci ostatním
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  d2d Thu Jun 28, 2012 8:25 pm

Ještě že jsem elektrikář. Automechanika bych s nervama dlouho nezvladl.
Z hora si někde nepomůžu? Nejde třeba sundat i ten panel se stěračema?
d2d
d2d

Poeet p?íspivku : 35
Age : 45
Location : Frýdek-Místek
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  svar Thu Jun 28, 2012 8:51 pm

Musíš kombinovat horem, dolem, jak to půjde a hlavně si pamatovat, co z které strany šlo
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  vecino Sun May 12, 2013 5:45 pm

Ahoj,

když se daří tak se daří - tento měsíc další "problém" Very Happy . Jdu takhle na parkoviště a z dálky vidím, že "něco" visí pod autem ... tak jsem v rámci možností dal GS na hever a v ruce mi zůstal tento kus viz. fotky. Bylo to uprostřed GS v blízkosti výfuku. Je to poměrně težký - možná nějaký závaží proti otřesům výfuku ? Nevíte co to je / na co to je ? Kde bych to sehnal (servis Renault?) ?

Fotka 1
Fotka 2
Fotka 3

Díky

Vecíno
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  svar Sun May 12, 2013 5:58 pm

Má to být tlumič vibrací. Už ho tam taky asi 2 roky nemám a výfuk se ještě neutřepal a dovnitř se taky nic nepřenáší
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  vecino Sun May 12, 2013 6:02 pm

Nezjišťoval jsi jestli se to dá koupit samostatně nebo to je součást nějaký sady ? Mám to řešit nebo se na to mám vyprdout jako ty ? Neporozuju taky žádný zvuky od výfuku a pod. Spíš mi jde o to, aby ten výfuk kvůli tomu někde nepraskul apod.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  svar Sun May 12, 2013 6:05 pm

Nepátral jsem po koupi tohoto dílu. Když jsem to zkoumal, tak by do toho měl jít nařezat závit a přišroubovat, ale opravdu to neřeším a nic se neděje.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  vecino Sun May 12, 2013 6:07 pm

Ok díky za postřeh.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  Popenec Sun May 12, 2013 6:53 pm

Když čtu o tom výfuku. Byl jsem na rampě a jak se tak koukám na výfuk, tak vidím, že on je vlastně v celku. Jak se provádí výměna třeba středního dílu? To se musí uříznout a pak navařit nový díl? To mi přijde dost divné... Na Twingu je rozdělaený na části ale krátký Scenda ho má fakt v celku affraid A neříkejte, že jsem se blbě díval. Fakt jsem na to čuměl jak puk.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  Karlučo Sun May 12, 2013 7:32 pm

Taky mám výfuk v celku. A dokud neupadne tak neresim. Podle autokelly je výfuk ze třech kusu.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  maky Sun May 12, 2013 7:38 pm

Vecino, jak píše svar asi 3 roky zpět koukám co to visí pod autem ( měl sem jet s rodinou na výlet) převlíct do modraček, pozvednout a lehnout, doutrhnul sem to a při přísaze že až bude trochu času provrtám a přišroubuju, ale od té doby nebyl čas!!! nic se neděje!tak sem to uložil a snad někdy......
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  svar Sun May 12, 2013 9:06 pm

Popenec napsal:Když čtu o tom výfuku. Byl jsem na rampě a jak se tak koukám na výfuk, tak vidím, že on je vlastně v celku. Jak se provádí výměna třeba středního dílu? To se musí uříznout a pak navařit nový díl? To mi přijde dost divné... Na Twingu je rozdělaený na části ale krátký Scenda ho má fakt v celku affraid A neříkejte, že jsem se blbě díval. Fakt jsem na to čuměl jak puk.
Když se podíváš pořádně na trubky, tak jsou tam značky. Tam se to př výměně uřeže, dá se nový díl a používají se origo šroubovací spojky
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  karloscz Tue Jan 24, 2017 4:50 pm

Koukám docela starší příspěvek, ale asi brzo něco přidám - možná mám díru ve vlnovci. Až opadne sníh tak musím na rampu.
Ale k tomu že je výfuk v celku - vždycky platilo že když je na autě výfuk jako jeden díl, znamená to že je původní z továrny.
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  Pule Tue Aug 09, 2022 7:45 am

Ahoj všem, chtěl bych opět poprosit o radu, co by to mohlo být.
Začal se mi zespod od výfuku při prvním startu (nebo při startu po několika hodinách kdy prostě auto dlouho stojí) ozývat prapodivný silný klepavý zvuk. Myslel jsem že to jde zespoda od motoru, ale když si pod auto lehnu, zdá se mi to jako od přední části výfuku, jako by tam něco nedrželo a celý výfuk se trochu rozklepe. Napadla mě třeba guma na držáku, že je kaput, nebo povolené oplechování nebo něco podobného. Včera jsem lezl pod auto, zkouším, tahám, bouchám do teho, jestli se někde něco ozve a nic, sedí jak přibitej, gumy ok, oplechování namístě (což je teda co říct), no prostě vizuálně ani ťuk. Jen v jedné části mi přišlo, že je to oplechování trochu přihnuté k výfuku, tak jsem ho trochu odtáhl.
Nutno podotknout, že to udělá fakt jen při prvním startu nebo max.při druhém, když motor při prvním pokusu chcípne. Když auto jede není slyšet nic. Když třeba zastavím po pěti minutách a zkusím to znovu, tak taky nic. Z výfuku žádný kouř nejde.

P.S.
Dneska ráno jsem to šel s klukem zkusit znovu a nahrát nějaké video, aby to bylo slyšet. Musím říct, že to klasické kovové zaklepání se neozvalo, asi to byl opravdu jenom ten přihnutý plech, na co stačí jen projet větší kaluží a on se ohne, když na něj cákne voda, ale stejně je tam slyšet při prvním přidání plynu takové divné zachrochtání. Nemluvě o tom, že teda motor chcípne, což by asi taky neměl dělat.
Zkusím sem přidat video, ten chrochtavý zvuk je tam slyšet asi ve 30s při přidání plynu.
Nevíte, co by to mohlo a proč vůbec ten motor může chcípat? (To chcípání mi přijde, že to dělá jen po nějaké krátké trase např.k vietnamcovi (1km), po delší trase třeba do Kolína a zpět cca 25 km, je to většinou pak ok).
Díky všem za radu poradu. Jo málem bych zapomněl dělá mi to na druhém autě, tedy meganovi II, ale podobný motor 1.6 16v 82kw

https://www.rajce.net/a18022215

ten výfuk se mi sice zabrat nepodařilo, ale ten zvuk tam slyšet je.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  Zbynek75 Fri Aug 19, 2022 9:10 pm

Zvuk nešel přehrát, ale podle popisu a všech souvislostí to vypadá spíš na přesuvník než výfuk...

Zbynek75

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 11. 08. 16

Návrat nahoru Goto down

výfuk Empty Re: výfuk

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru