Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hlučný chod klimatizace

3 posters

Goto down

hlučný chod klimatizace Empty hlučný chod klimatizace

Příspěvek  jiri.ostrava Wed Aug 29, 2012 8:20 am

zdravím chlapi, koukám že se tady od loňska nic moc neděje, ale zkusím to..
mám gsc 08 2.0T a rozčiluje mě klima, chladí.. ale je celkem hlučná, hluk se stupňuje při otáčkách.. nechal sem vyměnit klimakompresor /sice kompresor pasoval z jiného motoru, ale řemenici mi tam dali mou starou/ a dělá to pořád, četl sem že tu měl někdo problém s tou řemenicí.. říkal mi to i mechanik který mi to přehazoval že snad ještě ta řemenice... ale že pokud to nebude lepší ani po té výměně řemenice, tak že pak vykuchat vše co je spřažené s tou klimou a že to je dupačka /ven celá palubka a hledat to - do toho se mi určitě nechce/.
Navíc můj gsc má najeto cca 115tkm což se mi něják nezdá že by odešla ta řemenice tak brzy :-/

Jo a ještě jeden dotázek, nemá sice nic společného s motorem, ale s prostorem...nepřišel sem na to jak sklopit druhou řadu sedadel jako by za přední řadu abych měl rovnou plochu..já sem prostě na to nepřišel Mad tak jestli tam není nějáký fígl...

jiri.ostrava

Poeet p?íspivku : 8
Registration date : 30. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

hlučný chod klimatizace Empty Re: hlučný chod klimatizace

Příspěvek  maky Wed Aug 29, 2012 10:34 am

Nazdar Jiri, tak je to jednoduché... každé sedadlo v prostřední řadě je samostatně posuvné na páčce pod sedačkou..., pak se podívej z boků opěradel, na jedné straně je páka na sklopení opěradla a na druhé je páka na sklopení sedadla, akorát u prostředního je takovej červenej kaloun vidět zezadu pod sedákem. no a na vyndání je po sklopení takej drátěnej cumel, ten stiskneš a sedadlo jde celé ven. chce to odvahu, nic se nemůže rozbít, tak se dej do experimentování, akorát rovnou podlahu nikdy ( teda pokud máš 7 míst) nikdy nezískáš, je tam prohlubeň na nohy....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

hlučný chod klimatizace Empty Re: hlučný chod klimatizace

Příspěvek  jiri.ostrava Thu Aug 30, 2012 5:27 am

maky napsal:Nazdar Jiri, tak je to jednoduché... každé sedadlo v prostřední řadě je samostatně posuvné na páčce pod sedačkou..., pak se podívej z boků opěradel, na jedné straně je páka na sklopení opěradla a na druhé je páka na sklopení sedadla, akorát u prostředního je takovej červenej kaloun vidět zezadu pod sedákem. no a na vyndání je po sklopení takej drátěnej cumel, ten stiskneš a sedadlo jde celé ven. chce to odvahu, nic se nemůže rozbít, tak se dej do experimentování, akorát rovnou podlahu nikdy ( teda pokud máš 7 míst) nikdy nezískáš, je tam prohlubeň na nohy....

Dík Maky, hned to odpo zkusím, mám sice 5ti místný, ale říkal sem si že tak dvakrát do roka na takové nouzové přespání by se to šiklo...Laguna II tady na tom asi byla trochu lépe s tím místem no.. uvidíme..
Jinak k té klimě nemáš asi nic co? kurnik zatím to chladí, ale rozčilujou mě ty zvuky co z toho dou bounce

jiri.ostrava

Poeet p?íspivku : 8
Registration date : 30. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

hlučný chod klimatizace Empty Re: hlučný chod klimatizace

Příspěvek  Jiří Joura Thu Aug 30, 2012 12:14 pm

Ahoj všem,
Maky chceš tím naznačit, že zadní sedadla jsou posuvná? Mám granda z 2007, ale nic takového tam nemám, je to jen u určitého stupně výbavy?
A k té klimatizaci, hlučnou jsem ji měl také a ten zvuk kopíroval otáčky motoru. Přečetl jsem si forum na renaultclubu a z hrůzou šel do Klimacaru do Zlína, že mám po kompresoru a oni mi pouze doplnili chladivo a bylo to v pohodě, jen mě varovali, že pokud to brzy uteče, budu muset zřejmě měnit chladič klimatizace, že na spoji to občas uchází a není to spravitelné.
Tak se zatím mějte fanfárově. Jirka.

Jiří Joura

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

hlučný chod klimatizace Empty Re: hlučný chod klimatizace

Příspěvek  maky Thu Aug 30, 2012 12:32 pm

Milé Jouro, nevím které zadní sedačky máš na mysli, já mám 7 míst granda a píšu, že sedadla v prostřední řadě jsou každé samostatně posuvná a dokonce ještě mají částečně polohovatelná opěradla a to bez vyjímky!!!! No a jak chápu tvé zděšení, že mám posuvná sedadla ve třetí řadě, tak tě uklidním, ve třetí řadě sedadla (6 a 7) tak ta posuvná nejsou, a to u žádného typu výbavy. Bohužel ( pro mě bohudík) tak s klimou Ti jiri ostrava nepomohu, neboť ( ťukyťuk) zatím bez problémů!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

hlučný chod klimatizace Empty Re: hlučný chod klimatizace

Příspěvek  jiri.ostrava Fri Aug 31, 2012 10:56 am

Jiří Joura napsal:Ahoj všem,
Maky chceš tím naznačit, že zadní sedadla jsou posuvná? Mám granda z 2007, ale nic takového tam nemám, je to jen u určitého stupně výbavy?
A k té klimatizaci, hlučnou jsem ji měl také a ten zvuk kopíroval otáčky motoru. Přečetl jsem si forum na renaultclubu a z hrůzou šel do Klimacaru do Zlína, že mám po kompresoru a oni mi pouze doplnili chladivo a bylo to v pohodě, jen mě varovali, že pokud to brzy uteče, budu muset zřejmě měnit chladič klimatizace, že na spoji to občas uchází a není to spravitelné.
Tak se zatím mějte fanfárově. Jirka.

zdravím, klima je doplněná, tou to není, dělalo to před a stejně i po doplnění.. tajně doufám v tu řemenici...tak uvidíme..

jiri.ostrava

Poeet p?íspivku : 8
Registration date : 30. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

hlučný chod klimatizace Empty Re: hlučný chod klimatizace

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru